Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,nerminh74

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 26 feb 2018, 20:33

bjelorusija pobijedila sloveniju

Alminjo99
Kontakt:

PostPostao/la Alminjo99 » 26 feb 2018, 21:45

Napokon i da Hrvatska pobijedi nekoga..
"Zemljo mojih snova, mojih pradjedova."
VFC!
Mia San Mia

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 28 feb 2018, 20:36

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 03 mar 2018, 09:20

Па ФИБА је својим (сулудим) одлукама унела хаос у кошарци, и многе квалитетније репрезентације су се нашле у проблему (текст на који Филип упутио https://basketball.hr/vijesti/vrankovic ... trajk/4330).

Ту је читав низ проблематичних одлука, укида се СП у парним годинама, тако ће 2018-а бити након 52 године први пута година без великог такмиења (па који мој су увели ове "прпзоре" ако праве паузу преко љета), ЕП уместо 2 како је у кошарци једино мормално одржаваће се сваке 4 године (апсолутни идиотизам), увели су квалификације, тзв "прозоре" у јеку сезоне, и довели селеције које имају НБА и ЕЛ играче у немогућу ситуацију, ту је и задњи твит да се преносе сви бодови из прве фазе, супротно са основним спортским начелима и пракси која важи у колективним спортовима, и са аспекта регуларности не може проћи као разумна идеја.
Да ли је наум ових бирократа у ФИБА-и да вештачки наруше хијерархију у кошарци или су једноставно комплетни идиоти, показаће време.

Како је било и очекивати, квалитетније репрезентације, оне које имају више играча у НБА и ЕЛ, ће ући у проблеме и муку ће мучити са селекцијама које би им у комплентним саставима тешко парирале. Стојан Вранковић кука како му недостаје НБА шесторка, играчи са којима би Хрватска била сасвим извесно друга селекција у односу на ову, а Сале Ђорђевић "изокола" сугерише да би се требало нешто учинити.
Ту наводи играчке величине (Kириленко, Гарбахоса, Даниловић, С.Вранковић, Р.Нестеровић, Туркоглу) који су на челу својих националних савеза и који сигурно разумију ову проблематику.

Тачно је да су то играчке величине, и да они размишљају исто као и Сале и други који се не могу помирити са овим девастирањем кошарке, но питање је колико сви они имају аутономности у раду, иза националних савеза стоје државе, ту су и паре које ти савези (додуше у Турској, Шпанији и Русији немају проблеме које имају на овим просторима) морају обезбедити за активности својих селекција, ? је и да ли те некад играчке величине имају капацитет да се носе са овим проблемом.
Конкретно, у Хрватској форумаши и коментатори су листом уверења да Стојко нема потребан капацитет ни да реши тренутне проблеме у хрватској кошарци, а како ће се носити са овим проблемом.
Други можда и имају тај капацитет (за Гарбахосу и Даниловића сам прилично сигуран), но ту је ? колико они могу деловати, колико су спутани, аутономни у раду, у Србији је баш компликована ситуација, све више роварења менаџерских кланова, а и све више се подло удара на саму кошарку.

Неки штрајк је апсолутно нереалан, а и да се догоди, ови бирократе у ФИБА-и се не би ни почешали.

Изгураће се ове квалификације, врло могуће се неке квалитетније националне селекције неће квалификовати на СП, и њихово место е попунити слабашније. То никоме добро неће донети, ни у тим земљама се неће повећати занимање за кошарку, напротив, учиниће им се само медвеђа услуга.
Имаћемо ово љето и пост од кошарке, први након пуне 52 године, заљубљеници у ову игру ће бити ускраћени за уобичајене тренутке уживања.
Епилог из ове хаотичне ситуације је да ће кошарка мимо НБА, бити све више маргинализована у односу на рецимо НБА, а такође и све више потиснута у медијима, то ће попунити ријалити и ко зна који садржаји.
Потези ових бирократа из ФИБА-е (а изглда и лупежа) јесу и злочин у покушају према кошарци, но на жалост, ту се ништа не може учинити поводом тога.

