Tokyo 2020 - Tenis

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la nepoznat1 » 31 jul 2021, 19:00

Felixians4 je napisao/la:
31 jul 2021, 18:56
Čuj nebitnog turnira. Zamisli ti u kolikom si balonu kad ne možeš dokučiti i ne pratiš koliko je njemu taj turnir značio
OI su Novaku bitne kao GS-ovi, ako ne i vise, dok su u teniskom svijetu uopsteno OI tu negdje u rangu sa zavrsnim Mastersom. Murray je 2012. za titulu dobio 750 ranking poena, to dovoljno govori.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21255
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la Epidaurus » 31 jul 2021, 19:03

To sto je njemu bitan ne mijenja cinjenicu da su OI u tenisu apsolutno nebitne u poredjenju sa mogucnoscu osvajanja sva 4 GS u jednoj sezoni.

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la nepoznat1 » 31 jul 2021, 19:07

Epidaurus je napisao/la:
31 jul 2021, 19:03
To sto je njemu bitan ne mijenja cinjenicu da su OI u tenisu apsolutno nebitne u poredjenju sa mogucnoscu osvajanja sva 4 GS u jednoj sezoni.
Naravno, shvata i Novak to, koliko god da je sad potresen on ce za par dana mislima vec biti u New Yorku, samo da ta eventualna povreda ramena nije ozbiljna.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 31 jul 2021, 19:11

ElTigre9 je napisao/la:
31 jul 2021, 18:56
EpateguiHuleteti je napisao/la:
31 jul 2021, 18:20
LlullSergio je napisao/la:
31 jul 2021, 16:52
Nina fucking Stojanović je tu gdje je radi Novaka Djokovica, mislim u Tokiju.
Nina fucking Stojanovic odigrala je 4 meca na olimpijadi u dublu, sva cetiri na visokom nivou! Gledao sam sva cetiri od prvog do poslednjeg servisa.
U zenskom ju je upropastila ocajna partnerka koja je sve zivo promasila i tukla se sa sopstvenim reketom, u miksu je platila ceh nespremnosti svog saigraca (nefokusiranog, psihickoj). Devojci su nesposobni partneri uzeli (zasluzenu) medalju :kafa:
Napravljena je greska. Trebala je ici u miks sa Kecmanovicem. Sada je sve nepopravljivo.
A Novak bi i bez dubla fasovao od Sase. Sasa niti se selfirao, niti se razvlacio ko pita. Maksimalno je fokusiran u Tokiju. A poznat je inace po blesavosti van terena.
Sa Kecmanovicem ne bi mogla uci u glavni zrijeb miks dubla, igrala ga je samo zahvaljujuci Novakovom renkingu u singlu.
Hvala na ispravci. Znam da je Nina u dublu daleko bolje rangirana od Novaka koji ga fakticki ni ne igra.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la Felixians4 » 31 jul 2021, 19:24

Apsolutno nebitne su PRETEŽAK i promašen termin. Ne znam što bi odabrao radije, teško će imati više priliku(eto,još vjerojatno Pariz na Chatrieru) ,a isto tako i za 4 Grand Slama u godini još teže vjerujem da će imati priliku.

Ali baš enormno mu je ovo značilo. No prilično bistre i umirujuće izjave je dao danas,za optimizam fanova. Ne znam za US Open, no što sad i da to popuši,nije kraj svijeta,nije kraj ni godine,bitno je da se potpuno psiho fizički oporavi i da POTRAJE. Ovo je maraton. Jest se ukazala nevjerojatna šansa,bio je tako blizu, al baždaren je već na slične šokove i krize,svaki put je sve manje vremena trebalo(ako možemo nazvati krizom prošlu jesen - diskvalifikacija,metlu u finalu,al ipak finalu garrosa i super tijesan poraz u polufinalu finalsa. osvojio zemljani i beton atp1000, 2/2 što su se igrala).

Sada je nešto manje nevjerojatno dostignuće pred vratima, a na neki način ovime se potpuno ispraznio i novo razočaranje bilo bi manje. Možda čak prepusti nakon dosta vremena ulogu favorita Nadalu. Zadnja 2 izdanja povreda i predaja(crni wawrinka) te diskvalifikacija(crni carreno).


No ovo je tema Olimpijskog Turnira.

Belinda se vratila,svaka čast.

Ajde Zvereve kad si već skinuo lovca, bez kiksa. Ukoliko bi to i bio kiks sudeći Khachanovljevu formu - W i OI. H2H 2-2, no zadnja 2 Karenu i to suvereno.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la bodi123 » 01 avg 2021, 11:25

Ko na igrici Zveki, raznosi :tokralju: :tokralju: :tokralju:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
effe_sa
Postovi: 7488
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la effe_sa » 01 avg 2021, 11:54

Zverev dominantno...Servis koji mu je ionako jača strana, djelovao je još moćnije nego inače, a onda to odlično kretanje i šta je sve stizao. A nije bilo ni tih psiholoških padova, koje je ranije znao imati u velikim mečevima. S apsolutnim uvjerenjem osvojio zlato.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la Felixians4 » 01 avg 2021, 12:37

Sascha s ovim levelom je maltene nepobjediv na ovakvoj podlozi. Da, i za najboljeg Novaka i Rafu. Ovo što je on odigrao od 1-6 2-3 protiv Đokovića u nastavku tog matcha i u finalu s Karenom je gotovo perfekcija. Zapravo bi mu Medvedev vjerojatno jedini mogao parirati jer on može obuzdati takvog rivala svojom kombinacijom dubine,obrane i kontra ravnih bombi,a ukoliko ga služi prvi servis,wooow.

