Tokyo 2020 - Atletika

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 13 jul 2021, 17:45

Natjecanja u Kraljici sportova su sigurno jedan od top događaja na OI ,a tako će biti i ovaj put.Borba za medalje će se odvijati od 30.7 do 8.8 na Novom nacionalnom stadionu u Tokyu koji je sagrađen na ruševinama starog, na kojem će se osim atletike igrati i rugby7 i neke nogometne utakmice,te naravno služit će za ceremoniju otvaranja i zatvaranja OI.
slika

Atletska natjecanja su na OI od prvi igara ,a program vuče svoje korijene iz događaja korištenih na drevnim grčkim Olimpijskim igrama.Za Tokyo je dodana još jedna nova disciplina 4x400m mješovito tako da će se podijeliti ukupno 48 setova medalja.Žene ne nastupaju na 50km u hodanju.

https://olympics.com/tokyo-2020/en/sche ... s-schedule

Nakon dugo vremena na OI nema Bolta koji je u međuvremenu izgubio jedno zlato ,zbog toga što je član štafete 4x100m Carter bio dopingiran.Tako da su na vrhu ljestvice i dalje Nurmi i Lewis sa 9 zlata,Ewry i Bolt imaju po 8. zlatni medalja.Zato je tu i dalje Felix koja ima 6 zlata ,a trčat če na 400m ,a moguće i u štafetama.
Teško je nabrojati sve velikane koji su obilježili Atletiku na OI ,ali osim nabrojani spomenut ću još neka imena s više zlata;Owens,Viren,Oerter,Johnson,Fanny Blankers-Koen,Richards-Ross,Zatopek,Farah,Ashford,Bekele..itd.

A napravit ću i mali rezime po diciplinama:

Muškarci:

1.100m-jako otvorena diciplina bez izrazitog favorita,nema Colemana koji ne nastupa zbog toga što nije se pojavio na 3 doping testa zaredom,ali ameri imaju i dalje dobru trojku koja bi mogla uzeti i sve tri medalje.Od ostali u zadnje vrijeme Simbine dobro trči,a tu su još dobri stari Blake,Jacobs,De Grasee..realno ne baš neka konkurencija.
2.200m-ovdje je Lyles glavni favorit za zlato,a i ovdje postoji velika mogućnost da ameri uzmu sve 3 medalje,iako ne vjerujem mladom Knightonu.De Grasee bi im trebao biti glavna prijetnja jer je bolji na 200m nego na 100m,a tu su još Oduduru,Edwards,Richards,Hughes..postoje još neka imena poput Gardinera koji će sigurno trčati na 400m ,a ne znam hoće li trčati 200m
3.400m-Vrlo jaka konkurencija,iako je Ross jedini trčao ispod 44s ove godine,ipak blagi favorit za zlato je Norman ispred Gardinera,Zambrana,Makwale.Narvno ne treba zaboraviti WVN koje mu je ovo prva sezona nakon RIO-a da nije ozlijeđen,a tu je i bivši svjetski prvak James.
4.800m-Sigurno najzanimljivija disciplina svima :D Glavna vijest je da nema Braizera koji je zadnji par godina najbolji jer nije prošao trialse,zato Amos pokazuje da je u vrhunskoj formi opet.Konkurencija je brutalna i vjerujem da će su u SF već ići punim..Amos,Tuka,3 kenijca,Arop,Lopez,Dobek,Gilles,Webb,Hoppel...samo neka imena :D
5.1500m-Sve ovisi hoće li Cheruiyot nastupiti pošto je imao i on loš dan na trialsima,ali kenijci daju pravo da trećeg izabere savez,valjda bude na OI jer je vladar ove dicipline.Prijetnja su mu Ingerbtisen,Katir,McSweyn i Tefera.
6.5000m-Iako je Cheptegai vlasnik WRa pokazao je slabosti ove godine kad su ga Ingerbristen i još par njih tukli u Firenzi.Ovo bi trebala biti top utrka,Etijopsko-Kenijsko-Ugađanska koalicija vs Jakob :D
7.10000m-Ovdje je sve slična kao i na 5000m,samo bez Jakoba.
8.3000m SC-Kenijci i Etiopljani protiv El Bakallia.
9.110m H-Nema Mcleoda olimijskog prvaka pošto je i on imao loš dan na trialsima,tako da je sad glavni favorit Holloway koji često u zadnji 30/40 m zna izgubiti ritam,da je na 60m već bi zlato bilo zaključano :mrgreen:
10.400mH-Warholm je nedavno srušio WR i prvi je favorit,ali nebi se iznenadio da ga Benjamin tuče u finalu.Samba nakon ozljede više nije isti i mogao bi ostati bez medalje jer brazilac Dos santos sjajno trči ove sezone.Tu su još McMaster,Copello,Selmon..
11.Vis-Barshim više ne dominira,Bondarenko je ozlijeđen pa je disciplinna jako otvorena.Tu su Ivanyuk,Starc,Nedasekau,Tamberi...,a vidjet ćemo šta može mladi amer Harrison koji će nastupiti i u dalju.
12.Motka-Mondo zlato,a ostali će se boriti za srebro i broncu prije svih Kendricks i Lisek,a za Renea sam pročitao da se ozlijedio pa nastup mu je upitan.Morgunov ima zabranu,a tko zna možda Braz opet uskrsne. :D
13.Dalj-Iako grk ima najdalji skok godine,ipak bi Gayla stavio kao blagog favorita ispred Echeverie.Ovdje bi moglo biti iznenađenja.
14.Troskok-Nema vladara Taylora,koji je ozlijeđen pa bi za zlato to trebala biti borba izmeđju Zanga i Picharda,ne treba zaboraviti Claya koji ne skače ludo kao prijašnji godina,ali možda najbolji troskok je ostavio za OI.
15.Kugla-Crouser dolazi na OI s WR i sigurno je favorit,ali Kovacs i Walsh u finalu će sigurno biti velika prijetnja,nek se ponovi izdanje s prošlog SPa.
16.Disk-Stahl dominira diskom,a i slovenci bi se mogli veseliti jer imaju sjajnog mlado bacača Čeha
,možda i zlato padne.Darces nije u nekoj formi ove godine ali vidim ga u borbi za medalje uz još Pettersona i Gudžiusa.
17.Kladivo-Četvorka se izdvaja,Fajdek koji je u Riu podbacio u Q i koji je osvojio zadnja 4.naslova svjetskog prvaka,još jedan poljak Nowicki,amer Winkler i nova velika zvijezda u kladivu Kokhan.
18.Koplje-Sve osim zlata Vettera bit će veliko iznenađjenje.
19.Desetoboj-Warner je nedavno u Gotzisu napravio vrhunski desetoboj i skoro prešao granicu od 9000bodova i sigurno je prvi favorit,ali ne znam šta je s Mayerom koji mislim da nije odradio nijedan desetoboj ove godine,ali ako se pojavi u Tokyu nebi ga otpisao za zlato.
20.20 km i 50km hodanje-ovdje iskreno nemam pojma tko su favoriti :mrgreen:
21.Maraton-Bekele odustao,Kipchoge više ne izgleda nepobjedivo iako s Kenijci s njim ,Cheronom i Kiprutom su prvi favoriti.
22.4x100m-Ovdje su ameri veliki favoriti,ali kod njih bi opet mogao biti problem neuigranost kao i uvijek.japanci bi mogli ovdje uzeti medalju čak i zlatnu.
23.4x400m-Ovdje je pitanje samo s kojom razlikom Ameri uzimaju,jer nitko nema ni približno 4 dobra trkaća kao oni.

