Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Pomoć pri korištenju SportSport.ba Fantasy, prijava grešaka, bugova, savjeti, sugestije, kritike, komentari...
oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 25 okt 2021, 12:48

oliverdragojevic je napisao/la:
18 okt 2021, 09:22
Ščekić je jučer imao 7 odbrana (po grafici na Areni), a dali ste mu samo jedan dodatni bod. Fali još jedan. (jer svaki bod je važan :) )
Da podsjetim na Ščekića i nadodam za ovo kolo:

Zakarić izborio penal, nije mu se pisala asistencija?

Ne vidi se dobro na snimci tko je asistirao za gol Slobode, na njihovom podforumu pišu da je Osmić, a nisu mu pisani bodovi?

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la admin » 02 nov 2021, 15:56

ne bih odgovarao pojedinačno na svako pitanje, jer to nema smisla. Pogotovo ne ono kad neko ne napiše ni korisničko ime, ni ime tima, već samo "dobio 43 umjesto 41 bod - pogrešno ste sabrali".

Bodovi se ne sabiraju ručno, pa je nemoguće da se samo tako pogrešno sabere. Sabiraju se matematičkim formulama koje su objašnjene u pravilima i ako se nekom ne poklapa, razlog nije loš zbir, već različita interpretacija nekog dešavanja na terenu (jel npr. asistencija ili nije) ili tako nešto.

Tema je više zamišljena da igrači međusobno dijele iskustva, nego da ja odgovaram na svaki upit o načinu bodovanja.

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 02 nov 2021, 16:46

admin je napisao/la:
02 nov 2021, 15:56
ne bih odgovarao pojedinačno na svako pitanje, jer to nema smisla. Pogotovo ne ono kad neko ne napiše ni korisničko ime, ni ime tima, već samo "dobio 43 umjesto 41 bod - pogrešno ste sabrali".

Bodovi se ne sabiraju ručno, pa je nemoguće da se samo tako pogrešno sabere. Sabiraju se matematičkim formulama koje su objašnjene u pravilima i ako se nekom ne poklapa, razlog nije loš zbir, već različita interpretacija nekog dešavanja na terenu (jel npr. asistencija ili nije) ili tako nešto.

Tema je više zamišljena da igrači međusobno dijele iskustva, nego da ja odgovaram na svaki upit o načinu bodovanja.
Ovo je tema "Bodovi za pojedinačne igrače", valjda se misli na učinak igrača u utakmicama, ne na fantasy timove, ljudi pogrešno skontaju.
Možete provjeriti da li su žalbe opravdane zbog neupisanih bodova pojedinim igračima?

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la GoskGabela » 11 nov 2021, 09:44

Kako je prošlo kolo,nekim ekipama u kojim je Bilbija bio kapetan uračunato 30bodova, a nekim 20 bodova?
Molim objašnjenje kako?
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 13 dec 2021, 12:37

oliverdragojevic je napisao/la:
25 okt 2021, 12:48
oliverdragojevic je napisao/la:
18 okt 2021, 09:22
Ščekić je jučer imao 7 odbrana (po grafici na Areni), a dali ste mu samo jedan dodatni bod. Fali još jedan. (jer svaki bod je važan :) )
Da podsjetim na Ščekića i nadodam za ovo kolo:

Zakarić izborio penal, nije mu se pisala asistencija?

Ne vidi se dobro na snimci tko je asistirao za gol Slobode, na njihovom podforumu pišu da je Osmić, a nisu mu pisani bodovi?
@Admin, možete li Osmiću dodati 3 boda za asistenciju u 14. kolu koja nije upisana? Ne znam odakle vi vučete te podatke, evo sa transfermarkta:

https://www.transfermarkt.com/jasmin-os ... ler/603200


slika

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 05 maj 2023, 14:55

U zadnje vrijeme nisam primijetio nekih problema s bodovanjem igrača, što se prije znalo često događati. Sada ne bih da cjepidlačim za jedan bod, ali opet bolje da se ispravi ako se primijete nepravilnosti.
Morisu Valinčiću (Š.B.) je u utakmici protiv Sarajeva oduzet jedan bod jer mu je tim primio 2 gola, ali igrač je izašao u 63.min., dok je tim drugi gol primio tek u 84.min. Stoga mu nije trebao biti oduzet taj bod.

