Generalna diskusija Fantasy Premijer lige BiH

Diskusije o ligama koje su kreirali naši korisnici
damir56
Postovi: 8
Pridružen/a: 13 avg 2020, 08:43
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la damir56 » 25 maj 2021, 09:23

@Zoxx
Iako smo u velikoj borbi za 2. mjesto ti mi daješ podršku. Svaka čast na fair playu i džentlmenstvu :D uvjeren sam da će biti sređeno. Bilo je sličnih situacija tokom sezone pa je na kraju bilo sve ok.
admin je napisao/la:
24 maj 2021, 16:12
Ko je mogao ocekivati da ce klub napustiti ligu. Nece niko biti ostecen, svima ce isto biti. Prva je sezona i desi se nesto sto je nemoguce, klub istupi iz takmicenja. Bice sve bolje iz sezone u sezonu, ovo nam je svima bila jedna proba i uz sve probleme, nije lose ispalo. Bitno je da javljate greske, da predlazete kako sve usavrsiti.
Naravno, zaista vanredna situacija. Riješili ste kako ste mogli, ne može vam se zamjeriti. Sve u svemu dobro je bilo, super je što ste ovo pokrenuli. Jedino ste ispali neozbiljni za nagrade.

Što se tiče narednih sezona i prijedloga za poboljšanja - mogućnost prenosa transfera, bolje određivanje cijena igrača, wildcard... u suštini što više iskopirate engleski fantasy, to bolje.

I eto molim još jednom da mi ubacite igrače s klupe umjesto ovih iz Krupe što nisu igrali (ekipa: Bolje biti Pjanić nego star)

Zoxx
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jul 2020, 17:59
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la Zoxx » 03 jun 2021, 15:22

Evo, nekoliko dana poslije završetka lige, da malo rezimiram dojmove...

Prije svega, čestitke kolegi @oliverdragojevic na potpuno zasluženo osvojenom 1. mjestu a svim ostalim na sudjelovanju - meni osobno ste bili vrlo motivirajući faktor :clap: :clap:

Kao pozitivno bih naglasio dobru odluku Fantasy tima na zimskoj pauzi i free transferima igrača koji su napustili ligu ili prešli u drugi klub PL...usudio bih se reći da je to (meni osobno) bolja opcija od famoznog Wildcard-a kojeg mnogi stalno spominju i prizivaju. Jasno mi je da je to normalno u Fantasy-ju ali su ovako do izražaja došli igrači koji su u stanju iznjeti cijelu sezonu u praćenju, taktičkom kreiranju momčadi i nadmudrivanju. Jedini problem je bio ako želite zadržati igrača u novom klubu a već imate 3 igrača iz tog kluba; ja bih tu omogućio i free transfer jednog od "viškova" igrača i tako se (skoro) približio pravom Wildcardu :hmmmmm:

Malo su dojam kvarili nedostatna komunikacija između admina i ekipe na forumu, gdje se znalo desiti da mnogi upiti ostanu neodgovoreni i/ili neobjašnjeni te nedosljednost (barem u početku) oko nekih stvari - asistencija igraču koji izbori i realizira penal (Cvijanović, čini mi se), upisivanje bodova krivom igraču ("fantomski" Nikolić iz Krupe, ako se dobro sjećam) te na kraju neuvrštavanje igrača sa klupe umjesto igrača koji nisu nastupili (slučaj kolege @damir56 i njegove ekipe "Bolje biti Pjanić nego star" u 32. kolu) za koji ni dan-danas ne vidim ni jedan razlog zašto je tako (znam, Krupa nije igrala, ali...). Bez obzira što to nije mene osobno dotaklo, mislim da se takve stvari ne bi trebale događati, jer mogu (in)direktno utjecati na plasman a i na taktiku drugih igrača. Naravno, i nedostatak bilo kakvih nagrada na kraju sezone.