Žene:
1.100m-Puno jača konkurencija nego kod M,iako mi je malo arogantna šteta što nema Sha Carri zbog par zapaljeni truba,ali opet vrhunski line up;SAFP,ETH,DAS,Jackson,Ta Lou,Okagbare,amerikanke mi ne izgledaju dobro i realno je da ostanu bez medalje,navija se za trostruko slavlje cura s Jamajke :kafa:
2.200m-Usa vs Jamajka plus DAS i SMU,ovdje je čak i jača konkurencija nego na 100m i potpuno otvorena borba za sve tri medalje,Schippers nisam ni uvrstio jer izgleda očajno,ali valjda na OI bude u boljem izdanju,Thomas ima brutalno brzu utrku ove sezone,ali ja joj ne vjerujem,često Ameri/kanke trče super brzo kod sebe pa zakažu na drugim kontinentima.
3.400m-Naser out,isti slučaj kao kod Colemana,Mboma ne može trčati na 400m(razina testesterona),Maslingi isti slučaj.Mu trči samo 800m..tako da bi Felix mogla lagano do medalje.SMU je prvi favorit iako još nije potvrđeno hoče li trčati 400m,što bi bilo suludo da odustane jer ima sigurno medalju ,a zlato nije daleko.Tu bi dodao još McPershon ,Hayes i Paulino.
4.800m-Kao i kod M jako nezahvalno je prognozirat pobjednika,hrpa dobri trkačica od čudesne Mu,Almanze,Goule,pa do etijopljanki,britanki,amerikanki.. šteta što Kipyegon i Murir ne trče ovu disciplinu.
5.1500m-Ovo bi trebao biti dvoboj Hassan i Kipyegon za zlato ,ali sve ovisi od ritma utrke,naravno tu su još tri vrlo dobre etiopljanke(nema Tsegay koja trči 5000m),Muir ,a ovo će trčati i Chepkoech svjetska rekorderka na 3000msc.
6.5000m-Sličnoi kao i kod M ,Etijopljanke i Kenijke plus Hassan,nema Gidey svjetske rekorderke koja će trčati na 10000m.
7.10000m-preslika 5000m ,Hassan ima i ovu disciplinu prijavljenu i to će biti suludo ako bude trčala sve tri discipline,a najjače je što je u sve tri jedna od glavni favoritkinja za zlato,a realno se može dogoditi da neosvoji ni jedno.
8.3000msc-Chepkoech nije ni približno dominantna kao prije,iako je u zadnji par utrka pokazal da joj forma ide uzlaznom putanjom,uz nju tu su još Kiyeng i Kirui,ali nema najbrže ove godine Jeruto.Konkurencija su im Etiopljanke predvođene s Abebeb,Coburn i Yavi koja je kenijka ali trči za pare za Bahrein.
9.100m H-Camacho izgleda dominantno ove godine,a konkurencija su joj amerikanke predvođene s Kendrom kojoj želim zlato i nigerijka Amusan.
10-400m H-ovdje je možda i najlakše pogoditi sve tri osvajačice medalje,a to su Sydney,Dalila i Bol.McLaughlin je prva favoritkinja i realno je očekivati da ponovo ruši WR.
11.Vis-Mahuchikh je prvi favorit za zlato iako ima samo 19god.još jedna ukrajinka Levchenko će se boriti za medalju.Lasitskene izgleda neprepoznatljivo ali najbolju visašicu u zadnji dosta godina ne treba otpisati.U krugu favorita su još Cunnigham iMcdermott.
12.Motka-Iako Nageotte ove godine skače odlično po meni je ovo dosta otvorena disciplina i za zlato i za medalje.Uz nju tu su još Sidorova,Stefanidi,Morris i Bradshaw kao glavne za medalje.
13.Dalj-Još jedna nezahvalna disciplina za prognozirat,Brume ima najbolji skok sezone ,ali meni je blagi favorit Mihambo,ne treba zaboraviti ni legendarnu Reese koja rijetko skače ali i dalje daleko,pa Španović koja je valjda potpuno zaliječila se.Tu su još mlada Davis,Malone,Klisina,Ugen..trebala bi biti dobra borba.
14.Troskok-Slično kao kod Monda,Rojas osvaja zlato lagano ako bude sve uredu.Ricketts,Povea,Orji i ostale u borbi za srebro i brooncu.
15.Kugla-Vratila se legendarna Adams,ne baca kao prije ,ali pošto je kugla dosta slaba možda uzme i medalju.Gong je vjerovatno prvo ime za zlato.
16.Disk-Perković više nije dominantna kao prije,ali uz Perez i Allman i dalje je glavni favorit za zlato.Van Klinken ima najduži hitac, ali to je dosta sumnjiv rezultat jer je puhao jaki vjetar pa skeptičan u vezi nje.
17.Kaladivo-Włodarczyk protiv Amerikanki,gdje je Price prva favoritkinja.
18.Koplje-Ovo je možda najotvorenija tehnička disciplina gdje nebi ni otpisao legendarnu Špotakovu.
19.Sedmoboj-KJT je rekla da je potpuno spremna i vjerovatno još jedan dvoboj s Thiam,iako tri najbolja sedmoboja ove godine imaju amerikanke.
20.Maraton-Još jedan okršaj Etipojia-Kenija,mala prednost kenijkama :D
21.20km-Nema Lashmanove i ruskinja,pa vjerovatno neke kineskinje će da pobjede :D
22.4x 100m-Jamajka je ogromni favorit ako sve prođe uredu.
23.4x400m-Ovdje bi trebao biti dvoboj Jamajke i USA za zlato.
Zadnja izmjena: branimir85, dana/u 13 jul 2021, 22:03, ukupno mijenjano 2 puta.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la admin » 13 jul 2021, 17:51

