Evropska košarka - općenito

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 12 sep 2021, 22:23

Bravo Saras :crazy: :crazy:

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 00:41

lumani je napisao/la:
12 sep 2021, 22:23
Bravo Saras :crazy: :crazy:
Ne sjecam se da si ga pohvalio kad je uzeo titulu i kup ili samo cekas poraz da ga popljujes :think:

Doduse prije je isla i recenica jel opet Pesic kriv tako da je ovo napredak :kafa:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la MElloo » 13 sep 2021, 01:14

Kad je prime Llul izasao cijela ekipa Barce PTSD dobila :kafa:

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 13 sep 2021, 15:04

Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 00:41
lumani je napisao/la:
12 sep 2021, 22:23
Bravo Saras :crazy: :crazy:
Ne sjecam se da si ga pohvalio kad je uzeo titulu i kup ili samo cekas poraz da ga popljujes :think:

Doduse prije je isla i recenica jel opet Pesic kriv tako da je ovo napredak :kafa:
On treba sve da uzme a ovakav novi Real da razbije.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7429
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 13 sep 2021, 15:13

Real Madrid trebao bi i dalje spadati u top6 sastava Europe,neš ti senzacije. Jest relativno nov sastav,no kvalitetniji nego prošle sezone.

Barca bi se zadovoljila obranom ESP prvenstva,a u EL hbg primarni je cilj F4, tamo ne možeš nikad računati unaprijed.

Efes realno ostaje favorit, a onda su tu oni koje su na tom šampionskom pohodu na F4 dobili - CSKA,Barca pa bi onda išli Zenit,Real,Milano kojem su Grobari i Varvari uzeli ključne igrače. Fener bih ubacio u tu kategoriju, itd.

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 15:16

lumani je napisao/la:
13 sep 2021, 15:04
Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 00:41
lumani je napisao/la:
12 sep 2021, 22:23
Bravo Saras :crazy: :crazy:
Ne sjecam se da si ga pohvalio kad je uzeo titulu i kup ili samo cekas poraz da ga popljujes :think:

Doduse prije je isla i recenica jel opet Pesic kriv tako da je ovo napredak :kafa:
On treba sve da uzme a ovakav novi Real da razbije.
Prva sezona i uzeo je ono sto njegovi iskusniji i trofejniji prethodnici nisu, nakon Schillera i Parkera najmladji trener u Euroligi. Messina pa ga pocisti Virtus u ligi, Trinchieri pa izgubi od Albe finale, Obradovic gubio i ligu i kup sa Fenerom a sve iskusniji treneri.

Ok mi je da je zajebao ovo finale i da ima njegove krivice, ali mi je to ok ako cu reci svaka cast kad uzmes titulu nakon toliko godina.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 15:18

Felixians4 je napisao/la:
13 sep 2021, 15:13
Real Madrid trebao bi i dalje spadati u top6 sastava Europe,neš ti senzacije. Jest relativno nov sastav,no kvalitetniji nego prošle sezone.

Barca bi se zadovoljila obranom ESP prvenstva,a u EL hbg primarni je cilj F4, tamo ne možeš nikad računati unaprijed.

Efes realno ostaje favorit, a onda su tu oni koje su na tom šampionskom pohodu na F4 dobili - CSKA,Barca pa bi onda išli Zenit,Real,Milano kojem su Grobari i Varvari uzeli ključne igrače. Fener bih ubacio u tu kategoriju, itd.
Meni je najrealniji da ce na kraju sezone biti pitanje Efesova uigranost ili kvalitet rostera CSKA, ali opet na F4 nikad ne znas bitno je samo upasti tamo...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7429
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 13 sep 2021, 15:39

Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 15:18
Felixians4 je napisao/la:
13 sep 2021, 15:13
Real Madrid trebao bi i dalje spadati u top6 sastava Europe,neš ti senzacije. Jest relativno nov sastav,no kvalitetniji nego prošle sezone.

Barca bi se zadovoljila obranom ESP prvenstva,a u EL hbg primarni je cilj F4, tamo ne možeš nikad računati unaprijed.

