Tokyo 2020 - Opća Tema

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 18:32

ようこそ
Jednu godinu kasnimo,ali valjda se božanstva s planine Fuji-san smiluju ovaj put. :D
XXXII. Ljetne olimpijske igre održat će se u japanskom glavnom gradu Tokiju od 23. srpnja do 8. kolovoza 2021. godine.
Domaćin je odabran u Buenos Airesu 7. rujna 2013. U prvom krugu glasovanja ispao je španjolski grad Madrid, a u drugom turski Istanbul. Stoga će se dvaput zaredom najveći športski događaj na svijetu održati izvan Europe, pošto je brazilski grad Rio de Janeiro domaćin OI 2016. Nakon 12 godina OI će se opet održati u Aziji i na Dalekom istoku, pošto je kineski glavni grad Peking bio domaćin OI 2008.
Afrika je još jedini kontinent bez OI.

Za ove OI povećao se broj sportova u odnosu na Rio.
339 Događaja
33 sporta
50 disciplina
Prvi put na OI igrama vidjet ćemo karate ,sportsko penjanje,surfanje i skejt te povratak baseballa i softballa te novu disciplinu u košarci 3x3.
Popis svi sportova:
Discipline u vodi (skokovi u vodu, plivanje, sinkronizirano plivanje, vaterpolo)
Streličarstvo
Atletika
Badminton
Bejzbol (nova disciplina)
Softbol (nova disciplina)
Košarka
Boks
Kanu
Biciklističke discipline (BMX utrke, BMX slobodno, brdski biciklizam, cestovni biciklizam i kronometar)
Konjički sport
Mačevanje
Hokej na travi
Nogomet
Golf
Gimnastičke discipline (umjetnička gimnastika, ritmička gimnastika, trampolinska gimnastika)
Rukomet
Judo
Karate (nova disciplina)
Moderni petoboj
Veslanje
Ragbi
Jedrenje
Streljaštvo
Skateboarding (nova disciplina)
Sportsko penjanje (nova disciplina)
Surfanje (nova disciplina)
Stolni tenis
Taekwondo
Tenis
Triatlon
Odbojka u dvorani
Odbojka na pijesku
Dizanje utega
Hrvanje
https://tokyo2020.org/en/

Kratak uvod većinom s wikipedije,sad možemo naširoko :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 19:01

Od novih sportova tu su Skateabording, Sportsko Penjanje i Surfanje.
Baseball i Softball su novi stari sportovi.

Nove discipline (Bmx freestyle i 3 na 3 košarka).

Kada je Baseball u pitanju.
To je sport koji je drugi najpopularniji u SAD-u, najpopularniji u Japanu i Tajvanu, drugi u Koreji.
Najpopularniji u Dominikanskoj Republici, Kubi, Venecueli, Panami, Nikaragvi, Porto Riku
Ima veliku bazu i u Kanadi, Meksiku, čak i Australiji, kao i holandskim kolonijam Arubi i Curacau, Kolumbiji itd.

Radi se o sportu velikih zvijezda. Ali na našu žalost, te zvijezde neće doći na igre, kao ni na prošle.
SAD i Kanada na ovo takmičenje idu sa igračima iz razvojnih liga ili tzv. Minori.
Tako da Japan se može smatrati najvećim favoritom.

Što se tiče konkretno ovog takmičenja, ono se može smatrati smiješnim jer ima samo 6 ekipa koje učestvuju.

Israel (predstavnik Evrope i Afrike)
Japan (domaćin)
Mexico i Korea sa svjetskog prvenstva
Čekaju se još dvije kroz kvalifikacije. Lično bih volio vidjeti SAD i Kubu.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 19:13

Od novi sportova na OI najviše se radujem sportskom penjanju,uskoro kreće SK.Samo šteta što će na OI se dijeliti medalje u triatlonu jer je to bio uvjet za primanje na OI,a ne kao u SK gdje su tri discipline zasebne.
Tu je slovenka Janja Garnbret odlična u dvije discipline lead i boluder.
Sport koji sigurno ima budućnost na OI jer je brzorastući i jako praćen.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 19:21

Skateabording. Prvi put na igrama.

po 2 disciplina za 2 spola, park i street.
Svaka kategorija po 20 takmičara.