Bar uvodni post napisi kada otvaras temu. Ako nemas sta napisati, onda ne treba tema

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la Sheyi » 13 jul 2021, 18:10

admin je napisao/la:
13 jul 2021, 17:51
Bar uvodni post napisi kada otvaras temu. Ako nemas sta napisati, onda ne treba tema
Pa bar branimir ima sta napisati i realno lik prati ove sprotove u toj mjeri da vam moze pisati vijesti :bow:

Avatar
arelinho
Postovi: 16391
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la arelinho » 13 jul 2021, 21:16

branimir85 je napisao/la:
13 jul 2021, 17:45
Vidim da nisi spomenuo Duplantisa za skok sa motkom. Njega nema ili nije neki favorit?

Edit: Nisam znao da mu je ime ili nadimak Mondo.
Moja greška

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 14 jul 2021, 21:20

admin je napisao/la:
13 jul 2021, 17:51
Bar uvodni post napisi kada otvaras temu. Ako nemas sta napisati, onda ne treba tema
Ako nisi zadovoljan izbriši.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 14 jul 2021, 22:28

Cheruiyot u timu Kenije, iako nije prošao na trialsima :thumbup:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
MElloo
Postovi: 13009
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la MElloo » 14 jul 2021, 22:30

Jel ovo na 100m smjena generacija bas nikog ne znam :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la jestamaji » 17 jul 2021, 14:15

jeli van niekerk koliko toliko zdrav?

