Euroleague 2020/2021

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Ko ce osvojiti Euroligu:

Anadolu Efes
17
81%
Barcelona
4
19%
 
Ukupno glasova: 21


Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Lillard » 30 maj 2021, 23:18

KapitenK je napisao/la:
30 maj 2021, 23:08
:tokralju: :ljepota:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
hugoviana
Postovi: 419
Pridružen/a: 30 jun 2018, 00:50
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la hugoviana » 30 maj 2021, 23:27

Splash brothers Šejn i Vasa :bow:

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la BIHpatriota » 30 maj 2021, 23:30

Steta što ce se ova ekipa Efesa razići

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la FRANK RIBERY » 30 maj 2021, 23:31

Vasu vidim kao lider, ili jednog od boljih igraca Oklahome...

Efes je daleko najbolji tim u Evropi dvije sezone zaredom.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Goretzka
Postovi: 2709
Pridružen/a: 23 mar 2019, 18:24
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Goretzka » 30 maj 2021, 23:40

Pa ovi levati ni u kosarci nista ne mogu uzet. Bravo Efes !

Avatar
Felixians4
Postovi: 7445
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Felixians4 » 30 maj 2021, 23:50

Zaslužila je i ova "franšiza" titulu. Ataman s Besiktasom 2012. euro trofej + kup i prvenstvo, galata 2013. prvenstvo 2014. nisu se pojavili na game7 feneru te 2016.eurocup. S Montepaschijem isto euro trofej, u efesu zadnja titula Turske 2009. vratio se 2017. i 2019. titula , finale eurolige 2019. namjerili se na brutalni cska u susretu na skoro 200 poena, lani covid prekid. Vratili se orni i s istim ljudstvom za razliku od partizana kog je to ubilo ko i ubačaj nolan smitha.

Barci je osim Higginsa nedostajao drugi s produkcijom poena,Davies je fino vukao na silu,ubo i bitnu trojku povratka, no Calathes i Mirotić nisu preslikali 10 % iz polufinala,nije se moglo tako. Bome je Šaras zakazao i s branjenjem Shanea i Vasilija, 3 poraza ove sezone od Efesa, i 6/6 vrhunskih partija dotičnog dua u njima,to je ipak minus i treneru. Kapetan Oriola i Hanga trebali su dobiti određenu prigodu. Čudno su handlali s malim Bolmarom,bacili ga u žrvanj kad se otkrilo da ide u NBA i on je svoju rolu izvrsno odradio.

Efes realno next season može biti zadovoljan s playoffom budući da ubitačni razigravački tandem odlazi u NBA,a Simon,Dunston,Anderson,Moerman pošteno gaze tridesete dok Blaugrana sigurno se pozicionira i financijski i ambicijama,tradicijski i kvalitetom u dugoročnu silu ponovno. Šarunas ukoliko povrate krunu u Endesi,apsolutno odlična debitantska godina.
Bio je sa Žalgirisom na F4,skupio je već iskustva, upoznat je itekako na sve načine s Euroligom. Znam da ga mnogi osporavaju,no možda najbolji dokaz je što su Toronto Raptorsi vagali između njega i Nursea,ostalo je povijest. Istovremeno je i Barca bila zainteresirana,no nisu ušli u pregovore. JC Navarro sada je preuzeo funkciju direktora,on takve propuste raditi neće,a povratkom Laporte na čelo čitavog BARCELONA Sport giganta da tako nazovem "Ponos Katalonije", ambicije kao i budget su najviše moguće.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Shategabri » 31 maj 2021, 09:11

FRANK RIBERY je napisao/la:
30 maj 2021, 23:31
Vasu vidim kao lider, ili jednog od boljih igraca Oklahome...

Efes je daleko najbolji tim u Evropi dvije sezone zaredom.
Meni se čini da mu to nije najbolji izbor. OKC je onako divlja ekipa.
Koševo Zapad

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Divos » 31 maj 2021, 11:06

Ефес је $ $ $ је ? " ? $ $ ?.
? ", & " у & (https://www.****.com/kosarka/ve ... ule/388705) је " % у " " је ? " " ? " " " ? ". & за Васу.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la dscile » 31 maj 2021, 17:21

Micic :salut: :salut:

Zadivljen sam njegovim napretkom, sta je covjek uradio u ovih par godina od propale epizode u Bajernu. Sledeci korak mora biti NBA, vrijeme je :tokralju:




Ovi i dalje nisu prebolili sto jednog Crnogorca boli k*rac za Realom i rivalitetom izmedju Reala i Barse :rol: :rol: :rol:
Inace, opasno je podbacio, ali imace on sigurno novih prilika da ispravi taj los nastup.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7445
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Felixians4 » 31 maj 2021, 17:27

Shategabri je napisao/la:
31 maj 2021, 09:11
FRANK RIBERY je napisao/la:
30 maj 2021, 23:31
Vasu vidim kao lider, ili jednog od boljih igraca Oklahome...

