Evropska košarka - općenito

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Sarajlija88 » 23 okt 2016, 20:20

Nevjerovatna atmosfera vlada u dvoranama u Turskoj, kao recimo ona od maloprije izmedju utakmice za vrlo zanimljivom zavrsnicom izmedju Yesilgiresuna i Fenerbahčea, koju je gostujuca ekipa dobila 11 razlike, i to recimo nekih tri minute do kraja je bilo vrlo neizvjesno, mozda nekih koš razlike za Fener, medjutim nakon dva promasena bacanja Ledo-a za YGBS, Fenerbahče nakon tajm-auta se potpuno razbudio i pogodio nekih devet poena za redom, preko Antićeve trice pa nadalje. Atmosfera u dvorani kakva se rijetko vidja gdje u Evropi, kada sam prebacio na SportKlub, mislio sam da je Pao u pitanju, medjutim vidim da je domace prvenstvo Turske ustvari i da je to Yesilgiresun. Dvorana je bila krcata, tacno sam pozelio dvoranskog sporta u nasem glavnom gradu. Primjetio sam u obje ekipe veceras da igra dosta igraca sa ovih prostora. Recimo trener YGBS je Aleksandar Trifunovic, Fenera Zeljko Obradovic, onda Austrijanac rodjen u Sloveniji, naših korijena Rašid Mahalbašić, pa onda Kalinic, Bogdanovic, Pero Antic...

JEL IMA JOS NEKO DA PRATI TURSKU KOŠARKU NA SK ILI UOPSTE, volio bi da se tema malo vise razvije, jer Turci stvarno igraju neverovatnu košarku i ima toliko igrača sa ovih prostora...

slika
Zadnja izmjena: Sarajlija88, dana/u 24 okt 2016, 20:16, ukupno mijenjano 1 put.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Sarajlija88 » 23 okt 2016, 20:34

Mislim da Fenerbahče i ove sezone osvaja titulu, konkurencija i nije lose, medjutim Fener stvarno ima dream-team.

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la lumani » 23 okt 2016, 20:48

Sarajlija88 je napisao/la:Nevjerovatna atmosfera vlada u dvoranama u Turskoj, kao recimo ona od maloprije izmedju utakmice za vrlo zanimljivom zavrsnicom izmedju Yesilgiresuna i Fenerbahčea, koju je gostujuca ekipa dobila 11 razlike, i to recimo nekih tri minute do kraja je bilo vrlo neizvjesno, mozda nekih koš razlike za Fener, medjutim nakon dva promasena bacanja Ledo-a za YGBS, Fenerbahče nakon tajm-auta se potpuno razbudio i pogodio nekih devet poena za redom, preko Antićeve trice pa nadalje. Atmosfera u dvorani kakva se rijetko vidja gdje u Evropi, kada sam prebacio na SportKlub, mislio sam da je Pao u pitanju, medjutim vidim da je domace prvenstvo Turske ustvari i da je to Yesilgiresun. Dvorana je bila krcata, tacno sam pozelio dvoranskog sporta u nasem glavnom gradu. Primjetio sam u obje ekipe veceras da igra dosta igraca sa ovih prostora. Recimo trener YGBS je Aleksandar Trifunovic, Fenera Zeljko Obradovic, onda Austrijanac rodjen u Sloveniji, naših korijena Rašid Mahalbašić, pa onda Kalinic, Bogdanovic, Pero Antic...

JEL IMA JOS NEKO DA PRATI TURSKU KOŠARKU NA SK ILI UOPSTE, volio bi da se tema malo vise razvije, jer Turci stvarno igraju neverovatnu košarku i ima toliko igrača sa ovih prostora...

slika

Rashid nije bio zadovoljio strucnjake KK Bosne..Inace je Turska Liga odlicna.

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la filip13 » 23 okt 2016, 21:08

pratim temu

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la nerminh74 » 23 okt 2016, 22:29

Zelim im sve najgore u kosarkaskom smislu
Rasid je zadovoljio ali je transfef zeznuo konakovic
U el dvorane su im cesto poluprazne
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ethel
Postovi: 5183
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Ethel » 23 okt 2016, 22:43

Odvratni klubovi, odvratna liga, odvratna reprezentacija u svakom timskom sportu.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Sarajlija88 » 24 okt 2016, 07:12

Ethel je napisao/la:Odvratni klubovi, odvratna liga, odvratna reprezentacija u svakom timskom sportu.
Zasto to mislia?

