ABA Liga 2018/19

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Šampion ABA Lige za sezonu 2018/19?

Budućnost
22
31%
Crvena Zvezda
25
35%
Cedevita
6
8%
Partizan
12
17%
Olimpija
4
6%
Mornar
0
Nema glasova.
Ostali
3
4%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la StevieG8 » 30 dec 2018, 20:47

Pokusavam da smislim nesto pametno za napisati nakon ovog poraza Budućnosti ali ne ide, samo ću reći da su ove plesačice bile :ljepota:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kovacic » 30 dec 2018, 21:01

Ništa ovdje nije čudno, Budućnost je jednostavno prsnula čim se pojavilo malo nervoze i nekoliko promašaja na liniji za tri poena, bili su na ivici sigurne pobjede nakon 26-27 minuta, ali umor nakon dolaska iz Njemačke jučer, novi trener sa nekim drugačijim idejama oko rotacija i akcija, novi igrači koji se još traže u sistemu, teško je bilo očekivati da će izgurati svih 40 minuta u ovakvom meču, pogotovo ako uzmemo u obzir seriju.
Zvezda odigrala sigurno i timski, apsolutno ne mislim da su jači od Budućnosti u nekom playoffu, mada se opet isto govorilo i za Budućnost kad je igrala prelijepu košarku prošle sezone, a Zvezda igrala duple utakmice u Euroligi pa proradila u finišu sezone. :mrgreen:

Ako uhvate neki ritam i stabilnost u smislu da Clark i Bell ne glume spasioce u ekipi koja je sada solidno popunjena i kada se vrati Ivanović, mislim da su favoriti za ABA ligu. Do tada, Zvezda ima priliku da dodatno ojača timski duh koji ih je krasio i prije i možda proba ostvariti nešto više u Europi.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Sanfrancisco » 31 dec 2018, 01:46

Ma nije Budućnost uigrana,to je najveći problem. Čim se uigraju,tamo negdje u maju,junu..počeće da pobjeđuju. :lol:

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kovacic » 31 dec 2018, 11:32

Sanfrancisco je napisao/la:Ma nije Budućnost uigrana,to je najveći problem. Čim se uigraju,tamo negdje u maju,junu..počeće da pobjeđuju. :lol:
Pa i nije, prošle sedmice dovedena tri igrača od kojih su dvojica za prvu petorku, treći trash time, otpustili trenera, naravno da nisu uigrani na visokom nivou, ljudi nisu još ni naučili akcije kako treba, a kamoli dogovorili raspodjelu minutaže u stručnom štabu.

Nisam rekao da je to neki univerzalni alibi za sinoćnji poraz, ali činjenica je da bi i Bayern i Zvezda vjerovatno bili pobijeđeni da je ovaj tim pravilno složen na početku sezone, umjesto loših akvizicija koje su narušile hemiju ekipe i trebalo im je dugo da se uklope. I dalje Earl i Jackson chokeaju akcije, kad im ne ide šut ekipa gubi, dok je Cole naprimjer mnogo lucidniji igrač i taj plejmejkerski trio bi bio jedan od boljih i u Euroligi.

Ja sam samo iznio svoju viziju tog plejofa, dosta smo još daleko od toga, Zvezda će vjerovatno uzeti onog momka iz FMPa što trpa cijelu sezonu i još neke igrače, svakako da će biti zanimljivo.

Gargamel83
Postovi: 89
Pridružen/a: 21 avg 2013, 17:53
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Gargamel83 » 31 dec 2018, 13:08

Na pocetku sezone kad su bili u istom stadijumu i Zvezda i Buducnost, Zvezda ih je 2x otresla k'o slinu. I sada je.
A sta, Zvezda ne moze bolje da se uigra? Samo ce Buducnost da napreduje dok ce ostali da stagniraju? Tesko.

Nece Zvezda vise nikoga, ako si mislio na Apica iz FMP tek njega necemo ove sezone, na centru smo jaki, slabi smo na pleju ako si mislio na Rebeca, niko vise iz FMP-a nece u Zvezdu jer je prosao prelazni rok za klubove iz ABA lige, mozemo nekog samo ko nije u ABA.

