FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

elvirbaljic
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 18:00

tuzlac je napisao/la:
elvirbaljic je napisao/la:Zasluzena pobjeda Radnika, penal bez komentara...Iskreno pauza nam nije dosla sto bi rekli na ruku, bili smo u seriji dobrih rezultata i igre, tako da pauza je dosla u nevrijeme...Osvrnuo bih se sad na one komentare od prije mozda mjesec dva, neki su trazili igrace sa klupe..Sta reci za Burica, sve sto je imao upropastio je, nalravio par faulova, upropastio dvije dobre prilike na 0-0...Moj licni zakljucak Fejza je bolji golman od Azira!

Ostavi ti to dijete.Reci koju o Husejnoviću ako smiješ.

Nema sta ja ne smijem, nemam oraha u djepu, ako treba i o Azmiru cu pisati cim za to naore, po meni Buric moze grijati klupu i nije blizu paarvih jedanaest, isto kao i Husejnovic i Nukic koji nezna dali je dosao ili posao...Nikad mi nije bilo jasno zasto smo doveli Saida, ali eto neko je odlucio da nam moze pomoci, i vidjecemo mozeli...Ako ce mo porediti Saida i Burica, Said je u njegovim godinama igrao se PL....Baljica treba sacekati-istrpiti, nisam ja tip koji bi sjekao glave trenerima posle poraza, nije on kriv sto pojedini pas nemogu pravilno odigrati...Sobzirom da za pojedine nema alternativu (pravu).
Igrao sam u Realu, al nije to ni blizu karanja gorkog!

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:11

Milenko Bošnjaković je trebao ostati bar do kraja jesenjeg dijela sezone.Ma šta on eventualno navodio kao razlog za iznenadni odlazak .Ipak je vidljivo da je to uskladio sa dešavanjima u Gorkom.Poletio je tamo i drugi put kao "veliki Slobodaš".Trener bilo kog kluba uopšte ne treba navijati za taj klub a može se desiti i da navija.On je ,za pretpostavit je, izabrao za njega najpovoljiji trenutak t.j. plasman Tuzle na tabeli.Ipak, ostaje gorak okus i pitanja , je li se on ponio ljudski prema Husiću i je li to moralan potez.Navijače da i ne pomijem. Morao je znati Bošnjaković,da su čudni puti Gospodnji.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 22 okt 2019, 12:25, ukupno mijenjano 6 puta.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 18:16

tuzlac je napisao/la:Mileno Bošnjaković je trebao ostati bar do kraja jesenjeg dijela sezone.Ma šta on eventualno navodio kao razlog za iznenadni odlazak .ipak je vidljivo da je to uskladio sa dešavanjima u Gorkom.Poletio je tamo i drugi put kao "veliki Slobodaš".Trener bilo kog kluba uopšte ne treba navijati za taj klub a može se desiti i da navija.On je ,za pretpostavit je izabrao za njega najpovoljiji trenutak t.j. plasman Tuzle na tabeli.Ipak, ostaje gorak okus i pitanja , je li se on ponio ljudski prema Husiću i je li to moralan potez.Navijače da i ne pomijem. Morao je znati Bošnjaković, čudni su puti Gospodnji.

Mozda je i bolje sto je u ovom trenutku otisao, bez obzira do koga i sta bilo...Po meni bolje jer smo bodovno dobri! Novi trener moze bez pritiska da se srodi sa ekipom i vise vremena za adaptaciju...Ma kolko volili i htjeli, nemamo mi ekipu za bolje od 4-6 mjesta.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:16

elvirbaljic je napisao/la:
tuzlac je napisao/la:
elvirbaljic je napisao/la:Zasluzena pobjeda Radnika, penal bez komentara...Iskreno pauza nam nije dosla sto bi rekli na ruku, bili smo u seriji dobrih rezultata i igre, tako da pauza je dosla u nevrijeme...Osvrnuo bih se sad na one komentare od prije mozda mjesec dva, neki su trazili igrace sa klupe..Sta reci za Burica, sve sto je imao upropastio je, nalravio par faulova, upropastio dvije dobre prilike na 0-0...Moj licni zakljucak Fejza je bolji golman od Azira!

Ostavi ti to dijete.Reci koju o Husejnoviću ako smiješ.

