ABA Liga 2018/19

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Šampion ABA Lige za sezonu 2018/19?

Budućnost
22
31%
Crvena Zvezda
25
35%
Cedevita
6
8%
Partizan
12
17%
Olimpija
4
6%
Mornar
0
Nema glasova.
Ostali
3
4%
 
Ukupno glasova: 72

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 12 jan 2019, 23:01

Evo opet ovog lorda s njegovim teorijama. :rol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2019, 23:05

a dva komentara iznad, lik prosipa očiti fašizam floskulama o bolesnom narodu, al ti to ne smeta :lol: :arrow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 12 jan 2019, 23:24

alan_kardec je napisao/la:a dva komentara iznad, lik prosipa očiti fašizam floskulama o bolesnom narodu, al ti to ne smeta :lol: :arrow:
Kakav fasizam, legendo?! Meni je ovaj Francisko fascinantan jer je utripovao da je Zvezda aman neki velikan i da su sve sile usmjerene protiv njih. Hz1987 bi isti ovaj komentar napisao i da je gostovao Partizan. Nema tu nikakve razlike, samo je razlika sto se ovaj svaki put uhvati na pomen nekakve Zvezde. Zar treba biti realno da ljudi ne navijaju za svoj klub i djecu iz njihovog grada, a podrzavaju tamo neki klub iz susjedne drzave? Ono, sta mene boli q za malim Ilicem, dobar ovaj neki Ragland, treba za njega navijati. To bi isto bilo da lupam sutra dodje ekipa iz Novog Pazara u Tuzlu i ja navijam za njih protiv Slobode. To nema veze sa zdravim mozgom. Ti mozes navijati za Zvezdu kad igra protiv bilo koga drugog, ali navijati za njih kad igra protiv kluba i djece s kojima dijelis grad i sve ostalo je van svake pameti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Sanfrancisco » 12 jan 2019, 23:32

kobe24 je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:a dva komentara iznad, lik prosipa očiti fašizam floskulama o bolesnom narodu, al ti to ne smeta :lol: :arrow:
Kakav fasizam, legendo?! Meni je ovaj Francisko fascinantan jer je utripovao da je Zvezda aman neki velikan i da su sve sile usmjerene protiv njih. Hz1987 bi isti ovaj komentar napisao i da je gostovao Partizan. Nema tu nikakve razlike, samo je razlika sto se ovaj svaki put uhvati na pomen nekakve Zvezde. Zar treba biti realno da ljudi ne navijaju za svoj klub i djecu iz njihovog grada, a podrzavaju tamo neki klub iz susjedne drzave? Ono, sta mene boli q za malim Ilicem, dobar ovaj neki Ragland, treba za njega navijati. To bi isto bilo da lupam sutra dodje ekipa iz Novog Pazara u Tuzlu i ja navijam za njih protiv Slobode. To nema veze sa zdravim mozgom. Ti mozes navijati za Zvezdu kad igra protiv bilo koga drugog, ali navijati za njih kad igra protiv kluba i djece s kojima dijelis grad i sve ostalo je van svake pameti.

Ajde ne lupaj više svega ti..koga ti foliraš? Navijao bi ti za Slobodu naravno,ali da dođe Novi Pazar u Banja Luku,Bijeljinu,..onda bi ti navijao i te kako za Novi Pazar..pusti se te šuplje priče za malu djecu..čudite se što navijači Zvezde iz Banja luke u Laktašima navijaju za Zvezdu,a ne za Igokeu..e svašta

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la alan_kardec » 12 jan 2019, 23:56

Ako ne navijaš za djecu Igokee, onda si bolestan i imaš psihički poremećaj, a a djeca Igokee su Sava Lešić, Vuk Radivojević, Latavious Williams, Robert Rikić, Marko Luković, Vuk Radivojević, Lafayette, Anđušić... :arrow: hau jes no :lol: :arrow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 13 jan 2019, 00:12

Ok, sry, nije do mene sto vam kontanje nije jaca strana. Ovaj Francisko je ponovo promasio ceo fudbal, ali nije mu zamjeriti. Crtanje je jedino sto mi preostaje - I za Zvezdu i za Igokeu igraju Srbi, kao sto i za Slobodu i za Novi Pazar igraju Bosnjaci, pa je logicno da ces navijati za klub iz svog grada za koji pretezno igraju sportisti iz tvog naroda.

