Evropska košarka - općenito

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
L-Train
Postovi: 18148
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la L-Train » 19 jun 2022, 20:14

Nekako mi sad jos veci zal za onim finalom protiv Efesa,dlaka je falila da budes spanjolski i evropski prvak u fudbalu i kosarci,a kontrolisao si ogromnu vecinu finala protiv Efesa,jbga.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la LlullSergio » 19 jun 2022, 20:18

Da, bas je malo falilo.

Ali ovo je realno previse.

Jer kad vidis gdje je ekipa bila u martu/aprilu ovo je nesto nenormalno. Jos opet u finalu te docekaju toliki problemi s povredama i vecinu vremena na 1 i 2 ti igraju krila i takav bully ball odigras na ekipi koja te u citavom dijelu sezone ubijala u pojam sa 5-6 uzastopnih pobjeda. Nevjerovatno nesto.

Sto bi rekao doktor magistar Dule Vujosevic


Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 19 jun 2022, 20:19

U Italiji i Grčkoj i Hrvatskoj(Torino 2016. kvale za OI,a i sada ista grupa na EB),Francuskoj normalan finalni par i tamo bez iznenađenja. S obzirom na formu i čitav kontekst onda ishod u Njemačkoj,Španjolskoj,VTB pa i Litvi je i očekivan premda bi se početkom i sredinom sezone da ustvrdiš kako će Zenit okrenuti Armejce s 1-3,Real Madrid iskontrolirati Barcu, ALBA Bayerna i Žalgiris ispasti prije finala,a suparnik nije ni Lietuvos, kolutalo.

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 19 jun 2022, 20:21

svaka čast realu,bez pravog playa,sa samo tri visoka ,prilično lagano dobiše barcu

Avatar
L-Train
Postovi: 18148
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la L-Train » 19 jun 2022, 20:23

LlullSergio je napisao/la:
19 jun 2022, 20:18
Da, bas je malo falilo.

Ali ovo je realno previse.

Jer kad vidis gdje je ekipa bila u martu/aprilu ovo je nesto nenormalno. Jos opet u finalu te docekaju toliki problemi s povredama i vecinu vremena na 1 i 2 ti igraju krila i takav bully ball odigras na ekipi koja te u citavom dijelu sezone ubijala u pojam sa 5-6 uzastopnih pobjeda. Nevjerovatno nesto.

Sto bi rekao doktor magistar Dule Vujosevic

Ma istina,zadnje dvije sezone se konstantno mucimo s povredama i ovo je daleko preko ocekivanja s obzirom na sva desavanja,ali ova kosarkaska sekcija je od dolaska Lassa vazda bila nesto posebno,cak i pored nekih gorkih poraza.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la LlullSergio » 19 jun 2022, 20:24

Ma jasta, cak i da su izgubili ne bi im niko nista zamjerio.

Bar ja ne bih.

Toliko je lose bilo i onda sad vec famozni rostilj Rodolfa Fernandeza i klik u glavama igraca za ovakav kraj sezone. Meni se cini od onog poraza protiv Bilbaoa prije okrsaja sa Maccabijem uslijedila su samo 2 poraza, u finalu EL i ovaj jedan od Barce koje su sudije nasiljile.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Shategabri » 20 jun 2022, 09:30

L-Train je napisao/la:
19 jun 2022, 19:59
Shategabri je napisao/la:
19 jun 2022, 19:57
Mirotiću :tralala:
Ugasili ga ko opusak.

Ispovrijedjivani Real bez bekova trebao ih metlirati :bow:
Bitno da se on ispishao po Barci i Šarunasu.
Nula od karaktera.
Koševo Zapad


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Bassha » 20 jun 2022, 22:27

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 22 jun 2022, 15:33

Bassha je napisao/la:
20 jun 2022, 22:27
:salut:

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 13 jul 2022, 12:55

Pomalo i neočekivano, jedan od najboljih košarkaša današnjice Joel Embiid i službeno je dobio francusko državljanstvo. Tako će moći predstavljati tu zemlju i na Olimpijskim igrama, koje će se 2024. održati u Parizu.

Ovaj centar Philadelphia 76-ersa, koji je rođen u kamerunskom glavnom gradu Yaoundéu, francusko je državljanstvo dobio na osnovu toga što su još ranije i njegovi roditelji postali francuski državljani. Prošle sezone je Embiid bio među trojicom finalista za nagradu za najkorisnijeg igrača lige (MVP) s prosjecima od 30,6 koševa, 11,7 skokova te 4,2 asistencije.

Još 2016. godine je Embiid kontaktirao Francuski košarkaški savez s namjerom da nastupi na Igrama u Rio de Janeiru, ali ta je ideja naišla na otpor ostalih reprezentativaca. Bilo bi to ogromno pojačanje za Francusku, koja je na lanjskim OI u Tokiju osvojila srebrnu medalju, izgubivši finale od SAD-a.

