ABA Liga II - 2017/18

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 19:30

Na današnjoj sjednici ABA lige donesena je odluka o pokretanju drugog ranga takmičenja u predstojećoj sezoni. U premijernoj sezoni Druge ABA lige biće 12 učesnika. Direktni učesnici biće: Krka, Rogaška, Split, Bosna Royal, Zrinjski, Dynamic, Borac Čačak, Teodo, Lovćen i Ohrid. Posljednja dva učesnika biće određena nakon kvalfikacija. U prvom kvalifikacionom turniru na kojem će igrati samo predstavnici iz BiH učestvovaće Mladost Mrkonjić Grad, Široki Brijeg i Sloboda. Pobjednik ovih kvalifikacija ide u drugo kvalifikaciono kolo gdje će igrati protiv Primorske, Vršca i Sutjeske. Drugi kvalIfikacioni turnir biće održan u Laktašima od 27. do 29. septembra. Četiri ekipe će igrati svako protiv svakoga a dvije najbolje ekipe će obezbijediti učešće u Drugoj ABA ligi.

Posjeta u ABA 2 ligi:

Bosna Royal 1.650 (2)
Dynamic Vip Pay 1.400 (2)
Vršac 1.000 (1)
Borac 1.000 (1)
Zrinjski 850 (1)
AV Ohrid 600 (1)
Split 1.300 (2)
Krka 900 (2)
Rogaška 450 (1)
Sixt Primorska 300 (1)
Teodo Tivat 500 (2)
Lovćen 250 (1)
Zadnja izmjena: MortemHz, dana/u 26 okt 2017, 20:03, ukupno mijenjano 6 puta.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la solinas » 24 jul 2017, 20:50

Liga je dobra,ideja nije losa,samo brate ionako je nasa liga odron,jos nam ovo treba.....ne znam jesam li razumio kvalifikacije,ali dva tima odpadaju nasa u startu,jer igramo medjusobno,plus drugi nivo kvalifikacija.....bezveze da ga yebes,ali eto....
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 20:54

solinas je napisao/la:Liga je dobra,ideja nije losa,samo brate ionako je nasa liga odron,jos nam ovo treba.....ne znam jesam li razumio kvalifikacije,ali dva tima odpadaju nasa u startu,jer igramo medjusobno,plus drugi nivo kvalifikacija.....bezveze da ga yebes,ali eto....
Jeste, Bosna i Zrinjski su se direktno plasirali a dva dodatna ce se traziti između nasa 3 tima gdje ce 1 uletiti i jos ova 3 iznad gdje ce isto jedan uletiti.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
haris004
Postovi: 1694
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la haris004 » 24 jul 2017, 21:32

Ovo je odlično za klubove jer će imat jače utakmice nego u domaćim prvenstvima, samo mi je nejasno dugoročno kako će ovo izgledati. Da li prva aba ostaje zatvorena liga ili će klubovi iz ove druge imati prohodnost prema elitnom rangu.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jul 2017, 22:35

MortemHz je napisao/la:
solinas je napisao/la:Liga je dobra,ideja nije losa,samo brate ionako je nasa liga odron,jos nam ovo treba.....ne znam jesam li razumio kvalifikacije,ali dva tima odpadaju nasa u startu,jer igramo medjusobno,plus drugi nivo kvalifikacija.....bezveze da ga yebes,ali eto....
Jeste, Bosna i Zrinjski su se direktno plasirali a dva dodatna ce se traziti između nasa 3 tima gdje ce 1 uletiti i jos ova 3 iznad gdje ce isto jedan uletiti.
Čini mi se da si krivo skužio. Pobjednik ovog playoffa naših ide u drugi krug s ta tri preostala kluba, igraju svi sa svima, prva dva prolaze u ligu. :crazy:
Hayley <3

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la Chinaglia » 24 jul 2017, 22:58

ma nema potrebe da se lazemo, nasa domaca liga je u kanalu, a ABA 2 liga bi nudila mnogo vece mogucnosti za nase ekipe, odnosno, mogli bismo imat cak tri predstavnika u ABA ligi, ako uspiju uci iz duge u prvu ligu, a sigurno da sistem mora bit takav, inace ova druga liga nema nikakvog smisla, ne moze to bit zasebna liga

budimo realni, Bosna se dize i ona ce brzo napasti plasman ABA ligu, Sloboda i Siroki mi trenutno ne djeluju kao klubovi sposobni za tako nesto, Zrinjski je sasa, nema od njih nista, no dobro, ambicije se mogu preokrenut preko noci, ali eto, neka za pocetak jedan od ova dva kluba udje u ABA 2 ligu, pa cemo za dalje vidjeti

iskreno, Tuzla ima (po)najbolju dvoransku publiku u regionu i zasluzuje ABA ligasa, pa se nadam se da ce se iz kluba potrudit da odmah obezbijede plasman u ABA 2 ligu, a onda neka prave planove za prvu ligu, jer ako ce cilj bit samo igranje u ABA 2 ligi, onda nam i ne treba, iako sigurno bolje gledat tekme s tim protivnicima, nego domacu ligu s 'nikad cuo' klubovima i tekme u skolskim salama jbt