Bassha

PostPostao/la Bassha » 15 apr 2018, 12:06

Markkanen ce igrati za Fince ovo ljeto
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 apr 2018, 19:25

Bassha WroteColonMarkkanen ce igrati za Fince ovo ljeto

Otkud to, zar on ne mora cijelo ljeto raditi na fizickoj spremi (a i u igri vala ima puno nedostataka)? Zar nba ekipe uopste dozvoljavaju igrati za nacionalni tim? Ove nase zvjezdice su nas drugacije naucile, pa mi je ova informacija ravna svjetskom cudu. Cuj mladi kosarkas nakon samo jedne sezone u nba igra za reprezentaciju :shock: :o
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha

PostPostao/la Bassha » 17 apr 2018, 19:33

Na twiteru sam nasao to da ce igrati ( Eurohoops i Sportando su to objavili )
Loading--Bosnianbeast

Dloading

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 apr 2018, 20:13

Bassha WroteColonNa twiteru sam nasao to da ce igrati ( Eurohoops i Sportando su to objavili )

Ma znam, bio sam sarkastican. To je 90% tacna vijest. Samo me zanima sta ce Nurkic reci kad dodje vrijeme tih reprezentativnih okupljanja. Eto nek i profula junske meceve (mada ne vidim razloga i za tim), ali vec za one u septembru nece imati validnih opravdanja. Fazon je da bi mi upravo s tom Finskom mogli igrati u devetom mjesecu, a ako Lauri bude tu, onda nemamo nikakvih sansi protiv njih.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha

PostPostao/la Bassha » 17 apr 2018, 20:39

Nurkic ce ovo ljeto potpisivat novi ugovor, i sigurno mu je to priotiret da sebi obezbjedi sto bolji ugovor. U Junu ga ja ne ocekujem ali u Septembru ako ne dodje onda nek se yebe :D
Loading--Bosnianbeast

Dloading

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 apr 2018, 21:19

Ma i ja mu u tom potpisivanju ugovora trazim nekakva opravdanja, ali nije on nije rookie pa da se nekom mora dokazivati. Svi timovi u nba znaju kakav je on i sta moze pruziti, tako da haman nista vise nije do njega.

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 17 apr 2018, 22:46

Nije problem dokazivanja nego povrjede jer u slucaju iste pada mu cjena
Mada se ja nadam i njemu i mirzi barem protiv francuza kod nas
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 17 apr 2018, 23:47

Нермин је у праву, могућност повреде у тим мечевима крајем јуна и почетком јула постоји (може да се деси), и то се може јако рђаво одразити на нови уговор.

Но, није само у питању могућност повреде, и овде се не треба равнати са вредносним системом рецимо у европској кошарци или спорту уопште. Ствари су мало комплексније.

У ен-би-еју нова сезона почиње 01.07. Играчи, слободни агенти, у периоду 01.-09.07. потписују нове уговоре (у првих 6 дана са заинтересованом франшизом, а онда франшизе у којима су насупали имају 3 дана да изједначе понуду). Формално, преговори агената играча и менаџмента франшиза пре 01.07. су забрањени, ако их и има (реално, вероватно да) то се ради строго дискретно.

И у том периоду значи 01.07. па док играч, слободан агент потпише уговор, постоје и одређене обавезе које се једноставно морају испоштовати.
Или она прича "де јуре" и "де факто", оно "де јуре" нико те не сили, можеш ти то одје*ати, рећи, ма је*ите се ви у ен-би-еју, ја играм утакмицу квалификација за СП за своју национачну селекцију, нико ти званично неће рећи да ћеш бити санкционисан, неће ти оно "званично" ни замерити, али "де факто" рачунај да си се сје*о.

Како је најбоље приказати то кроз примере, узећемо пример Николаса Батума из 2016-е. Тамо 2016-е баш у том термину су играни мечеви ОКТ, Француска је играла на Филипинима, Батум који је био у фази преговора био је са својом национачном селекцијом, али није био ни у саставу у групној фази, па је Француска те групне фазе ОКТ играла са 11 играча у саставу, дан након што је потписао нови уговор (120 мил.$ за 5 сезона 2016-21, тј 24 мил.$ по сезони) 09.07. наступа за своју националну селекцију у 1/2Ф ОКТ против Турске.

То је то, у ен-би-еју добро плаћају, предобро, Мирза ће наредне сезоне зарадити 10,5 мил.$, иако вероватно неће играти (чак ће проћи финансијски боље), Пековић је баталио кошарку 2015-е, и након тога у ове 3 године (2015-18) зарадиће 36 мил.$, слово уговора се мора испоштпвати, и Нуркић за нови уговор неће добити мање од 18-20 мил.$ по сезони (можемо се равнати са Батумом, који и није имао пуно бољу сезону 2015/16 од Јукине ове), но зато се морају испоштовати одређене обавезе, активности, па и нека "неписана правила", и која ако не испоштујете, скупо ће вас коштати.

