FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 18 okt 2019, 20:43

elvirbaljic je napisao/la:Bez obzira sta bilo sutra, mi idemo i moramo naprijed i samo jace i jace....Doce losih utakmica, krize rezultata, ali ono sto je vazno i jako bitno mi smo trenutno finansijski stabilni....i ako bogda bicemo samo jaci i jaci...Publika dolazi i odlazi sa rezultatima, jednostavno takav smo mentalitet ljudi, nekad mi se cini da volimo dobra desavanja, a losa jos vise. Jer kako drugacije opisati situaciju da nemamo u prosjeku bar 3-4 hiljade posjetilaca na utakmici (sobzirom na sve uslove ulaza i rezultata) Vrijeme ce pokazati sta je Milenko bio u ovoj ekipi, da li trener koji je doprinosio rezultatima, ili trenutni sastav ima jak mentalni sklop (tehnicki nismo jaki) pa vise njihovom zaslugom je trenutni saldo..Treba biti realan i priznati da nas je ove sezone i sreca mazila, za razliku od prosle godine kad je bilo obrnuto.

Jarane, kakav crni prosjek i 4 milje po tekmi :urnebes:....pa to nemaju 2 kluba u našoj ligi čovječe...cuj,4 hiljade...hahahahah
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 18 okt 2019, 21:37

staragarda je napisao/la:
elvirbaljic je napisao/la:Bez obzira sta bilo sutra, mi idemo i moramo naprijed i samo jace i jace....Doce losih utakmica, krize rezultata, ali ono sto je vazno i jako bitno mi smo trenutno finansijski stabilni....i ako bogda bicemo samo jaci i jaci...Publika dolazi i odlazi sa rezultatima, jednostavno takav smo mentalitet ljudi, nekad mi se cini da volimo dobra desavanja, a losa jos vise. Jer kako drugacije opisati situaciju da nemamo u prosjeku bar 3-4 hiljade posjetilaca na utakmici (sobzirom na sve uslove ulaza i rezultata) Vrijeme ce pokazati sta je Milenko bio u ovoj ekipi, da li trener koji je doprinosio rezultatima, ili trenutni sastav ima jak mentalni sklop (tehnicki nismo jaki) pa vise njihovom zaslugom je trenutni saldo..Treba biti realan i priznati da nas je ove sezone i sreca mazila, za razliku od prosle godine kad je bilo obrnuto.

Jarane, kakav crni prosjek i 4 milje po tekmi :urnebes:....pa to nemaju 2 kluba u našoj ligi čovječe...cuj,4 hiljade...hahahahah

Lijepo sam napisao posjetilaca...ne strastvenih navijaca..Valjda mi logika kaze gdje se neplaca ulaz, i igra solidan fudbal da bi moglo-trebalo da dodje toliko, sobzirom jos uz to vikend (neradni dan) neznam sta je tebi u tome smjesno?
Igrao sam u Realu, al nije to ni blizu karanja gorkog!

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 18 okt 2019, 22:09

Pa smiješan mi taj broj.....nisam mislio ništa loše, ne zamjeri...al 4 milje je strašna cifra prosjeka za bh uslove...to mogu ispoštovati samo sarajevski blizanci plus možda čelik kad bi se za titulu borio...ovo ostalo je buranija teska ba....možeš ti nekad na nekoj jacoj tekmi sabrat 4-5 milja al prosjek...nema sanse...da se ne lažemo

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 18 okt 2019, 22:32

staragarda je napisao/la:Pa smiješan mi taj broj.....nisam mislio ništa loše, ne zamjeri...al 4 milje je strašna cifra prosjeka za bh uslove...to mogu ispoštovati samo sarajevski blizanci plus možda čelik kad bi se za titulu borio...ovo ostalo je buranija teska ba....možeš ti nekad na nekoj jacoj tekmi sabrat 4-5 milja al prosjek...nema sanse...da se ne lažemo

Ne zamjerim ok je, ali eto realno i nije to neka cifra, vec mislim da smo mi u moralnom i psiholoskom smislu zaglibili...dva sata izgubimo po raznoraznim glupostima, kafanama, kladionicama a nemozemo doc na utakmicu...Samo kukamo al nista ne radimo na promjeni stanja, zivota. Kukamo kako je lose, dodje covjek sve uradi, ulozi pare ,, a nama,, je zao odvojiti dva sata da pogledamo..Da smo ne fudbalska nacija svario bih to...ali ovako nikako!

