SportSport.ba liga chat

Moderatori/ce: insider,KonjicBOY,deyo,Mig_Mig,defender

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Maestro^^ » 25 apr 2013, 17:41

Upravo tako. :mrgreen:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 04 maj 2013, 10:52

ovdje malo ko pise pa cu da sebi napisem par stvari za kraj sezone i onda samo prepisem na ss temu

Prijedlozi za savez!

1.otvoriti temu(zakljucanu): Hall of Fame,za ove slucajeve
Otelo je napisao/la:
Trebao bi se napravit kakav Hall of Fame za ovakve :


Postao/la S-Y-L-A-R dana 22 apr 2013, 20:39

Parovi za domacine:

Everton-Fulham 1-0 GOOL
Stoke-Norwich 1-0 GOOL
Valenciennes-Nancy 0-0 GOOL
Hoffenheim-Nürnberg 2-1 GOOL
Cagliari-Udinese 0-1 GOOL
Levante-Celta 1-0

Bonus par:Atletico Madrid-Real Madrid 1-3

a znamo koliko se cesto ovo postize,red je da ima to upisano negdje,sekundica posla.

2.otvoriti temu KLUB 100 i upisivati igrace koji postignu 100 gol

3. i meni najvaznije:
Clan 3a.

Kapiten ili Savez imaju pravo zamjeniti igraca ako igrac ne odigra 3 (tri) utakmice od 6 (sest) utakmica u nizu njegovog kluba.

Clan 3a1
Igrac koji propusti jednu utakmicu dobija žuti karton
Clan 3a2
Igrac koji propusti 2 (dvije) utakmice zaredom dobija automatski crveni karton i pauzira slijedecu utakmicu.
i po Clanu 3a kapiten ga ima pravo odstraniti zbog ne odigravanja 3 (tri) utakmice.
Clan 3a2a
Tim u kojem se ustanovi da je igrac odigrao utakmicu,a imao je crveni karton ili treci žuti ,tipovanje tog igraca se nece racunat.
Clan 3a3
Svaki 3 (treci) žuti karton znaci i pauziranje tog igraca slijedecu utakmicu,tzv Čišćenje kartona.
Clan 3a4
Svako pauziranje utakmice smatra se kao izostanak i tako se tretira po Clanu 3a.
Clan 3a5
Svi kartoni se poništavaju na kraju sezone

U praksi prilikom vodjenja evidencije izostanaka i zutih i crvenih kartona,zuti karton postaje izostanak i ostaje oznaka :!: ,dok crveni i pauza bi mogli sa ovim znakom :oops:
Zadnja izmjena: deyo, dana/u 14 maj 2013, 15:36, ukupno mijenjano 3 puta.
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
defender
Član IO SS.ba lige
Postovi: 2000
Pridružen/a: 24 dec 2008, 15:48
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la defender » 05 maj 2013, 16:00

deyo hvala na prijedlozima :)

za ova 2 prva se slazem i to ce se i napraviti cim zavrsi sezona i budemo imali sve podatke

ovo oko zutih kartona je dobra ideja isto
treba vidjeti sta kazu ostali clanovi saveza koji vode tu listu izostanaka, ostali clanovi lige...
kad zavrsi sezona onda imamo pauzu pa cemo vidjeti da raspravimo oko ovoga
meni se svidja.. :)

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 05 maj 2013, 17:32

Imam prijedlog i za to vođenje evidencije :D ako im je problem evo dajte meni neki status Arbitra(sudijska organizacija) :mrgreen: to jos nemamo u ss.ba,a ja cu redovno voditi tu evidenciju i obavjestavat vas sve o eventualnim kartonima i postivanju sad vec cuvenog člana 3a statuta :ugeek:
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Cautinho » 15 dec 2013, 19:26

Juve-Sasulo zasada 2-0.
S ovim rezultatom idemo u 3. ligu
Keep walking.

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 10 feb 2014, 12:28

Posto se tema SportSport.ba liga koristi malo vise i ovo bi brzo preslo na drugu stranu i ostalo neprimjeceno od vecine igraca postavit cu to ovdje.

Dakle zelim vase misljenje.Jedan igrac mi je na pp poslao ovo:

Prva pp:

Eh ovako, pošto ja vodim jednu ligu na drugom forumu, šta misliš da najbolje ekipe iz ss.ba lige i iz ove lige koju ja vodim igraju nešto tipa liga prvaka, ako me razumiješ... Da oni koji se takmiče imaju dodatni motiv, forumasi se ne bi morali registrovati sa onog na ovaj forum ili sa ovog na onaj, moglo bi se to i preko ''posrednika'' odigrati. Ja lično mislim da ovo ne bi bila loša stvar. Kad bi i ti prihvatio ovu ideju , trebali bi se dogovriti za dalje. Eto, ja sam dao prijedlog, pa ti reci jel to ok, da li bi mogli nekad nešto napraviti slično ligi prvaka, uglavnom nadam se da si me razumio šta hoću reći.

