ABA liga 21/22

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la kraljttbvb » 05 dec 2021, 09:29

Ethel je napisao/la:
04 dec 2021, 21:24
Ova Igokea je jedan jako jako tuzna ekipa. Unikatan primjer ekipe koja napuni dvoranu protivnickim navijacima.
Na koji drugi nacin da napune dvoranu, kad nisu ozbiljan klub, nego Dodikova igračka?

Da baš hoće da ulažu u košarku, uložili bi u nekadašnji Borac Nektar, koji ima i historiju i navijače, a ne u klub iz predgrađa Banjaluke...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la TheChief » 05 dec 2021, 13:56

Do kada se ova neznalica od trenera misli blamirati na klupi Olimpije ?

Malo je reci da je ocajan.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Tiktaktoe » 08 dec 2021, 12:23

Jovic ili gnjidic? Ko je ruzniji?
Vrabac kriminalac

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 11 dec 2021, 06:35

Samo kratko - FMP !!! :bow: :bow: :bow:

Momci imaju 9-2 posle 11 kola, a najavljivali im "eksperti" borbu za opstanak :bow: :crazy:

Za Zvezdu i Partizan ne brinem, to su veliki klubovi koji ce manje-vise uvek imati gotove, kvalitetne igrace u svojim redovima, shodno tome ce meraciti uvek sam vrh. Ali kada god Mega ili FMP sa svojim domacim proizvodom i mladim igracima odrade ovakve sezone - srce daleko punije :ljepota:

Vodeca tri srpska kluba imaju ove sezone dosadasnji skor: 27-4! Mega i Borac na sredini tabele, ne bi smeli doci u problem oko opstanka, Mega pogotovo ne :kafa: I Igokea koju smatramo takodje svojom bracom u toj zoni. Mornar kasljuca, ali bi trebao isplivati, Buducnost bi trebala realno da bude taj cetvrti klub za F4.

Borac 4-7 :clap:
Mogu Cacani bolje, isuvise je oscilacija i ove sezone. Mogu i moraju napraviti taj iskorak ka 6-7. mestu u perspektivi, zapadna Srbija po svojim kosarkaskim gabaritima mora da ima klub u toj zoni, valjevski Metalac je pre par godina to ostvario, Borac je u bivsoj Jugoslaviji nekada godinama kampovao na tim pozicijama.

Iduce sezone se nadam derbiju imenjaka u ABA 1: cacanskog i banjaluckog.
Nadam se i Novom Sadu (Vojvodini), mada njih vidim pre tek dogodine, ne znam sta je sa ovim tupavim i antisportskim pravilom o ogranicenju broja klubova po zemlji?
kraljttbvb je napisao/la:
05 dec 2021, 09:29
Da baš hoće da ulažu u košarku, uložili bi u nekadašnji Borac Nektar, koji ima i historiju i navijače, a ne u klub iz predgrađa Banjaluke...
Ko kaze da ne ulazu? Evo ulazu u oba kluba. Gagi Nikolic radi odlican posao sa Borcem. Verujem da moze odvesti Borac u ABA 1. Bice jos bolje kada i Igokea i Borac budu zajedno igrali ABA 1. Bolje dva kluba nego jedan, samo budala misli da je bolje imati jedan umesto dva.
U Republici Srpskoj se OZBILJNO radi. Ljudi ce imati dva kluba u ABA 1 vrlo moguce, imaju dugorocnu i viziju i strategiju, ta Igokea se tuce sa najjacim ABA-klubovima ravnopravno, prosle godine F4 i to onda unistavati?! Znaci mozga lEdilo :facepalm: :damn:

Sta bi mi sada u Srbiji trebali tvojom logikom uraditi, unistiti predgradje iz Zeleznika koje izuzev Zvezde & Partizana samara ostatak ABA-lige? Sacuvaj me boze, kakva sportska "logika" :facepalm:

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la filip13 » 11 dec 2021, 19:05

