ABA Liga 20/21

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Drape » 16 jul 2021, 16:50

Vladimir Micov, krilni košarkaš sa bogatim evropskim iskustvom vratio se u Budućnost, klub u kojem se afirmisao kao jedno od najboljih krila Evrope.

On je uspešno nosio dres "plavo-belog" kluba četiri sezone pre nego što je nastavio karijeru u Evropi.

Branio je boje Panioniosa, Baskonije, Kantua, CSKA Moskve, Galatasaraja, dok je poslednje četiri sezone nastupao za Olimpiju iz Milana.

Klub iz crnogorske prestonice je sa Micovom potpisao ugovor na godinu dana, a ovaj 36-godišnjak bi trebalo da donese timu Aleksandra Džikića kvalitet i iskustvo i bude odgovor na pojačanja koja dovode Crvena zvezda i Partizan, timovi koji su navodno ranije bili zainteresovani da ga angažuju.

U Budućnost je pre Micova, iz Igokee je stigao bek Edin Atić, iz Crvene zvezde Marko Jagodić Kuridža i iz Gran Kanarije kao najveće pojačanje Džejkob Vajli, dok je iz filijale, Studentskog centra, stigao Igor Drobnjak. Svi oni bi trebalo da nadomeste odlazak većine igrača koji su prošle sezone bili u klubu, jer su Podrogicu napustili Nikola Ivanović, Luka Mitrović, Amadeo Dela Vale, Melvin Edžam, Dragan Apić, Fedor Žugić…

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 15:13

Kevin Pangos se nalazi u Beogradu.
U toku su pregovori sa KK Partizan.

Napokon da Partizan i Zvezda dovode ozbiljna kosarkaska imena. Dosta je bilo mucenja, rasprodaje i dovodjenja neproverenih macaka u dzaku u oba kluba.
Jos da ABA ukine besmisleno i antikosarkasko pravilo o ogranicenju broja klubova po zemlji.
Da i ostali srpski klubovi imaju koristi od svog rada i prostora koji im otvaraju "veciti rivali" :kafa:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Shategabri » 19 jul 2021, 15:20

EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 15:13
Kevin Pangos se nalazi u Beogradu.
U toku su pregovori sa KK Partizan.

Napokon da Partizan i Zvezda dovode ozbiljna kosarkaska imena. Dosta je bilo mucenja, rasprodaje i dovodjenja neproverenih macaka u dzaku u oba kluba.
Jos da ABA ukine besmisleno i antikosarkasko pravilo o ogranicenju broja klubova po zemlji.
Da i ostali srpski klubovi imaju koristi od svog rada i prostora koji im otvaraju "veciti rivali" :kafa:
Ovo je baš ozbiljno ime. Lik je strašan igrač, na svojoj poziciji možda jedan od najboljih. Mislio sam da će on u neki klub tipa Real, Barsa i tako to.
Al očito su u Partizanu odriješili kesu, nije Obradović džabe došao :thumbup:
Koševo Zapad

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la TheChief » 19 jul 2021, 15:33

Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:20
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 15:13
Kevin Pangos se nalazi u Beogradu.
U toku su pregovori sa KK Partizan.

Napokon da Partizan i Zvezda dovode ozbiljna kosarkaska imena. Dosta je bilo mucenja, rasprodaje i dovodjenja neproverenih macaka u dzaku u oba kluba.
Jos da ABA ukine besmisleno i antikosarkasko pravilo o ogranicenju broja klubova po zemlji.
Da i ostali srpski klubovi imaju koristi od svog rada i prostora koji im otvaraju "veciti rivali" :kafa:
Ovo je baš ozbiljno ime. Lik je strašan igrač, na svojoj poziciji možda jedan od najboljih. Mislio sam da će on u neki klub tipa Real, Barsa i tako to.
Al očito su u Partizanu odriješili kesu, nije Obradović džabe došao :thumbup:
Je li Vucic i dalje pe*er ?
:hmmmmm:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Shategabri » 19 jul 2021, 15:36

TheChief je napisao/la:
19 jul 2021, 15:33
Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:20
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 15:13
Kevin Pangos se nalazi u Beogradu.
U toku su pregovori sa KK Partizan.