Kao što je floorball nastao iz hokeja, tako je Skateboard nastao iz Surfanja. Da bi se surferi bavili time kada vremenski uslovi ne odgovaraju.
Nastao Poslije drugog svjetskog rata u Kaliforniji, 70-ih i 80-ih krenula ekspanzija.
Najbolji na Svijetu uzimaju pare kroz razna sponzorstva i postaju milioneri.
branimir85 je napisao/la:
14 apr 2021, 19:13
Od novi sportova na OI najviše se radujem sportskom penjanju,uskoro kreće SK.Samo šteta što će na OI se dijeliti medalje u triatlonu jer je to bio uvjet za primanje na OI,a ne kao u SK gdje su tri discipline zasebne.
Tu je slovenka Janja Garnbret odlična u dvije discipline lead i boluder.
Sport koji sigurno ima budućnost na OI jer je brzorastući i jako praćen.
Da, svakako. Zanimljiv sport.
Ima veliki potencijal da se raširi širom Svijeta kada postane dostupan većem broju ljudi.
To je nekad bila rekreacija koja se mogla vidjeti samo na filmovima. Ne bih se iznenadio da to u skorije vrijeme dođe i u veće gradove na ovim prostorima, pogotovo sada kada je na OI.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 19:37

Sad za dva dana u Meringenu kreće SK imaš na ofcijalnom YT kanalu prijenose barem su bili prošli godina kad sam gledao.
https://www.youtube.com/channel/UC2MGuh ... pUx106kTQw
Stvarno bude na desetine tisuća gledatelja na nekim natjecanjima,trenutno u Europi i Japanu je jako popularan.

Što se tiče skejta i surfa to mi je ok radi mlađi generacija što dolaze ,samo se nadam da nećemo vidjeti esportove na OI što bi bio užas. :D

World Surf Liga isto počinje za 2 dana u Australiji.
https://www.worldsurfleague.com/
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 19:50

branimir85 je napisao/la:
14 apr 2021, 19:37
Sad za dva dana u Meringenu kreće SK imaš na ofcijalnom YT kanalu prijenose barem su bili prošli godina kad sam gledao.
https://www.youtube.com/channel/UC2MGuh ... pUx106kTQw
Stvarno bude na desetine tisuća gledatelja na nekim natjecanjima,trenutno u Europi i Japanu je jako popularan.

Što se tiče skejta i surfa to mi je ok radi mlađi generacija što dolaze ,samo se nadam da nećemo vidjeti esportove na OI što bi bio užas. :D

World Surf Liga isto počinje za 2 dana u Australiji.
https://www.worldsurfleague.com/
Skateboard mi je onako. Uvijek sam to doživljavao kao neki sport čudnih tinejdžera koji ne žele nikakvo društvo. Priznajem da sam prije 20 godina igrao na playstation 1 igrice. :D
Surfanje je u nekim dijelovima zemaljske kugle strašno popularan sport, ti su sportisti zvijezde među svojim sugrađanima ili zemljacima.
Grehota bi bilo ne probati to na OI, iako sumnjam da ću ikada postati veliki fan. Nije to moj fazon.

Kada je sportsko penjanje u pitanju, vidim veliku budućnost u tome, čak šta više, vidim potencijal da nekad u budućnosti to bude dio igraona po šoping centrima, većim kafićima i restoranima, kao kuglanje, stoni tenis, bilijar ili šta ja znam već.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 22:23

Maskota igara
slika


Devet novi mješoviti M/Ž događaja je uvršteno za ove OI: judo(m/Ž timovi), triatlon(štafeta), atletika 4x400m, streličarstvo, stolni tenis(mješoviti parovi), streljaštvo(10m puška mješani tim, 10m pištolj i Trap mixed), plivanje (4x100m mješovito M/Ž).

Još malo "ženski prava" ovo će biti prve OI gdje će svaku zemlju predstavljati najmanje jedna žena.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 22:45

Kad pročitam mješoviti parovi, hoće mi nešto biti.
Nikad neću skontati svrhu toga. Odbijam gledati.