šta krka ispusti

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la bombaysaphire » 20 dec 2021, 21:16

Lessor u Partizanu !
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Bassha » 09 jan 2022, 10:27

Zoran Dragic u Cedeviti
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Bassha » 12 jan 2022, 23:04

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Ethel » 20 jan 2022, 19:06

Kakav pokusaj oruzane pljacke od sudija, 35 slobodnih bacanja za Partizan, 8 slobodnih za Megu :crazy:

Jos se zale na Smailagicev faul u napadu :lol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Bassha » 23 jan 2022, 18:52

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la lumani » 25 jan 2022, 15:36

Cemu ovo guranje Zvezde :?:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la bombaysaphire » 18 feb 2022, 23:49

EpateguiHuleteti je napisao/la:
11 dec 2021, 06:35
Samo kratko - FMP !!! :bow: :bow: :bow:

Momci imaju 9-2 posle 11 kola, a najavljivali im "eksperti" borbu za opstanak :bow: :crazy:

Za Zvezdu i Partizan ne brinem, to su veliki klubovi koji ce manje-vise uvek imati gotove, kvalitetne igrace u svojim redovima, shodno tome ce meraciti uvek sam vrh. Ali kada god Mega ili FMP sa svojim domacim proizvodom i mladim igracima odrade ovakve sezone - srce daleko punije :ljepota:

Vodeca tri srpska kluba imaju ove sezone dosadasnji skor: 27-4! Mega i Borac na sredini tabele, ne bi smeli doci u problem oko opstanka, Mega pogotovo ne :kafa: I Igokea koju smatramo takodje svojom bracom u toj zoni. Mornar kasljuca, ali bi trebao isplivati, Buducnost bi trebala realno da bude taj cetvrti klub za F4.

Borac 4-7 :clap:
Mogu Cacani bolje, isuvise je oscilacija i ove sezone. Mogu i moraju napraviti taj iskorak ka 6-7. mestu u perspektivi, zapadna Srbija po svojim kosarkaskim gabaritima mora da ima klub u toj zoni, valjevski Metalac je pre par godina to ostvario, Borac je u bivsoj Jugoslaviji nekada godinama kampovao na tim pozicijama.

Iduce sezone se nadam derbiju imenjaka u ABA 1: cacanskog i banjaluckog.
Nadam se i Novom Sadu (Vojvodini), mada njih vidim pre tek dogodine, ne znam sta je sa ovim tupavim i antisportskim pravilom o ogranicenju broja klubova po zemlji?
kraljttbvb je napisao/la:
05 dec 2021, 09:29
Da baš hoće da ulažu u košarku, uložili bi u nekadašnji Borac Nektar, koji ima i historiju i navijače, a ne u klub iz predgrađa Banjaluke...
Ko kaze da ne ulazu? Evo ulazu u oba kluba. Gagi Nikolic radi odlican posao sa Borcem. Verujem da moze odvesti Borac u ABA 1. Bice jos bolje kada i Igokea i Borac budu zajedno igrali ABA 1. Bolje dva kluba nego jedan, samo budala misli da je bolje imati jedan umesto dva.
U Republici Srpskoj se OZBILJNO radi. Ljudi ce imati dva kluba u ABA 1 vrlo moguce, imaju dugorocnu i viziju i strategiju, ta Igokea se tuce sa najjacim ABA-klubovima ravnopravno, prosle godine F4 i to onda unistavati?! Znaci mozga lEdilo :facepalm: :damn:

Sta bi mi sada u Srbiji trebali tvojom logikom uraditi, unistiti predgradje iz Zeleznika koje izuzev Zvezde & Partizana samara ostatak ABA-lige? Sacuvaj me boze, kakva sportska "logika" :facepalm:
Partizan + 53
Crvena Zvezda + 44
Mega Mozzart + 27

Baš bi dobra liga bila , nema šta ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 feb 2022, 01:24

bombaysaphire je napisao/la:
18 feb 2022, 23:49
Partizan + 53
Crvena Zvezda + 44
Mega Mozzart + 27