Efes realno ostaje favorit, a onda su tu oni koje su na tom šampionskom pohodu na F4 dobili - CSKA,Barca pa bi onda išli Zenit,Real,Milano kojem su Grobari i Varvari uzeli ključne igrače. Fener bih ubacio u tu kategoriju, itd.
Meni je najrealniji da ce na kraju sezone biti pitanje Efesova uigranost ili kvalitet rostera CSKA, ali opet na F4 nikad ne znas bitno je samo upasti tamo...
Pod Efesova uigranost valjda misliš na to da li će biti zasićeni i možda ne toliko homogeni jer zapravo su vratili isti sastav? CSKA je kvalitetniji u odnosu na finish sezone - povratak Milutinova, dovođenje Grigonisa i Shveda. Nije mi se dopala Vatutinova izjava o statusu Itoudisa, dosta neodređeno. Mislim da su prezahtjevni i da su dosezi proteklih 5 godina jako dobri - 2 EL,potpuna dominacija u nimalo jednostavnoj VTB,stalno F4,stalno istureni MVP kandidati, a nije da nije Dimitris ostao bez čitave ekipe u procesu- Miloš,Nando,Hines,Higgins,Voroncević,Khryapa pa onda Mike James, povreda Milutinova...

Kod CSKA upitni su mi ovi rubni rotacijski domaći - Kurbanov sve bliže penziji,ostali svaku treću-četvrtu partiju se pokažu. Naravno,kod njih će biti pitanje nove hijerarhije i toga kako će tko odgovoriti u novim ulogama. Ukoliko Shved ne bude u drugom mandatu u CSKA,sada kao najbolji scorer EL,al ipak s manijakalnim stilom igre, "kopirao" Mike Jamesa i time razjebao sebe i klub, sjajno. Defanzivno imaju upitnika,no da ne idemo sad u široka teoretiziranja.


Razočaran sam Maccabijem,nejasno mi je da su ovako kratki -Wilbekin i Reynolds obojica moraju biti konstantno top15 igrači da upadnu u playoff.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la TheChief » 13 sep 2021, 15:58

CSKA je najozbiljniji kandidat za titulu.

Ubjedljivo najbolji roster + ubjedljivo najbolji trener

slika

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 13 sep 2021, 16:17

Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 15:16
lumani je napisao/la:
13 sep 2021, 15:04
Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 00:41


Ne sjecam se da si ga pohvalio kad je uzeo titulu i kup ili samo cekas poraz da ga popljujes :think:

Doduse prije je isla i recenica jel opet Pesic kriv tako da je ovo napredak :kafa:
On treba sve da uzme a ovakav novi Real da razbije.
Prva sezona i uzeo je ono sto njegovi iskusniji i trofejniji prethodnici nisu, nakon Schillera i Parkera najmladji trener u Euroligi. Messina pa ga pocisti Virtus u ligi, Trinchieri pa izgubi od Albe finale, Obradovic gubio i ligu i kup sa Fenerom a sve iskusniji treneri.

Ok mi je da je zajebao ovo finale i da ima njegove krivice, ali mi je to ok ako cu reci svaka cast kad uzmes titulu nakon toliko godina.
Ali on ima daleko najbolji tim...Ne znam zasto poredis trenere ,valjda je Aito bolji od Trinca ;)

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 16:37

lumani je napisao/la:
13 sep 2021, 16:17
Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 15:16
lumani je napisao/la:
13 sep 2021, 15:04


On treba sve da uzme a ovakav novi Real da razbije.
Prva sezona i uzeo je ono sto njegovi iskusniji i trofejniji prethodnici nisu, nakon Schillera i Parkera najmladji trener u Euroligi. Messina pa ga pocisti Virtus u ligi, Trinchieri pa izgubi od Albe finale, Obradovic gubio i ligu i kup sa Fenerom a sve iskusniji treneri.

Ok mi je da je zajebao ovo finale i da ima njegove krivice, ali mi je to ok ako cu reci svaka cast kad uzmes titulu nakon toliko godina.
Ali on ima daleko najbolji tim...Ne znam zasto poredis trenere ,valjda je Aito bolji od Trinca ;)
U Spaniji najbolji tim prosle sezone da, da je daleko najbolji nije, podcjenjuje se tim Reala maksimalno kao sto se i ovaj vec podcjenjuje a daleko je kvalitetniji od proslosezonskog.

