Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Odgovori
Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la ASD » 08 avg 2021, 18:59

Texi je napisao/la:
08 avg 2021, 18:53
ASD je napisao/la:
08 avg 2021, 18:49
Iako mi je Filipović ljepši za gledati i draži. Mislim da je Prlainović veći igrač.
Ne znam za statistiku, ali mi je nekako u glavi kao neko ko postiže bitne golove. Pojavi se uvijek kad treba.
Kao što se i danas pojavio, na kraju poluvremena, na kraju 3/4 i peterac u poslednjoj, sve kad se lomilo i kad su bili blizu Grci da povedu na meču, a nisu uspeli nikako, iako su stizali 4-7 i 7-9.
Da. Ne znam statistike i slabo pamtim protiv koga je ko zabio.
Ali mi je Prlainović simbol tih bitnih momenata u vaterpolu.
Filipović mi je oku bolji, po meni i vještiji igrač. Ali je Prlainović vjerovatno veći igrač.
Daleko od toga da Prlainović nije vješt. Ove godine sam ga gledao dok je igrao za Marseille u jednoj drugoj ulozi. Gdje je bio razigravač prije svega.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 08 avg 2021, 19:04

Prlainovic je rekoh najkompletniji igrac kojeg sam ikada video. Organizator, golgeter, asistent, i jedan od najboljih odbrambenih igraca ikada. Gomila ukradenih lopti i blokada, iznudjenih faulova u napadu, savrsen osecaj za postavljanje, trenutak za uplivavanje, verovatno najbolji defanzivac ikada u situaciji kada protivnik ima igraca vise. I danas je postigao 3 gola, 2 izrazito bitna.
Potekao je iz cuvene skole Jadrana iz Herceg Novog koji je u njegovoj generaciji iznedrio svetske igrace. Posle toga Jadran se raspao i danas tavori, ni blizu rezultata i prozvodnje igraca pre 15-20 godina. Ako bih birao tri najveca igraca koje sam ikada gledao, onda su to Filipovic, Estijarte i Prlainovic.
Malog Jaksica je Savic dugo "trpeo", ali ga je docekao za danasnji dan. Momak je odigrao bez greske finalni mec.
Sto se tice buducnosti, Srbija ce i dalje imati jaku prvu postavu, ali ipak tanju klupu. Mandic i Jaksic su predvodnici, tu je i jedan Rasovic koji je 10-ak godina solidan igrac, ali zbog jake konkurencije nije mogao prici reprezentaciji. Mali Subotic se nazalost nije razvio u zeljenom pravcu. Medjutim, ima i povoljnih okolnosti. Drzava se ukljucila u razvoj vaterpola nakon opravdanih kritika u Riju, radi se na infrastrukturi, stvorena je ponovo kvalitetna i konkurentna liga. Uz legende koje su se danas povukle, igrace i stasavace u domacem prvenstvu neki novi klinci i reprezentativci. Nama ce realno biti najteze nadomestiti Prlainovica, za sve ostale brzo ce se etablirati kvalitetne zamene. Mislim da ce se neke igrace kvalitativno brzo odmeniti, pre svega Aleksica, golmanski par Bane Mitrovic - Gojko Pijetlovic, ali i Stefana Mitrovica i Duska Pijetlovica kod kojih se u Tokiju osetilo breme poznih godina i malog pada u formi i mogucnostima. Radjen je danas kukao na RTS-u da ih se previse odjednom povlaci, medjutim mislim da nije u pravu. Slicno je bilo u Pekingu 2008. i to se potom ispostavilo kao najbezbolniji proces, a svi su nam prognozirali pad u beznacaj. Osnova je jaka domaca liga, mi je imamo. Novi Beograd, Radnicki, Crvena zvezda, Partizan, Sabac, Vojvodina... Nema zime. Zapravo, mislim da nam je liga najjaca u poslednjih 25-30 godina, jos od vremena kada su nakon raspada Jugoslavije saveznu ligu cinili Zvezda, Partizan, Becej, Budvanska rivijera (sa Igorom Milanovicem), Primorac, Jadran, i koja je tada iznedrila golobrade klince poput Sapica, Cirica, Savica, Ikodinovica i druge. Mnogi od buducih srpskih reprezentativaca su sinovi tadasnjih prvoligaskih igraca (Subotic, Vico i dr.).
Sto se tice Grka, oni ce tek rasti! Njihove mladje kategorije pokupile su skoro sve titule na juniorskim svetskim sampionatima poslednjih godina. Ocekujem Grke i Spance, uz Italijane i Madjare, kao najvece konkurente u narednoj deceniji. Tu su naravno i Hrvati, ali i oni su pred smenom generacija, dakle u jednom neizvesnom periodu pred njima. Ne treba zaboraviti i da ce mnogi crnogorski talenti krenuti put Beograda, sto zbog nacionalnih osecanja, sto zbog nedostatka kvalitetnih uslova u Crnoj Gori, ciji je vaterpolo bivsa vlast efikasno unistila, bazeni u Novom i narocito u Kotoru bili su bukvalno u fazi raspadanja. Igraci iz Kotora idu da treniraju u Budvu, za primer.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la Texi » 08 avg 2021, 19:46

