ABA LIGA 2015/16

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

KO OSVAJA ABA LIGU 2015/16?

CRVENA ZVEZDA
19
33%
CEDEVITA
21
37%
PARTIZAN
2
4%
BUDUĆNOST
3
5%
UNION OLIMPIJA
1
2%
CIBONA
1
2%
ZADAR
1
2%
MEGA LEKS
5
9%
METALAC
1
2%
Niko od navedenih
3
5%

Ukupno glasova: 57

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 15 mar 2016, 20:55

odlicna kosarka..

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 15 mar 2016, 20:57

dscile WroteColon
lumani WroteColonuzeti ce ih Cedevita.

Uvijek si imao prognoze :mrgreen:

Odlicna utakmica.. do sada fenomenalan plej of ABA lige.

pa cuj,sami sebe su dobili :)

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 15 mar 2016, 21:03

Ja imam visoko misljenje o sokicima, ali ih je malo sralo sa trojkama, narocito u drugom. Poceli su sa trojkama 0/5 ako se ne varam, a u jednom trenutku su imali 9/18. Pullen jeste u stanju da poludi, ali opet kakve su sve trojke pogadjali.. sa osam metara preko ruku, pa one Whitea i slicno. Kasnije se malo rukla stegla, sto je i normalno..

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 15 mar 2016, 21:14

dscile WroteColonJa imam visoko misljenje o sokicima, ali ih je malo sralo sa trojkama, narocito u drugom. Poceli su sa trojkama 0/5 ako se ne varam, a u jednom trenutku su imali 9/18. Pullen jeste u stanju da poludi, ali opet kakve su sve trojke pogadjali.. sa osam metara preko ruku, pa one Whitea i slicno. Kasnije se malo rukla stegla, sto je i normalno..

kada sam vidio da ih ide,tada sam i napisao pobjeda :) ali ,kada ti protivnik skoci 2,3 puta u napadu kada ims sigurnu loptu :crazy:

44Bertans
Kontakt:

PostPostao/la 44Bertans » 16 mar 2016, 12:27

44Bertans WroteColonJao teksta.

Očigledno da su ABA ligu sve ove godine mnogo ozbiljnije shvatali igrači, treneri, pa i publika, nego ljudi koji su rukovodili tim takmičenjem. Ne pamti se da je u iole ozbiljnijim ligama u bilo kom sportu bilo veće konfuzije i izmene pravila tokom takmičenja nego što je to bilo na Jadranu. Najflagrantniji je slučaj Igokee, kojoj je obećano garantovano mesto u Evroligi ako regularni deo sezone završi na prvom mestu, a kad se to dogodilo – društvo iz firme Sidro d.o.o. je reklo da su se samo zezali. Nešto slično može se dogoditi narednih nedelja.

Koja crna publika. Više ljudi gleda Partizan u Pioniru, nego sve ostalo zajedno u jednom kolu...

I da nadam se da se ova liga neće igrati naredne sezone. Jer je iznevjerila sva očekivanja i poslužila za razbijanje nacionalnih takmičenja.

Gledanost opada. I ne znam otkud ti taj podatak da je na istom nivou. A dvoranu jedino može napuniti Partizan.
I uopšte najpunije dvorane su u Srbiji.

I nadam se da je ovo bila poslednja ABA sezona.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 16 mar 2016, 15:05

Podatak je zvanican. Sa druge strane ne znam na osnovu cega ti baziras svoje upise i sto siris dezinformacije.

Prosle godine je na svim utakmicama ABA lige, ukljucujuci i PO bilo 444.464 gledalaca. Sa PO to je 192 domace tekme.
Ove godine je, zakljucno sa ova dva meca PO, bilo ukupno 390.364. I to na 184 meca.

Dakle razlika je prakticno neznatna, u nekih 200 gledalaca po mecu. Sa tendencijom da se smanji, u zavisnosti od daljih rezultata jer ce hale biti pune u svim mecevima do kraja. Dakle sasvim daleko od onoga sto ti predstavljas po forumu.

Ethel
Kontakt:

PostPostao/la Ethel » 17 mar 2016, 00:20

Ako neko misli da ce gasenjem ABA lige dobiti kvalitetnija domaca takmicenja grdno se vara, ABA je trenutno jedina ulaznica za "pravu" Euroligu, bas ce Bartomeu dati jedno mjesto u Euroligi Srbiji ili Hrvatskoj, a o ostalima da se ne prica.

I ona prica kako je ABA liga losa na pocetku sezone pokaza se totalnim promasajem, dva tima u TOP 16, a i ostali su pokazali zube u europskim takmicenjima.

Dok ne shvatimo da Europi ne treba ABA liga, vec nama samima i da moramo teziti da popravljamo kvalitet iste cisteci svako svoju bastu, nema nama napredka u bilo kojem smislu. To da ostale Europske lige ne mogu bez srpskih, hrvatskih, slovenskih itd. igraca je smijesno, funkcionisali bi oni odlicno i bez njih, a gasenjem ABA lige bi njima mozda i bilo odlicno rjesenje, jer bi ova "elita" iz Eurolige dobila jeftino i kvalitetno trziste na ovom prostoru.
Gdje postoji Sloboda – tamo je moja zemlja.
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 19 mar 2016, 22:53

Mega u finalu ABA lige :tokralju:

A ovi nesrecnici iz Podgorice cijelu sezonu posvetili tome da budu sampioni.. namjerno ispali iz Evrokupa i opet ih Mega bez trojice vaznih igraca dobi 2-0.