Baš bi dobra liga bila , nema šta ...
I bolja, i perspektivnija i imala bi smisla i zadovoljila bi trenutno nezadovoljnu srpsku javnost ABA-ligom!
Elem, zasto Borac kao 9. na tabeli (od 14 klubova!) mora da strepi za opstanak, iako je na terenu ga zasluzeno izborio?
Zasto zemunska Mladost ne moze da udje u ABA 1 direktno ili u PO protiv Splita ii Krke?
Gde to ima na svetu? I to da igram?

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Ethel » 19 feb 2022, 01:37

EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 feb 2022, 01:24
bombaysaphire je napisao/la:
18 feb 2022, 23:49
Partizan + 53
Crvena Zvezda + 44
Mega Mozzart + 27

Baš bi dobra liga bila , nema šta ...
I bolja, i perspektivnija i imala bi smisla i zadovoljila bi trenutno nezadovoljnu srpsku javnost ABA-ligom!
Elem, zasto Borac kao 9. na tabeli (od 14 klubova!) mora da strepi za opstanak, iako je na terenu ga zasluzeno izborio?
Zasto zemunska Mladost ne moze da udje u ABA 1 direktno ili u PO protiv Splita ii Krke?
Gde to ima na svetu? I to da igram?
I celne ljude Eurolige i Eurocupa bi bolila briga jos jace nego sto je boli za ABA ligom, a boli je briga poprilicno za ABA ligom. Organizaciju i sistem ABA lige treba poboljsati, ali te utopijske price o jakom, perspektivnom nacionalnom prvenstvu spadaju u kategoriju naucna fantastika. To za broj klubova je glupost i treba ispraviti definitivno, ali uz uvjet bolje organizacije.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 feb 2022, 03:33

Ethel je napisao/la:
19 feb 2022, 01:37
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 feb 2022, 01:24
bombaysaphire je napisao/la:
18 feb 2022, 23:49
Partizan + 53
Crvena Zvezda + 44
Mega Mozzart + 27

Baš bi dobra liga bila , nema šta ...
I bolja, i perspektivnija i imala bi smisla i zadovoljila bi trenutno nezadovoljnu srpsku javnost ABA-ligom!
Elem, zasto Borac kao 9. na tabeli (od 14 klubova!) mora da strepi za opstanak, iako je na terenu ga zasluzeno izborio?
Zasto zemunska Mladost ne moze da udje u ABA 1 direktno ili u PO protiv Splita ii Krke?
Gde to ima na svetu? I to da igram?
I celne ljude Eurolige i Eurocupa bi bolila briga jos jace nego sto je boli za ABA ligom, a boli je briga poprilicno za ABA ligom. Organizaciju i sistem ABA lige treba poboljsati, ali te utopijske price o jakom, perspektivnom nacionalnom prvenstvu spadaju u kategoriju naucna fantastika. To za broj klubova je glupost i treba ispraviti definitivno, ali uz uvjet bolje organizacije.
Nisu utopijske.
Gubio je i cacanski Borac 40-50 razlike, pa se za 2-3 godine podigao. Jer je postojao interes, videla se neka perspektiva, sansa. I klub je to iskoristio.
Hoces da mi kazes da Mladost iz Zemuna, Dynamic, Sloboda iz Uzica, Vojvodina, sutra i Vrsac koji ima infrastrukturu, pa kosarkasko Valjevo (Metalac) ne mogu da ostvare sto i Cacani?! Naravno da mogu, i to brze nego sto mislis. Ali im treba za to sportski okvir.
Ja nisam utopista, ja znam da mi u zemlji ne mozemo da imamo 10, 12 ili 15 konkurentnih klubova, ali 7-8 svakako mozemo, kao sto smo imali i pre ulaska u ABA ligu. 5-6 standardnih i 2 dodatno koja ce se naizmenicno menjati u zavisnosti od sezona, budzeta, rostera, neki ce padati, drugi se dizati medju manjim.
Mi nemamo ama bas nikakav sportski interes igrati sa ekipama tipa Cibona, Zadar, Split, Krka, Studentski centar, jer mozemo u Srbiji i od ovih manjih napraviti taj nivo nabrojanih. Nije nasa krivica sto su druge zemlje digle ruke od kosarke ili prosto imaju manjak talenta ili narocito i sustinsko - losije rade na svim poljima u klupskoj kosarci.
Nemam ja problem sa ABA iz nekog inata, potrebe za izolacijom ili cega vec, ali daj onda nam dozvoli da sportskim putem ostvarujemo rezultate za koje vredimo, a ne da nam se sestom klubu udara rampa! To je unistavanje kosarke! I nije ovo idiotsko pravilo prvo slicne prirode, pre 10-ak godina je uvedeno pravilo da iz jednog grada ne mogu igrati vise od dva kluba. Sta je to nego pokusaj nanosenja stete najkosarkaskijem gradu na ABA-prostoru?
Ne moze se na silu stvoriti klub u provinciji ako nema kvaliteta i dobrog rada.
Igramo u fiskulturnoj sali protiv Krke koja igra bez ikakvih ambicija, a zvjapi nam Spens prazan?! Ne biva :kafa:
Ako vama nije stalo do vase kosarke, nama - jeste! Nasa kosarkaska publika jos uvek navija za nase domace klubove, ne za tamo neke Spance, Turke, Ruse, Amere...
Grci, Izraelci i Litvanci mogu da imaju svoja nacionalna prvenstva, a mi kao "ne mozemo" (a imali bi i jace od njihovih). Ma hajde molim te :kafa:

Ja razumem tu paradigmu proslosti, ali Cibona, Zadar, Split, Bosna su samo ostala imena na papiru i nista vise od toga. Zasto? To je pitanje za vase kosarkaske uposlenike. Mislis da nama ne bi odgovaralo da su ti klubovi/sredine jaci i konkurentniji?! Onda bismo barem znali da nam je 5 klubova mera i da nam dolazi jaka konkurencija i iz drugih zemalja koja ce i nase klubove terati da rade/igraju jos bolje, odnosno obostrana bi bila korist. A ne ovako, u Beograd dolaze Cibona, Zadar, Split - realno to nikoga ne interesuje, znas da ces dobiti visokom razlikom i sa pola gasa, kao da igras sa Babusnicom ili Trgovistem. A da ne govorim o ovima koji nemaju cak ni slavno ime, jos manje interesovanje vlada.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 19 feb 2022, 16:03

Tu nema garancije što je bolje za nacionalne sportske interese ovih il onih

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Ethel » 19 feb 2022, 16:23

EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 feb 2022, 03:33
Ethel je napisao/la:
19 feb 2022, 01:37
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 feb 2022, 01:24


I bolja, i perspektivnija i imala bi smisla i zadovoljila bi trenutno nezadovoljnu srpsku javnost ABA-ligom!
Elem, zasto Borac kao 9. na tabeli (od 14 klubova!) mora da strepi za opstanak, iako je na terenu ga zasluzeno izborio?
Zasto zemunska Mladost ne moze da udje u ABA 1 direktno ili u PO protiv Splita ii Krke?
Gde to ima na svetu? I to da igram?
I celne ljude Eurolige i Eurocupa bi bolila briga jos jace nego sto je boli za ABA ligom, a boli je briga poprilicno za ABA ligom. Organizaciju i sistem ABA lige treba poboljsati, ali te utopijske price o jakom, perspektivnom nacionalnom prvenstvu spadaju u kategoriju naucna fantastika. To za broj klubova je glupost i treba ispraviti definitivno, ali uz uvjet bolje organizacije.
Nisu utopijske.
Gubio je i cacanski Borac 40-50 razlike, pa se za 2-3 godine podigao. Jer je postojao interes, videla se neka perspektiva, sansa. I klub je to iskoristio.
Hoces da mi kazes da Mladost iz Zemuna, Dynamic, Sloboda iz Uzica, Vojvodina, sutra i Vrsac koji ima infrastrukturu, pa kosarkasko Valjevo (Metalac) ne mogu da ostvare sto i Cacani?! Naravno da mogu, i to brze nego sto mislis. Ali im treba za to sportski okvir.
Ja nisam utopista, ja znam da mi u zemlji ne mozemo da imamo 10, 12 ili 15 konkurentnih klubova, ali 7-8 svakako mozemo, kao sto smo imali i pre ulaska u ABA ligu. 5-6 standardnih i 2 dodatno koja ce se naizmenicno menjati u zavisnosti od sezona, budzeta, rostera, neki ce padati, drugi se dizati medju manjim.
