OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la RoninX » 26 jul 2021, 17:37



evo je. vjerovatno im smeta ovo "to je nasa zemlja". ili mozda ono "nek svi u njoj sretno zive" :think:

antisrpstvo par excellance

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 jul 2021, 17:47

Surreal je napisao/la:
26 jul 2021, 16:36
EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 jul 2021, 16:34
Muki15 je napisao/la:
26 jul 2021, 16:27
poČetnici
Pa takvi ni ne zasluzujete medalju, da izvines. Mislio sam da vas interesuje sport. A vama je isti samo orudje za politicka prepucavanja i nista vise od toga. Steta sto nema te olimijske discipline, za*ebali biste i Izraelce/Palestince definitivno za zlatnu medalju :D
Bio sam dole, mislio da od njih nema ludjih, evo demantujete me sve vise kako Igre odmicu :D
Jesi li iz Beograda, trebalo bi mi par info
Odgovorio sam ti u pp. Eto da ova prepiska ima i nekog smisla, a ne samo da se valjaju ove politikantske gluposti.
Samo napred :thumbup:

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 577
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Trebinjac94 » 26 jul 2021, 17:51

RoninX je napisao/la:
26 jul 2021, 17:37


evo je. vjerovatno im smeta ovo "to je nasa zemlja". ili mozda ono "nek svi u njoj sretno zive" :think:

antisrpstvo par excellance
Nisam ovo prije čuo i po meni je ovo vrhunska pjesma (mogao je i nas malo ubaciti :mrgreen: ), ali evo ti opet problem sa medijima. Neko otpjevao pjesmu koja je vrh i mediji napisali otpjevao himnu :crazy: . Pa gdje je tu logika. I ti brate ovdje govoriš ko da sam ja kriv što npr. ovo nije himna, a ne nekolicina političara. Himna je takva kakva je i dok se ne usvoji neka druga, trenutna je na snazi. Npr. ni Španija nema tekst pa mi je uvijek zadovoljstvo čuti njihovu himnu. Ali moram opet napisat da je pjesma vrhunska :tokralju:
Blue Train

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 jul 2021, 17:56

Je*ala vas da prostite himna, mi smo nasu 15 godina izvizdavali :rol:
Pa je onaj blesavi Pantela govorio kako cemo biti dosta bolji cim zapevamo nasu pravu himnu. Pevamo je evo vec opet 15 godina, a rezultati isti kao i ranije, jednako dobri/losi. Nema himna, politika, drzava, veze sa pripremom za sportska nadmetanja. Kazem da su to najcesce samo dobri izgovori i nista vise.
Islandjani jadni niti ih ima i po miliona, niti pola godine mogu da igraju fudbal u normalnim uslovima kao sav normalan svet, pa i takvi izbacili Engleze koji su se tradicionalno drali u kameru pri intoniranju himne :rol:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Hantraga » 26 jul 2021, 18:09

jedanjeborac je napisao/la:
26 jul 2021, 16:10
Patriota Hantraga je dao odgovor svih odgovora.
Hvala mu.
Dakle Bošnjakistan je jedino prihvatljiv. Sve ostalo gazi.
To je ta vječita i gotovo opskurna duhovna netrpeljivost prema svemu ostalom u BiH, zato su rezultati na nivou Svazilenda.
Da ti objasni Hantraha nešto, vlašino vlaška. Potreba za Bošnjakistanom ne postoji. Vidiš li imbecilu da ti Hantraga kaže da nema nikakav problem s tim što si ti Srbin i da podržava da na utakmicu reprezentacije dođeš sa zastavom svog naroda? Zaveži oko jedne ruke zastavu BiH, oko druge srpskog naroda i dođi na BILO KOJU utakmicu BiH, ja ću te cijeli dan voditi, častiti, radi šta hoćeš. Hantraga je apsolutno protiv ideje da se Srbima (ili Hrvatima) nameće nešto što oni nisu, bošnjaštvo, bilo šta. Ne pada mi na pamet Matea iz Širokog ubjeđivati da nije Hrvat, kad jeste. Ne pada mi na pamet Mitra s Pala ubjeđivati da nije Srbin, kad jeste. Ne pada mi na pamet čak ni tražiti da poštuješ neke stvari, koje znam da nije moguće.