U Europi daleko najbolji tim imao? Pitanje je da li je imao i najbolji a daleko najbolji nikako. Mozda po CV-u igraca, ali igrali su Koufos i Jerebko u NBA godinama pa nista.

Na kraju krajeva imao je tim koji nije on selektirao, osim sto se rijesio Tomica i Ribasa, a Calathes je doveden prije njegovog dolaska.

Nakon svakog neuspjeha je priznao svoju krivicu i par puta je spominjao da je mlad i da jos uvijek uci.

Ako neko ocekuje od mladog trenera koji je dosao iz Zalgirisa da nakon godine dana ima osvojene sve trofeje, a to nije uspio Pesic koji je sto puta iskusniji trener ili Bartzokas koji je osvajao i Euroligu onda ima nerealna ocekivanja.

Pa poredim osvajanje Albe sa Aitom jer je Trinchieri imao daleko skuplji tim i na papiru "daleko najbolji tim" i ne sjecam se da je iko osuo paljbu po Trinchieriju zbog toga. Da je Saras to izgubio bilo bi pljuvanje po njemu.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 16:43

Felixians4 je napisao/la:
13 sep 2021, 15:39
Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 15:18
Felixians4 je napisao/la:
13 sep 2021, 15:13
Real Madrid trebao bi i dalje spadati u top6 sastava Europe,neš ti senzacije. Jest relativno nov sastav,no kvalitetniji nego prošle sezone.

Barca bi se zadovoljila obranom ESP prvenstva,a u EL hbg primarni je cilj F4, tamo ne možeš nikad računati unaprijed.

Efes realno ostaje favorit, a onda su tu oni koje su na tom šampionskom pohodu na F4 dobili - CSKA,Barca pa bi onda išli Zenit,Real,Milano kojem su Grobari i Varvari uzeli ključne igrače. Fener bih ubacio u tu kategoriju, itd.
Meni je najrealniji da ce na kraju sezone biti pitanje Efesova uigranost ili kvalitet rostera CSKA, ali opet na F4 nikad ne znas bitno je samo upasti tamo...
Pod Efesova uigranost valjda misliš na to da li će biti zasićeni i možda ne toliko homogeni jer zapravo su vratili isti sastav? CSKA je kvalitetniji u odnosu na finish sezone - povratak Milutinova, dovođenje Grigonisa i Shveda. Nije mi se dopala Vatutinova izjava o statusu Itoudisa, dosta neodređeno. Mislim da su prezahtjevni i da su dosezi proteklih 5 godina jako dobri - 2 EL,potpuna dominacija u nimalo jednostavnoj VTB,stalno F4,stalno istureni MVP kandidati, a nije da nije Dimitris ostao bez čitave ekipe u procesu- Miloš,Nando,Hines,Higgins,Voroncević,Khryapa pa onda Mike James, povreda Milutinova...

Kod CSKA upitni su mi ovi rubni rotacijski domaći - Kurbanov sve bliže penziji,ostali svaku treću-četvrtu partiju se pokažu. Naravno,kod njih će biti pitanje nove hijerarhije i toga kako će tko odgovoriti u novim ulogama. Ukoliko Shved ne bude u drugom mandatu u CSKA,sada kao najbolji scorer EL,al ipak s manijakalnim stilom igre, "kopirao" Mike Jamesa i time razjebao sebe i klub, sjajno. Defanzivno imaju upitnika,no da ne idemo sad u široka teoretiziranja.


Razočaran sam Maccabijem,nejasno mi je da su ovako kratki -Wilbekin i Reynolds obojica moraju biti konstantno top15 igrači da upadnu u playoff.
Pod Efesom mislim uigranost kao pozitivan faktor, ne vjerujem bas da su se zasitili nakon jedne sezone, ajde jedne i po da kazem ako ona prekinuti bilo sta i znaci pozitivno uopste.