И то је тако, вероватноћа да ен-би-еј играчи који ово љето постају слободни агенти, укључујужи и Нуркића, 29.06. и 02.07. заиграју у квалификацијама за СП за своје националне селекције је неких 0,00%.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 18 apr 2018, 01:27

nerminh74 WroteColonNije problem dokazivanja nego povrjede jer u slucaju iste pada mu cjena

Ma slazem se ja s tobom, a i @Divos je sve lijepo objasnio. Zato sam i rekao da se moze opravdati ako propusti naredno okupljanje, ali vec za septembar je druga prica. Mada, on moze slomiti nogu dok bude silazio niz stepenice, ili da se povrijedi na milion drugih nacina. U pitanju su samo dva meca, a ne treba ni pricati koliko bi nam znacio. Ja se takodjer nadam da ce Mirza biti pozvan i da ce se odazvati odmah na naredno okupljanje. On je sa nba zavrsio i nadam se da je svjestan da bi eventualno igranje na SP 2019. godine moglo biti kruna njegove karijere. On, bez sumnje, ima jos puno toga pokazati, a igranje u junu bi moglo biti od koristi i njemu i reprezentaciji. Treba vjerovati da i oni tako misle...

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 18 apr 2018, 08:01

kobe24 WroteColon
nerminh74 WroteColonNije problem dokazivanja nego povrjede jer u slucaju iste pada mu cjena

Ma slazem se ja s tobom, a i @Divos je sve lijepo objasnio. Zato sam i rekao da se moze opravdati ako propusti naredno okupljanje, ali vec za septembar je druga prica. Mada, on moze slomiti nogu dok bude silazio niz stepenice, ili da se povrijedi na milion drugih nacina. U pitanju su samo dva meca, a ne treba ni pricati koliko bi nam znacio. Ja se takodjer nadam da ce Mirza biti pozvan i da ce se odazvati odmah na naredno okupljanje. On je sa nba zavrsio i nadam se da je svjestan da bi eventualno igranje na SP 2019. godine moglo biti kruna njegove karijere. On, bez sumnje, ima jos puno toga pokazati, a igranje u junu bi moglo biti od koristi i njemu i reprezentaciji. Treba vjerovati da i oni tako misle...

znas i ti da su u pitanju 2-3 sedmice minimalno priprema, tako da je sansa za povrijedom daleko veča

ali APSOLUTNO se slažem sa tobom, ako ga ne bude u septembru onda je pizda najveca
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha

PostPostao/la Bassha » 11 maj 2018, 09:16

Valanciunas ce najvjerovatnije biti na raspolaganju selektoru

---
Najbolja je situacija s Darijem Šarićem, Draganom Benderom i Ivicom Zupcem.

„Oko Šarićeve želje za igranjem za reprezentaciju, tu nema nikakvog spora, niti će NBA blokirati njegov nastup. Bender je željan igranja za Hrvatsku i stavio se na raspolaganje, a Lakersi se slažu da Zubac debitira za seniorsku reprezentaciju“, rekao je Anzulović .

Bojan Bogdanović ima problema s ugovorom.

„Indiana ima opciju 'pokupiti' njegov ugovor za sljedeću sezonu, a ako to ne naprave, on neće smjeti igrati. Ne sumnjam da su u Indiani dovoljno pametni da ga zadrže. Trebali su ga već 'jučer' potvrditi. Mi čekamo rasplet.“

Problemi su s Hezonjom i Žižićem.

„Hezonja ima veliku želju za igranjem za Hrvatsku, a objasnio je to i svojem agentu. Ipak, situacija je takva da on neće imati klub do početka srpnja i tu nastaje problem. Što se tiče igranja u rujnu, tu nema nikakvih problema: kao što je sam rekao, bit će tu kad god bude mogao. Nakon njega, najkompleksnija je situacija sa Žižićem jer mu u ugovoru stoji da mora igrati Ljetnu ligu pa bi i on mogao za nas nastupiti tek u rujnu.“
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Bassha

PostPostao/la Bassha » 25 maj 2018, 17:16

Isto niti Jokica nema
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Bassha

PostPostao/la Bassha » 25 maj 2018, 17:22

slika
Loading--Bosnianbeast

Dloading

Natrag na “Evropska košarka”

Trenutno korisnika/ca: Riziko i 2 gosta.