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Divos » 24 okt 2016, 08:51

& % (" " % " ?) су у ? ". & проф.? (Turkey - BSL) опасно ¥. ' 3 је ¥ у " са $ $ ¥ " $ ' " & " & & су тренутно ¥. То % " - " ?, " ? је % " $ ? & $ " (" " у " $ ? у " ? нац.?), но не " -.

", пре " & $, су " ?, " Ефеса " ? (" - се " " са ') ? ? ? " & са ", ? су " рђаву " не % $ ? " - " ' " & " уговора, но то је за & $ $ ? '. ? су " " " ? " ?, " то " ' прва ? $ 16 ?, - је све ¥ " & $ ? ($ се ? је ту $ ' ? " ", " попут &, " су ? ¥ ? ? ?), $ ?, " ? спонзоре, ' " за ? $ " ', (?, $ не & ? ?) " &, " " све " $ за ". & јер ? овог " $ (2017/18) - ?-& у &, $ - $ "& '" у свету %, јаз у $ у & " у & " " све ", & јер у " " ? ¥ & са ? ", " ту " & ? ? све / " " " $ ¥.

" " & " " у ? на 6, са ' $ се " ? """, за ? $ ? " $ " нац.?, $ & "$" ".
Ту & " " " ? ? попуне, $ наравно ", ? " " $ " ", " " " попут ', ? су ¥ " " ? (" " " ") за ?. " са " простора $ " у ?. " ' " $ & ? ? " $ " $ " ? (пре свега & " &), но ", $ $ ', ? " у " " " са " простора.
" ? је у ?, ту су " 4 ?, но у ' $ се % ? ? " ?, те " на " ? " & пуне $, ' је " " " & у " $.
" ? (? & се - ") је $ $ " ? " % " " & " ", тренутно " " & 4 (3 ' " ?), но то " не $, $ " $ & ", стара ? тренера " не " за ", - $ ' оне " - $ & ?. $ " " & сезоне % $, наравно % " ?, ? " то " $ ".

" " у " " " су " ", са ? ? у ", то је $ $ $, ? $ су у " $ - " $ " ?.

" пуно ? у ? ? ?, праве " & ", & " $ " са " простора ? " &, " $ ? & $ ? у ? ?, у " ". ? опет " " " " $ ? " ? узраста пренесу " на " ". " је $ се ' јаз у ? " $ " " " у & првенству, ? то се не $, ", он се -.
% је то &? " су " " $ ", $ у ' $ у ? " " успехе " у " " / $, ? $ ? $ " ". - $ то " " ' ? " " наравно $ - " праву ". А " $ " $ у ? ? ?, ? " сву $, " ", " " " $ $.

Е $, " су наравно ?. пре " Фенер, Ефес " $ са $ " & ? & ? (" - $ " " у саставу, јер ово за $ ? $, а пара "). $ " ' $ " % ?, но (?) ? су " " ' ".
" ? је % " " " " (8 ? 9) $ $ &, " су " " ?, на " се " сва ", а у ? ' ? " - " " ? а " - то ? $. Фенер се у ' ' са " ? ' $ $ " супер " & $ " ? (са ' $ се " $ $ & "$ "", & $ су " ? са 7 "" странаца"). " " 30 " ' ? " - " & " а & ?.