Kod CSKA ocekujem da vidim hoce li taj kvalitet na papiru prenijeti na teren jer imaju jaci roster od onog koji je izgubio na jednu loptu od Efesa.

Meni je takodjer Maccabi veliko razocarenje uz Panatu ali onu su u banani generalno. Pozitivno mi je iznenadjenje Zenit koji bi mogao imati jos jaci roster nego prosle sezone i legitiman mi je kandidat za F4, mada ako dovedu Jamesa ne znam bas kako ce izgledati on i Loyd na terenu.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 13 sep 2021, 16:49

Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 16:37
lumani je napisao/la:
13 sep 2021, 16:17
Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 15:16


Prva sezona i uzeo je ono sto njegovi iskusniji i trofejniji prethodnici nisu, nakon Schillera i Parkera najmladji trener u Euroligi. Messina pa ga pocisti Virtus u ligi, Trinchieri pa izgubi od Albe finale, Obradovic gubio i ligu i kup sa Fenerom a sve iskusniji treneri.

Ok mi je da je zajebao ovo finale i da ima njegove krivice, ali mi je to ok ako cu reci svaka cast kad uzmes titulu nakon toliko godina.
Ali on ima daleko najbolji tim...Ne znam zasto poredis trenere ,valjda je Aito bolji od Trinca ;)
U Spaniji najbolji tim prosle sezone da, da je daleko najbolji nije, podcjenjuje se tim Reala maksimalno kao sto se i ovaj vec podcjenjuje a daleko je kvalitetniji od proslosezonskog.

U Europi daleko najbolji tim imao? Pitanje je da li je imao i najbolji a daleko najbolji nikako. Mozda po CV-u igraca, ali igrali su Koufos i Jerebko u NBA godinama pa nista.

Na kraju krajeva imao je tim koji nije on selektirao, osim sto se rijesio Tomica i Ribasa, a Calathes je doveden prije njegovog dolaska.

Nakon svakog neuspjeha je priznao svoju krivicu i par puta je spominjao da je mlad i da jos uvijek uci.

Ako neko ocekuje od mladog trenera koji je dosao iz Zalgirisa da nakon godine dana ima osvojene sve trofeje, a to nije uspio Pesic koji je sto puta iskusniji trener ili Bartzokas koji je osvajao i Euroligu onda ima nerealna ocekivanja.

Pa poredim osvajanje Albe sa Aitom jer je Trinchieri imao daleko skuplji tim i na papiru "daleko najbolji tim" i ne sjecam se da je iko osuo paljbu po Trinchieriju zbog toga. Da je Saras to izgubio bilo bi pljuvanje po njemu.

Pesic nije imao P.G to mu je bio problem a necu da ih poredim jer su kao nebo i zemlja.Bajern -Alba ako si pratio a vjerujem da jesi,povrede su Bajern kostale mnogo toga..

Ono daleko najbolji se odnosi na Spaniju a za E.L je potrebno malo vise od najboljeg Roostera!!

Sve u svemu nije Saras los ,nisam ljubimac Spore Kosarke ,Ataman,Laso,Itudis to rade Malo modernije.

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2021, 17:15

@lumani Pesic je za plejmejkersku poziciju izabrao da dovede Delaneya tako da je mogao da bira koga ce dovesti da barem zakrpi tu poziciju, sam pao sam se ubio.

Dobijala je i Alba u toku sezone Bayern sa 38 razlike u Minhenu, Alba je imala cijelu sezonu problema i sa koronom i sa povredama, ali nebitno.

Meni ekipa koja igra petu utakmicu sa Efesom nije toliko manje kvalitetna od Barce, bez obzira na papir, Barca je imala tu blokadu zbog godina neuspjeha, a nije bas lagano je prevazici kad imas tolika ocekivanja. Na kraju krajeva i Laso je uzimao titule dok je Barca dovodila Arroya iz Portorika i to iz penzije i imala u rosteru igrace koji nisu za ABA lige, uzmes sto ti se pruzi i gradis rejting jbg.