Raul_64
Kontakt:

PostPostao/la Raul_64 » 19 mar 2016, 22:56

Nema vecih luzera.

Svaka cast Megi.Vec par godina stabilnosti sa Milivojem,ekipa raste iako se igraci mijenjaju.Sve vise talenata dolaze kod njih.

I Misko u finalu :D
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 19 mar 2016, 23:09

Kakva glupa odluka radit faul jbt :facepalm:

Drago mi radi Mege, nadam se da osvajaju :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 19 mar 2016, 23:10

Luka ispade picka,a Dejan Mangup :clap: :clap:

Raul_64
Kontakt:

PostPostao/la Raul_64 » 19 mar 2016, 23:11

Lillard WroteColonKakva glupa odluka radit faul jbt :facepalm:

Drago mi radi Mege, nadam se da osvajaju :mrgreen:

Mah , nisu zeljeli pravit , Maric bio glup.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 19 mar 2016, 23:12

Jeste Pavicevic obicni dunster kao trener.. ali nije to previse losa odluka. Vecina trenera ce prije izabrati da suta za pobjedu nego da brani pobjedu. Samo Boga pitaj sta je u glavama igraca. Koliko sam skontao on onaj zadnji napad nije uopste onako zamislio.. lopta dodje Cooku da suta sa poludistance preko ruke :mrgreen:

Puma
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Puma » 19 mar 2016, 23:13

slika

:mrgreen:

Bilo valjda dosta NBA skauta na tribinama.
Zhang Jindong

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 19 mar 2016, 23:18

dscile WroteColonJeste Pavicevic obicni dunster kao trener.. ali nije to previse losa odluka. Vecina trenera ce prije izabrati da suta za pobjedu nego da brani pobjedu. Samo Boga pitaj sta je u glavama igraca. Koliko sam skontao on onaj zadnji napad nije uopste onako zamislio.. lopta dodje Cooku da suta sa poludistance preko ruke :mrgreen:

ja to jos nisam dozivio kod Obradovica,Pesica i nba trenera...

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 19 mar 2016, 23:22

U NBA koliko ja znam nemaju obicaj ni praviti faul u zadnjem napadu kada protivnik ima tri poena manjka i zadnji napad (zbog cega SAS i izgubi jedan prsten), tako da tamo ne cudi.

U Evro uslovima kod nasih trenera sam ja to vidjao dosta puta.. Mislim da sam u skorije vrijeme i na jednoj EL tekmi, samo sto se ne mogu tacno sjetiti kojoj. Mislim da je bila neka tekma Reala kada su i jedna i druga ekipa htijele zadnji napad.

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 19 mar 2016, 23:30

dscile WroteColonU NBA koliko ja znam nemaju obicaj ni praviti faul u zadnjem napadu kada protivnik ima tri poena manjka i zadnji napad (zbog cega SAS i izgubi jedan prsten), tako da tamo ne cudi.

U Evro uslovima kod nasih trenera sam ja to vidjao dosta puta.. Mislim da sam u skorije vrijeme i na jednoj EL tekmi, samo sto se ne mogu tacno sjetiti kojoj. Mislim da je bila neka tekma Reala kada su i jedna i druga ekipa htijele zadnji napad.

eto danas si vidio koliko je pametno ;) pogotovo kada si se odbranom vratio u igru.

tu tekmu sto si gledao,tu je bilo +2 kada su pravili faul,jer su se bojali trice.

p.s prosle godine Radonjic na +3 u Istanbulu nece da pravi faul,pa je Micov zabi sa 8 metara :) :)

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 20 mar 2016, 02:45

Bravo Mega! Nenadano, ali zasluženo.
Budućnost smijurija od ekipe, u ovom dvomeču 73 puta šutnuli za 3. :bow: Tadija Dragićević na kraju utakmice na izlasku sa terena, pljunuo nekoga iz publike. :rol: Luka Pavićević na zadnjem i najbitnijem tajmautu u sezoni, ostao bez teksta. :?

Sad će biti zanimljivo gledati finale, jer, prema nekim informacijama, Bartomeu i Evroliga, ne žele Miška i Megu ne u Evroligi, nego ni u Evrokupu.

lumani WroteColonp.s prosle godine Radonjic na +3 u Istanbulu nece da pravi faul,pa je Micov zabi sa 8 metara :) :)

Nije Micov nego Erceg. ;)
RIP Adis Selmanović

Tebe volim ja jer si najbolja, jer si mome srcu najdražaa

Tribalian
Kontakt:

PostPostao/la Tribalian » 20 mar 2016, 03:32

alan_kardec WroteColonTadija Dragićević na kraju utakmice na izlasku sa terena, pljunuo nekoga iz publike. :rol:

Pa dobro, to i lici na ponasanje igraca Buducnosti. Rekoh nekoliko stranica unazad, a mozda sam i na nekoj drugoj temi, da Zvezda i Partizan nisu odigrali normalnu utakmicu u Moraci od 1995.Zato mi je neobicno drago sto je Mega u finalu iako se ova druga utakmica igrala u Srbiji, da me neko ne shvati pogresno.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 20 mar 2016, 04:05

Nevezano za to navodno pljuvanje protivničkih navijača, Tadija je i ranije ove sezone pokazao koliki je šošon. :sick:
RIP Adis Selmanović

Tebe volim ja jer si najbolja, jer si mome srcu najdražaa

Natrag na “Evropska košarka”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.