Mi nemamo ama bas nikakav sportski interes igrati sa ekipama tipa Cibona, Zadar, Split, Krka, Studentski centar, jer mozemo u Srbiji i od ovih manjih napraviti taj nivo nabrojanih. Nije nasa krivica sto su druge zemlje digle ruke od kosarke ili prosto imaju manjak talenta ili narocito i sustinsko - losije rade na svim poljima u klupskoj kosarci.
Nemam ja problem sa ABA iz nekog inata, potrebe za izolacijom ili cega vec, ali daj onda nam dozvoli da sportskim putem ostvarujemo rezultate za koje vredimo, a ne da nam se sestom klubu udara rampa! To je unistavanje kosarke! I nije ovo idiotsko pravilo prvo slicne prirode, pre 10-ak godina je uvedeno pravilo da iz jednog grada ne mogu igrati vise od dva kluba. Sta je to nego pokusaj nanosenja stete najkosarkaskijem gradu na ABA-prostoru?
Ne moze se na silu stvoriti klub u provinciji ako nema kvaliteta i dobrog rada.
Igramo u fiskulturnoj sali protiv Krke koja igra bez ikakvih ambicija, a zvjapi nam Spens prazan?! Ne biva :kafa:
Ako vama nije stalo do vase kosarke, nama - jeste! Nasa kosarkaska publika jos uvek navija za nase domace klubove, ne za tamo neke Spance, Turke, Ruse, Amere...
Grci, Izraelci i Litvanci mogu da imaju svoja nacionalna prvenstva, a mi kao "ne mozemo" (a imali bi i jace od njihovih). Ma hajde molim te :kafa:

Ja razumem tu paradigmu proslosti, ali Cibona, Zadar, Split, Bosna su samo ostala imena na papiru i nista vise od toga. Zasto? To je pitanje za vase kosarkaske uposlenike. Mislis da nama ne bi odgovaralo da su ti klubovi/sredine jaci i konkurentniji?! Onda bismo barem znali da nam je 5 klubova mera i da nam dolazi jaka konkurencija i iz drugih zemalja koja ce i nase klubove terati da rade/igraju jos bolje, odnosno obostrana bi bila korist. A ne ovako, u Beograd dolaze Cibona, Zadar, Split - realno to nikoga ne interesuje, znas da ces dobiti visokom razlikom i sa pola gasa, kao da igras sa Babusnicom ili Trgovistem. A da ne govorim o ovima koji nemaju cak ni slavno ime, jos manje interesovanje vlada.
Postojao je interes jer se vidjela prilika da se udje u ABA ligu i vrati Cacak na regionalnu scenu. Privlacniji si i sponzorima u ABA ligi, zato Borac i jeste koliko toliko stao na noge. U sustini vidjeli su perspektivu u ABA ligi a ne u domacem prvenstvu.

Naravno da mogu, ali kroz regionalnu kosarku, a tu je problem ogranicenog broja klubova i to sam rekao da se treba promijeniti definitivno jer nije Srbija kriva sto ima veci broj kvalitetnih klubova na tom nivou od ostalih drzava.