Napokon da Partizan i Zvezda dovode ozbiljna kosarkaska imena. Dosta je bilo mucenja, rasprodaje i dovodjenja neproverenih macaka u dzaku u oba kluba.
Jos da ABA ukine besmisleno i antikosarkasko pravilo o ogranicenju broja klubova po zemlji.
Da i ostali srpski klubovi imaju koristi od svog rada i prostora koji im otvaraju "veciti rivali" :kafa:
Ovo je baš ozbiljno ime. Lik je strašan igrač, na svojoj poziciji možda jedan od najboljih. Mislio sam da će on u neki klub tipa Real, Barsa i tako to.
Al očito su u Partizanu odriješili kesu, nije Obradović džabe došao :thumbup:
Je li Vucic i dalje pe*er ?
:hmmmmm:
Čekaj, ono Vučić pumpa lovu u CZ....jel hoćeš da kažeš da sad pumpa u Partizan?
Nisam baš u toku, ali mi se činilo da ovi iz Partizana galame u tom fazonu :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Felixians4 » 19 jul 2021, 15:40

Kombinacija svakojake love - ona neka firma iz Beograda,Vlada,Ostoja,Belivuk i tako

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Shategabri » 19 jul 2021, 15:49

Znači CZ i Partizan su kandidati za finale, Budućnost je dosta promijenila, mada ima tu sad i novih imena koji bi mogli povući.
Ko bi mogao biti 4.?
Koševo Zapad

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la TheChief » 19 jul 2021, 15:52

Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:36
TheChief je napisao/la:
19 jul 2021, 15:33
Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:20
Ovo je baš ozbiljno ime. Lik je strašan igrač, na svojoj poziciji možda jedan od najboljih. Mislio sam da će on u neki klub tipa Real, Barsa i tako to.
Al očito su u Partizanu odriješili kesu, nije Obradović džabe došao :thumbup:
Je li Vucic i dalje pe*er ?
:hmmmmm:
Čekaj, ono Vučić pumpa lovu u CZ....jel hoćeš da kažeš da sad pumpa u Partizan?
Nisam baš u toku, ali mi se činilo da ovi iz Partizana galame u tom fazonu :mrgreen:
Non-stop su plakali kako "sve" pare idu Zvezdi. Ne znam kako im sad ne smeta i kako se ne pitaju odakle pare Partizanu.

To im je ok.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14531
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Shategabri » 19 jul 2021, 15:54

TheChief je napisao/la:
19 jul 2021, 15:52
Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:36
TheChief je napisao/la:
19 jul 2021, 15:33

Je li Vucic i dalje pe*er ?
:hmmmmm:
Čekaj, ono Vučić pumpa lovu u CZ....jel hoćeš da kažeš da sad pumpa u Partizan?
Nisam baš u toku, ali mi se činilo da ovi iz Partizana galame u tom fazonu :mrgreen:
Non-stop su plakali kako "sve" pare idu Zvezdi. Ne znam kako im sad ne smeta i kako se ne pitaju odakle pare Partizanu.

To im je ok.
Pa vidi i u fudbalu su se te uloge smjenjivale, i uvijek je druga strana dizala galamu :D
Mene briga, mislim drago mi je zbog ove moje jer ona prati KK Partizan i ono baš gleda utakmice bez daha, al moram je malo zezati :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Felixians4 » 19 jul 2021, 15:56

Shategabri je napisao/la:
19 jul 2021, 15:49
Znači CZ i Partizan su kandidati za finale, Budućnost je dosta promijenila, mada ima tu sad i novih imena koji bi mogli povući.
Ko bi mogao biti 4.?
Budućnost i Mornar zasad su individualno slabiji no što su bili prošlih godina. Micov nije ni 70 % najboljeg sebe .