& $, Фенер са ', те опасно " $, ? " Ефес, & $ - & ? " супер "-

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la nerminh74 » 24 okt 2016, 10:33

Divos je napisao/la: " " & " " у ? на 6, са ' $ се " ? """, за ? $ ? " $ " нац.?, $ & "$" ".
izvini, ali vidim da ovo već drugi put ovo naglašavaš, a ovo je najnormalnija praksa svuda, pa eto Jenkins ima srpsko drzavljanstvo i u srbiji se vodi kao domaći, pa čak i Vrabac BiH reprezentativac ima srspko državljanstvo i nastupa u ligi srbije kao domaći
ista stvar je skoro svuda
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la nerminh74 » 24 okt 2016, 10:39

Sarajlija88 je napisao/la:
Ethel je napisao/la:Odvratni klubovi, odvratna liga, odvratna reprezentacija u svakom timskom sportu.
Zasto to mislia?
Interesatni padeži, da nisi stranac?
Klubovi skoro sve rade vještački, 90% i više nosioca u tim klubovima su stranci, reprezentacija prevodi pod turke veliki broj turskih manjina u okolini ili čak ne turke jer čim igraju u turskoj omladinskoj ligi moraju biti turci, npr. Iliasova, Preldzic, Osman, Cetkin, Pars, ..., lažira im godišta, na naticanjima namještaju ždrebove imaju velik vjetar sudija, ...
i to sve zbog velikog novca koji ulažu u košarku, a realno nemaju tu bazu, što više i ono turaka što igra večinom su sandžačko Bosanskog porijekla
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Divos » 24 okt 2016, 11:02

' " то са """ " & ". Заправо, ? је ?, а " " се " ? ". " & је узео & $ (" наравно " " ", " " је " " ") јер је ? сезоне " " " """ " $ $ & (4) у ?.

Ту & " " " " ? $. У & је & & јесте. $ је $ у & ?, " у " & $ су ' 2 "страна" ", " су & ? у " "EXT".
", ту су "$" " " " " % $, " " ? у " "JFL", ту су наравно ", ? " ", ?, ", " " " (" " % $ наравно), па " " " / (", ?, " $).
Но, "$" " су " " " " " $ & $ " / (пре " 5-6 $ ту " ? ? /, $ јесу, " тосу ?), " су " ? $ "EUR", а ту су " " ? ".
& " $ у &, $ " " ? $ странаца (2), " " " у " (" Тау ", па & ?, $ ") $ $ 14 ? " ' " $ $ рођеног %.

&, " ту ? ?, " " & " " " се ' " ", а $ ствар ? " $ " те / попут " & (те ' ? " са " ? ?, ? $ $ " су се ? $ $ своје /).
У & је то % $ $ " &, зато ' ' $ " ? то ", а " ' се ", но & је то ? у $ ", ? $ " ? то ".

Avatar
Ethel
Postovi: 5183
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la Ethel » 24 okt 2016, 17:55

nerminh74 je napisao/la:
Sarajlija88 je napisao/la:
Ethel je napisao/la:Odvratni klubovi, odvratna liga, odvratna reprezentacija u svakom timskom sportu.
Zasto to mislia?
Interesatni padeži, da nisi stranac?
Klubovi skoro sve rade vještački, 90% i više nosioca u tim klubovima su stranci, reprezentacija prevodi pod turke veliki broj turskih manjina u okolini ili čak ne turke jer čim igraju u turskoj omladinskoj ligi moraju biti turci, npr. Iliasova, Preldzic, Osman, Cetkin, Pars, ..., lažira im godišta, na naticanjima namještaju ždrebove imaju velik vjetar sudija, ...
i to sve zbog velikog novca koji ulažu u košarku, a realno nemaju tu bazu, što više i ono turaka što igra večinom su sandžačko Bosanskog porijekla
Ukratko objasnjeno, a dalo bi se jos koliko hoces pisati..

Rusi isto imaju timove kod kojih su nosioci stranci, ali ne rade ono sto Turci rade.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Turska košarka - Basketbol Super Ligi

Post Postao/la filip13 » 24 okt 2016, 19:55

Ethel je napisao/la:Odvratni klubovi, odvratna liga, odvratna reprezentacija u svakom timskom sportu.

pilicno antipaticni u svakom sportu,iako u zadnje vrijeme jedino kosarku i pratim

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Sarajlija88 » 24 okt 2016, 20:40