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la Slatinash_7 » 24 jul 2017, 23:31

Ralno,j.bo ih Zrinjski,svu potrebnu infrastrukturu Tuzla ima,igrala NLB ligu,tri puta prvak drzave,par kupova osvojili i oni njima daju da igraju ovu ligu a nama da se borimo sa Sirokim i jos tri kluba za ulazak,nidje veze..bas me razocarala ovakva odluka i nadam se da nece proci bez neke ostre kritike kluba..jos dva reprezentativca imamo ove godine,ne znam kome je u cilju da oni ne igraju makar tu ABA 2 ligu..ono mozda izborimo i kroz kvale,ali to ti je macak u vreci
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2017, 08:11

Slatinash_7 je napisao/la:Ralno,j.bo ih Zrinjski,svu potrebnu infrastrukturu Tuzla ima,igrala NLB ligu,tri puta prvak drzave,par kupova osvojili i oni njima daju da igraju ovu ligu a nama da se borimo sa Sirokim i jos tri kluba za ulazak,nidje veze..bas me razocarala ovakva odluka i nadam se da nece proci bez neke ostre kritike kluba..jos dva reprezentativca imamo ove godine,ne znam kome je u cilju da oni ne igraju makar tu ABA 2 ligu..ono mozda izborimo i kroz kvale,ali to ti je macak u vreci
Zrinjski je bio na kraju ispred Slobode, niko njima nista nije dao tu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la solinas » 25 jul 2017, 09:18

Slatinash_7 je napisao/la:Ralno,j.bo ih Zrinjski,svu potrebnu infrastrukturu Tuzla ima,igrala NLB ligu,tri puta prvak drzave,par kupova osvojili i oni njima daju da igraju ovu ligu a nama da se borimo sa Sirokim i jos tri kluba za ulazak,nidje veze..bas me razocarala ovakva odluka i nadam se da nece proci bez neke ostre kritike kluba..jos dva reprezentativca imamo ove godine,ne znam kome je u cilju da oni ne igraju makar tu ABA 2 ligu..ono mozda izborimo i kroz kvale,ali to ti je macak u vreci
OKK Sloboda nastao je sredinom dvijehiljaditih,i nije osvojio nijedan trofej u svojoj historiji...
Ti pricas o KK Sloboda,koji je zamrznut-ugasen.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2017, 09:40

Chinaglia je napisao/la:ma nema potrebe da se lazemo, nasa domaca liga je u kanalu, a ABA 2 liga bi nudila mnogo vece mogucnosti za nase ekipe, odnosno, mogli bismo imat cak tri predstavnika u ABA ligi, ako uspiju uci iz duge u prvu ligu, a sigurno da sistem mora bit takav, inace ova druga liga nema nikakvog smisla, ne moze to bit zasebna liga

budimo realni, Bosna se dize i ona ce brzo napasti plasman ABA ligu, Sloboda i Siroki mi trenutno ne djeluju kao klubovi sposobni za tako nesto, Zrinjski je sasa, nema od njih nista, no dobro, ambicije se mogu preokrenut preko noci, ali eto, neka za pocetak jedan od ova dva kluba udje u ABA 2 ligu, pa cemo za dalje vidjeti

iskreno, Tuzla ima (po)najbolju dvoransku publiku u regionu i zasluzuje ABA ligasa, pa se nadam se da ce se iz kluba potrudit da odmah obezbijede plasman u ABA 2 ligu, a onda neka prave planove za prvu ligu, jer ako ce cilj bit samo igranje u ABA 2 ligi, onda nam i ne treba, iako sigurno bolje gledat tekme s tim protivnicima, nego domacu ligu s 'nikad cuo' klubovima i tekme u skolskim salama jbt
Bolje je svakako a i igrat ce se normalno bh. liga.