Još i prije OI, Embiid bi za Francusku mogao igrati i na Svjetskom prvenstvu 2023. godine, za ovogodišnji Eurobasket je ova promjena državljanstva ipak stigla prekasno. Na idućim će Igrama Francuzi igrati na domaćem terenu, pa su odmah i ambicije puno veće, a s Embiidom u rosteru, ni zlatna medalja ne bi bila nemoguća misija.

filip13
Postovi: 37913
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 30 sep 2022, 23:23

Izgubi Barca od Gran canarije na otvaranju Endesa lige

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la kraljttbvb » 05 okt 2022, 15:24

Sa jedne strane će biti Viktor Vembanijama sa svojim novim klubom Metropolitans Levaloom – koji će ove sezone nastupati samo u domaćoj ligi – a sa druge tim iz Razvojne lige Ignajt sa Skotom Hendersonom.

Ovim povodom je mladi francuski košarkaš, koji je nedavno dao izjavu sličnog karaktera, govorio o svom rivalu na narednoj lutriji.

– On je odličan igrač. Da se ja nisam rodio, mislim da bi on zaslužio da bude prvi pik. Od svih igrača za koje sam čuo u našoj klasi, on mi je omiljeni, izjavio je 218 cm visoki Francuz.

On će se tako po prvi put susresti sa NBA pravilima, ali ne sumnja u sebe ni kada je reč o ovom pitanju.

– Igraćemo protiv NBA tima, sa NBA pravilima, na NBA terenu. To će za mene sve biti prvi put, baš me zanima da vidim kako će proći. Znam da će proći dobro, ali sam ipak radoznao, izjavio je Vembanijama.
Je li ovaj malac bas tako dobar ili se samo qrci sa izjavama da bi se sto vise pisalo o njemu i da sebi vec pravi neki status zvijezde :?:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Shategabri » 05 okt 2022, 15:27

Još je rano za neke stvari, ali veliki je potencijal.
Ima nevjerovatan raspon ruku, rekao bih čak disproporcionalan čak ni na toliku visinu :D
Zasad puno toga radi dobro i obećava. Vidjećemo kako će dalje teći njegov razvoj, ali mogao bi biti baš beton igrač.
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 05 okt 2022, 15:56

Eto,imate highlightse od sinoć,igraju i još jednom,i Vic i Scoot razvalili. Fizički su briljantni,a i tehnički,ostaje naravno pitanje kako izdržavati s takvom konstitucijom na takvu potrošnju i u kreaciji i u obrani mada ofanzivno je ispolirao igru van reketa Wembanyama i to može izolacije,spot up ili bekovski iz kretnje ulazak u šut izvana.

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Puma » 09 okt 2022, 20:37

Ovaj Russell iz Mornara je lud, gdje su ga nasli. :bow:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 24 okt 2022, 01:39



:puke:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la kraljttbvb » 28 okt 2022, 00:13

Kako su ovi Italijani ovako loši u ostalim takmičenjima osim EL?

U Eurocupu ih godinama kanta ko stigne, a i u Fibinim takmičenjima ih mlatnu počesto.

Inace ove godine Eurocup loš do bola. Osim 2 ekipe iz Spanije, sve bezveze ekipe.

Furanje Londona i ostalih velikih tržišta, ne dovodi do jačanje Eurocupa.
Kad ga uporedis sa prošlom godinom, ove godine čisti odron :thumbdown:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 28 okt 2022, 00:23

kraljttbvb je napisao/la:
28 okt 2022, 00:13
Kako su ovi Italijani ovako loši u ostalim takmičenjima osim EL?

U Eurocupu ih godinama kanta ko stigne, a i u Fibinim takmičenjima ih mlatnu počesto.

Inace ove godine Eurocup loš do bola. Osim 2 ekipe iz Spanije, sve bezveze ekipe.

Furanje Londona i ostalih velikih tržišta, ne dovodi do jačanje Eurocupa.
Kad ga uporedis sa prošlom godinom, ove godine čisti odron :thumbdown:
bezveze slažu ekipe,a šoldi nije da nema,upitna struka mada nije baš jer dinamo sassari i virtus bologna imali su uspjea zadnjih godina kao i milano konačno u el.


jest,eurocup i fiba lp nisu nešto,fale i rusi,no zato je el vrhunska i ponajbolja ikad.

pariz i london su logični,no mislim da bi trebali ciljati na PSG,a ne ovaj klub.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 26 nov 2022, 22:55



Veoma zanimljiv gost , nekadašnji ogroman talenat Nemanja Aleksandrov !!!
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.