Nego, hoćeš li se ljutiti ako otvorim novu temu "zanimljivosti u vezi olimpijskih igara".
Pisao bih o sportovima koji su prije bili na igrama.
Može naziv teme i vremeplov, s tim da će biti i nekih činjenica iz sadašnjosti.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 23:03

Kod neki sportova to i ne izgleda loše kao kod plivanja, plivač protiv plivačice to izgleda smiješno.

Ne znam zašto bi se ljutio, nisam vlasnik foruma :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 23:29

branimir85 je napisao/la:
14 apr 2021, 23:03
Kod neki sportova to i ne izgleda loše kao kod plivanja, plivač protiv plivačice to izgleda smiješno.

Ne znam zašto bi se ljutio, nisam vlasnik foruma :D
Kradem ti patent.
Ma pročitao sam par zanimljivosti što prije nisam znao ili sam zaboravio.
Stvarno čudnih disciplina je bilo na igrama tokom historije.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 14 apr 2021, 23:32

Kao potezanje konopa😁
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 14 apr 2021, 23:45

branimir85 je napisao/la:
14 apr 2021, 23:32
Kao potezanje konopa😁
Pazi ovo.
1964-te godine bio Budo kao demonstracijski sport.
Budo je termin koji označava moderne japanske borilačke vještine.
Tada su bili Kyudo (japansko streljaštvo) kendo (japansko mačevanje) i sumo (svi znamo šta je :D)
Ono što je malo poznato da pod Budo spadaju i Judo, Karate, Jujutsu, Aikido i još neke druge borilačke vještine.
Zamisli samo kako je to moglo u drugom smjeru sve otići, da je to sve skupo kao jedan sport ušlo u OI?

Drugi sport
Jeu de paume, danas poznat kao real tennis, to je preteča modernog tenisa kojeg igraju Đoković, Federer i Nadal.
Stvarno sam smetnuo s uma, da je to ikad bilo na OI.



Ili da je Rackets bio na OI, sport koji se razlikuje od Squasha, ali veoma sličan.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 00:21

Ne znam na kojim OI, ali tamo negdje s početka rokali su i ptice, a danas glume vegane pa tuku glinene golubove. :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 13:36

Classification of Olympic sports for revenue share
Summer Olympic sports are divided into categories based on popularity, gauged by: television viewing figures (40%), Internet popularity (20%), public surveys (15%), ticket requests (10%), press coverage (10%), and number of national federations (5%). The category determines the share the sport's International Federation receives of Olympic revenue.[26][27]

The current categories, as of 2013, are as follows, with the pre-2013 categorizations also being available.[28] Category A represents the most popular sports; category E lists either the sports that are the least popular or that are new to the Olympics (golf and rugby).

Category
A (athletics, aquatics, gymnastics)
B (cycling, tennis)
(basketball, football, volleyball)
C archery, badminton, boxing, judo, rowing
shooting, table tennis, weightlifting
D canoe/kayaking, equestrian, fencing,
sailing, taekwondo, triathlon, wrestling
handball, field hockey
E modern pentathlon, golf
rugby

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 16:10

Sasvim očekivano 3 bazična sporta, iako je plivanje u grupi vodeni sportova,podrazumijeva se da ono donosi daleko najveću gledanost isto za biciklizam gdje je cestovna utrka središnji dio.
Nadam se da će loptanje završiti na dnu :mrgreen:

https://www.topendsports.com/events/dis ... /index.htm
O sportovima koji su nekad bili dio OI.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la jestamaji » 15 apr 2021, 18:58

sačekaj da vidimo oće li uopšte bit olimpijade ....


ja sam za održavanje ako je ikako moguće. za razliku od privilegovanih zvijezda i zvijezdica u fudbalu i još par elitnih sportova većina olimpijaca ima tu jednu šansu u svome sportu svake četiri godine i to im uzeti bi bilo više nego grozno. naravno, imamo zajebanu situaciju u kojoj je već nekoliko miliona ljudi umrlo i ako se zakomplikuje u japanu razumljivo je da su sve opcije u opticaju, ali valjda neće doći do toga!