Poenta je da mi je bezveze prozivati nakon neuspjeha a ne pohvaliti nakon uspjeha, meni se recimo ne svidja Ataman, mislim da se digao prevelik hype ali moram reci svaka cast za proslu sezonu, a isto bi mogao postaviti pitanje sta bi bilo da Real ili CSKA nisu imali povrede itd.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 13 sep 2021, 17:33

Ethel je napisao/la:
13 sep 2021, 17:15
@lumani Pesic je za plejmejkersku poziciju izabrao da dovede Delaneya tako da je mogao da bira koga ce dovesti da barem zakrpi tu poziciju, sam pao sam se ubio.

Dobijala je i Alba u toku sezone Bayern sa 38 razlike u Minhenu, Alba je imala cijelu sezonu problema i sa koronom i sa povredama, ali nebitno.

Meni ekipa koja igra petu utakmicu sa Efesom nije toliko manje kvalitetna od Barce, bez obzira na papir, Barca je imala tu blokadu zbog godina neuspjeha, a nije bas lagano je prevazici kad imas tolika ocekivanja. Na kraju krajeva i Laso je uzimao titule dok je Barca dovodila Arroya iz Portorika i to iz penzije i imala u rosteru igrace koji nisu za ABA lige, uzmes sto ti se pruzi i gradis rejting jbg.

Poenta je da mi je bezveze prozivati nakon neuspjeha a ne pohvaliti nakon uspjeha, meni se recimo ne svidja Ataman, mislim da se digao prevelik hype ali moram reci svaka cast za proslu sezonu, a isto bi mogao postaviti pitanje sta bi bilo da Real ili CSKA nisu imali povrede itd.

Jbg ,Ataman ima sistem a dao igracima slobodu..Calathes bolje igra kada se igra brza kosarka a Saras forsira sporu...bice svega Ove godine.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7429
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 13 sep 2021, 18:30

Ataman nije prošla godina. Ataman je čitavu karijeru jako uspješan,a preuzeo je Efes od na ovim prostorima kudikamo cjenjenijeg Perasa, koji je bio debelo donji dom EL. TRI godine potom stvorio je fantastičan sastav. Na F4 prvome rasturili Fenerbahce Željkov, u finalu CSKA ipak širi i balansiraniji,kvalitetniji tada. Lani prekid dok su bili ko rijetko tko u EL vrući,Larkin je ubijao. I onda loš start prošle sezone,Larkin rovit da bi u drugom dijelu opet bili najbolji. Četvrtfinale chokirali protiv Real Madrida,jedva prošli. Na F4 slično protiv CSKA, na kraju imali i sreće. Finale protiv Barce isto gusto - bekovi riješili,zaslužena titula.

Šaras je doveo sad svog Rokasa - ne zaboravimo da je on skovao od Micića elitnog EL playa i s tim Žalgirisom(Pangos,Vasa u paru) osvojio treće mjesto! Ciljao je različite tipove centara, u oba smjera da može miksati po potrebi,to je isto dobio.

Ovo je gotovo potpuno roster po njegovom ukusu - mislim da su ključni Mirotić i Abrines koji su razočarali kad se lomilo. Domaći su, taman su se opet priviknuli na doma,na Španjolsku nakon NBA avantura, a nema puno igrača takvih profila na svojim pozicijama.


Mislim da su ofanzivno najpotentniji Efes te CSKA i Zenit. Jasikevicius cilja na elitnu obranu i pozicijski šablonski napad koji uigran nadoknadi loš dan glavnih vedeta.

Real Madrid će ovisiti o NWG,a mislim da im nedostaje zamjena za Carrolla, tu su se olako odrekli Prepeliča.


Avatar
Shategabri
Postovi: 14521
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Shategabri » 16 sep 2021, 10:10

TheChief je napisao/la:
13 sep 2021, 15:58
CSKA je najozbiljniji kandidat za titulu.

Ubjedljivo najbolji roster + ubjedljivo najbolji trener

slika
Shved :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Epidaurus » 16 sep 2021, 10:35

Duda Ivkovic :plac: :salut:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 16 sep 2021, 10:36

Ode Duda , velikan košarke !!! :salut:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.