Zoxx
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jul 2020, 17:59
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la Zoxx » 06 maj 2023, 11:55

Nema od toga ništa, primjenjuju pravila za ekipu. Već sam o tome pisao par puta i skretao pažnju na to ali...
I dalje sam ubjeđenja da se to treba odnositi na igrača i vrijeme provedeno na terenu. Zamisli paradoks: obrambeni igrač se ozljedi u 20. minuti i napusti teren a njegova ekipa gubi 2:0 - obrambeni igrač koji ga zamijeni, po ovome, automatski starta sa -1 bod

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 06 maj 2023, 12:09

Zoxx je napisao/la:
06 maj 2023, 11:55
Nema od toga ništa, primjenjuju pravila za ekipu. Već sam o tome pisao par puta i skretao pažnju na to ali...
I dalje sam ubjeđenja da se to treba odnositi na igrača i vrijeme provedeno na terenu. Zamisli paradoks: obrambeni igrač se ozljedi u 20. minuti i napusti teren a njegova ekipa gubi 2:0 - obrambeni igrač koji ga zamijeni, po ovome, automatski starta sa -1 bod
Koliko se sjećam prije sam se žalio na jedan tako izgubljen clean sheet i ispravili su.

Ali evo čim sam ih pohvalio novi problem ispade. Jučer ujutro gledam ekipu i vidim da je deadline danas u 14h. Sada se spojio da sastavim ekipu i vidim da je deadline prošao. Dajte ljudi ne možete tako.

Zoxx
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jul 2020, 17:59
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la Zoxx » 06 maj 2023, 12:30

Ja ne želim da mi se ispravlja osobno već da takve stvari budu rješene na razini sustava i ovo i dalje smatram većim propustom
Za deadline nemam šta puno reći, jednostavno se ne prati satnica dovoljno ažurno...još gore je bilo za 25.kolo, jedina utakmica bila u 20h (čini mi se) a deadline završio već u 12h, jer je u fixturesu bilo da meč počinje u 15h

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 15 maj 2023, 18:15

oliverdragojevic je napisao/la:
05 maj 2023, 14:55
U zadnje vrijeme nisam primijetio nekih problema s bodovanjem igrača, što se prije znalo često događati. Sada ne bih da cjepidlačim za jedan bod, ali opet bolje da se ispravi ako se primijete nepravilnosti.
Morisu Valinčiću (Š.B.) je u utakmici protiv Sarajeva oduzet jedan bod jer mu je tim primio 2 gola, ali igrač je izašao u 63.min., dok je tim drugi gol primio tek u 84.min. Stoga mu nije trebao biti oduzet taj bod.
Još nije ispravljeno...

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la admin » 15 maj 2023, 19:03

oliverdragojevic je napisao/la:
15 maj 2023, 18:15
oliverdragojevic je napisao/la:
05 maj 2023, 14:55
U zadnje vrijeme nisam primijetio nekih problema s bodovanjem igrača, što se prije znalo često događati. Sada ne bih da cjepidlačim za jedan bod, ali opet bolje da se ispravi ako se primijete nepravilnosti.
Morisu Valinčiću (Š.B.) je u utakmici protiv Sarajeva oduzet jedan bod jer mu je tim primio 2 gola, ali igrač je izašao u 63.min., dok je tim drugi gol primio tek u 84.min. Stoga mu nije trebao biti oduzet taj bod.
Još nije ispravljeno...
Niti ce biti tokom ove sezone…

Ne mozemo mijenjati principe bodovanja u sred sezone. Kod nas se uvijek bodovalo na ovaj nacin, svima je isto, ako budemo radili neke promjene u pravilima bodovanja, to ce se desiti izmedju dvije sezone

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la admin » 15 maj 2023, 19:07

oliverdragojevic je napisao/la:
06 maj 2023, 12:09
Zoxx je napisao/la:
06 maj 2023, 11:55
Nema od toga ništa, primjenjuju pravila za ekipu. Već sam o tome pisao par puta i skretao pažnju na to ali...
I dalje sam ubjeđenja da se to treba odnositi na igrača i vrijeme provedeno na terenu. Zamisli paradoks: obrambeni igrač se ozljedi u 20. minuti i napusti teren a njegova ekipa gubi 2:0 - obrambeni igrač koji ga zamijeni, po ovome, automatski starta sa -1 bod
Koliko se sjećam prije sam se žalio na jedan tako izgubljen clean sheet i ispravili su.

Ali evo čim sam ih pohvalio novi problem ispade. Jučer ujutro gledam ekipu i vidim da je deadline danas u 14h. Sada se spojio da sastavim ekipu i vidim da je deadline prošao. Dajte ljudi ne možete tako.
Deadline se setuje atutomatski, mislim da je dva sata prije pocetka prve utakmice. Moze da se desi jedino da se pomjeri termin utakmice ili da nije bio dobro podesen kod nas u sistemu.