P.S. E treba ukidati pod hitno :wave:

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la branimir85 » 15 apr 2021, 19:12

Mali osvrt na trenutno stanje sa kvalifikacijama i kvotama po sportovima.

1.Atletika- Zadnji rok za ispunjenje norme je 29.lipanj,maksimalan broj takmičara po disciplini je 3 iz jedne države,ali naravno mnogima i norma neće pomoći prvenstveno amerima zbog nevjerovatne konkurencije u nekim disciplinama.Naravno neke države će dobit kvotu po univerzalnom pravilu jer nemaju nikog tko je ispunio normu.

2.Plivanje-Zadnji rok za ispunjenje norme je 27.lipanj,maksimanlan broj takmićara po disciplini je 2 i ovdje vrijedi univerzalno pravilo.

3.Umjetničko plivanje-ostalo je još par mjesta za tim i duet koja će se dobiti na završnom Q turniru,90% posla je riješeno.

4.Skokovi u vodu-Dva natjecatelja po disciplini i jedan par u sinkroniziranom,ovdje je isto većina stvari poznata,ostalo je po koje mjesto koje će se dobiti na temelju svjetskog kupa,naravno jedino Kinezi će imati maksimalan broj natjecatelja.

5.Waterpolo-sve riješeno,znaju se i grupe.

6.Streličarstvo- Na EP i svjetskom kupu u Parizu će se podijeliti zadnje kvote.

7.Badminton-max 2 igrača po zemlji, koristi se kao u tenisu rang lista.

8.Baseball/Softball-završni turnir za preostala 2 mjesta u baseballu će se održati na Tajvanu od 16-20 lipnja.Područuje za koje je @ASD zadužen :D

9.Košarka-Kod žena se zna svi 12 repki,dok kod muškaraca ostaju 4 turnira koja će dati po jednu kvotu.
3x3-Ostala su dva Q turnira u Grazu i Debrecenu za 4 preostala mjesta.

10.Boks-Ostala su dva Q turnira jedan za Europu i jedan za Ameriku za popunjavanje ostali kvota.

11.Kajak/kanu-Ostalo je još par kontinentalni natjecanja za popunit ostale kvote.

12.Bicklizam(sve discipline)-Većina kvota će se dobit na temelju UCI rang liste.Za cestu se to već zna,prvi šest reprezentacija na UCI listi ima pravo na 5 vozača,od 7-13. mjesta na 4 vozača itd... ostali par mjesta će popunit kontinetalni pobjednici,tako je i za većinu ostali disciplina.

13.Konjićki sport-Sve riješeno.

14.Mačevanje-Kvalifikacija će se prvenstveno temeljiti na službenoj ljestvici FIE, a daljnja pojedinačna mjesta bit će dostupna na četiri zonska kvalifikacijska turnira koja su sada uskoro krajem mjeseca.Slično kao u biciklizmu, najjače nacije imaju zagrantovane 3 kvote po disciplini.

15.Hokej na travi-Sve riješeno,poznate su i skupine.

16.Nogomet-Sve riješeno,izvlačenje skupina sad 21. u Zurichu.

17.Golf-Kvalifikacija će se temeljiti na svjetskoj ljestvici s ukupno 60 igrača za muški i ženski turnir.

18.Gimnastika(sportska,ritmička,trampolin)-Za sportsku se već znaju repke za timsko natjecanje, po 12 u obe konkurencije,dok za sprave se mogu još dobiti kvote kroz razna natjecanja Svjetskog kupa i Kontinetalni prvenstava,to vrijedi i za ritmičku i trampolin.

19.Rukomet-sve poznato.

20.Judo-18 natjecatelja po IJF rankingu,svaka zemlja ima pravo samo na jednog judoku po kategoriji,veliki problem za Francuze i Japance :mrgreen: dok ostale kvote će biti diljenje kontinentalno kako bi što više zemalja bilo prisutno.

21.Karate-Ostao je još Svjetski Q turnir u Parizu od 11-13.6 za ostale kvote i neke će se kvote dijeliti kroz neku komisiju :!: :?:

22.Moderni petoboj-Ostalo je još par mjesta koja će se dijeliti na SP i po rankingu.