Nema sta ja ne smijem, nemam oraha u djepu, ako treba i o Azmiru cu pisati cim za to naore, po meni Buric moze grijati klupu i nije blizu paarvih jedanaest, isto kao i Husejnovic i Nukic koji nezna dali je dosao ili posao...Nikad mi nije bilo jasno zasto smo doveli Saida, ali eto neko je odlucio da nam moze pomoci, i vidjecemo mozeli...Ako ce mo porediti Saida i Burica, Said je u njegovim godinama igrao se PL....Baljica treba sacekati-istrpiti, nisam ja tip koji bi sjekao glave trenerima posle poraza, nije on kriv sto pojedini pas nemogu pravilno odigrati...Sobzirom da za pojedine nema alternativu (pravu).

Govorim ti to jer, opleo si po Buriću koji nema ni 90 minuta kad sve sabere što je odigrao u prvenstvu(osim kupa).Radi se o djetetu koje je vidno napredovalo.Ali hajmo mi u pravu metu .Onog koji je odhodao sve utakmice prvenstva.Dakle kad kritikujem prvo ću poći od "zvijezda" a na kraju ću o djeci.Slažem se da Muminović ne može ni vode polit na ruke Fejziću.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 18:24

Da ne bude zabune nemam ja nista ni protiv koga, niti nesto bi pohvalio ove u prvih jedanaest...Po meni nebi ni Nukic ni Buric u prvih jedanaest, trazio bi na njihovom mjestu nekog drugog...Saida bi gurai svaku tekmu zadnjih 30 minuta, kad se protivnicki igraci izmore, jer on zna odigrati, ali mu godine i kilaza prave prepreku..Ali smo mi u sredini tanki, ko bi to mogao pruziti bolje ofanzivno.Posle Radnika definitivno bi Hadzanovica gurao u vatru umjesto Hasanovica.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:33

elvirbaljic je napisao/la:Da ne bude zabune nemam ja nista ni protiv koga, niti nesto bi pohvalio ove u prvih jedanaest...Po meni nebi ni Nukic ni Buric u prvih jedanaest, trazio bi na njihovom mjestu nekog drugog...Saida bi gurai svaku tekmu zadnjih 30 minuta, kad se protivnicki igraci izmore, jer on zna odigrati, ali mu godine i kilaza prave prepreku..Ali smo mi u sredini tanki, ko bi to mogao pruziti bolje ofanzivno.Posle Radnika definitivno bi Hadzanovica gurao u vatru umjesto Hasanovica.

Hvala ti što govoriš otvoreno i bez diplomatskog uvijanja.To ja cijenim ,jer se onda čovjeku otvori apetit za eglenu.Nema govora da ja tebi spočitavam da ti imaš nešto specijalno protiv bilo koga.Bože sakloni.Kada bi tako gledali ,onda niko živ ne bi ništa ni mislio ni govorio ni pisao.Čovjek kao razumno biće je u stanju da formira svoj stav o bilo kome i li bilo čemu.Prema tome samo napred.Tvoja prednost je tvoja mladosti i što nemaš skrupula ni oraha.Samo bih ti sugerirao, ne "sudi" po zadnje 2 utakmice."Sudi "za svih 13 prvenstvenih i 2 u kupu.Mislim tu prije svega i na bivšeg i sadašnjeg trenera i igrače .

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:42

elvirbaljic je napisao/la:Da ne bude zabune nemam ja nista ni protiv koga, niti nesto bi pohvalio ove u prvih jedanaest...Po meni nebi ni Nukic ni Buric u prvih jedanaest, trazio bi na njihovom mjestu nekog drugog...Saida bi gurai svaku tekmu zadnjih 30 minuta, kad se protivnicki igraci izmore, jer on zna odigrati, ali mu godine i kilaza prave prepreku..Ali smo mi u sredini tanki, ko bi to mogao pruziti bolje ofanzivno.Posle Radnika definitivno bi Hadzanovica gurao u vatru umjesto Hasanovica.

Ja se isto čudim da i Hadžanović a Bogami i Karjašević nisu do sada dobili više prilike uz Sesara.Morali smo raširiti broj igrača koji nose teret igranja prvenstvenih i kup utakmica.Na žalost, Bošnjaković je onu izreku da se ekipa koja pobjeđuje ne mijenja shvatio bukvalno i u nas je 11 igrača plus ,minus, podnijelo sav teret do sada.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:45

Zna li se zadni izvještaj o broju članova? Jesmo li prešli hiljadu?