Pobjednik druge lige regionalnog košarkaškog takmičenja naredne sezone takmičiće se u najjačem regionalnom šampionatu. Maksimalan broj klubova iz jedne države limitiran je na pet.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la djoleprijedor » 25 jul 2017, 11:16

Ovo je dobra stvar za sve drzave ex yu.Tacnije klubove tih drzava i mlade igrace.Jaka konkurencija stvara kvalitet i tacka.Domace lige su generalno sra*e jer je konkurencija smijesna.Ovako cemo "dobiti" bar jos 2 kvaliternija kolektiva te bar jos 1-2 domaca koja ce imati ambiciju da narednu sezonu igraju abu ili abu 2.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2017, 11:34

A kad ce poceti ova liga, nekad za 3 mjeseca otprilike?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la nerminh74 » 25 jul 2017, 12:01

MortemHz je napisao/la: Pobjednik druge lige regionalnog košarkaškog takmičenja naredne sezone takmičiće se u najjačem regionalnom šampionatu. Maksimalan broj klubova iz jedne države limitiran je na pet.
Gdje si ovo vidio, a po meni bi bilo logicno da zadnja dva iz aba ispadaju, a prva dva iz druge lige upadaju
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2017, 12:04

nerminh74 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Pobjednik druge lige regionalnog košarkaškog takmičenja naredne sezone takmičiće se u najjačem regionalnom šampionatu. Maksimalan broj klubova iz jedne države limitiran je na pet.
Gdje si ovo vidio, a po meni bi bilo logicno da zadnja dva iz aba ispadaju, a prva dva iz druge lige upadaju
Na njihovoj stranici + imas na svakom portalu. Vjeruj da bi i ja volio da 2 uđu a da 2 ispadnu, tako bi se trebalo to graditi kao sto je slucaj i u fudbalu, ipak samo pobjednik je premalo. Sta ti mislis o ovoj ligi i ovoj ligi prvaka koju igramo?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la dscile » 25 jul 2017, 12:41

Ovo je odlicna stvar za kosarku u regionu.. Domace lige su svejedno poluamaterske, a ovako ce klubovi imati priliku igrati jace utakmice i izboriti se za prvu ABA ligu.

Nadam se da ce neke TV stanice prenositi meceve i ovog takmicenja, ako vec Arena automatski nema pravo na prenose.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la Chinaglia » 25 jul 2017, 13:52

dajte nam ABA ligu, prvu dakako :pray:


nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la nerminh74 » 25 jul 2017, 14:39

MortemHz je napisao/la: Sta ti mislis o ovoj ligi i ovoj ligi prvaka koju igramo?
Sto se tice ove lige podjeljenog sam misljenja, drago mi je sto mozemo izborti aba ligu a da se ne moramo boriti sa igokeom, ali ako budemo igrali LP fiba nebi igrali BiH prvenstvo sto mi se u ovom scenariju ne svidza
Sto se tice fiba LP bilo bi dobro da je igramo jer pokriva dio troskova + bila bi blizu nivoa aba lige samo nisam optimistican glede prolaska
Ali moje misljenje cu reci kada oforme ekipu i vidim hoce li biti barem 2 igraca iz ove reprezentacije jer me stvarno ne zenima ekipa stranih polovnjaka + koji veteran, a odlazak gvozdica nije bas dobar pocetak
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la Bassha » 26 jul 2017, 16:14

Šutalo u Zrinjskom
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54011
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ABA Liga 2 - 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 26 jul 2017, 16:26

nerminh74 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Sta ti mislis o ovoj ligi i ovoj ligi prvaka koju igramo?
Sto se tice ove lige podjeljenog sam misljenja, drago mi je sto mozemo izborti aba ligu a da se ne moramo boriti sa igokeom, ali ako budemo igrali LP fiba nebi igrali BiH prvenstvo sto mi se u ovom scenariju ne svidza
Sto se tice fiba LP bilo bi dobro da je igramo jer pokriva dio troskova + bila bi blizu nivoa aba lige samo nisam optimistican glede prolaska
Ali moje misljenje cu reci kada oforme ekipu i vidim hoce li biti barem 2 igraca iz ove reprezentacije jer me stvarno ne zenima ekipa stranih polovnjaka + koji veteran, a odlazak gvozdica nije bas dobar pocetak
Vjerovatno ce dobiti priliku Aleksandar kao sto se i najavljivalo..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: ABA Liga II - 2017/18

Post Postao/la Tracy3McGrady » 27 jul 2017, 22:51

Ja se radujem ovome kako god. Nadam se samo prenosu na nekom programu i kao što merlin kaže da u Bosni igraju neki naši reprezentativci tipa Atic, Lončar, Sulejmanovic, Lazić itd... tek tada bi to bilo to.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.