Bodovanje - samo par statističkih podataka: prvoplasirani je osvajao u prosjeku 45,87 bodova po kolu ili 4,17 po igraču...u prijevodu, nastup (1 bod) + asistencija (3 boda) što je stvarno malo :eh:

Zato bih predložio za iduću sezonu dodavanje (ništa novo, već viđeno i korišteno u drugim Fantasy ligama):
- Igrač izborio penal ............................. +2 (nevezano tko je izvođač i je li penal realiziran, umjesto dosadašnje asistencije igraču koji ga
izbori a drugi izvede i realizira). Treba da se ipak bodovno razlikuje od prave asistencije a može se koristiti i kod izborenog prekršaja iz kojeg je
postignut direktan gol (ili tom igraču dodijeliti pravu asistenciju, što se do sada nije bodovalo)
- Gol izvan šesnaesterca ........................ +1
- Igrač kola ......................................... +3 (ako su dva igrača, dijele po 2 boda; ako ih je 3+, dijele po 1 bod). Ne duplira se ako je
kapiten, već se dodaje na kraju kad se obavi dupliranje.
- Tablica ostvarenih rezultata po kolu
- Bolji i detaljniji uvid u profil igrača kod transfera
- Iskoristiti neku stavku iz Comet aplikacije za još nešto za bodovanje (ako je moguće)

Ostale, opće poznate stvari neću posebno nabrajati (npr. chips) jer tu ima najviše prostora za poboljšanje. Štoviše, ja bih sljedeći Fantasy PL dodatno "zapaprio" trenutno aktualnim pravilima o max broju stranaca i min broju U-21 igrača u ekipi :njanjanja:
Što da ne, dodati nešto svoje, ne mora sve biti copy-paste od ostalih :D

Još jednom, čestitke i pozdravi svim učesnicima sa željom da ovaj Fantasy dignemo na još veću razinu. :salut:

adios
Postovi: 35
Pridružen/a: 18 nov 2012, 21:24
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la adios » 05 jul 2021, 13:49

Zoxx je napisao/la:
03 jun 2021, 15:22
Evo, nekoliko dana poslije završetka lige, da malo rezimiram dojmove...

Prije svega, čestitke kolegi @oliverdragojevic na potpuno zasluženo osvojenom 1. mjestu a svim ostalim na sudjelovanju - meni osobno ste bili vrlo motivirajući faktor :clap: :clap:

Kao pozitivno bih naglasio dobru odluku Fantasy tima na zimskoj pauzi i free transferima igrača koji su napustili ligu ili prešli u drugi klub PL...usudio bih se reći da je to (meni osobno) bolja opcija od famoznog Wildcard-a kojeg mnogi stalno spominju i prizivaju. Jasno mi je da je to normalno u Fantasy-ju ali su ovako do izražaja došli igrači koji su u stanju iznjeti cijelu sezonu u praćenju, taktičkom kreiranju momčadi i nadmudrivanju. Jedini problem je bio ako želite zadržati igrača u novom klubu a već imate 3 igrača iz tog kluba; ja bih tu omogućio i free transfer jednog od "viškova" igrača i tako se (skoro) približio pravom Wildcardu :hmmmmm:

Malo su dojam kvarili nedostatna komunikacija između admina i ekipe na forumu, gdje se znalo desiti da mnogi upiti ostanu neodgovoreni i/ili neobjašnjeni te nedosljednost (barem u početku) oko nekih stvari - asistencija igraču koji izbori i realizira penal (Cvijanović, čini mi se), upisivanje bodova krivom igraču ("fantomski" Nikolić iz Krupe, ako se dobro sjećam) te na kraju neuvrštavanje igrača sa klupe umjesto igrača koji nisu nastupili (slučaj kolege @damir56 i njegove ekipe "Bolje biti Pjanić nego star" u 32. kolu) za koji ni dan-danas ne vidim ni jedan razlog zašto je tako (znam, Krupa nije igrala, ali...). Bez obzira što to nije mene osobno dotaklo, mislim da se takve stvari ne bi trebale događati, jer mogu (in)direktno utjecati na plasman a i na taktiku drugih igrača. Naravno, i nedostatak bilo kakvih nagrada na kraju sezone.