Mislio sam da je nemoguće da ponovi nivo u finalu,pribojavao sam se i plašljivog izdanja s duplima i dosta neforsiranih,no on je pokazao ponovno koliko moćan može biti.

Karen slab, bez otpora, nije pronalazio rješenja, u početku je i zabio par winnera,držao se prvi dio prvog seta prilično ravnopravno,no onda je krenuo i on više riskirati,a Zver je izvrsno pokrivao teren i stalno ga držao nazad ubitačnim udarcima bilo servis,FH ili BH.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la lucky13 » 02 avg 2021, 13:58

nole je jednostavno pukao pred pritiskom. kada je sve vec skoro pa bilo rijeseno. set i brejk u mecu u kojem je svako malo brejnuo zvekija (3 brejka od 6 zvekijevih servisa do tada a na svojim gemovima je bio 6 od 6) a ovaj nije imao brejka do tada. i onda raspad i 8 uzastopnih gemova zvereva. za bronze nije bilo ni motiva ni icega. 2 poklonjena gejma nakon propustenih BL u 1. i 3. setu su odlucila. opet psihicki. sto samo pokazuje da je i nole covjek. i dalje je najspremniji i fizicki i psihicki ali i pritisak je bio ogroman. kako ce se odraziti na USO vidjet cemo. a daleko od toga da su mu OI znacajne kao i slem. cak je pred igre i izjavljivao da je na 50-50 hoce li nastupiti, sto nikada ne bi bio slucaj, ako je zdrav, sa nekim slemom. vidjeli smo da je slemove igrao i povrijedjen. vidi mu se i po izjavama i svemu. naravno da su mu igre bile prioritet iznad ostalih (ne slem) turnira ali ipak se zna znacaj jednog i drugog. tako je isto i sinsi bio prioritet za kompletiranje 1. i 2. zlatnog mastersa ali ipak ni jedan ni drugi put nije imao znacaj nekog slema. iako je kompletiranje mastersa nesto sto mu i te kako poboljsava CV i sto ga izdvaja od ostalih besmrtnika. nesto skoro pa u rangu kompletiranja svih slemova. s tom razlikom da nole jedini ima sve masterse (i to 2 puta) a sve slemove, pored njega, imaju i lejver, agasi, fed i rafa. ovi ostali istina samo po jednom.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la Shategabri » 02 avg 2021, 13:59

Felixians4 je napisao/la:
01 avg 2021, 12:37
Sascha s ovim levelom je maltene nepobjediv na ovakvoj podlozi. Da, i za najboljeg Novaka i Rafu. Ovo što je on odigrao od 1-6 2-3 protiv Đokovića u nastavku tog matcha i u finalu s Karenom je gotovo perfekcija. Zapravo bi mu Medvedev vjerojatno jedini mogao parirati jer on može obuzdati takvog rivala svojom kombinacijom dubine,obrane i kontra ravnih bombi,a ukoliko ga služi prvi servis,wooow.

Mislio sam da je nemoguće da ponovi nivo u finalu,pribojavao sam se i plašljivog izdanja s duplima i dosta neforsiranih,no on je pokazao ponovno koliko moćan može biti.

Karen slab, bez otpora, nije pronalazio rješenja, u početku je i zabio par winnera,držao se prvi dio prvog seta prilično ravnopravno,no onda je krenuo i on više riskirati,a Zver je izvrsno pokrivao teren i stalno ga držao nazad ubitačnim udarcima bilo servis,FH ili BH.
Da li je to level na nivou najboljih Rogera, Rafe, Noleta?
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Tenis

Post Postao/la Felixians4 » 02 avg 2021, 17:50

Shategabri je napisao/la:
02 avg 2021, 13:59
Felixians4 je napisao/la:
01 avg 2021, 12:37
Sascha s ovim levelom je maltene nepobjediv na ovakvoj podlozi. Da, i za najboljeg Novaka i Rafu. Ovo što je on odigrao od 1-6 2-3 protiv Đokovića u nastavku tog matcha i u finalu s Karenom je gotovo perfekcija. Zapravo bi mu Medvedev vjerojatno jedini mogao parirati jer on može obuzdati takvog rivala svojom kombinacijom dubine,obrane i kontra ravnih bombi,a ukoliko ga služi prvi servis,wooow.

Mislio sam da je nemoguće da ponovi nivo u finalu,pribojavao sam se i plašljivog izdanja s duplima i dosta neforsiranih,no on je pokazao ponovno koliko moćan može biti.

Karen slab, bez otpora, nije pronalazio rješenja, u početku je i zabio par winnera,držao se prvi dio prvog seta prilično ravnopravno,no onda je krenuo i on više riskirati,a Zver je izvrsno pokrivao teren i stalno ga držao nazad ubitačnim udarcima bilo servis,FH ili BH.
Da li je to level na nivou najboljih Rogera, Rafe, Noleta?
Pa da,na ovoj podlozi najbolji Zverev ovakav mislim da to dobija s onakvim serviranjem. Otprilike ko što je Čilić umeo Federera na US Openu. del Potro,Wawrinka,Thiem - svi oni dobijali su Federera,Nadala i Đokovića na više Slamova kad su bili u top izdanju. Ne uvijek - al recimo kad bi se sastali najbolji Zverev i najbolji Nadal npr. na US Openu, mislim da bi Rafa tijesno izgubio u 3 od 5. Koliko to glupa tvrdnja bila, Zver choker i nikog top10 tukao na Slamu, a Nadal ima 4 UO i niz dolazaka do završnice + i ozljede,otkazivanja.

Kakogod, koliki bio fan Sasche, opet sam skeptičan pred UO(iako ima dotad,treba ući fit u turnir)

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.