Ali, nemoj gurati priču da se pjeva "ubij Srbina", jer ne pjeva. Za razliku od preseravanja koje se sistemski rade po RS, za razliku od te bijede gdje živiš, ovdje ti dlaka s glave neće faliti zbog toga niti ćeš imati ikakav problem. Nemoj gurati priču da se "stigmatiziraju sportisti iz RS u FBiH", jer je to laž. Ne postoji osoba u FBiH koja će vrednovati više Bošnjaka nad Srbinom u reprezentaciji BiH, jednostavno ne postoji. Uostalom, praktično najveća legenda reprezentacije je Zvjezdan Misimović. Ko ga je stigmatizirao? Ko je stigmatizirao ijednog sportistu? Stigmatizira imbecile kao Vranješ, koji rade namjerne provokacije u tom smjeru, ali to vi najbolje znate. Nemoj gurati priču da se pjeva "ubij četnika" i problem je. I tebi bi bilo sasvim normalno da se sramiš četnika (mada se ni ovo ne pjeva).

I nikakav nije problem da sportisti iz RS ne nastupaju za BiH, nego Srbiju. Ako to više vole, a vole, kao i narod tamo, ne vidim 1% problema u tome. Neka svako ide gdje mu je draže i bolje. Ode i Preldžić pa igra za Tursku, čovjekov izbor, a hiljadu puta je besmisleniji od izbora Srba koji igraju za Srbiju. Međutim, izuzetne ste gnjide jer izigravate ugroženost i jer izmišljate nekakve razloge što ne volite BiH, pa su kao drugi krivi. Nisu krivi drugi, kriva je isključivo mržnja i pogan u vama. Bolesno je ne navijati za zemlju u kojoj živiš, čak navijati protiv. Ali, uvijek imate opravdanja za sve i nikad vi niste krivi, pa ni ne čudi takav pristup prema ovome.

Priča o himni je glupost. Samo imbecili poput Srba mogu to pokrenuti i gurati kao da su oni u pravu. Bošnjaci ne poštuju himnu (apsolutno se slažem s ovim i da se mene pita pjevanje neke druge pjesme dok se pjeva himna bih kažnjavao jednako kao zviždanje ili bilo šta drugo), ali šta to spriječava vas da ne zviždite himni, da je poštujete? Nema to veze sa tim kakva je pjesma, zastava, čudo. Da je himna "Marš na Drinu", vi bi joj zviždali, jer je jednostavno to pristup svemu što ima veze sa BiH. Oni koji stigmatiziraju su jedino vlasi iz RS koji svoje sportiste koji nastupaju za BiH praktično izlažu na stub srama, o čemu su isti govorili nebrojno puta. Bolesna nacija, bolesni ljudi i mentalno najjadniji dio na kontinentu. Nadam se samo da će biti dovoljno pametni da što prije proglase nezavisnost, povuku se sa svih poslova i institucija BiH, rasterete nas i uživaju u srbovanju i ekonomskoj blokadi.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la japa » 26 jul 2021, 18:35

Istina je kao i obicno negdje izmedju. Cinjenica je da dobar dio srba u bih je odbijeno privatizacijom nacionalne selekcije od strane jednog naroda, zastava BiH sa ljiljanima jeste bila legalna i legitimna ali nosenje te ratne zastave na utakmice drzave u kojoj ta zastava nema nikakav znacaj i pravno ne postoji nema nikakvog smisla. Sta sada ako aj volim Socijalisticku republiku BiH pa necu otici na utakmicu repke sa crvenom zastavom sa petokrakom u cosku, nema smisla. Ali cak i da se dogovorimo i oko zastava i himne itd. opet mislim da bi dobar dio srba i hrvata i dalje vise preferirao te drzave za nastup.