Efes je daleko najbolji tim u Evropi dvije sezone zaredom.
Meni se čini da mu to nije najbolji izbor. OKC je onako divlja ekipa.
Nije divlja,tankirali su. Micić i pokuševski,SGA i Dort,Bazley i Roby,ima štofa. Decksa skupili isto iz Eurolige.Zna Presti što radi,najmlađi trener lige je tam. A nije njegov izbor, Sixersi su imali prava na njega i trejdali su ih Thunderu

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la LlullSergio » 01 jun 2021, 12:35

dscile je napisao/la:
31 maj 2021, 17:21
Micic :salut: :salut:

Zadivljen sam njegovim napretkom, sta je covjek uradio u ovih par godina od propale epizode u Bajernu. Sledeci korak mora biti NBA, vrijeme je :tokralju:




Ovi i dalje nisu prebolili sto jednog Crnogorca boli k*rac za Realom i rivalitetom izmedju Reala i Barse :rol: :rol: :rol:
Inace, opasno je podbacio, ali imace on sigurno novih prilika da ispravi taj los nastup.
Sta pricas ti, jesi glup ili ?

Frajer je dosao u Madrid sa 14 godina, Madrid ga napravio igracem, bili su familija, uzeo Španski pasoš ( sto govori dosta opet o njegovom busanju u prsa sto se tice srpstva/crkve), sve je bilo idilicno, on se licno kleo u Madrid i bez obzira sto se dva puta us.rao na F4 i sto se titula uzela nakon sto ja na njegovo mjesto dosao covjek sa mudima aka Andres Nocioni nijedna los rijec nije otisla na njegov racun, klub ga se uvijek sjetio u svim vijestima oko Cantere i vukle se stalno paralele izmedju njega i Doncica da se naglasi dobar rad škole Reala.

Na sve to on dodje i u situaciji kad nece da potpise 70 miliona vrijedan ugovor u NBA ode u faking Barcelonu i potpise za njih. Ho ho gle cuda sto nije omiljena licnost i sto ga se proziva i slave njegovi failovi.

Ako je to tebi normalno ti si retardiran. Ustvari nisi retardiran vec bezobrazan jer je sasvim jasno sto je mrzak u Kastilji.

A prica o Nikolici prikolici se ne treba tu zaustaviti, jer ga najvise branite vi Srbi sto je apsurdno. Jer na Balkanu se vi najvise kunete u patriotizam, odnos prema drzavi, rodnoj zemlji i u ovom slucaju prema reprezentaciji. Ajde nije morao ni igrati za CG, sta me briga kako se osjeca. ALi toliko busanje u prsa mnogim donacijama za Srpske crkve po Americi ovo ono i lik uzme Španski pasoš :rol:

I na to sve vi ga nesto branite :lol: Lik je pi*ka i o tome se ne treba ni polemisati, msm moralna pi*ka. A pi*ka je i na terenu, nije ovo prvi put da mu se mu*da skupe kada je velika utakmica u pitanju. Sreca pa se Nikola zamijenio Andresom 2014.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la dscile » 01 jun 2021, 14:05

Teorija potvrdjena, butthurt "balkanski spanac" se javio


Ps, cisto da se zna, ne vidim zasto ga trebam braniti i boli me racku i da igra za reprezentaciju Tadzikistana jer ne gledam ljude kroz to. Gledam kroz sva ona dobra djela sto prave, kao i svako normalan. Uradio je vise nego sto ces ti (i ja) za pet zivota, a ti njemu do kraja svijeta zamjeraj sto je uradio nesto sto je dobro za njega.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la LlullSergio » 01 jun 2021, 16:56

Lol on Srbin iz Istočnog Sarajeva lafo mene provaljuje sto navijam za Real.

Nisam te frajeru vidio da se pojavljuješ na temama igrača iz tvoje države, na temama košarkaške, fudbalske ili neke druge reprezentacije Bosne i Hercegovine već isključivo na temama vezanim za reprezentativce Srbije, srpske igrače i srpske reprezentacije kao naravno na temama vezanim fudbalski, košarkaški i bilo koji drugi klub Crvena Zvezda. Ja kolko znam ta ista Crvena Zvezda je beogradski klub, a ne klub s Pala, Istočnog Sarajeva ili odakle već.

