Tokyo 2020 - Odbojka

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Texi » 27 jul 2021, 22:09

EpateguiHuleteti je napisao/la:
25 jul 2021, 18:58

Pa Kineskinje su i bile pomalo iznenadjenje u Riju. Zlato su uzele na momentum, jednostavno im se sve otvorilo/poklopilo u samoj zavrsnici, a mucile su se u grupi. U Riju su Amerikanke bile najjace, neprikosnovene kvalitetom, pa nisu usle ni u finale. Srbija ih je izbacila u vrhunskom mecu na 5 setova, a onda je ta Srbija emotivno ispraznjena posle velikih borbi u cetvrt- i polufinalu otisla na megdan fizicki i mentalno svezijoj Kini (u grupi je Srbija glatko tukla Kinu). Uoci cetvrtfinala svi su na najvisem postolju u racunici imali i Amerikanke i Ruskinje i Holandjanke i Srpkinje, pre Kineskinja, a zlato je osvojila Kina i iskoristila situaciju na tom turniru koji je kvalitetom bio ujednaceniji od ovogodisnjeg.
Tako ni danasnji poraz Kine od Turkinja od 0:3 ne predstavlja zapravo nikakvu senzaciju :kafa:
Ništa se njima nije otvorilo, niti je to bilo iznenađenje. Odlična forma na WGP te godine pred OI, osvojen SK 2015, finale SP 2014 sa SAD. Grupa smrti na OI, pa domaćin Brazil, pa Holandija sa Gvidetijem... Odlična forma Zhu Ting. Što bi se reklo, odlično tempirana forma na turniru.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Texi » 27 jul 2021, 22:13

Žao mi Argentinaca, svaki njihov meč (a bilo ih je) sa Brazilom koji ode u 5 i nekako ga na kraju izgube, podseti me na naše muke od otprilike 2002. pa do 2010. godine.
I think I'm a pussy one.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 jul 2021, 22:24

Texi je napisao/la:
27 jul 2021, 22:13
Žao mi Argentinaca, svaki njihov meč (a bilo ih je) sa Brazilom koji ode u 5 i nekako ga na kraju izgube, podseti me na naše muke od otprilike 2002. pa do 2010. godine.
Da, ali ja se odlicno secam recimo Sidneja kada su ih senzacionalno "skinuli" u cetvrtfinalu, generacija sa Milinkovicem na celu. Mislim da je taj ishod i nama tada valjao, mada mislim da tada niko nije imao sansi protiv nas u finisu posle drame sa Holandijom u istom tom cetvrtfinalu. Argentinci su mi i danas sinonim pre svega za vrhunske trenere, pa tek onda idu ostali.

A sto se tice Kineskinja, da se ne salimo, posle grupne faze u Riju niko ih nije imao u racunici za zlato. Grupu su okoncale sa 2-3 kao cetvrte, a mi smo ih bas lagano tukli 3-0. I onda je krenulo to dizaje iz meca u mec. Sokirale su domace Brazilke u cetvrtfinalu koje su pre tog meca imale 5-0 i sve ostalo je istorija. Sa nama u finalu prva dva seta smo bili al pari, a onda se osetilo da kod nasih pada snaga i koncentracija, da nema svezine vise u igri, sto su Kineskinje efikasno iskoristile. Prva dva i poslednja dva seta - nije bio isti mec u govoru tela nasih igracica.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Felixians4 » 27 jul 2021, 22:41

Pa to se često dogodi: Srbija na Mundobasketu 2014. i OI 2016. i na kraju srebro zlatnog sjaja što su Hrvati uvriježili za rukometaše. Španjolci isto Eurobasket 2015. Liverpool Ligu Prvaka 2005. visio u grupi protiv Olympiacosa, da ne spominjemo daljnji tok, onaj čuveni Luis Garcia gol/ne i najčudesniji preokret u finalu. Di Matteov pa i Tuchelov Chelsea... eto,istaknuo iz 2 najjača sporta primjere.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 jul 2021, 22:44

Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 22:41
Pa to se često dogodi: Srbija na Mundobasketu 2014. i OI 2016. i na kraju srebro zlatnog sjaja što su Hrvati uvriježili za rukometaše. Španjolci isto Eurobasket 2015. Liverpool Ligu Prvaka 2005. visio u grupi protiv Olympiacosa, da ne spominjemo daljnji tok, onaj čuveni Luis Garcia gol/ne i najčudesniji preokret u finalu. Di Matteov pa i Tuchelov Chelsea... eto,istaknuo iz 2 najjača sporta primjere.
Mislim da nije bas najadekvatnije porediti sportove, al' hajde. Odbojka je za mene od svih navedenih najkompleksniji sport. Najveca "nauka" uslovno receno. Jos pre tri decenije su u tom sportu uvedene funkcije statisticara pri strucnim stabovima itd. Navodim samo primer. Mislim da u fudbalu i kosarci jedan mec moze daleko vise da okrene formu jedne ekipe, nego u odbojci.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 27 jul 2021, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Felixians4 » 27 jul 2021, 22:49

EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 jul 2021, 22:44
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 22:41
Pa to se često dogodi: Srbija na Mundobasketu 2014. i OI 2016. i na kraju srebro zlatnog sjaja što su Hrvati uvriježili za rukometaše. Španjolci isto Eurobasket 2015. Liverpool Ligu Prvaka 2005. visio u grupi protiv Olympiacosa, da ne spominjemo daljnji tok, onaj čuveni Luis Garcia gol/ne i najčudesniji preokret u finalu. Di Matteov pa i Tuchelov Chelsea... eto,istaknuo iz 2 najjača sporta primjere.
Mislim da nije bas najadekvatnije porediti sportove, al' hajde. Odbojka je za mene od svih navedenih najkompleksniji sport. Najveca "nauka" uslovno receno. Jos pre tri decenije su u tom sportu uvedene funkcije statisticara pri strucnim stabovima itd. Navodim samo primer.
Zanimljivo. Meni djeluje najjednostavniji i najmanje taktički loptački zahtjevan. A uspoređivati se može sigurno i ne samo sportovi nego to vrijedi generalno. Nekad loše kreneš pa ti se poklopi i rasturiš do kraja il obrnuto.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 jul 2021, 22:51

Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 22:49
EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 jul 2021, 22:44
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 22:41
Pa to se često dogodi: Srbija na Mundobasketu 2014. i OI 2016. i na kraju srebro zlatnog sjaja što su Hrvati uvriježili za rukometaše. Španjolci isto Eurobasket 2015. Liverpool Ligu Prvaka 2005. visio u grupi protiv Olympiacosa, da ne spominjemo daljnji tok, onaj čuveni Luis Garcia gol/ne i najčudesniji preokret u finalu. Di Matteov pa i Tuchelov Chelsea... eto,istaknuo iz 2 najjača sporta primjere.
Mislim da nije bas najadekvatnije porediti sportove, al' hajde. Odbojka je za mene od svih navedenih najkompleksniji sport. Najveca "nauka" uslovno receno. Jos pre tri decenije su u tom sportu uvedene funkcije statisticara pri strucnim stabovima itd. Navodim samo primer.
Zanimljivo. Meni djeluje najjednostavniji i najmanje taktički loptački zahtjevan. A uspoređivati se može sigurno i ne samo sportovi nego to vrijedi generalno. Nekad loše kreneš pa ti se poklopi i rasturiš do kraja il obrnuto.
Dodao sam naknadno u prethodnom postu pre nego sto si me citirao. Pa evo opet da kazem: mislim da u fudbalu i kosarci jedan mec moze daleko vise da okrene formu jedne ekipe, nego u odbojci.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Felixians4 » 27 jul 2021, 23:00

Moguće. Nogomet je zaseban ko i hokej(kad su razlike u klasi nevelike objektivno),priličan random utjecaj što nije slučaj u rukometu,odbojci,košarci,vaterpolu,tenisu,stolnom tenisu gdje favoriti su "sigurniji" i teže će se dogoditi da "Nezasluženo" pobiejdiš/izgubiš.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 jul 2021, 23:27

Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:00
Moguće. Nogomet je zaseban ko i hokej(kad su razlike u klasi nevelike objektivno),priličan random utjecaj što nije slučaj u rukometu,odbojci,košarci,vaterpolu,tenisu,stolnom tenisu gdje favoriti su "sigurniji" i teže će se dogoditi da "Nezasluženo" pobiejdiš/izgubiš.
Da, i mislim da i za to postoji logicko objasnjenje. Kosarka, a tek rukomet, a tek odbojka, su sportovi gde je broj ponavljanja istih ili slicnih akcija tokom meca daleko ucestalije nego u jednom fudbalu npr. Fudbal je izrazito nepredvidiv sport, sport jednog poteza, jedne finte. U fudbalu konstrukcije - biti bolji na terenu i na kraju pobediti - ne mora stati u istu recenicu. U drugim sportovima je to, da kazem tu svojevrsnu anomaliju, dosta teze postici.
Hokej je tu blizak fudbalu, jer je kao i u fudbalu dosta teze savladati golmana, nego postici gol u rukometu, pogoditi kos u kosarci, ostvariti poen u odbojci.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Felixians4 » 27 jul 2021, 23:43

EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 jul 2021, 23:27
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:00
Moguće. Nogomet je zaseban ko i hokej(kad su razlike u klasi nevelike objektivno),priličan random utjecaj što nije slučaj u rukometu,odbojci,košarci,vaterpolu,tenisu,stolnom tenisu gdje favoriti su "sigurniji" i teže će se dogoditi da "Nezasluženo" pobiejdiš/izgubiš.
Da, i mislim da i za to postoji logicko objasnjenje. Kosarka, a tek rukomet, a tek odbojka, su sportovi gde je broj ponavljanja istih ili slicnih akcija tokom meca daleko ucestalije nego u jednom fudbalu npr. Fudbal je izrazito nepredvidiv sport, sport jednog poteza, jedne finte. U fudbalu konstrukcije - biti bolji na terenu i na kraju pobediti - ne mora stati u istu recenicu. U drugim sportovima je to, da kazem tu svojevrsnu anomaliju, dosta teze postici.
Hokej je tu blizak fudbalu, jer je kao i u fudbalu dosta teze savladati golmana, nego postici gol u rukometu, pogoditi kos u kosarci, ostvariti poen u odbojci.
Otprilike je to-to. Fizičke predispozicije igraju puno manju ulogu u nogometu - igrači do 165 i 200 imaju podjednake šanse dočim je to puno drugačije u ostalo navedenim.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 jul 2021, 08:31

Ako ćemo o statistici i upotrebi iste onda je tu bejzbol bez premca :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 09:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:
28 jul 2021, 08:31
Ako ćemo o statistici i upotrebi iste onda je tu bejzbol bez premca :mrgreen:
Da. Inace izuzetno potcenjen sport kod nas, mi ga smatramo "glupim". Ja sam ga cak i probao igrati rekreativno sa par Amera iz Teksasa i dopao mi se! :mrgreen:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Shategabri » 28 jul 2021, 09:06

EpateguiHuleteti je napisao/la:
28 jul 2021, 09:03
rio_Ferdy88 je napisao/la:
28 jul 2021, 08:31
Ako ćemo o statistici i upotrebi iste onda je tu bejzbol bez premca :mrgreen:
Da. Inace izuzetno potcenjen sport kod nas, mi ga smatramo "glupim". Ja sam ga cak i probao igrati rekreativno sa par Amera iz Teksasa i dopao mi se! :mrgreen:
Kad oni mogu fudbal zvati soker možemo i mi bejzbol glupim :mrgreen:

I onaj njihov ''fudbal'' :nene:
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Shategabri » 28 jul 2021, 09:07

Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:43
EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 jul 2021, 23:27
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:00
Moguće. Nogomet je zaseban ko i hokej(kad su razlike u klasi nevelike objektivno),priličan random utjecaj što nije slučaj u rukometu,odbojci,košarci,vaterpolu,tenisu,stolnom tenisu gdje favoriti su "sigurniji" i teže će se dogoditi da "Nezasluženo" pobiejdiš/izgubiš.
Da, i mislim da i za to postoji logicko objasnjenje. Kosarka, a tek rukomet, a tek odbojka, su sportovi gde je broj ponavljanja istih ili slicnih akcija tokom meca daleko ucestalije nego u jednom fudbalu npr. Fudbal je izrazito nepredvidiv sport, sport jednog poteza, jedne finte. U fudbalu konstrukcije - biti bolji na terenu i na kraju pobediti - ne mora stati u istu recenicu. U drugim sportovima je to, da kazem tu svojevrsnu anomaliju, dosta teze postici.
Hokej je tu blizak fudbalu, jer je kao i u fudbalu dosta teze savladati golmana, nego postici gol u rukometu, pogoditi kos u kosarci, ostvariti poen u odbojci.
Otprilike je to-to. Fizičke predispozicije igraju puno manju ulogu u nogometu - igrači do 165 i 200 imaju podjednake šanse dočim je to puno drugačije u ostalo navedenim.
Nije baš to tačno za fudbal. Koliko znaš top fudbalera oko tih 165, a koliko od 200?
Ovi veliki u fudbalu su uglavnom neke sohe, rijetki su Jan Kolleri i tako ta ekipa.
Koševo Zapad

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 09:12

Meni se bejzbol dopao. Mislim, jesam bio amater za ove likove, ali bilo je zabavno. Ima velike drazi u udaranju loptice, bacanju i najvise procenjivanju sebe i leta loptice kada se trci prema bazama. Veliko je tu nadmudrivanje, igra macke i misa, mislim da ga je igrati visestruko zabavnije nego gledati. Nadam se da ce se i kod nas razviti. Kod nas u Srbiji ga klinci vec igraju, ima i par klubova, posecuju se i sa Hrvatima medjusobno, druze se deca.

No, da se vratimo odbojci, Francuzi opasno "vise" na Igrama za cetvrtfinale. Od velikog kandidata na velikim takmicenjima za titulu pre koju godinu, sve ide u pravcu kolapsa u Tokiju.
U drugoj grupi Kanada je pomela Iran sa 3:0! Sve mi se cini da ce se Iranci i Italijani klati za to 4. mesto u grupi, bukvalno da prezive u turniru.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7361
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Felixians4 » 28 jul 2021, 13:39

Shategabri je napisao/la:
28 jul 2021, 09:07
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:43
EpateguiHuleteti je napisao/la:
27 jul 2021, 23:27


Da, i mislim da i za to postoji logicko objasnjenje. Kosarka, a tek rukomet, a tek odbojka, su sportovi gde je broj ponavljanja istih ili slicnih akcija tokom meca daleko ucestalije nego u jednom fudbalu npr. Fudbal je izrazito nepredvidiv sport, sport jednog poteza, jedne finte. U fudbalu konstrukcije - biti bolji na terenu i na kraju pobediti - ne mora stati u istu recenicu. U drugim sportovima je to, da kazem tu svojevrsnu anomaliju, dosta teze postici.
Hokej je tu blizak fudbalu, jer je kao i u fudbalu dosta teze savladati golmana, nego postici gol u rukometu, pogoditi kos u kosarci, ostvariti poen u odbojci.
Otprilike je to-to. Fizičke predispozicije igraju puno manju ulogu u nogometu - igrači do 165 i 200 imaju podjednake šanse dočim je to puno drugačije u ostalo navedenim.
Nije baš to tačno za fudbal. Koliko znaš top fudbalera oko tih 165, a koliko od 200?
Ovi veliki u fudbalu su uglavnom neke sohe, rijetki su Jan Kolleri i tako ta ekipa.
Ne znam ovako iz glave. Ti od 200 rijetko i jesu u nogometu (uglavnom vratari i stoperi). Nije sad bukvalno 165 i 200,al poanta je da niz svjetskih glasa je tu oko 170 i oko 190+ . da,ima primjera u rukometu s krilima,centralnim bekovima, u odbojci ne znam tehničari... al oni često igraju u jednoj fazi ili ipak striktno imaju jednu-dvije uloge i uglavnom su najbolji oni fizički jači,viši