Alane; Ni za jedan klub ne igraju iskljucivo domaci igraci. Za njega navijas prvenstveno jer predstavlja tvoje mjesto i tvoj grad, a zatim i sto njegove boje brane momci s kojima si do jucer zajedno isao u skolu ili ste odrasli u istoj ulici. Mozda ovo i nije bas lahko razumjeti, ali sta da se radi. Srdacan pozdrav obojici! :wave:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 00:22

@Kobe, ima rezona to što ti pričaš, al' mislim da u ovom slučaju važe drugačija "pravila".

Zvezda i Partizan su ubjedljivo, ubjedljivo najjači i najveći sportski kolektivi na području ex-yu, klubovi sa navijačkim bazama vjerovatno u svakoj od ex-yu država i samim tim meni je apsolutno razumljivo ovo što se dešava na domaćim utakmicama Igokee protiv Zvezde i Partizana.

Vjerujem da je ista situacija i kada pomenuti klubovi gostuju negdje u Srbiji u okviru njihove domaće lige npr. Preveliki su to sportski kolektivi da za njih ne navija većina srpskog stanovništva bilo gdje u svijetu, pa tako i u BiH.

I nema ekvivalenta sa kojim ih možeš porediti u ex-yu, Dinamo i Hajduk u fudbalu mogu biti sličan primjer (ali ne skroz identičan), npr. uvjeren sam da Dinamo i Hajduk ne bi imali ni blizu podršku navijača u Mostaru ili Širokom kao što Zvezda i Partizan (bilo koji sport) imaju van Beograda ili da budemo konkretni, u RS-u npr.

Željo i Sarajevo još jedno koplje ispod Dinama i Hajduka, oni u suštini nemaju većinsku podršku nigdje van Sarajeva. Sve ti je to do veličine sportskog kolektiva.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hz1987
Postovi: 2088
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la hz1987 » 13 jan 2019, 00:46

Raonffa je napisao/la:@Kobe, ima rezona to što ti pričaš, al' mislim da u ovom slučaju važe drugačija "pravila".

Zvezda i Partizan su ubjedljivo, ubjedljivo najjači i najveći sportski kolektivi na području ex-yu, klubovi sa navijačkim bazama vjerovatno u svakoj od ex-yu država i samim tim meni je apsolutno razumljivo ovo što se dešava na domaćim utakmicama Igokee protiv Zvezde i Partizana.

Vjerujem da je ista situacija i kada pomenuti klubovi gostuju negdje u Srbiji u okviru njihove domaće lige npr. Preveliki su to sportski kolektivi da za njih ne navija većina srpskog stanovništva bilo gdje u svijetu, pa tako i u BiH.

I nema ekvivalenta sa kojim ih možeš porediti u ex-yu, Dinamo i Hajduk u fudbalu mogu biti sličan primjer (ali ne skroz identičan), npr. uvjeren sam da Dinamo i Hajduk ne bi imali ni blizu podršku navijača u Mostaru ili Širokom kao što Zvezda i Partizan (bilo koji sport) imaju van Beograda ili da budemo konkretni, u RS-u npr.