Ove je samo Dzikic mogao da ukomponuje, zato ih i jeste doveo ali nije imao vremena, to tek nece Repesa da uradi koji nije nikakav strucnjak sto se moglo videti po radu u Armaniju. On je najvece Zvezdino pojacanje sto se tice eventualnog susreta u Plejofu.

Niko ne kaze da je Buducnost kanta i da je Zvezda favorit ali ti pises kao da je Buducnost NBA tim i da samo treba da se uigraju, kao da ce ostali timovi da sede i cekaju to? Pitaju se valjda i drugi malo. Zvezda vec duze igra bez Dobrica koji je na disciplinovanju (nije povredjen) i neke 2-3 nedelje bez Faje-a, s njima ce to samo bolje da bude vremenom. Mozda ne bude dovoljno da se osvoji ABA, al sigurno je da ce da prodaju kozu ako treba

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Bassha » 31 dec 2018, 17:30

NIKOLA JANKOVIĆ U PARTIZANU
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Gargamel83
Postovi: 89
Pridružen/a: 21 avg 2013, 17:53
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Gargamel83 » 31 dec 2018, 18:27

Vidim pises velikim slovima, verovatno si uzbudjen hah :D to vam je najgora opcija koju su mogli da dovedu za centra. Propali talenat, dok je igrao za Olimpiju bacanja protiv Cedevite izvodio 2/15 (jedan momenat bilo 0/11)


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Bassha » 31 dec 2018, 18:33

Gargamel83 je napisao/la:Vidim pises velikim slovima, verovatno si uzbudjen hah :D to vam je najgora opcija koju su mogli da dovedu za centra. Propali talenat, dok je igrao za Olimpiju bacanja protiv Cedevite izvodio 2/15 (jedan momenat bilo 0/11)


Kopirao sam sa jednog sajta, nije mi se dalo ispravljati :D :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 31 dec 2018, 19:09

Koji kompleksas je ovaj Gargamel. :lol:

Solidno pojacanje za Partizan na tim centarskim pozicijama. Momak je odlican na ofanzivnom skoku, pravi je fajtere i ja volim takve tipove kosarkasa, mada je porazavajuce koliko je los s linije penala. Dobar je u igri 2na2, pa kontam da se moze upariti s Landaleom i da bi to moglo dobro funkcionisati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Bassha » 01 jan 2019, 15:51

Omic napusta Buducnost
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la alan_kardec » 02 jan 2019, 02:28

Nakon Budućnosti, pofino se pojačao i Partizan. Biće ovo možda i najneizvjesniji playoff aba lige.

Zvezda je u odličnoj poziciji, prvo mjesto je već osigurano, Tomić vrhunski obavlja posao, аli... Ne možeš sa Čovićem, Nenadićem, Kešeljom... u ovakvoj konkurenciji napasti el. Vidjeli smo koliko škripi kad Reglanda ne ide a pravu zamjenu za njega nemamo.

Budućnost mi je nejasna potpuno. Prvi su formirali roster, još u junu čini mi se, zadržali bukvalno sve domaće igrače od prošle sezone, čitav kostur je tu, pojačan vrlo dobrim strancima, plus je ostao i Džikić. Odradili su zajedno čitave pripreme, međutim oni od početka sezone loše izgledaju, gube u serijama... Pominju se klanovi, sukobi u svlačionici, povreda Ivanovića... Igrački gledajući, sa ova tri zadnja pojačanja, oni su daleko najjači tim na Jadranu, hoće li to sa Repešom uspjeti da opravdaju, teško je reći. Miješaju tim, mijenjaju mnogo, nakamarali igrača, skrkali u tim ko zna koliko, baš neplanski. Doveli trojicu novih igrača pa poslije par dana otpustili trenera :rol: U takvoj situaciji, gdje se u januaru promjeni pola tima u odnosu na početak sezone, gdje je tim neuigran, gdje je pritisak veliki, teško bi se snalazio i neki kvalitetniji trener. Biće oni ipak opasni u po, ne sumnjam.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la lumani » 02 jan 2019, 11:34

Bassha je napisao/la:Omic napusta Buducnost

Kreten od igraća, spreman je otići u kinu i reci da je budista samo da ga zavole.