Naravno tvoje kao i pravo bilo kojeg građanine Bosne i Hercegovine je navijati za koga mu je volja i ne pada mi napamet to preispitivati ili bilo kome spočitavati. Ali kolika je to samo licemjernost, on mene kao sprda a doslovno istu stvar radi. Ali znaš on i njegovi jarani Zvezdasi s Pala i iz Foče mogu drukati za Zvezdu ali ja iz BiH ne smijem za Real. Sto je najjadnije ne bi me začudilo da sam ja pogledao uživo vise utakmice Reala kako u košarci tako u fudbalu već ti Zvezde, al aj nastavi biti bezobrazan.

Dalje, nisi ti sposoban da procjenjujes ko je koliko dobrih djela uradio i kakav je ko čovjek.

I svakako da iz mog ugla, a i ugla mnogih ljudi je on licemjerna pi*ka koja je pokazala svoje lice tim potezom. Čak ako se već tjera mak na konac jedan od najgorih grijeha u bilo kojoj monoteističkoj religiji su izdaja i licemjerje.

Al’ nebitno, ti stavljaj postere njegove po sobi kako pomaze ljudima pa dr*aj po čitav dan, šta me briga ali ne smaraj kad ga se maze ****.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la dscile » 01 jun 2021, 17:10

Kakav lik, nisam ja sposoban da procjenjujem koliko je ko dobrog uradio i ko je kakav covjek. Vjerovatno prije treba gledati covjeka kroz to sto je bio toliko bezobrazan da igra prvo za Real pa posle za Barsu, nego recimo kroz to koliko je kuca izgradio za siromasne ili koliko je siromasnih porodica pomogao :rol: :rol:

Pocinio grijeh u vidu izdaje :rol: :rol:

Iako se uopste toga nisam ni dotakao (pa prvi ja simpatisem i neke strane klubove), sigurno je isto kad Srbin iz Bosne navija za Zvezdu, Turcin iz Njemacke za Fener i Bosnjo iz Bosne za Real :rol:


Nekad stvarno pomislim da odredjena populacija sa ovog foruma jos nije izasla iz puberteta

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la LlullSergio » 01 jun 2021, 20:37

Prvo liče totalno je glupo procijenjivati karakterne osobine neke individue koje ne poznajes. A ti Mirotica ne poznajes, mozda lik sa strane organizuje orgije, vara ženu, laze. Jel to dobar covjek ? Znas ono sto ti je prezentovano kroz medije. A ja kao sto sam rekao imam razlog da ga hejtam, radi zmijskog poteza. A ti se nesto stalno zalis, ono sta te boli ki.ta.

Eno tema chat pa siluj s temom dobrotvora Nikole Mirotica.

I ovaj drugi, ovo sam jedva cekao, to je ta objektivnost. Vi bez problema mozete jer vi ste faking Srbi, a niko drugi nema pravo :nene:

Samo me zanima kako objasnjavaju to zasto Bošnjo ne bi mogao navijati za Real :urnebes:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9844
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Nail for Real » 01 jun 2021, 22:45

Zasto se na kosarkaskoj temi pise o dobrim djelima Mirotica? Covjek je obicni choker i pizdun na terenu, dobio je sta je zasluzio :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la kraljttbvb » 08 jul 2021, 20:17

Evroliga je zvanično objavila koliko mogu biti minimalni budžeti klubova za narednu sezonu. Ukoliko žele da nastupaju u elitnom takmičenju minimalna cifra za timove moraće biti 7.000.000 evra.

Ova cifra je veća za više od 20 odsto u odnosu na prethodne sezone. Doskorašnji prag Evrolige je bio 5.400.000 evra. Za Evrokup se minimalni iznos budžeta nije menjao i on će ostati 2.000.000 evra.

Na današnjoj sednici odlučeno je i kada zvanično počinje Evroliga. Ovo takmičenje kreće već 30. septembra, dok je start Evrokupa zakazan za 20. oktobar.
Fukara out, samo se lovatori mogu igrati kosarke u Evropi :roll:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Divos » 26 avg 2021, 17:36

Јурохупс је " $ $ (https://www.eurohoops.net/en/trademarks ... 2021-22/2/) $ ? % у $ " ?.