Evo promjenio sam ime teme, posto vidim da se ubacuju i price o drugim ligama, recimo Ruskoj košarci. Iskreno stvarno ne pratim, medjutim znam da ima doosta kvalitetnih igrača, samo bi napomenuo koliko se sjecam u Euroligi od ruskih ekipa ima samo CSKA, ustvari dva i Unics Kazan je tu, dok turskih ekipa ima četiri i to cak stavise sve ekipa su iz istog grada, Istanbula: Efes, Darussafaka, Fener i Galatasaray. Koliko Turci ozbiljno smatraju košarku i koliko ulazu u nju govori i cinjenica da su glavni sponzor najelitnijeg evropskog takmicenja Turkish Airlines Eurolige. Nisam sada upoznat sa nekim stvarima koje turci rade u kosarci, medjutim nisam bas ni siguran da je sve tako loše kako pišu neki ovdje. Divos, imas nevjerovatno znanje o kosarci, svaka cast.

@nerminh74, brate, ako meni govoris za padez, hehe, pisao sam preko mobitela pa sam napravio lapsus. To sto spominjes vjestacki da se radi u klubovima, to se ne radi samo u Turskoj, nego i drugdje, pogledaj samo imena klubova, koja nose sponzorska imena, diljem Evrope, pa nadalje, sto je recimo u fudbalu ili ti nogometu nedopustivo u malo jacim evropskim ligama, to jest nije zabranjeno, a zna se stav navijaca prema tome.

Interesuje me osim eurolige, koju to jos ligu (ili klub u svom domacem prvenstvu) u evropi pratite, naravno da preskocimo ABA ligu

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 24 okt 2016, 22:13

Sarajlija88 je napisao/la:Evo promjenio sam ime teme, posto vidim da se ubacuju i price o drugim ligama, recimo Ruskoj košarci. Iskreno stvarno ne pratim, medjutim znam da ima doosta kvalitetnih igrača, samo bi napomenuo koliko se sjecam u Euroligi od ruskih ekipa ima samo CSKA, ustvari dva i Unics Kazan je tu, dok turskih ekipa ima četiri i to cak stavise sve ekipa su iz istog grada, Istanbula: Efes, Darussafaka, Fener i Galatasaray. Koliko Turci ozbiljno smatraju košarku i koliko ulazu u nju govori i cinjenica da su glavni sponzor najelitnijeg evropskog takmicenja Turkish Airlines Eurolige. Nisam sada upoznat sa nekim stvarima koje turci rade u kosarci, medjutim nisam bas ni siguran da je sve tako loše kako pišu neki ovdje. Divos, imas nevjerovatno znanje o kosarci, svaka cast.

@nerminh74, brate, ako meni govoris za padez, hehe, pisao sam preko mobitela pa sam napravio lapsus. To sto spominjes vjestacki da se radi u klubovima, to se ne radi samo u Turskoj, nego i drugdje, pogledaj samo imena klubova, koja nose sponzorska imena, diljem Evrope, pa nadalje, sto je recimo u fudbalu ili ti nogometu nedopustivo u malo jacim evropskim ligama, to jest nije zabranjeno, a zna se stav navijaca prema tome.

Interesuje me osim eurolige, koju to jos ligu (ili klub u svom domacem prvenstvu) u evropi pratite, naravno da preskocimo ABA ligu

to i jeste razlog zasto igraju 4 kluba ;)

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la nerminh74 » 24 okt 2016, 23:00

Pratim EL, eurocup, sada ovu fiba ligu prvaka, kada sam imao arenu pratio sam redovno acb ligu i play off italije, njemacke i grcke, a poneku utakmicu vtb i turske lige
Ali sve to sve manje gazi zivot sve manje vremena
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 25 okt 2016, 18:23

nerminh74 je napisao/la:Pratim EL, eurocup, sada ovu fiba ligu prvaka, kada sam imao arenu pratio sam redovno acb ligu i play off italije, njemacke i grcke, a poneku utakmicu vtb i turske lige
Ali sve to sve manje gazi zivot sve manje vremena

znam kako ti je

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la ASD » 25 okt 2016, 19:22

Nekad veliki Varese na sigurnih -20 protiv "nekakvog" Neptunasa.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Neutral » 06 nov 2016, 13:50

Kakva utakmica Torina i Milana, šta je ovo :D

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 06 nov 2016, 13:56

Neutral je napisao/la:Kakva utakmica Torina i Milana, šta je ovo :D

ludilo

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.