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 18 okt 2019, 23:47

elvirbaljic je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Pa smiješan mi taj broj.....nisam mislio ništa loše, ne zamjeri...al 4 milje je strašna cifra prosjeka za bh uslove...to mogu ispoštovati samo sarajevski blizanci plus možda čelik kad bi se za titulu borio...ovo ostalo je buranija teska ba....možeš ti nekad na nekoj jacoj tekmi sabrat 4-5 milja al prosjek...nema sanse...da se ne lažemo

Ne zamjerim ok je, ali eto realno i nije to neka cifra, vec mislim da smo mi u moralnom i psiholoskom smislu zaglibili...dva sata izgubimo po raznoraznim glupostima, kafanama, kladionicama a nemozemo doc na utakmicu...Samo kukamo al nista ne radimo na promjeni stanja, zivota. Kukamo kako je lose, dodje covjek sve uradi, ulozi pare ,, a nama,, je zao odvojiti dva sata da pogledamo..Da smo ne fudbalska nacija svario bih to...ali ovako nikako!

Ko to MI....pa cijeli balkan ima taj problem...od 7 liga bivše države i 100 prvoligasa tih liga samo se zvezda i hajduk mogu pohvaliti posjetom...tu ne mislim na derbije...ovo ostalo i gleda 2-3 hiljade ljudi U PROSJEKU....globalizacija jarane....svaki klub na svijetu ima svoju TV, djeca odlaze u velike sa 12 godina, sa 15 potpisuju ugovorene na 30 miliona eura, svaka tekma na tv, emisija o tekmi, priprrma

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 19 okt 2019, 13:38

elvirbaljic je napisao/la:

Mlad si čovjek pa te neke stvari čude jer sudiš srcem.Na žalost, kvalitet fudbala u BiH latentno je u padu od završetka rata do danas. 1997/98,99,00,01,02 još je bilo igrača koji su odškolovani u ex yu sistemu i oni su davali dobar tonus te je bilo i raje na tribinama.Alen Mešanović,Vojvodić , Muslimović su mahom 1975 ili 1973 godišta.Ta godišta ako su ostali ovdje nakon rata davali su dobar tonus bilo onoj federalnoj ili jedistvenoj BiH ligi.Vremenom su ili otišli vani ili prestali igrati.Mi sad na sceni imamo uglavnom igrače koji su školovani u poratnom periodu opšteg neznanja i korupcije.Imamo dakle veliki deficit igrača.Ono što skrene pažnju na sebe već je vani sa 15 godina.Zna raja ovdje a i šire dobro fudbal.U fudbalu se najviše cijeni školovan igrač i na to nakalemjena njegova individualnost.Livadići ,ma gdje da su trenirali ostaju livadići, živičari i sl.Nikad oni ne mogu pomjerit sebe ka boljem.Niti hoće interesantno.Fudbal je u BiH U ODUMIRANJU BEZ OBZIRA ŠTO SAVEZ NAPRAVI ONU ZGRADURINU.FK TUZLA I JOŠ NEKI KLUBOVI IDU U SUPROTNO SMJERU TO JEST RASTU I JAČAJU I AKO SE KAD PRAVI FUDBAL VRATI NA OVE PROSTORE KLUBOVI POPUT TUZLE BIT ĆE LIDERI U BIH I TO DUGO GODINA.Ako pak sve ostane na 3-4 kluba ,nema od tog ništa.Jer ja onda i shvatam ovu dosadašnju veliku četvorku što su napravili koaliciju i svake godine mijenjaju mjesta u namještenom prvenstvu.Ljudi ako ništa vide da odskaču od ostalih za 3 koplja.Uzeli savez u svoje ruke,reprezentaciju,sudije,menadžere i dominiraju.Nedaju nikom prići gore.Jer dobiju lovu od UEFA , PRODAJU KAKVOG IGRAČA KOJEG PROVUKU KROZ REPKU I MAŠALLAH.OSTALI KLUBOVI OPSTANAK VJEČITI CILJ.FK TUZLA mora načiniti iskorak i pokušati u narednim godinama sve ,da razbije taj njihov "savez" na način da i ona postane klub najvišeg nivoa.Ako se to prepozna naravno da će naše utakmice imati naboj i više gledalaca i navijača.Radnik je dva put načeo četvorku .Jednom osvajanjem kupa i drugi put 5 mjestom u sezoni 2018/19 i ponovnim igranjem LE.Radnik na žalost kod kuće gleda 150 ljudi.Bijeljina je okrenuta Zvezdi i Partizanu i džaba Mići Mićiću što pravi klub za političku upotrebu.Vidim sad mu ga preuzima snsd.Sport u raljama politike ne može opstati dugo.Imamo primer Gorkog i to školski.Nije do publike, sigurno.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 20 okt 2019, 09:24, ukupno mijenjano 2 puta.