2014-2016

Nakon ''debakla'' u Barseloni i eliminacije od Crne Gore u četvrtfinalu, Savić je naučio lekciju i od tada kao papagaj ponavlja da je četvrtfinale najbitniji meč. Usledilo je 9 zlatnih medalja u nizu zaključno sa OI u Riju, posle čega je Srbija postala prva selekcija koja je objedinila titule na svih 5 reprezentativnih vaterpolo takmičenja. Na tom putu ''stradali'' su Mađari u finalu Budimpešte (12-7), Hrvati u finalu Kazanja (11-4, najubedljivija pobeda u finalima SP) i finalu Rija (11-7), kao i u grupnoj fazi Beograda (13-6), uz Špance i Italijane u Riju, ove druge i u Kazanju. Tu krajnji rezultat ne govori realno o dešavanjima u bazenu.

Hrvatska je u tom periodu bila protivnik u finalima SP i OI, kao i SL 2015 gde je ostvarena pobeda 9-6. Upravo Hrvatska je prekinula taj niz Srbije i osvojila zlato na SP 2017. Uz 3 ili 4 vezane pobede u godinu dana. Srbija je još dodala zlato na EP 2018 i SL 2019 kao domaćin. Hrvatska je nastavila svoj odličan niz od 7 medalja zaredom na SP.

2018-2021

Italijani su svetski prvaci, Mađari su evropski prvaci i pobednici poslednjeg svetskog kupa, Crnogorci su osvojili 2 od poslednja 3 izdanja svetske lige. Da je Grčka danas slavila u finalu i Srbija bi poput Hrvatske ostala bez titule u svom vlasništvu.

Situacija se menja velikom brzinom, Španci pre svega idu uzlaznom putanjom sa 3 vezana finala, Grci se na ovom turniru vraćaju u velikom stilu nakon što su propuštali završnice od 2017., pa ne čudi saglasnost u vaterpolo krugovima da je ovo bio najujednačeniji turnir u zadnjih xy godina.

Jedna generacija Srbije odlazi u istoriju, Garcia se oprašta, videćemo u narednim danima/nedeljama šta su odlučili: Vrlić, Bušlje, Perone, Malarač, Filjoli, Aikardi, Nađ, Hošnjanski, Harai, Varga... Ivović i Brguljan će izgleda nastaviti...

MVP turnira je Filipović, najbolji strelac je Ivović, a najbolji tim čine još Mitrović, Manhercz, Inaba, Tahull i Argyropoulos.

Sledeće godine su na programu 4 takmičenja, SK i SL će verovatno biti proba za podmlađene sastave, SP se igra u Fukuoki od 13.05. do 29.05., a EP u Splitu od 27.08. do 10.09.2022.

Izrazitih favorita nema, niti će ih biti, možda posle Pariza.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la Texi » 09 avg 2021, 22:41

Šteta za Crnogorce, a posebno Ivovića, što su opet ostali bez medalje sa OI, nakon svih prethodnih tragičnih poraza.