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 17 jul 2021, 16:20

jestamaji je napisao/la:
17 jul 2021, 14:15
jeli van niekerk koliko toliko zdrav?
Čim je trčao par natjecanja znači da je zdrav, ali sigurno nije brz kao prije.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la jestamaji » 17 jul 2021, 16:34

ti optimistučki pretpostavljaš da ja znam da je on trčao :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 17 jul 2021, 17:24

jestamaji je napisao/la:
17 jul 2021, 16:34
ti optimistučki pretpostavljaš da ja znam da je on trčao :D
Pa pretpostavio sam da znaš jer pišeš o atletici i znaš sve dopere :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la jestamaji » 17 jul 2021, 18:05

komentarisati, pratiti i pisati o su tri nivoa od kojih se ja zadržavam na ovom najnižem :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 19 jul 2021, 02:26

Malo sam pregledavao neke liste, kad tamo Jesus Angel Garcia, brzi hodač na 50km i čovjek koji je nastupio na 50km u Barceloni 92god.
Ovo će mu biti osme igre zaredom. :tokralju:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 20 jul 2021, 16:12

Siffan zasad ima potvrđen sve 3 utrke, morat će spavat na stadionu ako želi sve otrčati :mrgreen: suluda odluka, ali ona najbolje zna.

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 26 jul 2021, 22:05

Makhloufi out zbog ozljede i čini se da je Alžir ostao bez šanse da uzme medalju u Tokiju.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la legenda reala » 26 jul 2021, 23:08

branimir85 je napisao/la:
20 jul 2021, 16:12
Siffan zasad ima potvrđen sve 3 utrke, morat će spavat na stadionu ako želi sve otrčati :mrgreen: suluda odluka, ali ona najbolje zna.

Dosta ih je bilo sto su trcali pet i deset i uzimali medalje, El Geruž je uzimo na 1500 i 5000, al ovo 1500,5000,10000 da neko trci ne pamtim

Kakva je ova atletika sad uopste, cini mi se da nema zvijezda kao prije 5-10 godina fudbal je pojeo sve sportove, nekad se nije nijedan miting propustao svaka disciplina je imala neko veliko ime
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 26 jul 2021, 23:16

I sad je atletika vrhunska,dobro nema medijske zvijezde tipa Bolta što je meni i drago jer su mainstream mediji samo pisali o njemu ,tako da su mnogi ostali u sjeni,ali i danas je atletika nakrcana sjajnim imenima koji postižu vrhunske rezultate.
Ja i danas pratim svaki miting ,a nogomet gledam samo u promilima tako da nije nas sve pojeo :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 26 jul 2021, 23:25

Sha Carri je danas veća zvijezda nego što su Jones i FloJo ikad bile. :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la legenda reala » 26 jul 2021, 23:48

branimir85 je napisao/la:
26 jul 2021, 23:25
Sha Carri je danas veća zvijezda nego što su Jones i FloJo ikad bile. :D
Ne znam al su velika imena bili Isinbayeva,Geruz,Bekele,Lagat,Tirunes Dibaba,Defar,Sania Richards,Campbel,Felix,SFP, Voriner,Merit,Robles,kinez 110 prepone,Torkildsen,Pitkamaki,Mutola ,+ ostale sprinterske zvijezde do pojave Bolta koji je sve zasjenio i opcenito atletiku
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 26 jul 2021, 23:58

legenda reala je napisao/la:
26 jul 2021, 23:48
branimir85 je napisao/la:
26 jul 2021, 23:25
Sha Carri je danas veća zvijezda nego što su Jones i FloJo ikad bile. :D
Ne znam al su velika imena bili Isinbayeva,Geruz,Bekele,Lagat,Tirunes Dibaba,Defar,Sania Richards,Campbel,Felix,SFP, Voriner,Merit,Robles,kinez 110 prepone,Torkildsen,Pitkamaki,Mutola ,+ ostale sprinterske zvijezde do pojave Bolta koji je sve zasjenio i opcenito atletiku
Pratio sam sve te, ali i danas mogu ti nabrajati hrpu zvijezda, ali ako ne pratiš nikako i čitaš samo mainstream medije onda ti imena neće puno značiti.
SAFP, Rene I Felix su još tu, pa imaš ET, Monda, McLaughlin, Dalila, Warholm, Ingebrigtsen, Lyles, Kipchoge, Vetter, Golloway, Sha Carri, Crouser, Siffan, Cheptegai.... Itd.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.