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 19 okt 2019, 16:34

UŽAS...nista ni sa cim

plavac150
Kontakt:

Post Postao/la plavac150 » 19 okt 2019, 16:55

Katastrofa :thumbdown: idemo dalje

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 19 okt 2019, 16:56

Kakva k u r c o b o lj a :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

hule_barca
Kontakt:

Post Postao/la hule_barca » 19 okt 2019, 17:32

Još je rano za bilo šta reći, ali ovo što sam danas vidio ne daje nimalo dobre naznake. Nadam se da griješim, ali mislim da je Azmir ovog puta debelo kiksao.
FK "Mladost" Kikači

tuzla1983
Kontakt:

Post Postao/la tuzla1983 » 19 okt 2019, 18:18

Uzas. Isto kao i Bijeljini. Isti poraz igra ispod ocekivanja. Dal nam Radnik ne lezi, nije bilo zelje ili nesto trece al ovo je sramota.

CityCity
Kontakt:

Post Postao/la CityCity » 19 okt 2019, 18:40

Današnji poraz (na kraju čak ispade i rezultatski debakl) je posljedica nekoliko vezanih okolnosti.
Prvi razlog je pristup utakmici.Igrači su izašli na teren bojažljivo precjenjujući protivnika,igrajući sporo i mlitavo kao da se radi o nižerazrednoj prijateljskoj utakmici.Bez trke,bez odlučnosti,bez presinga bez ičega osim nešto malo pred kraj prvog poluvremena.Takav pristup može ići na konto trenera koji nije pripremio tj motivisao ekipu da ratnički uđe u utakmicu.
Drugi razlog su igrači koji su bili neshvatljivo nonšalantni i beskrvni.Radnik je imao bar 3 čiste stopostotne šanse koje su došle kao rezultat preseravanja odbrambenih igrača i nekih idiotskih poprečnih dodavanja pred vlastitim golom.
Zatim nas je napustila i sreća jer i pored slabe igre imali smo veliku priliku preko Burića da povedemo ali je Burić u toj situaciji sporo i nikako reagovao.
Također u sve se "odlično" uklopio i naš lafo "najbolji" sudija a u stvari još jedan sarajevski ublehaš koji sudi po zadatku zvani Peljto koji nas je onako na finjaka čitavu utakmicu kraduckao a sa penalom za Radnik i konačno matirao jer nakon penala utakmica je bila gotova.Izgleda da će nas ona situacija iz prošlog kola sa Zvijezdom skupo koštati jer nas izgleda sudijska organizacija uzima na nišan.
Sve u svemu za mene potpuno neočekivan poraz ali nema veze treba igrati dalje i pripremiti se za iduće kolo.Baljiću treba dati još malo kredita i vremena i vidjeti kako će reagovati,ali nakon poslabe partije protiv Zvijezde i današnjeg poraza ne izgleda perspektivno.O igračima pojedinačno ne bih sada previše,jasno je da je većina zakazala a neke pozicije su već postale kritične.

staragarda
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la staragarda » 19 okt 2019, 18:52

Saidu kupiti 4,5 lopti da ih ponese kuci i da se dobro izigra...onakvo guranje lppte u noge protivnika i sudaranje pokemona duuuuuugo nisam vidio a gledao sam dosta tekmi seoskih liga....pristup KATASTROFALAN....oni ako su se prepali Đurica sa 38 godina nek slobodno pobacaju kopačke u Jalu...pa šta je ono ba ....ahahahahahah...kakva lakrdija :urnebes:

prisonbreak
Kontakt:

Post Postao/la prisonbreak » 20 okt 2019, 01:11

Milenku stopala lizati da se vrati, al ocigledno je sa Azmirom bas tesko raditi.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

tuzla1983
Kontakt:

Post Postao/la tuzla1983 » 20 okt 2019, 14:28

Toliko sam jučer bio ubijeđen da uzimamo bodove da bi nakon utakmice bio poprilično razočaran. Nije problem izgubiti jer u sportu se pobjeđuje i gubi ali onako neodgovorno i prema navijačima podcjenjivački odigrat je za svaku osudu. Pa početkom utakmice Crnkić sam ulazi u 18 i petlja a sami mu stoje Said i Vojo. Burić krajem utakmice dva puta u idealnoj poziciji i oklijeva. Hasanović vezni 90 % pogrešnih pasova. Azir nesiguran na istrčavanju, itd., itd. Na ovaj način sve više ljudi će odlazit sa tribina. Borbe i želje mora biti a ono jučer je daleko od toga.

emir012
Kontakt:

Post Postao/la emir012 » 21 okt 2019, 14:12

Tesko je nesto pametno reci nakon ovakve katastrofe...