Leka je bukvalno sam doneo bronzu sa poslednjeg EP, ali ne može sam. Još su imali hendikep u vidu izostanaka golmana Lazovića i levorukog Radovića, dva jako bitna igrača.

Leka najbolji strelac EP 2018, SP 2019, OI 2021. Tragedija.
I think I'm a pussy one.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 avg 2021, 22:52

Texi je napisao/la:
09 avg 2021, 22:41
Šteta za Crnogorce, a posebno Ivovića, što su opet ostali bez medalje sa OI, nakon svih prethodnih tragičnih poraza.

Leka je bukvalno sam doneo bronzu sa poslednjeg EP, ali ne može sam. Još su imali hendikep u vidu izostanaka golmana Lazovića i levorukog Radovića, dva jako bitna igrača.

Leka najbolji strelac EP 2018, SP 2019, OI 2021. Tragedija.
Nije Crna Gora potencijal za olimpijsku medalju.
Prvo, nema igracke sirine, Crna Gora je reprezentacija koja bljesne svakih 5-6 godina na nekom takmicenju, ali nema kvalitet za kontinuitet dobrih rezultata, a drugo sama reprezentacija/ekipa je podeljena u klanove i stalno je u procepu i nadgornjavanju izmedju kotorskog i novljanskog lobija (trenutno ovaj drugi ima primat, s obzirom da je Gojkovic selektor). Da ne govorimo da u timu imaju i duboke politicke podele koje tinjaju. Jedan Ranko Perovic i Vlada Gojkovic su dva dijametralno suprotna pola. Nacionalne podele su takodje uticale godinama na crnogorski vaterpolo. Sa jedne strane tu je bio hrvatski blok sa bracom Janovic, bracom Brguljan, Zdravkom Radicem, Antoniom Petrovicem, ranije bracom Vicevic. Sa druge tu je srpski blok predvodjen Vladom Gojkovicem, Borisom Zlokovicem ili igracima koji su se opredelili za srpsku reprezentaciju poput Andrije Prlainovica, Dusana Mandica, Gavrila Subotica, Nemanje Vice i zamalo i Alekse Ukropine... Povrh svega crnogorski vaterpolo je unistio bivsi DPS-rezim koji je gradio bazene po Podgorici i Niskicu gde vaterpolo nikoga ne interesuje, dok su bazeni u Novom i Kotoru ruine. Kotorski, koji je meka crnogorskog vaterpola, dugo je prokisnjavao, samo sto se i krov srusio nije.
Ipak vaterpolo-reprezentacija je popularna u narodu. Dok se rukometasice odbacuju kod najveceg dela gradjana Crne Gore. Podrzava je samo DPS-manjina.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la Texi » 09 avg 2021, 22:58

Nemaju trenutno, ali imali su kvalitet, a tri puta su izgubili meč za bronzu. I to tri puta zaredom. Nije se dalo, bez obzira na sve treba malo i sreće. Šteta takvog igrača bez OI medalje.
I think I'm a pussy one.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Ostali timski sportovi

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 avg 2021, 23:10

Texi je napisao/la:
09 avg 2021, 22:58
Nemaju trenutno, ali imali su kvalitet, a tri puta su izgubili meč za bronzu. I to tri puta zaredom. Nije se dalo, bez obzira na sve treba malo i sreće. Šteta takvog igrača bez OI medalje.
Mislim da su oni medalju ispustili 2008. i 2012. Objektivno najjace vaterpolo-nacije se za olimpijade mnogo ozbiljnije spremaju, da ne pominjem eklatantne primere Madjarske ili vanevropskih Amera i Australije. Na svetskim i evropskim prvenstvima je druga prica i tu Crna Gora i ima vece sanse za medalju. Da ne pominjem i nas primer iz 2019. godine kada smo na svetsko poslali rezerve.
Najekstremniji primer su Nemci. Tamo neplasman na olimpijadu znaci automatsko zavrtanje slavine. Tamosnja takva sportska politika je i ugusila ovaj sport u nekadasnjoj vaterpolo-sili.

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.