U svakom slucaju, nema veze sa fantasijem

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la admin » 15 maj 2023, 19:09

oliverdragojevic je napisao/la:
13 dec 2021, 12:37
oliverdragojevic je napisao/la:
25 okt 2021, 12:48
oliverdragojevic je napisao/la:
18 okt 2021, 09:22
Ščekić je jučer imao 7 odbrana (po grafici na Areni), a dali ste mu samo jedan dodatni bod. Fali još jedan. (jer svaki bod je važan :) )
Da podsjetim na Ščekića i nadodam za ovo kolo:

Zakarić izborio penal, nije mu se pisala asistencija?

Ne vidi se dobro na snimci tko je asistirao za gol Slobode, na njihovom podforumu pišu da je Osmić, a nisu mu pisani bodovi?
@Admin, možete li Osmiću dodati 3 boda za asistenciju u 14. kolu koja nije upisana? Ne znam odakle vi vučete te podatke, evo sa transfermarkta:

https://www.transfermarkt.com/jasmin-os ... ler/603200


slika
Bez obzira sto je staro pitanje, haj da i ovo razjasnimo.

Podatke ne vucemo sa transfermarka, vec iz zvanicnih zapisnika. Transfermarkt nije relevantan izvor.

oliverdragojevic
Postovi: 176
Pridružen/a: 14 avg 2019, 00:47
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la oliverdragojevic » 15 maj 2023, 20:45

admin je napisao/la:
15 maj 2023, 19:03
oliverdragojevic je napisao/la:
15 maj 2023, 18:15
oliverdragojevic je napisao/la:
05 maj 2023, 14:55
U zadnje vrijeme nisam primijetio nekih problema s bodovanjem igrača, što se prije znalo često događati. Sada ne bih da cjepidlačim za jedan bod, ali opet bolje da se ispravi ako se primijete nepravilnosti.
Morisu Valinčiću (Š.B.) je u utakmici protiv Sarajeva oduzet jedan bod jer mu je tim primio 2 gola, ali igrač je izašao u 63.min., dok je tim drugi gol primio tek u 84.min. Stoga mu nije trebao biti oduzet taj bod.
Još nije ispravljeno...
Niti ce biti tokom ove sezone…

Ne mozemo mijenjati principe bodovanja u sred sezone. Kod nas se uvijek bodovalo na ovaj nacin, svima je isto, ako budemo radili neke promjene u pravilima bodovanja, to ce se desiti izmedju dvije sezone
Ok, hvala, nadam se da će se za sljedeću sezonu to ispraviti jer je nelogično. Npr. već prije je ispravljeno da na bodovanje clean sheeta ne utječe gol koji je primljen kada je već igrač izašao iz igre.

held9
Postovi: 72
Pridružen/a: 19 maj 2017, 14:39
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la held9 » 21 jun 2023, 12:54

Isplaćen mi je samo bonus od 20 km, a osvojio sam još 10 km za 30. kolo. Kad će mi to biti isplaćeno?

Avatar
miky_hz
Postovi: 23105
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la miky_hz » 21 jun 2023, 13:45

held9 je napisao/la:
21 jun 2023, 12:54
Isplaćen mi je samo bonus od 20 km, a osvojio sam još 10 km za 30. kolo. Kad će mi to biti isplaćeno?
Meni nije ništa,a trebao bi dobiti za 30 i za 32 kolo po 10 KM :hmmmmm:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la admin » 24 jul 2023, 11:11

Ekipa, podignut je Fantasy za novu sezonu. Vjerovatno ce biti gresaka kod transfera jer Comet nista nije unio, a nemoguce je sve ispratiti. Zbog toga vas molim da javite ovdje ukoliko uocite greske. Hvala.

https://sportsport.ba/fantasy/init-profile

Zoxx
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jul 2020, 17:59
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la Zoxx » 22 avg 2023, 15:46

Sabljić (Zrinjski) bi trebao imati dvije asistencije protiv GOŠK-a; izboren penal (i realiziran) i jedna iz igre...

totalchaos87
Postovi: 103
Pridružen/a: 03 avg 2020, 00:04
Kontakt:

Re: Bodovi u Fantasy za pojedinačne igrače

Post Postao/la totalchaos87 » 02 dec 2023, 20:13

Čavić bi trebao dobiti asist jer je izborio prekršaj kod gola Herrere iz slobodnog protiv Sloge i Mirzadu Mehanoviću nije upisan asist kod trećeg gola Tuzle protiv Zeljeznicara

Odgovori

Natrag na “Fantasy Premijer liga BiH HELP”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.