Ukratko razlozi za ocajne sportske rezultate BiH jeste ta sto srbi i hrvati imaju rezerven drzave koje im plus nude bolje uslove dakle imas dva velika razloga, jedan je politika a drugi zdrav razum. Vece sanse za uspjeh imas kao sportista ako nastupas za Hrvatsku i Srbiju. A bosnjaci jedini narod koji nema rezervne drzave (mada i oni nerijetko nadju) su realno vise za muzickih natjecanja, festivala, kafana nego za sport. A i realno ono malo sportista sto iskoce unisti okolina, mahala i vjestacka slava koja se kreira poslije prvog dobrog rezultata.

Sto se tice sportista koji su nastupali sve cesitke za mladog tekvandoistu, ne razumijem kritike momak ima 19 godina i bio je jednu pobjedu udaljen od medalje, niko nikad od nasih nije bio tako blizu tako da svaka mu cast, steta sto nije uspio no svejedno ne zasluzuje ni promil kritike.

Avatar
Nirton
Postovi: 6487
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Nirton » 26 jul 2021, 18:45

E jbg usrašte temu, i to koju sam ja napravio. :|
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la jestamaji » 26 jul 2021, 18:47

Nirton je napisao/la:
26 jul 2021, 18:45
E jbg usrašte temu, i to koju sam ja napravio. :|
vidiš, što ti znaš usrat niko nezna …. nemoj nikad više :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Nirton
Postovi: 6487
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Nirton » 26 jul 2021, 18:49

jestamaji je napisao/la:
26 jul 2021, 18:47
Nirton je napisao/la:
26 jul 2021, 18:45
E jbg usrašte temu, i to koju sam ja napravio. :|
vidiš, što ti znaš usrat niko nezna …. nemoj nikad više :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:plac:
Bolje je bilo kad je nas 5 pisalo, nego ovako. :cry:
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

retromoos
Postovi: 969
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la retromoos » 26 jul 2021, 18:53

Jeste zagovnali temu. Evo jedna za raju kad vam nestane benzina :D


Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 jul 2021, 19:15

Hajde dajte neku lepu analizu, opsirniju, za ovog decka iz Sarajeva, tekvondo-borca, momak je bio na pragu medalje, nije bio puki turista kakve su prepune sve reprezentacije.
Ispljuvaste ga vala za medalju, sramota! :kafa:
Sopstvenog sportistu koji - nije podbacio! Ne radi se to.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54371
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la MortemHz » 26 jul 2021, 19:58

To je vaš problem jer kreirate mišljenje na osnovu 2-3 trola a ignorišete stranice i stranice prepozitivnih komentara.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 jul 2021, 20:15

Nirton je napisao/la:
26 jul 2021, 13:45
MortemHz je napisao/la:
26 jul 2021, 13:29
Fantastični rezultati Kosova u Tokiju se nastavljaju, Gjakova donijela drugo zlato

:think:
Šta je fazon sa Kosovom i džudom, izgleda da samo to treniraju? :wtf:
Tradicija + strategija

Tradicija: Saban Trstena, Redzep Redzepovski, Aziz Salihu, Saban Sejdiju... Sve bivsi nosioci olimpijskih medalja albanskog porekla jos iz vremena Jugoslavije u borilackim vestinama. Mislim da je Trstena i jedan od najuspesnijih jugoslovenskih olimpionika svih vremena kada su borilacki sportovi u pitanju.

Strategija: jednostavno popularnost borilackih sportova + kvalitetan rad u jednoj sredini. U bivsoj Jugoslaviji prednjace dve sredine kada je dzudo u pitanju: Celje & Pec, tj. Metohija. Slovenci su malo posustali na ovim Igrama, ali i dalje imaju solidnu dzudo-reprezentaciju. Na Kosovu postoje ta dva centra u Metohiji, Pec i Djakovica. Metohijci su uopsteno drugaciji mentalitetom od Kosovaca sa suprotne strane Drenice. Zatvoreniji, konzervativniji, ratoborniji, i Albanci i Srbi sa tog prostora. Gomila metohijskih Srba koja je trbuhom za kruhom dolazila za Beograd nametala se na visokim pozicijama, a i sportu su bili fanatici i dosta uspesni. Tako je i kod Albanaca. Metohijska struja vuce konce, tj. pokusava i u Pristini, u svemu. Mentalitet Crnogoraca i Hercegovaca, hajde da ih tako nezgrapno uporedim. Mnogi ili ne znaju ili zaboravljaju: i Novak Djokovic je rodom sa Kosova i Metohije (Zvecan). Taj Srdjanov fanatizam i mentalitet da sina "istera" na sam svetski vrh, nije nimalo slucajan! I Doncicev cale je iz Metohije (Klina)!