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 18:49

S. Mlaćo
21.10.19. 14:30
slika
Kostić se oglasio nakon poraza FK Tuzla City: Ljudi su zli, na tvojim neuspjesima...
Jasan je bio...
Sasvim neočekivano, FK Tuzla City u subotu je doživio težak poraz od Radnika.
Bilo je 3:0 za goste iz Bijeljine, te će ovaj meč izabranici Elvira Baljića pokušati što prije da zaborave.
Sada se okreću narednom meču, a iz subotnjeg će pokušati izvući pouke.
Nakon meča se oglasio i Ivan Kostić koji zbog povrede još uvijek nije u kombinaciji.
"Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da ti u očima zablistaju suze, jer ljudi su zli i na tvojim neuspjesima sagradit će sebi spomen uspjeha! Ljudi, ono je bio samo jedan loš dan, idemo dalje", napisao je Kostić na svom Facebook profilu.
Kostić od ljeta 2017. godine nastupa za tuzlanski tim.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 23 okt 2019, 18:43, ukupno mijenjano 1 put.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 19:01

tuzlac je napisao/la:

Hvala ti što govoriš otvoreno i bez diplomatskog uvijanja.To ja cijenim ,jer se onda čovjeku otvori apetit za eglenu.Nema govora da ja tebi spočitavam da ti imaš nešto specijalno protiv bilo koga.Bože sakloni.Kada bi tako gledali ,onda niko živ ne bi ništa ni mislio ni govorio ni pisao.Čovjek kao razumno biće je u stanju da formira svoj stav o bilo kome i li bilo čemu.Prema tome samo napred.Tvoja prednost je tvoja mladosti i što nemaš skrupula ni oraha.Samo bih ti sugerirao, ne "sudi" po zadnje 2 utakmice."Sudi "za svih 13 prvenstvenih i 2 u kupu.Mislim tu prije svega i na bivšeg i sadašnjeg trenera i igrače .

Hahaha neznam bas za godine jesuli mi prednost, ako ti kazem da sam igrao od 97do 2013 za Slogu, ocjeni jesam li mald....usput ima i za Azmira zamjerki, nikad mu nemogu prezaliti zbog promjene naziva kluba, valjda me emocije i osjecaji vezu vise za Slogu nego za City. Bez obzira na promjenu za mene je City/Sloga jedno i svim srcem i tijelom sam uz njih...

CityCity
Kontakt:

Post Postao/la CityCity » 21 okt 2019, 19:07

Po meni je realno očekivati da se borimo i zauzmemo neko mjesto od 4-6 u ovoj sezoni kao što je i već rečeno.Teško je očekivati nešto više jer su karte u ovoj ligi posložene odavno potpuno u korist sarajevskih klubova plus naravno Zrinjski.Otprilike je sve kao u bivšoj Jugoslaviji : Sarajevo=Crvena Zvezda,Partizan=Željezničar i Zrinjski=Hajduk.Ostali su tu da statiraju i ponekad pokupe neke mrvice u vidu nekog zalutalog kupa i slično.Pa dovoljno je pogledati samo sastav fudbalske organizacije i sudijaske organizacije i sve je jasno.Dominiraju Sarajevo,zapadna Hercegovina i RS.TK i ostali su na marginama svega.Ima li iko iz Tuzle i okolnih komšijskih opština da može biti glavni sudija ili bitan funkcioner ?
Tako da se slažem sa tuzlacom i u pravu je kad kaže da trenutno nije vrijeme za neka velika ulaganja jer jednostavno to u ovim uslovima neće dati rezultat.Treba se prvo stabilizirati i čekati neke promjene.Čemu milionsko ulaganje ako ti dođu Peljte,Mulahasanovići i ostala SA ekipa pa regulišu situaciju ?

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 19:09

elvirbaljic je napisao/la:
tuzlac je napisao/la:

Hahaha neznam bas za godine jesuli mi prednost, ako ti kazem da sam igrao od 97do 2013 za Slogu, ocjeni jesam li mald....usput ima i za Azmira zamjerki, nikad mu nemogu prezaliti zbog promjene naziva kluba, valjda me emocije i osjecaji vezu vise za Slogu nego za City. Bez obzira na promjenu za mene je City/Sloga jedno i svim srcem i tijelom sam uz njih...

