Olimpik Sarajevo

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 18 apr 2021, 15:14

Uh kakav projektil Curjurica
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 apr 2021, 16:10

Kao što sam i mislio napisati, ako prime i drugi gol najvjerovatnije je gotova utakmica. I primiše ga. Opet na početku poluvremena. Još jedan i da potvrde poraz, kao protiv Borca.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 apr 2021, 17:49

I na kraju još jedna "trica" u mreži ovog kluba. Da li su opet glupo primili gol? Da li ih je opet poremetio gol? Ponovi se utakmica iz novembra 2015. godine kada je i tada bilo 0:3 protiv Zrinjskog na Koševu. Nije mi jasno da su u ovu polusezonu ušli sa samo jednim napadačem, a doveli puno veznih igrača? :? Da li će trener sam podnijeti ostavku ili će biti smijenjen? Nakon ove utakmice ili nakon Željezničara? Najbolje bi bilo kada bi sam podnio ostavku, nakon još jednog ubjedljivog poraza. Ako ljudi iz kluba misle nešto preokrenuti u ekipi i igri, trebaju brzo reagovati, jer je ekipa u zadnje četiri utakmice primila deset golova, a postigla samo jedan gol. Baš loše.
Gdje si Mokroguze nestao? :?
Zadnja izmjena: Mancini, dana/u 18 apr 2021, 18:04, ukupno mijenjano 1 put.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 apr 2021, 18:03

Opet izgovori? Dokle?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 18 apr 2021, 19:58

Nisam zabrinut, nismo ispustili vitalne sanse u prvenstvu ovim porazima, zna se da su te u medjusobnim utakmicama sa rivalima, a prije sam rekao da cemo jednu od ove tri pobjediti, pitanje je samo koju. A ove koje se izgube nema veze dali je 3-0 ili 1-0 ili 10-0, svaki gubitak je 0 bodova, a jedino hrabrom igrom mozes preokrenuti rezultat. A hrabra igra je veci rizik i zato se lakse golovi primaju. Da mi prvi zabijemo, bilo bi obrnuto ja mislim.
Promijena trenera ne dolazi u obzir. Treba biti realan, nisu Zrinjski i Krupa isti pa da je isto razocarenje. Borac je pobjedio Sarajevo jucer, tako da nije tu nista cudno. Idemo dalje.
Steta sto se Fare povrijedio, bio je mozda ponajbolji na terenu uz Curjurica, Horica i kasnije Sisica.
Mislim da je Cruz dobar spic ako bude falio neko da udje na toj poziciji. Sad igramo s tim sto imamo, nema u sred Aprila uigravanje novih igraca, idemo naprijed i uspjet cemo, moras se strpiti. To sam i prije govorio.
A sto se tice same utakmice, sami pocetak je bio dvostran, onda smo dobro odigrali ostatak prvog poluvremena, drugo nisam sve vidio detaljno ali cini mi se da nije bolje bilo od prvog. Ekipa se zna nositi sa takvim ekipama kad je skoncentrisana, to se vidi.

Zeljo i TC bas lose odigrase ovo kolo, ako onako budu igrali protiv nas mozemo do 6 bodova u naredna 2 kola. Mislim da je Mladost veca prepreka od njih.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 18 apr 2021, 20:14

Mislim da je Sliskovic gori trener od Osima(uz duzno postovanje covjeku, ali po njegovim analizama i taktici mislim da nije bolji). Dodje i taj dan da kazem da smo u ovom trenutku bolji od Zelje po mojoj procjeni, pa bar na tren, ali u to treba uzivati, i to je jedan uspjeh. Sada to samo treba potvrditi.

Evo stanje forme:
slika

Sve smo redom igrali; Siroki, Velez, Borac, Zrinjski.
Cak i kad se uzme u obzir zadnjih 9 utakmica su te ekipe top 4.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 apr 2021, 21:29

Mokroguz je napisao/la:
18 apr 2021, 20:14
Mislim da je Sliskovic gori trener od Osima(uz duzno postovanje covjeku, ali po njegovim analizama i taktici mislim da nije bolji). Dodje i taj dan da kazem da smo u ovom trenutku bolji od Zelje po mojoj procjeni, pa bar na tren, ali u to treba uzivati, i to je jedan uspjeh. Sada to samo treba potvrditi.