23.Veslanje-Ostala su još dva natjecanja Q za Aziju i Oceaniju ,te završna regata u Luzernu od 16-18.5

24.Rugby7-Još Q turnir u Monaku za jednu kvotu za M i dvije za Ž

25.Jedrenje-Ostao je samo Finn Cup u Portugalu za popunit par mjesta u pojedinim disciplinama.a i ovdje će se dijeliti neke kvote kroz komisiju.

26.Streljaštvo-Još par mjesta će se podijeliti na EP i kroz ISSF rang listu.

27.Skejt-Tek trebaju da se održe SPa koja će dati 3 mjesta ,a ostalo će se popunit kroz ranking.

28.Sportsko Penjanje-Sve riješeno

29.Surfanje-posljednje kvote će se dijeliti na WS igrama u El salvadoru krajem petog mjeseca.

30.Stolni tenis-Ostalo je još par Q turnira ,ali najteže je Kinezima izabrati samo po dvoje tko će ih predstavljati.

31.Taekwondo-Još su ostale Europske i Azijske Q za popunit ostala mjesta,po dvije kvote po kategoriji sa oba Q turnira.

32.Tenis- Kvalifikacijski kriterij bit će pozicije igrača na ATP i WTA rang listama objavljenim 7. lipnja 2021. godine(56 igrača po rangu,max 4 za jednu zemlju).Četeri kontinetalne kvote u pojedničnom za M/Ž se već znaju(dvije J.Amerika i po jedna za Afriku i Aziju) jedna za Europu i jedna za Oceaniju za najbolje rangiranog sportaša iz NOO-a bez kvalifikacije. Posljednja dva mjesta rezervirana su, jedno za državu domaćina i jedno za prethodnog osvajača zlatne olimpijske medalje ili Grand Slam prvaka.

33.Triatlon-Skoro sve kvote preko rankinga na dan 11.5.2021

34.Odbojka(Dvoranska i Odbojka na Pijesku)-Za Dvoransku se već zna,dok na pijesku ide 15 parova preko rankinga,a ostalo preko razni kontinetalni natjecanja i SP prvenstava.

35.Dizanje tegova-Ovdje po svakoj kategoriji ide 8 po rankingu,a ostali preko razni natjecanja,ali sve je ovo komplicirano pošto je par država izbačeno zbog mnoštva doping skandala,a mnogo države imaju restrikcije na broj natjecatelja zbog razni kršenja pravila i doping kontrola,opći kaos. :D

36.Hrvanje-Ostao je još jedan Svjetski turnir za popunjavanje ostali kvota.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 19:13

Slažem se. Kad ne može prava inačica ragbija Rugby 15, onda nemoj ni rugby 7. Mada, bojim se da se olimpijski komitet vodi drugačijom logikom.
Taj sport je jako popularan i u nekim državama čak i najpopularniji, to dovodi do zarade.

Petoboj mi je baš bezveze. Golf takođe, ne uklapa se nikako uz ovo.

Fudbal i Bejzbol takođe. Hebo sportove gdje ne dolaze najbolji igrači.
Da odmah dodam, u meni najdražem sportu boksu, takođe ne dolaze najbolji profesionalci ali u tom slučaju, profesionalni boks i amaterski boks su kao dva različita sporta. Tako da tu imam dvostruke aršine. :D

Inače, veliki sam kritičar rasporeda sportova koji su na OI. Malo je reći da se mene pita da bi došlo do revolucije. Najmanje bi 30% promjena donio.

Za sportove FINA-e nemam zamjerku.
3 na 3 košarka mi pari bezveze, ali vidjećemo.
Kanu kajak je ok.
Biciklizam mi je bio ok do sada, vidjećemo s ovim freestylom. Moram priznati da mi se na prvu ne uklapa.
Konjičke sportove bih naravno izbacio.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la jestamaji » 15 apr 2021, 19:28

da, fudbal treba pod hitno na OI ukidati. muški naravno, žene nek igraju

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Opća Tema

Post Postao/la ASD » 15 apr 2021, 19:54

Najgore od svega je što ima 16 repki u fudbalu. 16 x 18 = 288 takmičara
Mogu komotno 2-3 sporta ubaciti umjesto toga.

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.