Je li to seniorski ili i omladinskog malo?Ipak si ti mlad ,35-36 godina.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 19:10

CityCity je napisao/la:Po meni je realno očekivati da se borimo i zauzmemo neko mjesto od 4-6 u ovoj sezoni kao što je i već rečeno.Teško je očekivati nešto više jer su karte u ovoj ligi posložene odavno potpuno u korist sarajevskih klubova plus naravno Zrinjski.Otprilike je sve kao u bivšoj Jugoslaviji : Sarajevo=Crvena Zvezda,Partizan=Željezničar i Zrinjski=Hajduk.Ostali su tu da statiraju i ponekad pokupe neke mrvice u vidu nekog zalutalog kupa i slično.Pa dovoljno je pogledati samo sastav fudbalske organizacije i sudijaske organizacije i sve je jasno.Dominiraju Sarajevo,zapadna Hercegovina i RS.TK i ostali su na marginama svega.Ima li iko iz Tuzle i okolnih komšijskih opština da može biti glavni sudija ili bitan funkcioner ?
Tako da se slažem sa tuzlacom i u pravu je kad kaže da trenutno nije vrijeme za neka velika ulaganja jer jednostavno to u ovim uslovima neće dati rezultat.Treba se prvo stabilizirati i čekati neke promjene.Čemu milionsko ulaganje ako ti dođu Peljte,Mulahasanovići i ostala SA ekipa pa regulišu situaciju ?

Tako je pasa, sve dok smo finansijski stabilni, nemamo dugova ja sam zadovoljan sa sredinom tabele.Nije da ne zelim vise i bolje ali tesko se probiti pored gore nabrojanih i saveza iza ledja istih..

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 19:13

Seniorski staz, a godine su bogami rane cetrdesete.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 19:18

Juniorski staz sam proveo u Slobodi, sve je bilo dobro dok seceru nisam rekao odakle dolazim, i onda je tu nastai pocetak mog kraja (grijao klupu, a nerjetko i tribine)

CityCity
Kontakt:

Post Postao/la CityCity » 21 okt 2019, 19:22

Kad je u pitanju ime kluba meni je baš to novo ime City odlično i jedan od razloga za približavanje klubu.Da je ostalo socrealističko prevaziđeno lokalno ime Sloga ne vjerujem da bih pratio klub sa zanimanjem a pogotovo ne bih kupovao ništa sa obilježjima kluba.Ta imena poput :Budućnost,Napredak,Sloga,Turbina,Bratstvo,Jedinstvo,Dinamo,Torpedo,Rotor itd su imena jedne završene epohe.Ovdje bih izuzeo npr ime kluba Sloboda (iako baštini tradiciju komunizma) i to mi je OK jer se radi o imenu-univerzalnoj vrijednosti aktuelnoj u svim vremenima.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 19:36

elvirbaljic je napisao/la:Juniorski staz sam proveo u Slobodi, sve je bilo dobro dok seceru nisam rekao odakle dolazim, i onda je tu nastai pocetak mog kraja (grijao klupu, a nerjetko i tribine)

SEZONA 1991/92
"Front Slobode" 28.april 1992
Međuopštinska Liga Zapad-Tuzla

1.OFK Tuzla...................18..10..5(4)..3..32:12..24
2.Rudar B.....................19..11..3(1)..5..41:22..23
3.Proleter.....................19..10..2(2)..7..39:25..22
4.Metalac......................18..11..4(0)..3..34:20..22
5.SLOGA S.H...................18..10..4(1)..4..54:25..21
6.Aida..........................19...9..3(3)..7..39:39..21
7.Partizan P...................19...9..2(2)..8..32:38..20
8.Rijeka........................18...8..3(3)..7..26:26..19
9.Omladinac...................19...8..4(2)..7..34:36..18
10.Husinski R..................19...7..4(2)..8..31:34..16
11.Partizan K..................19...7..2(1).10..25:40..15
12.Polet........................19...7..1(0).11..32:33..14
13.Rudar L.M..................18...5..3(3).10..26:34..13
14.Slatina......................19...4..4(0).11..23:42...8
15.Radnik......................18...2..7(3)..9..21:36...7
16.Svatovac....................19...3..5(1).11..25:52..7

NAPOMENA:Ova sezona 1991-1992 prekinuta je 28.aprila usljed teške ratne agresije na BiH.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

2002/03..............?
2003/04..............?
2004/05..............?
2005/06..............?
2006/07..............?
2007/08..............?