Evo stanje forme:
slika

Sve smo redom igrali; Siroki, Velez, Borac, Zrinjski.
Cak i kad se uzme u obzir zadnjih 9 utakmica su te ekipe top 4.
Uvijek su mogu naći neka opravdanja za lošu igru, ali ne znam kakva su opravdanja za jedan postignut gol, a deset primljenih u zadnje četiri utakmice?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 apr 2021, 21:51

A što se tiče trenera, ako izgubi ekipa protiv Želje, ja mislim da bi u tom slučaju trebala biti trenerska promjena. Igre i rezultati na terenu su mjerilo.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 19 apr 2021, 19:06

Mancini je napisao/la:
18 apr 2021, 21:29
Uvijek su mogu naći neka opravdanja za lošu igru, ali ne znam kakva su opravdanja za jedan postignut gol, a deset primljenih u zadnje četiri utakmice?
Trebalo je vise golova biti, vidjeli smo sanse, ali nije jednostavno usla lopta. Curjuric neki dan stativu sa 25 metara pogodi na primjer, to se ne moze bas reci da je katastrofalan promasaj na toj udaljenost, ali zato izbliza pokusaj Ade je bio los. Ahmed Hasanovic je bio dobar spic po mom misljenju, borben, dovoljno precizan, trkacki raspolozen, ali eto nije vise u nasem dresu, nadam se da ce Ado proraditi, i moramo raditi s tim sto imamo.
Mi da smo usli sa ovom ekipom i trenerom na pocetku sezone bi se vrtili negdje oko 7 mjesto. Za nesto vise treba siguran, brz, efikasan spic.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 19 apr 2021, 19:52

Ovo sto se desava sa Superligom oslikava na neki nacin sta je stvarna strast fudbala i jedan od razloga zasto mi je uzitak navijati za Olimpik nego recimo Zeljo/Sarajevo. Svako voli vidjeti podvig i potencijal za vece stvari, drzi mastu u zivotu, po tom principu su utakmice u Ligi Prvaka i Evropskoj Ligi uzbudljive cak i domacim prvacima svake godine. Zato je bolja liga ovako kad ne znas ko ce koga pobjediti. Svako voli jedan dobar "success story" i underdog koji iznenadi ili sokira, zato je bitka kod Termopila poznata, bitka u Teutoburskoj sumi, tako se respekt dobija i gradi se "ime". Nikome nije impresivno kad jaci nasrne na slabijeg. Sviju inspirise kad slabiji postane jaci. Uvijek mi je tesko bilo to rijecima opisati taj osjecaj, ali znam da se mi svi koji navijamo za Olimpik razumijemo u ovome. Zato volimo kad igramo protiv jacih.

Moje misljenje je to da ce superliga odstraniti te najvece klubove, i da ce u praznini ostati borba preostalih klubova da preuzmu te pozicije. Nastati ce novi velikani, novi nizovi ce se slaviti, novi rekordi ce se obarati u tim klubovima, bice ucesnicima mnogo uzbudjenja i radosti, bice vise nalik na 1980-2005 kad je bila neka strastvena atmosfera u fudbalu sirom svijeta. Bilo se za cega boriti, ja mislim da je to to sto nedostaje velikim klubovima, a sto na primjer mi imamo.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 21 apr 2021, 15:00

Jel to Saric ide u drugi klub ili u inostranstvu? Cini mi se da su on i Mekic i drugi dobro vodili omladince. Sretno i hvala mu u svaki slucaj. :salut:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 22 apr 2021, 06:50

Mokroguz je napisao/la:
21 apr 2021, 15:00
Jel to Saric ide u drugi klub ili u inostranstvu? Cini mi se da su on i Mekic i drugi dobro vodili omladince. Sretno i hvala mu u svaki slucaj. :salut:
Ne znam, neki sam komentar napisao na njegovoj objavi na facebooku, ali nisam želio to da ga pitam.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 25 apr 2021, 15:23

U prethodnih 26 utakmica Olimpik je samo jednom pobijedio, prošli put, 2 puta je bio neriješen rezultat, a u ostalim utakmicama je pobijedio Željezničar.
Zadnja izmjena: Mancini, dana/u 26 apr 2021, 06:25, ukupno mijenjano 1 put.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 16:06

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Isić, Osmanović, Čurjurić, Perišić, Gavrić, Hadžanović, Handžić, Šišić
Na klupi su: Kačavenda, Ojdanić, Bajraktarević, Karić, Cruz, Mahmutović, Imamović, Lekanić, Dujmović

Sjajno :clap:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 25 apr 2021, 17:20

Baš sam se pitao prije utakmice koliko će izdržati minuta da ne prime gol, kada vidjeh da nisu ni petnaest minuta. Tu im blizu prosjek. Još drugi gol da prime, i vjerovatno je utakmica riješena.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 17:35

MIIIIIILOOOOOOOVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC!!!!!!!!!!!!!!
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 17:48

Peljto svira samo na krsenje zenevskih konvencija.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 18:31

GOOOOLAAAAAAACOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 18:35

Faris je nas Amer Hiros, covjek probija sve zive odbrane. Da Bog da za reprezentaciju zaigrao MAJSTOR!
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 25 apr 2021, 18:39

Kako se Lekanic snadje u onoj petlji fantasticno
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.