I ja sam zatrazio objasnjenje i o kom forumu se radi i dobio ovo:

Druga pp:

Radi se o FKSinfo Ligi, tamo su pravila malo drugačija, ''Savez'' postavi 12 utakmica u ponudu i svaka ekipa bira 4 para po svojoj želji, ako neki igrač prepiše jedan rezultat od protivničke ekipe (naravno ako je uzeo istu utakmicu za odigrati kao i protivnici), dobija žuti karton. Domaća ekipa ima prednost tako što pogađa još jedan domaći bonus par.
Pošto su ovdje pravila nešto drugačija, moj prijedlog je da se igra tako što bi, kada bi igrali na ''terenu'' ekipe sa ss.ba lige, igralo se po ovim pravilima koja važe u ovoj ligi. Kada bi igrali na terenu jedne od ekipa sa fksinfo lige, važio bi pravilnik koji važi na onom forumu.

To bi se moglo izvesti, kako se ne bi članovi ovog foruma morali registrovati na onaj i obrnuto, tako što bi ''posrednik'' (neko ko je registrovan i na jednom i na drugom forumu) prenosio rezultate koje su odigrali članovi jedne ekipe drugoj ekipi. Da li bi se to izvelo kao prt sc ili copy/paste sa ovog na onaj forum i obrnuto je manje bitno.

Koliko bi ekipa učestvovalo, to bi se lagano dogovorili, ako bi ovaj prijedlog bio usvojen. :) Evo ne znam šta misliš, ako i ti imaš neki prijedlog ne bi bilo loše. Inače na fksinfo forum mogu ući samo registrovani članovi.

Igrala se prva sezona na fksinfu, ekipe su bile podijeljene u dvije grupe, od 1.-4. mjesta su ekipe koje idu u prvu ligu, 5.-6. play-off, i 7.-10. druga liga
Evo i tabela te dvije grupe:
Grupa A: http://s23.postimg.org/iox4fiwbf/18koloa.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupa B: http://s11.postimg.org/48bub08b7/18kolob.png" onclick="window.open(this.href);return false;


Da cujem vase misljenje.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Cautinho » 10 feb 2014, 12:34

Odlično,slažem se,ali da posrednik bude neka druga stranica...
Keep walking.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 10 feb 2014, 16:38

:D Otkad ja razmisljam o ovome ihhh,ali nisam bas bio siguran kako izvesti,fin prijedlog i super dodatak za promociju i jedne i druge lige 8-)

Druga stvar,dok su nas ljudi primjetili znaci da radimo pravi posao 8-) znam da oni ovo igraju jos odavno preko mog bivseg igraca fifa09

Jedino sto bi morali odraditi jedan pehar lige prvaka i da se dodaje na oba foruma pobjedniku,ali bas kopirati pehar lige prvaka ne pametovati tu nista

:!: Bravo
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 10 feb 2014, 17:24

deyo je napisao/la:
Druga stvar,dok su nas ljudi primjetili znaci da radimo pravi posao 8-) znam da oni ovo igraju jos odavno preko mog bivseg igraca fifa09
Ne znam ko je tvoj bivši igrač, ali ja nisam garant haha. Ako se igrači i na jednom i na drugom forumu budu složili sa ovim prijedlogom, ostalo bi još da se dogovore neki detalji između dva ''Saveza''.

Avatar
Padovan
Postovi: 12632
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Padovan » 10 feb 2014, 22:25

Zanimljiv prijedlog, ali ja mislim da treba bolja organizacija, bez tog da ide preko nekog posrednika, najbolje da sve savezi rade (naravno ovdje bi se kapiteni trebali izjasniti). Ako se krene u realizaciju da oba saveza zajedno dogovore detalje.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 10 feb 2014, 22:36

Ja sam prenijo prijedlog.Prijedlog je zanimljiv nema sta.No mislim da bi to trbalo utanaciti.Po meni bi neko trebao srociti prijedlog kako da se ovo realizuje da bi se moglo iznijeti na glasanje kapitenima.Morala bi biti neka pravila kad se igra kako se igra sta u slucaju da je nesto neregularno itd.Evo ko ima volje i znanja neka to baci na tastaturu :mrgreen:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Dex » 10 feb 2014, 22:44

Ja se odričem tog dijela posla, nema se vremena :lol:

Evo i ligi sam napokon proradio, osjećam se ko Torres 8-)
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la FliX » 11 feb 2014, 00:24

Prijedlog je dobar, samo ne svidja mi se ovo za pravila. Bolje bi bilo da se naprave neka zajednicka pravila za ligu prvaka.

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 11 feb 2014, 00:38

FliX je napisao/la:Prijedlog je dobar, samo ne svidja mi se ovo za pravila. Bolje bi bilo da se naprave neka zajednicka pravila za ligu prvaka.
Oko pravila bi se dogovorila dva "saveza", mislim da to i ne bi bio neki problem. Ali i vi dajte neke svoje prijedloge.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 11 feb 2014, 16:34

Super ba stvar,kakva pravila nemojte zezat :shock:

Vrlo jednostavna stvar,kad se igra kuci postuju se vec propisana pravila tog saveza,a koja su i sjedne i s druge strane jednostavna.