..............................................................................................

10. Juni 2009
Druga Tuzlanska Kantonalna Liga - Jug
SEZONA 2008/2009

TABELA
1.Priluk.........................40
2.Napredak.................... 38
3.Rijeka........................ 37
4.Jablanica..................... 33
5.Mladost (G.T.)............... 33
6.Sloga S.H......................29
7.Spreca........................ 29
8.Omladinac.................... 28
9.Mladost(K).....................27
10. Memici.......................27
11.Slatina........................26
12.Metalac.......................24

DA NEMAŠ MOŽDA KONAČNE TABELE ZA NEKE OD SEZONA KOJE SAM OZNAČIO UPITNIKOM?
Radi se o Slogi naravno.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 19:44

CityCity je napisao/la:Kad je u pitanju ime kluba meni je baš to novo ime City odlično i jedan od razloga za približavanje klubu.Da je ostalo socrealističko prevaziđeno lokalno ime Sloga ne vjerujem da bih pratio klub sa zanimanjem a pogotovo ne bih kupovao ništa sa obilježjima kluba.Ta imena poput :Budućnost,Napredak,Sloga,Turbina,Bratstvo,Jedinstvo,Dinamo,Torpedo,Rotor itd su imena jedne završene epohe.Ovdje bih izuzeo npr ime kluba Sloboda (iako baštini tradiciju komunizma) i to mi je OK jer se radi o imenu-univerzalnoj vrijednosti aktuelnoj u svim vremenima.

KOD SLOBODE (liberté) JE PROBLEM ,ŠTO SE POJAM "SLOBODA" PRETVARA U IME SLOBODA.
RECIMO "JEDNAKOST"(égalité ) KAO SLJEDEĆA VRIJEDNOT FRANCUSKE REVOLUCIJE BI GODILA NAMA.ŠALIM SE NARAVNO.
DA NE ZABORAVIM I "BRATSTVO" ( fraternité), RED JE.

elvirbaljic
Kontakt:

Post Postao/la elvirbaljic » 21 okt 2019, 20:04

Nazalost nemam tabela...probacu nesto pronaci. Mada u tom vremenu nismo mogli nesto ozbiljno uraditi. Ekipa bila dobra za taj rang, i u odnosu na te klubove, ali sudije i savez je bio iznad svih nas..Oni koji su u to vrijeme igralu znaju da smo igrali iz ljubavi, da nas tabela naj manje zanimala. Igrali smo bez primanja ikakvih naknada, cak snosili troskove za odlazak u goste i sudije ako zapne...Od ljudi koji su jos uvijek u klubu su Munja i Amir. Ako iko moze doci do tabele je Amir, on je bio jedno vrijeme trener i vodio je dosta revnosno evidencije...Trebalo bi spomenuti i jedno ime koje bas niko ne spominje, Hasanbasic Ilijaz zv.Ljelja dosta vremena proveo u tadasnjoj Slogi..Sve u svemu lijepa sjecanja i druzenja.. 2009 god kada je Priluk osvojio ligu tri kola prije kraja smo bili na 3 boda razlike sa njima, igrali utakmicu u Priliku, gdje su nas malo reci pokrali, gdje su se odvojili i osvojili ligu.

tuzlac
Kontakt:

Post Postao/la tuzlac » 21 okt 2019, 20:31

elvirbaljic je napisao/la:Juniorski staz sam proveo u Slobodi, sve je bilo dobro dok seceru nisam rekao odakle dolazim, i onda je tu nastai pocetak mog kraja (grijao klupu, a nerjetko i tribine)

MOJ JE MLAĐI SIN(1994) PROVEO 12 GODINA U SLOBODI 2001-2013.OD PJETLIĆA, PRED -PIONIRA,PINIRA KADETA I JUNIORA.Kao kadeti su 2009/10 bili prvaci BIH. A tužnu 2012 i ispadanje seniora iz PL ispaštali su i oni jer su morali kao izlazno godište juniora u niži rang,federalni nivo.I oni i kadeti(2012/13 )Onda je odlučio da posluša mamu i studira.Sad je Mr.farmacije.Ja ga zovem propali fudbaler.
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 21 okt 2019, 20:42, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.