Zvezda i Partizan su drzavni projekti koji za sobom vuku FMP i Mladost Zemun, Mega je privatni klub, za njih nema zime, ali nece nijedan sponzor dati neke novce recimo Metalcu iz Valjeva samo zato sto ce Zvezda i Partizan maksimalno dvaput doci u Valjevo, ali ako ce taj klub igrati neko od dva regionalna takmicenja bit ce atraktivnije i za njih. Ni publiku vise ne privlace klubovi iz vlastite drzave, danas sa par klikova gledas koju hoces utakmicu i to trazi da sada klub bude konkurentan na vecem nivou nego sto je nacionalno prvenstvo da bi se privukla publika.

U sustini problem je to ogranicenje broja klubova, a od Litvanske, Grcke i Izraelske lige je ta ista ABA liga jaca. Grcka liga se raspada, u Litvaniji imas jedan dominantan klub i nije zanimljiva nikome, Izraelska sluzi Amerikancima da dodju i nabiju statistiku. Ni CSKA nema sportskog motiva da napucava Kalev, Zielonu Goru i Tsmoki Minsk, ali jedina je razlika da nemaju ogranicenje za broj klubova. Tako da se u konacnici sve svodi na to.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 19 feb 2022, 16:39

Al mogu nacionalna prvenstva biti ozbiljna,kao što su i bili do pojave regionalne,nove u "miru". Mislim da je 2.Jadranska projekt dobar koji je privremeno zaustavio ideje i planove o raspadu Jadranske. Hrvatima je dopizdilo,nekonkurentni su iako su krivi sami,ali diže se Cibona skoro,a za Dalmatinske valja vidit.

U svakom slučaju,što bude,bit će,Balkan će uvijek biti jaka točka svjetske košarke i sporta generalno.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 feb 2022, 18:56

Hrvatski klubovi i fale ligi ponajvise i to je provalija koja ovu ligu cini sve manje atraktivnom. Isto bi bilo i da su nasi klubovi u kanalu poput hrvatskih.
Ti kada gledas te mlade igrace iz Splita i Zadra, Cibone naravno, ti vidis da su to skolovani igraci, da su to igraci stasali u sredinama gde se razume kosarka, ima se stiha za igru, ali jednostavno su klubovi na svim drugim poljima nekonkurentni. Kao da se trude da sto losije izgledaju. Mislim da je to problem koji je presao u ingerenciju drzave i da nema nikakve veze ni sa klubovima iz drugih zemalja, ni sa upravnim strukturama lige ili u evropskoj kosarci. Ako hrvatska drzava ne ulozi novac u te klubove, stanje ce postajati sve gore cini mi se.
ABA 2 je svakako bio pozitivan iskorak. Medjutim meni ona apsolutno nista ne znaci, kada moja tri kluba istu igraju - rekreativno! Jer suludi pravilnik ne dozvoljava sportsko nadmetanje i sansu na ulazak u visi rang. Potpuna devalvacija! Obesmisljavanje svega. Neka igra i 10 klubova iz Srbije, ili Hrvatske ili Slovenije ili Bosne, ako zasluzuju, imaju kvalitet. Ne moze se ici napred sistemom tzv. kljuca, a koji je postojao, samo prikriven i u bivsoj drzavi (sada je i ozvanicen ABA-pravilnikom), pa su bukvalno svi negodovali zbog toga svojervremeno i osecali se ostecenima.
U ABA 2 moras da imas kljuc. U ABA 1 ne smes.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 19 feb 2022, 19:08

Neće biti gore jer gore nije moglo,par godina nitko ne igra euro natjecanja. Cibona se diže kroz 3 godine,a Crnogorci padaju ako se mafija svrgne tamo. A to ne smije,zato i jest urađena 2.liga da se pomogne sredinama koja se muče,diljem Ex-yu,nije to strogo natjecateljska liga.

Ali ne upuštam se dalje u temu. Kupovi u toku,Olimpija konačno uzela svoj

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.