Primis gol, kardinalna greska ubacit drugog napadaca uz Ubiparipa, svako ko i malo zna Radnik zna da oni nece samo bezveze nabijat loptu iz svog sesnesterca i pustit da ti konstantno napadas... Nego ce drzat loptu maximalno dugo, a ti sa igracem manje u sredini im je nikad neces oduzet..
I tako kad oni konstatno drze loptu, a ti si nemocan da im je oduzmes, pada koncentracija i u odbrani , sve se vise srlja... i onda primis jos dva gola bezveze...

Tako isto igraju godinama - nista se nije promjenilo, ali - eto - ja kao obicni navijac to znam, a u ekipi Tuzla City-ja haman to niko ne zna????

A onaj penal je prilicno smijesan - cak ni igrac koji je "fauliran" nije ni pao da trazi penal... komedija od sudije...

Podjenili smo ih, hocu rec - pristup nije bio bas 100%, samo ne znam koliko puta zaredom od iste ekipe trebas izgubit da ih prestanes podcjenjivat....

tuzla1983
Kontakt:

Post Postao/la tuzla1983 » 21 okt 2019, 14:53

Protiv Radnika smo zasluženo izgubili. Međutim, nije mi jasno zašto niko od novinara a posebno iz kluba nije reagovao na onaj nepostojeći penal - možda najsmješniji do sada u PL. Baš me zanima kakav će biti večerašnji komentar na pregledu kola.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 16:28

Zasluzena pobjeda Radnika, penal bez komentara...Iskreno pauza nam nije dosla sto bi rekli na ruku, bili smo u seriji dobrih rezultata i igre, tako da pauza je dosla u nevrijeme...Osvrnuo bih se sad na one komentare od prije mozda mjesec dva, neki su trazili igrace sa klupe..Sta reci za Burica, sve sto je imao upropastio je, nalravio par faulova, upropastio dvije dobre prilike na 0-0...Moj licni zakljucak Fejza je bolji golman od Azira!

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 17:16

elvirbaljic je napisao/la:Zasluzena pobjeda Radnika, penal bez komentara...Iskreno pauza nam nije dosla sto bi rekli na ruku, bili smo u seriji dobrih rezultata i igre, tako da pauza je dosla u nevrijeme...Osvrnuo bih se sad na one komentare od prije mozda mjesec dva, neki su trazili igrace sa klupe..Sta reci za Burica, sve sto je imao upropastio je, nalravio par faulova, upropastio dvije dobre prilike na 0-0...Moj licni zakljucak Fejza je bolji golman od Azira!

Ostavi ti to dijete.Reci koju o Husejnoviću ako smiješ.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 17:49

Dobro, bilo ,prošlo .Izgubili utakmicu i neće se svijet srušiti.Ne trebamo sad mi koji smo polizali mišomor u subotu da se trujemo i dalje šupljom raspravom.
Niko od nas ne traži titulu ili Evropu od Husića u ovoj, drugoj po redu sezoni u PL.Šesto do 8 .mjesta je realnost ,donji prag.No ,navijača uhvati dert kad vidi da mu klub dobro igra ,da postiže pobjede i da je plasiran odlično na tabeli.Ali sve ima svoju cijenu.Sarajlica koji je naškrabo ovaj referat je u pravu kad kaže koliko para toliko muzike.To jest, koliko vrijede naši igrači a da bi mi mogli sanjati vrh.Mislim da vrijede i da nisu za 8. mjesto, mada mirim se evo sada s tim 8. mjestom.Ima nešto i do trenera.Ona poznata o "lavu koji predvodi četu miševa i li mišu koji predvodi četu lavova".Ako naš Baljić u periodu koji dolazi uspostavi konekciju s igračima i oni s njim i ako im nametne igru koju on hoće a oni je mogu sprovesti u djelo, onda će Tuzla svakako u svojoj 2, sezoni u PL pružiti dosta dobrih partija i zauzeti na kraju mjesto koje zasluži.Husića nam valja podržati jer kad se osvrnemo na klubove koji su u belajima tek tad vidimo šta znači jedan čovjek ,Azmir Husić.Postepeno će se povećavati ulaganje u igrače.Prerano bi nama bilo već u drugoj sezoni dovoditi išta jače i bolje od ovih što mamo.Džaba bi pare dali jer, džaba ti i igra i igrači kad sarajevsko -škutorska koalicija drži sve poluge našeg" popišanog "fudbala.Neka Sarajlija i škutora, za sada , što bi mi bacali pare uzalud.Polako treba pustit korijen u Pl i kub će sa ovakvom upravljačkom politikom rasti.Mi nemamo nerealnih niti bolesnih ambicija.Stojimo sa dvije noge čvrsto na zemlji.Trenutna naša "briga" je naredna utakmica protiv Borca u Banja Luci.Bit će prelijepo igrati na starom i obnovljenom gradskom stadionu .Zašto ne i pobijediti?
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 21 okt 2019, 18:21, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.