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la djoleprijedor » 02 jan 2019, 12:25

Okreni,obrni,najrealnije je da PO igraju CZ,Budućnost,Cedevita i Partizan na kraju.I slažem se sa onim što je neko gore napisao-mogao bi ovo biti jedan od najuzbudljivijih PO u istoriji ABA,još od onog Beogradskog kad se igralo hrvatsko finale(tada je bio FF,ali ipak završnica je u pitanju).
Mens sana in corpore sano.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la FoSte95 » 02 jan 2019, 22:11

Po meni realno gledano Zvezda je trenutno prvi favorit za titulu, e sada i Budućnost je sve dobijala do proljeća pa su onda došli porazi i oscilacije u igri. Uglavnom ima jos dosta do play-offa a sada ko ce koga tu dobiti vidjećemo.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Gargamel83
Postovi: 89
Pridružen/a: 21 avg 2013, 17:53
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Gargamel83 » 03 jan 2019, 10:24

kobe24 je napisao/la:Koji kompleksas je ovaj Gargamel. :lol:

Solidno pojacanje za Partizan na tim centarskim pozicijama. Momak je odlican na ofanzivnom skoku, pravi je fajtere i ja volim takve tipove kosarkasa, mada je porazavajuce koliko je los s linije penala. Dobar je u igri 2na2, pa kontam da se moze upariti s Landaleom i da bi to moglo dobro funkcionisati.
Mozda ti tata kompleksas, ja sigurno nisam. Ja za razliku od tebe gledam ili barem pokusavam da gledam realno stvari dok ti skroz suprotno, sve sto drugi rade je extra, sto Zvezda uradi sve nekako "metiljavo" ma nije valja.

U redu, nikakav problem, samo neka oni dovode balvane kao sto je pomenuti Jankovic koji je verovatno Miskova kombinacija jer im je doveo Renfroa pa usluga za uslugu kao sto je svojevremeno bio i Keselj u Zvezdi. Al ne razumes ti to.

Umesto koga ce ga? Imaju skroz solidne centre u Gagicu i Lendleju koji je i bolji i perspektivniji od Jankovica. Ako misle na 4 da koriste Lendleja onda ce da guse drugog Jankovica jer ce Velickovic uvek da dobije svojih nekih 10-15 minuta, o gusenju Pecarskog da ne pricamo. Ja bas sumnjam da ce da igra u paru sa Lendlejom ali videcemo vec, svejedno vise da odmogne promasenim bacanjima nego sto ce da doprinese poenima i skokovima.

Nemoj druge da nazivas kompleksasima i da vredjas bez ikakvog povoda pa posle kmecis administracviji kad ti neko odgovori

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 03 jan 2019, 10:53

Gargamel83 je napisao/la: Mozda ti tata kompleksas, ja sigurno nisam. Ja za razliku od tebe gledam ili barem pokusavam da gledam realno stvari dok ti skroz suprotno, sve sto drugi rade je extra, sto Zvezda uradi sve nekako "metiljavo" ma nije valja.

U redu, nikakav problem, samo neka oni dovode balvane kao sto je pomenuti Jankovic koji je verovatno Miskova kombinacija jer im je doveo Renfroa pa usluga za uslugu kao sto je svojevremeno bio i Keselj u Zvezdi. Al ne razumes ti to.

Umesto koga ce ga? Imaju skroz solidne centre u Gagicu i Lendleju koji je i bolji i perspektivniji od Jankovica. Ako misle na 4 da koriste Lendleja onda ce da guse drugog Jankovica jer ce Velickovic uvek da dobije svojih nekih 10-15 minuta, o gusenju Pecarskog da ne pricamo. Ja bas sumnjam da ce da igra u paru sa Lendlejom ali videcemo vec, svejedno vise da odmogne promasenim bacanjima nego sto ce da doprinese poenima i skokovima.