Olimpiju bih svrstao ispred jer struka zna točno s kim i što hoće,a imaju solidnu bazu iako je nejasan status Jake Blažiča(on bi mogao isto nazad u Zvezdu iako se Žalgiris spominjao),a on je prvo ime. No drugi tek kreću maltene s prijelaznim rokom.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 16:07

Drzava je stajala iza oba kluba i stoji i danas, prirodno, kao sto i druge kosarkaske zemlje stoje iza svojih najjacih klubova. I sipa pare u oba kluba, danas malo vise pojacano, sto nije iznenadjujuce s obzirom na rast BDP-a, a kosarkaski klupski projekti imaju realne osnove za ulaganja.
U prepirci izmedju Covica i Vujosevica "ko je manje od drzave dobio", jedine validne podatke u javnost je izneo - Vucic. A u toj dokumentaciji je stojalo da su i jedni i drugi dobijali u principu podjednako i dovoljno novca, u skladu sa mogucnostima drzave. To sto je tim nastupom srusio sneska predstavnicima klubova i otvorio pandorinu kutiju ko je u klubovima vise krao, muljao, krio stvarne podatke o poslovanju i ubelezio vise transfer-promasaja sa drzavom ima ponajmanje veze. Ali je drzava idealan izgovor za svaki neuspeh. Zvezda i Partizan bez drzave i njenih javnih preduzeca ne bi postojali, bilo kakav napad na drzavu u opravdavanju sopstvenih promasaja i nerada je malo je reci degutantan i zabava ne za narod, nego samo za slepce.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Felixians4 » 19 jul 2021, 16:15

postojali bi,postojali. samo bi pali na rub ponora,navijači bi spasili i onda bi živjeli normalno-tržišno

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 16:26

Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:15
postojali bi,postojali. samo bi pali na rub ponora,navijači bi spasili i onda bi živjeli normalno-tržišno
Iluzija, utopija...
Tako su mislili i u splitskom Hajduku, pa gde zavrsise?...
A i navijaci su se pokazali "kredibilnim menadzerima", narocito u Partizanu :kafa:
Bez jakih firmi/kompanija i ozbiljnog novca iz tog dotoka nema ni ozbiljnog sporta. Samo je model upitan, da li ce finansirati drzavno javno preduzece ili privatnik.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Felixians4 » 19 jul 2021, 16:43

EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 16:26
Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:15
postojali bi,postojali. samo bi pali na rub ponora,navijači bi spasili i onda bi živjeli normalno-tržišno
Iluzija, utopija...
Tako su mislili i u splitskom Hajduku, pa gde zavrsise?...
A i navijaci su se pokazali "kredibilnim menadzerima", narocito u Partizanu :kafa:
Bez jakih firmi/kompanija i ozbiljnog novca iz tog dotoka nema ni ozbiljnog sporta. Samo je model upitan, da li ce finansirati drzavno javno preduzece ili privatnik.
pa evo gdje, nisu propali,nikad veće ambiciej i ulaganja UPRAVO u zadnjih 12 godina. a gde je to partizan nakon duleta? bolji primjer cibona - životare,kubure,al vratit će se.

pa jake firme/kompanije/sponzori mogu tu biti i bez političkog pritiska.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 17:10

Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:43
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 16:26
Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:15
postojali bi,postojali. samo bi pali na rub ponora,navijači bi spasili i onda bi živjeli normalno-tržišno
Iluzija, utopija...
Tako su mislili i u splitskom Hajduku, pa gde zavrsise?...
A i navijaci su se pokazali "kredibilnim menadzerima", narocito u Partizanu :kafa:
Bez jakih firmi/kompanija i ozbiljnog novca iz tog dotoka nema ni ozbiljnog sporta. Samo je model upitan, da li ce finansirati drzavno javno preduzece ili privatnik.
pa evo gdje, nisu propali,nikad veće ambiciej i ulaganja UPRAVO u zadnjih 12 godina. a gde je to partizan nakon duleta? bolji primjer cibona - životare,kubure,al vratit će se.

pa jake firme/kompanije/sponzori mogu tu biti i bez političkog pritiska.
Ne pratim previse zbivanja u hrvatskom klupskom fudbalu, priznajem, ali gledajuci letimicno Hajduk u poslednjoj deceniji nije postojao. Bili su poslednjih godina oko 4/5. mesta. Dinamo je dimenzija za sebe. Rijeka je igrala grupne faze, vidim da se Osijek dize. Samo Hajduka nigde nije bilo.
Sa druge strane sportski klubovi/drustva su i sami kompanije. Potencijalni resursi Hajduka su visestruko veci i od Rijekinih i od Osijekovih. Medjutim Rijeka i Osijek su se opredelili za konvencionalan nacin poslovanja, otvorili su prostor privatnim ulagacima i pretekli su Hajdukovo deonicarsko drustvo.