Neko se zapitao otkud samo zene. Postoji i za to odgovor i vrlo je prost. Emancipacija albanske zene koja traje poslednjih 50-60 godina u kontinuitetu. Albanke su nekada bile sinonim samo za analfabetizam, radjanje mnogo dece i pasivnog clana drustva nad kojim su u svakom pogledu vladali i upravljali muskarci. Danas je to drugacije. Vecina Albanki danas radja jedno do dvoje dece, broj stanovnika na Kosovu je godinama cak i u opadanju, sto zbog slabijeg prirodnog prirastaja, sto zbog iseljavanja na Zapad, zatim zenska deca se salju u skolu, pa samim tim i dopusta im se i bavljenje sportom.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 26 jul 2021, 20:31, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Nirton
Postovi: 6487
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Nirton » 26 jul 2021, 20:26

EpateguiHuleteti je napisao/la:
26 jul 2021, 19:15
Hajde dajte neku lepu analizu, opsirniju, za ovog decka iz Sarajeva, tekvondo-borca, momak je bio na pragu medalje, nije bio puki turista kakve su prepune sve reprezentacije.
Ispljuvaste ga vala za medalju, sramota! :kafa:
Sopstvenog sportistu koji - nije podbacio! Ne radi se to.
Nema su šta puno analizirati:
-19 godina, puni 20 uskoro
-otac ga trenira
-aktuelni viceprvak Evrope
-imao dosta uspjeha na juniorskom nivou, 2019. bio peti na svijetu, bio je i treći junior svijeta
-na Igre došao kroz fenomenalno odrađen kvalifikacioni turnir u Sofiji, nanizao nekoliko ubjedljivih pobjeda
-izuzetno ambiciozan i samokritičan, kaže da se nikada nije zadovoljavao srebrnim i bronzanim medaljama. I jučer izjavio da mu je drago što je najbolji u državi, ali da nije najbolji u svojoj glavi
-izgleda kao vrlo hladan pred mečeve, kao da nije naš. :D
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la akisarajevo92 » 26 jul 2021, 21:04

sanse za medalju do kraja Igara:

Muratovic 0%
Ceric 17%
Tuka 6%
Don't believe the hype.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54371
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la MortemHz » 26 jul 2021, 21:08

akisarajevo92 je napisao/la:
26 jul 2021, 21:04
sanse za medalju do kraja Igara:

Muratovic 0%
Ceric 17%
Tuka 6%
slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Nirton
Postovi: 6487
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Nirton » 26 jul 2021, 21:09

akisarajevo92 je napisao/la:
26 jul 2021, 21:04
sanse za medalju do kraja Igara:

Muratovic 0%
Ceric 17%
Tuka 6%
To neke kladare, ili tvoje mišljenje? :D
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Vettel5 » 26 jul 2021, 21:09

akisarajevo92 je napisao/la:
26 jul 2021, 21:04
sanse za medalju do kraja Igara:

Muratovic 0%
Ceric 17%
Tuka 6%
Nemojmo pretjerivati, Cerić ima možda ono 1% šanse. Tuka je precjenjen. Njegov prajm je prošao.
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: OI Tokyo 2020 - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Harika » 26 jul 2021, 21:10

Muratovic samim plasmanom na OI ne moze imati 0% sanse jer se takmici vec tamo. Moze imati naprimjer 0.1%. :D
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer


Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.