Bodovanje - samo par statističkih podataka: prvoplasirani je osvajao u prosjeku 45,87 bodova po kolu ili 4,17 po igraču...u prijevodu, nastup (1 bod) + asistencija (3 boda) što je stvarno malo :eh:

Zato bih predložio za iduću sezonu dodavanje (ništa novo, već viđeno i korišteno u drugim Fantasy ligama):
- Igrač izborio penal ............................. +2 (nevezano tko je izvođač i je li penal realiziran, umjesto dosadašnje asistencije igraču koji ga
izbori a drugi izvede i realizira). Treba da se ipak bodovno razlikuje od prave asistencije a može se koristiti i kod izborenog prekršaja iz kojeg je
postignut direktan gol (ili tom igraču dodijeliti pravu asistenciju, što se do sada nije bodovalo)
- Gol izvan šesnaesterca ........................ +1
- Igrač kola ......................................... +3 (ako su dva igrača, dijele po 2 boda; ako ih je 3+, dijele po 1 bod). Ne duplira se ako je
kapiten, već se dodaje na kraju kad se obavi dupliranje.
- Tablica ostvarenih rezultata po kolu
- Bolji i detaljniji uvid u profil igrača kod transfera
- Iskoristiti neku stavku iz Comet aplikacije za još nešto za bodovanje (ako je moguće)

Ostale, opće poznate stvari neću posebno nabrajati (npr. chips) jer tu ima najviše prostora za poboljšanje. Štoviše, ja bih sljedeći Fantasy PL dodatno "zapaprio" trenutno aktualnim pravilima o max broju stranaca i min broju U-21 igrača u ekipi :njanjanja:
Što da ne, dodati nešto svoje, ne mora sve biti copy-paste od ostalih :D

Još jednom, čestitke i pozdravi svim učesnicima sa željom da ovaj Fantasy dignemo na još veću razinu. :salut:
:thumbup:
Da li golmani dobijaju bod za svake tri odbrane?

Zoxx
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jul 2020, 17:59
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la Zoxx » 06 jul 2021, 20:44

Do sada jesu

Trapatoni
Postovi: 161
Pridružen/a: 05 jun 2020, 15:24
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la Trapatoni » 10 jul 2021, 10:44

Sezona za 6 dana, niko nista o Fantasy-u


admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la admin » 14 jul 2021, 19:21

oliverdragojevic je napisao/la:
13 jul 2021, 16:07
Šteta...
Tu smo, pisite ako sta ne stima. Bice sigurno jos promjena igraca, znate kako to kod nas ide.


admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la admin » 14 jul 2021, 19:23

oliverdragojevic je napisao/la:
14 jul 2021, 19:22
U zadnji čas :D
Uvijek nesto treba dotjerati, a mislim da ce u svakoj ekipi biti jos dolazaka i odlazaka. Ali, idemo. Napravite ekipe, lige, sta god bude problem pisite.

https://sportsport.ba/fudbal/fantasy-pr ... ava/403615

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la kovacic » 14 jul 2021, 19:41

Nikakvih promjena, nagrade loše od firme koje ne egzistira u FBiH, nema stranog jezika, nema kompetitivnijeg bodovanja i opet se kopira engleski fantasy koji je jedan od lošijih bar što se bodovanja tiče... :crazy:

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la admin » 14 jul 2021, 19:57

kovacic je napisao/la:
14 jul 2021, 19:41
Nikakvih promjena, nagrade loše od firme koje ne egzistira u FBiH, nema stranog jezika, nema kompetitivnijeg bodovanja i opet se kopira engleski fantasy koji je jedan od lošijih bar što se bodovanja tiče... :crazy:
Svaki vas prijedlog, ukoliko budemo u mogucnosti, uvazit cemo i razmisliti o njemu. Nije iskljuceno da nagrada nece jos biti. Ovo je sad sigurno, a vidjet cemo dalje.

worchester
Postovi: 1192
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la worchester » 14 jul 2021, 19:59

Izbacite brtana iz ponude fk borac. Lik se vratio u hrvatsku. Vidi se da su nekim igracima promijenjene cijene ali se mahom radi o poskupljenju. Rijetko koji je kalirao :-)
Al ajd nek se desava nesto.
Nepoznanica su posusje,radnik,leotar i rudar, u ovim ekipama ce iskociti par igraca koji ce donositi dosta bodova a jeftini su.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23131
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la miky_hz » 14 jul 2021, 20:02

Na prvu ovako dosta skuplji igraci nego prosle sezone,sad nema sanse da stavim npr 3 "dobra" igraca iz jacih ekipa. Trebat ce vremena ovo dok se pofata pogotovo zbog nova dva tima za koje iskreno neznam u kakvom sastavu igraju a zbog visokih cijena ce se morati ugurati igraci ta dva/tri tima.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Lesnar
Postovi: 437
Pridružen/a: 07 jan 2012, 21:03
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la Lesnar » 14 jul 2021, 20:07

mogu li raditi transfere nakon što aktiviram tim ? piše mi da sam uradio 3 transfera valjda mi nece bodove oduzet :D

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la admin » 14 jul 2021, 20:37

u prvom kolu nema oduzimanja bodova za transfere.