Nemoj druge da nazivas kompleksasima i da vredjas bez ikakvog povoda pa posle kmecis administracviji kad ti neko odgovori
E nek si mi se nagovorio. :rol:

Kralju, mene boli ona stvar i za Zvezdom i za Partizanom. Istina, crno-bijeli su mi malo simpaticniji, ali ni za jedan od ta dva kluba ne navijam i nemam nikakvog razloga da budem pristrasan.

Boldirano je jos jedan dokaz da si klasicni kompleksas. Ja za skoro 9 godina na ovom forumu nisam napisao vise od 5 postova na temi ABA lige, a pogotovo nisam pisao o Zvezdi. Medjutim, citam redovno i nije mi bilo tesko primijetiti da si ti neko ko u svima vidis nekakvog protivnika tom klubu za koji navijas, a sta to moze biti do kompleks?!

Zvezda je trenutno dvije klase iznad Partizana i sanse da ovo bude Partizanova sezona nisu vece od 15%. Da je Jankovic dosao kod njih, ja bih rekao da bi prespavao na klupi 80% meceva, ali Partizanu bi mogao biti od koristi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Gargamel83
Postovi: 89
Pridružen/a: 21 avg 2013, 17:53
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Gargamel83 » 05 jan 2019, 21:36

Od koga kompleks?? :D

Klub za koji ja navijam je najuspesniji u poslednjih 10 godina na ovim prostorima, u oba najpopularnija sporta, od koga ja mogu da imam kompleks ziv bio? Raspale Buducnost koju smo razbili 3x ove sezone a za koju neki pisu kako "ce tek da se uigraju", mada im nesto ne ide s tim "uigravanjem", kao da samo oni imaju da se "uigravaju" dok ce ostali da to gledaju i ne rade nista. Koja ima prosecno po 30 bacanja u ABA ligi dok u EL jedva da imaju 15 :D

Kompleks od Partizana?? :D To jos smesnije, pa oni ne mogu Mornar da dobiju veceras bez pomoci sudija, drzava im sipa pare u klub sakom i kapom jer je mali Andrej (Vucicev brat) hteo da preuzme Zvezdu al nije uspeo pa sada gura pare u Partizan da bi uzeli trofeje a da bi Zvezda oterala Covica da bi ovaj usao kao neki spasilac u klub. Jbg znam da ti je to tesko poverovati al veruj da je istina.

A sto se tice pomenutog Jankovica, lik je klasnicno drvo sto ce se i pokazati u nastavku sezone (a nagovestio veceras :D ), ja sam napisao post u kojem sam se zacudio sto ga momak ovde najavio velikim slovima kao da je dosao Dzejms a ne klasicna bukva a onda ti upadas i nekog nazivas kompleksasima :D

Sacuvaj za sebe tu dijagnozu, mozda i mamu i tatu, izgleda da ti to nasledno u porodici.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 06 jan 2019, 08:16

Hajde sto si kompleksas, to nije toliki problem, ti si i nevidjena seljacina. Samo najveci sljam ovog foruma spominje roditelje drugih forumasa. Ja ne spadam na tako niske grane i tvojima zelim zdravlje i srecu, kad vec nisu uspjeli odgojiti tebe kako treba. Nije im lahko uopste...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Gargamel83
Postovi: 89
Pridružen/a: 21 avg 2013, 17:53
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Gargamel83 » 06 jan 2019, 08:34

Ja seljacina a lik upao i naziva kompleksasem.. Kreni prvo od sebe decko, ja ti se do tog posta niti jednom nisam obratio, nisam znao ni da postojis, i onda upadnes i nazivas kompleksasem. Mozda jesam seljacina ali veca od tebe sigurno nisam. Pojma nemam kako si uspeo da nakupis 6.000 postova ovde a da te nisu davno poslali na hladjenje.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la alan_kardec » 07 jan 2019, 20:57

Budućnost pregovara sa Kuzmićem :zzz:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.