Željo i Sarajevo još jedno koplje ispod Dinama i Hajduka, oni u suštini nemaju većinsku podršku nigdje van Sarajeva. Sve ti je to do veličine sportskog kolektiva.
druze, problem bosne je kompleks nize vrijednosti, svih njenih stanovnika. poremecaj brate mili, poremecaj. ne postoji lokalpatriotizam, ne postoji ono malahsko. pa covjece, prije se sastane vratnik protiv sarajeva na turniru, covjece - koje sarajevo? za vratnik se navija, vene rezu jes normalan. pa prvi hase jbt!
ovo danas, nema te pripadnosti, patriotizma vec na koljena i lizes guzicu jel ti dodje dinamo, zvijezda, partizan il hajduk. smijesno brate, smijesno. jad i cemer. domaceg slatka ne bi pojeo, tudji izmet bi lizao jer je iz bg il zg. zato i jesmo u svi u pm. daj komisiji i susjedu djabe pa makar gladovao.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la Raonffa » 13 jan 2019, 00:58

hz1987 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:@Kobe, ima rezona to što ti pričaš, al' mislim da u ovom slučaju važe drugačija "pravila".

Zvezda i Partizan su ubjedljivo, ubjedljivo najjači i najveći sportski kolektivi na području ex-yu, klubovi sa navijačkim bazama vjerovatno u svakoj od ex-yu država i samim tim meni je apsolutno razumljivo ovo što se dešava na domaćim utakmicama Igokee protiv Zvezde i Partizana.

Vjerujem da je ista situacija i kada pomenuti klubovi gostuju negdje u Srbiji u okviru njihove domaće lige npr. Preveliki su to sportski kolektivi da za njih ne navija većina srpskog stanovništva bilo gdje u svijetu, pa tako i u BiH.

I nema ekvivalenta sa kojim ih možeš porediti u ex-yu, Dinamo i Hajduk u fudbalu mogu biti sličan primjer (ali ne skroz identičan), npr. uvjeren sam da Dinamo i Hajduk ne bi imali ni blizu podršku navijača u Mostaru ili Širokom kao što Zvezda i Partizan (bilo koji sport) imaju van Beograda ili da budemo konkretni, u RS-u npr.

Željo i Sarajevo još jedno koplje ispod Dinama i Hajduka, oni u suštini nemaju većinsku podršku nigdje van Sarajeva. Sve ti je to do veličine sportskog kolektiva.
druze, problem bosne je kompleks nize vrijednosti, svih njenih stanovnika. poremecaj brate mili, poremecaj. ne postoji lokalpatriotizam, ne postoji ono malahsko. pa covjece, prije se sastane vratnik protiv sarajeva na turniru, covjece - koje sarajevo? za vratnik se navija, vene rezu jes normalan. pa prvi hase jbt!
ovo danas, nema te pripadnosti, patriotizma vec na koljena i lizes guzicu jel ti dodje dinamo, zvijezda, partizan il hajduk. smijesno brate, smijesno. jad i cemer. domaceg slatka ne bi pojeo, tudji izmet bi lizao jer je iz bg il zg. zato i jesmo u svi u pm. daj komisiji i susjedu djabe pa makar gladovao.
A šta će i postojati lokalpatriotizam i mahalsko kad nam je klupski sport koletktivno bliže nivou amaterizma nego nivou profesionalizma u nekim mjerenim sportskim okvirima.

Najveći sportski kolektivi i klubovi u državi su ili ugašeni skroz ili ugašeni samo još to ne priznaju ili se koprcaju u blatu (fudbalski klubovi), a kamo li neka Igokea, Vratnik, Vrbanjuša ili šta već. Masovna pojava nekih klubova bez tradicije i historije u svim sportovima sa kojima se običan svijet ne poistovjećuje ni u kom smislu, koji služe samo kao klasična kapitalistička mašinerija kroz koju prolaze igrači, pare, sponzori, bogati se par vodećih ljudi tih kolektiva i to ti je to.