Ionako su se neki zalili i zeljeli da uvedu sistem koji koristi fksinfo sa 12 ponudjenih utakmica pa da biras,evo prilike da to ima u ligi prvaka

Moj bi prijedlog bio da igraju po 4 ekipe iz oba saveza s tim da u grupama budu 2 iz jednog 2 iz drugog

Za nas savez predlazem da igraju prva tri plasirana iz prve lige plus pobjednik kupa
Ovo za kup se daje prilika i nize ligasima da imaju mogucnost da osjete draz pobjede nad pitarima ;)

Pa recimo prvi i drugi iz SS.ba lige protiv 3 i 4 (ili kako oni odluce za kup) iz fksinfo
druga grupa 1 i 2 iz fksinfo protiv 3 i kup pobjednika iz SS.ba

dvokruzni sistem u grupi (svak sa svakim i kuci i na strani) prolaze najbolja dva iz grupe dok nokaut sistem po dvije tekme sa onim sistemom gol u gostima polufinale i finale.

Tekme se igraju tokom citave sezone uporedo sa ligom
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la 123456 » 11 feb 2014, 17:29

Ovo mi dobro zvuci.Da cujem ove sa Pitarskoga foruma :mrgreen:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Cautinho » 11 feb 2014, 18:56

Ja ne bih tako.Sta treba samo prva liga igrati?
Pobjednici svih liga + kup,ako zelite 4 tima.Ali ako je već liga prvaka,mogli bi bar napraviti 4 grupe,sa osam ekipa sa svake strane.Onda neka idu prve tri iz prve lige,prve dvije iz druge i trece i pobjednik kupa...
Keep walking.

HzPlayer
Postovi: 9
Pridružen/a: 07 feb 2014, 16:41
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la HzPlayer » 11 feb 2014, 19:29

Ne bih da ulazim u to kako će se birati predstavnici ss.ba lige, ali moram reći da nema logike da prve dvije ekipe iz druge i treće lige idu u ''ligu prvaka'', valjda je nagrada za te ekipe ulazak u viši rang. Mislim nek' ''savez'' koji vodi ovu ligu odluči o tome, neću se miješati.
Što se tiče broja učesnika, meni je svejedno hoće li biti 8 ili 16, možda bi za prvu sezonu bilo bolje da bude 8 ekipa, samo da se vidi kako bi to kasnije u nekim narednim sezonama izgledalo, a poslije nikakav problem da se poveća taj broj na 16 ekipa.

Avatar
deyo
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1845
Pridružen/a: 19 jun 2008, 16:10
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la deyo » 11 feb 2014, 20:24

Pitanje za Hzplayera,po kojem sistemu se igra na fksinfo,jeli kao u nas lige idu vertikalno ili igrate u vise nekih manjih liga pa kao u NBA imate doigravanja ili ono nokaut fazu,ima nesta ranije si postavio linkove sa dvije grupe pa da provjerim jeli to to.

A za Cautinha :D drug vidi logike,igramo u prvoj pa ispadnemo pa onda u drugoj opet igramo ligu prvaka, a da ne pricam za trecu :) gubi se smisao tih razreda...samo najjace predstavnike saljemo u ovo takmicenje po meni je logicnije

a najjaci predstavnik ako hoce da se konstantno takmici onda mora da ima redovne igrace i naravno timsku igru,a ako ima to onda je konstantan u prvoj ligi.

Najbolji primjer je nasa ekipa koja je gazila i osvajala trofeje i bila sila u prvoj sve dok mi dva igraca nisu pocela izostajati i sto je za posljedicu dalo gubljenje utakmica jer su tu ozbiljniji timovi po tom pitanju.

To mi je donijelo da smo ispali u drugu,i sreca pa sam nasao na vrijeme vas dvojicu i vidio si kako smo jedva opstali u drugoj,a vidi nas sad kako stojimo u drugoj ;)

I sad hoces da kazes da zasluzujemo da igramo ligu prvaka a recimo Topnici ili Delfin koji su bili stalno 2 ili 3 ne idu....kad smo vec kod njih pogledaj ih sad gdje su.. ;) isto im se desava

Prva liga je prva liga
® GONGASHI POWERHOUSE ® Founder & Capitano ©
Šampioni SS Lige 🏆🏆
SS Kup 🏆
Super Kup 🏆🏆
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★★
U sezoni 16★20★21★22★23★24 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba ⚽ 100, 200,300

Avatar
Padovan
Postovi: 12632
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: SportSport.ba liga chat

Post Postao/la Padovan » 11 feb 2014, 20:25

Apsolutno se slažem sa deyom i Hzplayer 2 i 3 liga ne dolaze u obzir za ovo takmičenje, jedino ovako da dođu do takmičenja preko kupa. Naravno mi ovdje treba da odlučimo koga šaljemo u takmičenje, dok oni za fksinfo svoje, niko nikom se ne treba miješati u njegov dio. A savezi kako smo već pisala bi surađivali oko organizovanja i regularnosti takmičenja.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Zaključano

Natrag na “Arhiva SportSport.ba lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.