1. Nikola Mirotic, Barcelona 4.500.000 $
The exact numbers of Mirotic’s contract remain a riddle and even $4,5 M can be pretty tame considering the rumors about the initial deal between the player and FC Barcelona. However, we are already in the third year of the contract and Barcelona is in total debt of more than one billion euros.
Of course, the main issue is the football section, but Barcelona as a club must cut money from everywhere. That’s why it’s hard to imagine that Mirotic and his record-setting contract remain untouched. If that wasn’t the case, despite last season’s dive in his net salary which according to club **** due to taxation dropped to less than $4M net, Mirotic would easily get up to $5 million net for the 2021-22 season.
Adding the cost of his contract’s taxation would mean a total of $10 million. That’s more than the newly approved minimum budget of a EuroLeague club which would be 7 million euros from the 2022-23 season.

2. Shane Larkin, Anadolu Efes 3.700.000 $
Until last year he was the only player not named Mirotic to get more than three million per season and he still has one of the best contracts ever in the history of European basketball. Despite the change in Turkish taxation, Efes has the ability to pay really big money and Larkin still gets a royal contract.

3. Vasilje Micic, Anadolu Efes 3.000.000 $
The same applies to his teammate, Vasilje Micic, and his new contract explains why it was not easy for the NBA teams which wanted him to present a financially alluring offer. Micic was the best player of last season, he won everything and his new three-year contract with a three-million net salary per season is enough compensation for him.

4. Nikola Milutinov, CSKA Moscow 2.500.000 $
The Serb big man of CSKA remains one of the highest-paid players in Europe, having a contract whose terms were finalized before the COVID pandemic. That doesn’t mean that he is not worth the money. On the contrary, if he was healthy, a lot of guys would bet on CSKA to win the EuroLeague trophy and that remains the target. He is in the second year of his deal.

5. Jan Vesely, Fenerbahce 2.300.000 $
Vesely is on the last season of his three-year contract with Fenerbahce. It was a good enough contract to keep him out of the NBA and he is still getting paid with pre-COVID standards. Of course, Vesely also remains one of the best players in the league and his performance can make or break Fenerbahce’s season, so such compensation is well deserved.

6. Walter “Edy” Tavares, Real Madrid 2.000.000 $
Tavares is clearly the top paid player of Real Madrid, having a great contract that was agreed upon in 2019 and tuns through the 2023-24 season. It has to be noted that his contract includes NBA outs, which could have been used this summer, so it remains to be seen if he ends up being the next big export of Madrid to the NBA for a more than respectable buy-out.

7. Nando De Colo, Fenerbahce 1.900.000 $
The French guard is as important as Vesely for Fenerbahce, but he got a salary under two million because the negotiations made for his three-year extension this summer took into consideration the COVID situation. Initially, De Colo has signed a 2+1 deal back in the summer of 2019 and since then he has made Istanbul his home.

8. Tornike Shengelia, CSKA Moscow 1.800.000 $
In his second year with CSKA, Shengelia’s salary is rising and he enters the fold of the Top10, even if the bar is not set anymore in the two million line. Still, it’s a great contract, and the Georgian forward more than deserves it at this point of his career.

8. Kostas Sloukas, Olympiacos 1.800.000 $
Greek guards remain a commodity and that’s true especially for Greek teams. Kostas Sloukas has the hard task to be the leader of Olympiacos in the post-Spanoulis era and that’s why he got such a contract. It will be a key season for him, the second in his current deal, and for the Reds.

8. Nick Calathes, Barcelona 1.800.000 $
Calathes and Sloukas go hand-to-hand almost in everything, being the current leaders of the Greek national team and practically sharing the same level of salary. Calathes is probably the best pure point guard in Europe, especially since there’s no deal with Pangos and CSKA Moscow at his point. So his contract doesn’t surprise anyone.

8. Cory Higgins, Barcelona 1.800.000 $
Higgins dropped from the two-million line but remains in the Top10. It was never officially confirmed, but per multiple reports by signing a new three-year contract Higgins deal was also restructured and his salary changed. Considering the season and the Final Four he had, he is still a bargain.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7445
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2020/2021

Post Postao/la Felixians4 » 27 avg 2021, 02:25

Shved mora da je max.motiviran. To mu je zadnja, a u biti i prva šansa u takvoj ulozi u contenderu. Kad je bio u CSKA ko mlad,tad su kolo vodili neki tadašnji junaci.

Ovi svi top igrači su potplaćeni,od top10 eventualno Sloukas strši koji više nije što je bio,no ipak su ga vratili kući,donio im je toliko sjaja,zaslužio je i on. Ubuduće će rasti financije i vjerujem da će iznosi biti uduplani kroz 5-6 godina kad možda bude i potpuno zatvoreno natjecanje sa stalnim licencama.

Valja nov topic pokrenuti.

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.