Al' opet to nema veze sa konkretnim primjerom, brate i sam znaš da su Zvezda, Partizan, Dinamo, Hajduk uvijek (i prije rata i poslije rata) imali veliku navijačku bazu u BiH i to nije ništa čudno, barem ne za mene.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la hamzaTM87 » 13 jan 2019, 11:24

hz1987 je napisao/la:Oplako sam...hahahahah...Laktasi, Igokea vs Zvijezda, puna dvorana, zadnji minut, egal...Igokea krece u napad, cijela dvorana zvizdi, Igosi prave gresku pod svojim kosem, zvjezdas zakucava i dvorana eksplodira od odusevljenja. Eeeeeeee jbmti zivot i Bosnu i bolestan narod. Roditi se, zivjeti, ulagati u svoj klub i mrziti sve svoje navijajuci za neku tamo Zvijedzu iz BG. Za cuclanja hahaha
Ništa čudno, pogledaj prenose turske lige kada Galatasaray (pa i Fener) igra na strani, u svakoj dvorani van Istanbula imaju više svojih navijača i domaćinsku atmosferu.

Partizan i Zvezda su brend na ovim prostorima, i bilo gdje u Srbiji i RS će imati više svojih navijača neovisno koji im je protivnik domaćin.

Kada bolje razmislim, draže bi mi bilo da danas-sutra pobjedi Partizan ili Zadar nego Spars jer sa tim klubom me apsolutno nema ništa povezati---
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 13 jan 2019, 13:07

Klasicni Bosnjo! Zato nas kolju i ubijaju tri stoljeca u kontinuitetu, a mi svejedno nastavljamo po starom. :thumbup:

OT: Ocekujem zanimljiv okrsaj Olimpije i Mege. Moglo bi to biti zanimljivo i nama u Bosni jer bi Lazic i Atic trebali cuvati jedan drugog.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

FoSte95
Postovi: 12610
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la FoSte95 » 13 jan 2019, 13:39

Iskreno i meni je vam pameti da neko iz BL navija za Zvezdu ili Partizan protiv Borca ili Igokee a jos na banjalučkom tlu. To ti je kao yebo ovo naše daj ovo drugo jer je kao bolje i sjajnije.
Zvezda i Partizan nemaju publiku zato što su neki ogromni velikani i sto strasne uspijehe imaju (pogotovo u ovom post ex-yu vremenu) nego više je to pitanje politike i homogenizacije srba iz ex-yu republika oko nečeg zajedničkog. U BiH i nemas neki jak klub tako da nema te neke polarizacije dok u CG je to vec vidljivo sa Budućnosti. Crnogorci navijaju za Budućnost dok Srbi se drže Zvezde i Partizana ( doduse jedan dio Srba se okrenuo Budućnosti ali neznatan)
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la frenki » 13 jan 2019, 13:50

ne smetnite da su i cz i partizan osnovani kao prvorazredni politički projekti, i taj karakter, uz nacionalni, neprestano je prisutan, nekad više, nekad manje, ovisno o širem državno-političkom kontekstu. biti zvezdaš ili partizanovac bilo je ( i sad) je nacionalni identitet, naročito u ruralnijim dijelovima. sve je to kompleksno, ali i razumljivo, sviđalo se to meni/nekom ili ne...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 13 jan 2019, 14:56

FoSte95 je napisao/la:Iskreno i meni je vam pameti da neko iz BL navija za Zvezdu ili Partizan protiv Borca ili Igokee a jos na banjalučkom tlu. To ti je kao yebo ovo naše daj ovo drugo jer je kao bolje i sjajnije.
Zvezda i Partizan nemaju publiku zato što su neki ogromni velikani i sto strasne uspijehe imaju (pogotovo u ovom post ex-yu vremenu) nego više je to pitanje politike i homogenizacije srba iz ex-yu republika oko nečeg zajedničkog. U BiH i nemas neki jak klub tako da nema te neke polarizacije dok u CG je to vec vidljivo sa Budućnosti. Crnogorci navijaju za Budućnost dok Srbi se drže Zvezde i Partizana ( doduse jedan dio Srba se okrenuo Budućnosti ali neznatan)
Medju kojima si i ti. :mrgreen:

Doduse, ti si i vjerni fan KK Bosne i OKK Sparsa. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la hamzaTM87 » 13 jan 2019, 15:02

kobe24 je napisao/la:Klasicni Bosnjo! Zato nas kolju i ubijaju tri stoljeca u kontinuitetu, a mi svejedno nastavljamo po starom. :thumbup:

OT: Ocekujem zanimljiv okrsaj Olimpije i Mege. Moglo bi to biti zanimljivo i nama u Bosni jer bi Lazic i Atic trebali cuvati jedan drugog.
Prijatelju, osnovna i početna razlika između mene i tebe je ta što sam ja toliko zaljubljen u košarku da ne dozvoljam politici da prismrdi ikako tom odnosu. Tako da neka naša potencijalna diskusija odmah tu i završava jer kod tebe a i mnogih na ovom forumu je apsolutno suprotno.

Kao neko ko je odrastao čitajući knjige o Draženu, Đerđi, Kreši, Kinđetu i ostalima, kao neko ko je desetine puta iznova pregledao Saletove, Kecmanove i Nenine meč vinere, maksuz išao da osjetim atmosferu Jazina, Pionira ili Tivolija, nikada neću moći staviti Spars, Igokeu, Megu, Cedevitu ili bilo koga drugog ispred ekipa koje napaćenom narodu na ovim prostorima desetljećima znače jako puno u životu
ZELJEZNICAR 1921!

FoSte95
Postovi: 12610
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la FoSte95 » 13 jan 2019, 15:13

kobe24 je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:Iskreno i meni je vam pameti da neko iz BL navija za Zvezdu ili Partizan protiv Borca ili Igokee a jos na banjalučkom tlu. To ti je kao yebo ovo naše daj ovo drugo jer je kao bolje i sjajnije.
Zvezda i Partizan nemaju publiku zato što su neki ogromni velikani i sto strasne uspijehe imaju (pogotovo u ovom post ex-yu vremenu) nego više je to pitanje politike i homogenizacije srba iz ex-yu republika oko nečeg zajedničkog. U BiH i nemas neki jak klub tako da nema te neke polarizacije dok u CG je to vec vidljivo sa Budućnosti. Crnogorci navijaju za Budućnost dok Srbi se drže Zvezde i Partizana ( doduse jedan dio Srba se okrenuo Budućnosti ali neznatan)
Medju kojima si i ti. :mrgreen:

Doduse, ti si i vjerni fan KK Bosne i OKK Sparsa. :D
prije svega lokal patriota. Da je bog do bosna onakav klub kakav treba biti sa bosninom istorijom, zašto bi navijao za neki BG klub kada u gradu imaš bivšeg prvaka Evrope :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la kobe24 » 13 jan 2019, 15:26

Taman, samo si onda trebao s navijacima te iste Zvezde otici i proslaviti dan RS-a. To ni u kom slucaju nije politika, a garant je bilo dobrog mezeta i rakijice. Dobrodusni Bosnjo iz Srebrenice i dan danas s njima slavi srpske praznike i nazdravlja uz rakiju. :ljepota:

Sve dok taj narod i navijaci tih 'velikana' javno velicaju ratne zlocince i genocidnu tvorevinu, ja ih ne mogu voljeti, a kamoli ih stavljati ispred bosnjackog kluba bez kojeg bi nam danas sve omladinske selekcije igrale B diviziju, a i seniori bi bili u jos vecoj dubiozi. Ako ti svim srcem podrzavas Zvezdu, koja se nikad nije ogradila od svojih navijaca zbog velicanja Karadzica i Mladica, a ne podnosis Sparse, koji nam godinama daju najvise reprezentativaca, onda hvala Bogu sto se ti i ja razlikujemo.