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la oliverdragojevic » 14 jul 2021, 22:03

miky_hz je napisao/la:
14 jul 2021, 20:02
Na prvu ovako dosta skuplji igraci nego prosle sezone,sad nema sanse da stavim npr 3 "dobra" igraca iz jacih ekipa. Trebat ce vremena ovo dok se pofata pogotovo zbog nova dva tima za koje iskreno neznam u kakvom sastavu igraju a zbog visokih cijena ce se morati ugurati igraci ta dva/tri tima.
Nisam još gledao, ali čini mi se da je to dobra stvar, treba tražiti ove nepoznate jeftine igrače od kojih bi moglo biti nešto, npr. kao Alić prošle sezone.
Ali problem ovog fantasya je u tome i kad nađeš takvog igrača, za 2 kola ga svi imaju u timu jer se igračima cijena ne mijenja, tj. ne poskupi.

@admin, postoji li šansa da se ove sezone mijenjaju cijene igrača?

zeljooo13
Postovi: 200
Pridružen/a: 03 dec 2020, 11:27
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la zeljooo13 » 15 jul 2021, 10:15

Ima li ko kakav info ko ce biti i prvoj postavi u:Leotaru,Posusju i Rudaru?

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la hule_barca » 15 jul 2021, 11:42

Sudeći prema generalci iz Foče, Leotar bi trebao imati dosta jeftinih igrača, poput golmana Vukanovića (50 K) i još nekih igrača, ali to je još nepoznanica, s obzirom da im pojačanja tek pristižu jer se ni oni nisu nadali da bi mogli završiti u Premijer ligi.
Informacije za Posušje je teško naći. Osim strijelaca u pripremnim mečevima, sastave nisam uspio pronaći. Trebalo bi se možda vratiti na mečeve iz prve federalne i vidjeti ko im je činio kostur ekipe uz ovih par pojačanja u vidu Lučića, Leke i drugih.
Rudar je također nepoznanica. Ima tu nekih poznatih imena kao što su Sadiku ili Redžić, ali ostalo je teško procijeniti, uključujući ove strane igrače.
Cijenim da će trebati par kola da se vidi kako kotiraju ove ekipe.
FK "Mladost" Kikači

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la admin » 15 jul 2021, 12:35

oliverdragojevic je napisao/la:
14 jul 2021, 22:03
miky_hz je napisao/la:
14 jul 2021, 20:02
Na prvu ovako dosta skuplji igraci nego prosle sezone,sad nema sanse da stavim npr 3 "dobra" igraca iz jacih ekipa. Trebat ce vremena ovo dok se pofata pogotovo zbog nova dva tima za koje iskreno neznam u kakvom sastavu igraju a zbog visokih cijena ce se morati ugurati igraci ta dva/tri tima.
Nisam još gledao, ali čini mi se da je to dobra stvar, treba tražiti ove nepoznate jeftine igrače od kojih bi moglo biti nešto, npr. kao Alić prošle sezone.
Ali problem ovog fantasya je u tome i kad nađeš takvog igrača, za 2 kola ga svi imaju u timu jer se igračima cijena ne mijenja, tj. ne poskupi.

@admin, postoji li šansa da se ove sezone mijenjaju cijene igrača?
Ove godine cemo mijenjati cijene igraca. Naravno, svi ce biti nezadovoljni jer cemo to raditi na potpuno pogresan nacin 😂

Prosle godine smo peglali razne bugove, nismo htjeli sistem dodatno opterecivati promjenama. Uvijek je bolje da sve radi, pa makar i uz manje opcija, nego da nesto ne radi i propadne sezona. I ove godine cemo se drzati tog principa iako cemo uvoditi neke novitete.

Sto se tice nagrada, poenta ove igre nisu nagrade, ko zeli dobru nagradu neka kupuje u merkatoru, mozda mu se posreci pa dobije fiću.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Generalna diskusija Fantasy 20/21

Post Postao/la hule_barca » 15 jul 2021, 12:46

Hoće li makar jedan Wild Card u toku sezone biti moguć?
FK "Mladost" Kikači

Odgovori

Natrag na “Lige Fantasy Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.