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Shategabri » 28 jul 2021, 13:43

Felixians4 je napisao/la:
28 jul 2021, 13:39
Shategabri je napisao/la:
28 jul 2021, 09:07
Felixians4 je napisao/la:
27 jul 2021, 23:43


Otprilike je to-to. Fizičke predispozicije igraju puno manju ulogu u nogometu - igrači do 165 i 200 imaju podjednake šanse dočim je to puno drugačije u ostalo navedenim.
Nije baš to tačno za fudbal. Koliko znaš top fudbalera oko tih 165, a koliko od 200?
Ovi veliki u fudbalu su uglavnom neke sohe, rijetki su Jan Kolleri i tako ta ekipa.
Ne znam ovako iz glave. Ti od 200 rijetko i jesu u nogometu (uglavnom vratari i stoperi). Nije sad bukvalno 165 i 200,al poanta je da niz svjetskih glasa je tu oko 170 i oko 190+ . da,ima primjera u rukometu s krilima,centralnim bekovima, u odbojci ne znam tehničari... al oni često igraju u jednoj fazi ili ipak striktno imaju jednu-dvije uloge i uglavnom su najbolji oni fizički jači,viši
Ma ok, poenta je bila da se i u fudbalu profilišu igrači prema pozicijama, kako kažeš neka soha će najprije biti golman ili stoper, krila su uglavnom niži brzi igrači isto tako i bekovi.
A što se tiče fizičkih predispozicija, pa i to kad pogledaš sad igrače i nekad prije (kao uostalom i u košarci pa i u odbojci), nebo i zemlja je razlika fizička sprema i izgled igrača uopšte. Nekad su izgledali kao rekreativci sa nekog teferič turnira :mrgreen: danas je to sve nabildano ko za naslovnicu.
Koševo Zapad

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 18:21

Rusi i Poljaci gaze :kafa:
Poljska sa pola snage odradila u najlaksem mecu Venecuelu 3:1. Rusi zgromili Brazilce 3:0. Karioke nisu imale sanse doci ni do 1 seta. Ubedljiv poraz.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la Texi » 28 jul 2021, 22:21

Rusija - Francuska praktično meč koji rešava mnogo toga. Rusi ako dobiju verovatno na Japan u četvrtfinalu i eto ih u borbi za medalje. Nakon što su razočarali na SP 2018 i EP 2019 i oba puta ostali bez polufinala, osvojivši oba puta VNL dosta ubedljivo.

Što se tiče Francuza, oni porazom ponovo ostaju bez plasmana u eliminacionu fazu na OI. Mene čudi da je Tili ostao selektor nakon EP 2019, jer već tada to je bio ozbiljan niz neuspeha. Nakon zlata na EP 2015 i osvojene Svetske lige te godine, uz baš dominantna izdanja na tim takmičenjima (osvojili SL krenuvši iz druge divizije, na F4 izborili plasman u prvu, pa još na to zlato dodali par meseci kasnije i evropsko), sledi kiks na OI u Riju, pa poraz od Slovenije u četvrtfinalu EP 2017, pa bez plasmana u završnicu SP 2018, pa bez medalje na domaćem terenu na poslednjem EP.

Te godine, pa recimo i '17 kad su ponovo osvojili SL, znali su neke važne mečeve da okrenu sa 0-2. A po pravilu svaki peti set ili bilo koji set koji se igrao na razliku završavao je u njihovu korist.

Ove godine osvojili su bronzu u VNL, ali su igrali sa dosta oscilacija. 11-4 skor, svi porazi u 5 setova, od Italije, a Srbija, Slovenija i Holandija su okrenule 0-2. Dobili su Japan i Nemačku u 5 setova, savladali SAD, Brazil, Rusiju i Poljsku, jedino sa Poljacima su igrali u 5. Brazil ih je počistio u polufinalu, a onda su oni počistili veoma dobru Sloveniju u meču za bronzu.
I think I'm a pussy one.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Tokyo 2020-Odbojka

Post Postao/la legenda reala » 29 jul 2021, 16:01

Ove Turkinje imaju dobra imena al i nemaju neke uspjehe
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.