Foste95, ma ti si brate gigant i hvala Bogu da u ovoj drzavi jos uvijek ima normalnih ljudi. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la alan_kardec » 13 jan 2019, 16:09

Jao priče :tokralju:
Koliko juče bukvalno, Igokea je za veliku većinu ovdje bila mali, provincijski, Dodikov, režimski, skorojevićki, klub bez tradicije.... i ko zna šta još, a već danas svi lokalci trebaju da navijaju za Igokeu. Pa Zvezdo šta im ovo radiš :urnebes:
Zašto treba da navijaju? Zato što u Igokei igraju lokalni momci. A kad je to Igokea forsirala svoj podmladak i lokalne momke? Pa nikad :lol: U sadašnjem rosteru a i u onim prijašnjim skoro ne da nema igrača koji su rođeni u Laktašima, BL... nego nema ni igrača rođenih u BiH. Skoro, kažem. Uvijek su glavnu riječ vodili Ameri i igrači iz okruženja, ali uvijek. I onda je neki argument to da Igokea forsira svoju djecu.

Forumaši iznad mene su fino objasnili, Zvezda na ex-yu prostoru ima jaku bazu i tu se sva priča završava. Ljudi odavde išli u Milano, Salcburg, Keln, London, Prag, Moskvu... da bodre Zvezdu, a da ne napune dvoranu u Laktašima. Ma hajte molim vas :arrow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la djoleprijedor » 13 jan 2019, 18:07

kobe24 je napisao/la:Taman, samo si onda trebao s navijacima te iste Zvezde otici i proslaviti dan RS-a. To ni u kom slucaju nije politika, a garant je bilo dobrog mezeta i rakijice. Dobrodusni Bosnjo iz Srebrenice i dan danas s njima slavi srpske praznike i nazdravlja uz rakiju. :ljepota:

Sve dok taj narod i navijaci tih 'velikana' javno velicaju ratne zlocince i genocidnu tvorevinu, ja ih ne mogu voljeti, a kamoli ih stavljati ispred bosnjackog kluba bez kojeg bi nam danas sve omladinske selekcije igrale B diviziju, a i seniori bi bili u jos vecoj dubiozi. Ako ti svim srcem podrzavas Zvezdu, koja se nikad nije ogradila od svojih navijaca zbog velicanja Karadzica i Mladica, a ne podnosis Sparse, koji nam godinama daju najvise reprezentativaca, onda hvala Bogu sto se ti i ja razlikujemo.

Foste95, ma ti si brate gigant i hvala Bogu da u ovoj drzavi jos uvijek ima normalnih ljudi. :)
Ovo je van teme,ali stvarno ne razumijem kako vi Bošnjaci možete očekivati od nas Srba da volimo BiH i da je osjećamo svojom otadžbinom/domovinom-kako god,lijepljeći ovakve epitete na RS i etiketirajući cijeli srpski narod ovde kao genocidan?Ljudi moji,možete vi voliti ili ne voliti nešto,ali u mjeri koliko je BiH realnost,toliko je i RS,u njenom ustavu i u medjunarodnom sporazumu-gdje ne pise genocidna tvorevina-vec Republika Srpska.I takvu je voli i sa takvim njenim nazivom se poistovjecuje 99% Srba u njoj,ili ti 31-2% u BiH.Svaka od strana u BiH bi imala ove i one razloge,da krene kroz istoriju i kopa po zrtavam i ratovima pa da druge etiketira kao genocidne,fasisticke i ostalo.Zlocine su cinili pojedinici,ne narodi,i pusti me te price da je to radila samo jedna strana ovde.radili su svi!Braco Bosnjaci,ako zelite suzivot i da se svi normalno uvazavamo,postujemo,da svi ovu drzavu posmatramo kao svoju,kanite se ovih kvalifikacija i etiketa.Svako dobro!
Mens sana in corpore sano.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15703
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: ABA Liga 2018/19

Post Postao/la BosniaBoston » 13 jan 2019, 18:22

Ni jedna ni druga strana nije u pravu.Mi trebamo da shvatimo da je rs bh entitet i da nismo jedini narod i to moramo da prihvatimo.Srbi moraju da shvate da zive u BiH i da prihvate da rs nece biti nezavisna.Kad se to shvati bit ce ovoj napacenoj drzavi bolje.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.