Kakvog politickog pritiska? To je cista floskula, bez ikakvog sadrzaja.
Drzave imaju interes da ulazu u svoje reprezentativne klubove, da nemaju ne bi ni ulagale. Isti je model i u Srbiji, i u Izraelu, i u Litvaniji, i u Spaniji, i u Rusiji, i u Turskoj.
A zasto se najjaca javna preduzeca brendiraju preko Zvezde i Partizana, a ne preko cacanskog Borca, mislim da nema smisla ni da polemisemo.
U Hrvatskoj je drzava odlucila da digne ruke od kosarke. Da joj se ponovo posveti, opet bi Cibona imala prioritet, a ne Vrednosnice iz Darde.
U Italiji je odmah izvrsena privatizacija, odnosno drzava je usmeravala svoje privatne kompanije da ulazu u njihovu kosarku i da se brendiraju preko kosarke. Postojala je takva simbioza. Dok je italijanska privreda bila u usponu, italijanska kosarka je bila na vrhuncu, kada je krenula recesija, usledio je i veliki pad klupske kosarke, odnosno svedena je na par konkurentnih klubova.
Kada smo kod Duska Vujosevica, odlican kosarkaski trener, a za sve ostalo neozbiljan lik. Procesljaj malo kako je vodjen Partizan proteklih godina, ko se sve kao debitant vezbao na klupi Partizana i koliko su isplacivani (neobjavljivani) ugovori sa stranim igracima, a kakav je njihov ucinak na parketu bio. Partizan je odlicno delovao samo sa Trinkijerijem na klupi, koji je vrhunski evropski trener (a radio je za ozbiljne pare, ne za semenke kako se takodje na pocetku pokusavalo u javnosti proturiti).
Ja sam zapravo pritisak vidjao samo od strane klubova na drzavu, da im se dospe jos vise novca.

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Ethel » 19 jul 2021, 17:13

Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:43
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 16:26
Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:15
postojali bi,postojali. samo bi pali na rub ponora,navijači bi spasili i onda bi živjeli normalno-tržišno
Iluzija, utopija...
Tako su mislili i u splitskom Hajduku, pa gde zavrsise?...
A i navijaci su se pokazali "kredibilnim menadzerima", narocito u Partizanu :kafa:
Bez jakih firmi/kompanija i ozbiljnog novca iz tog dotoka nema ni ozbiljnog sporta. Samo je model upitan, da li ce finansirati drzavno javno preduzece ili privatnik.
pa evo gdje, nisu propali,nikad veće ambiciej i ulaganja UPRAVO u zadnjih 12 godina. a gde je to partizan nakon duleta? bolji primjer cibona - životare,kubure,al vratit će se.

pa jake firme/kompanije/sponzori mogu tu biti i bez političkog pritiska.
Ne moze se porediti fudbal i europska kosarka, fudbal kao najpopularniji sport je profitabilan i primamljiv sponzorima, europska kosarka to nije pogotovo na ovom nivou i pitanje da li ce ikada biti.

Bez drzavne odnosno politicke podrske nema kosarkaskog kluba koji ce da uspije na ovim prostorima da privuce jake firme i sponzore, jedini izuzetak je Cedevita Olimpija. I u bivsoj drzavi je finansiranje bilo politicki odredjeno i danas je, a i u vecini europskih drzava je tako.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 17:21

Ethel je napisao/la:
19 jul 2021, 17:13
Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:43
EpateguiHuleteti je napisao/la:
19 jul 2021, 16:26


Iluzija, utopija...
Tako su mislili i u splitskom Hajduku, pa gde zavrsise?...
A i navijaci su se pokazali "kredibilnim menadzerima", narocito u Partizanu :kafa:
Bez jakih firmi/kompanija i ozbiljnog novca iz tog dotoka nema ni ozbiljnog sporta. Samo je model upitan, da li ce finansirati drzavno javno preduzece ili privatnik.
pa evo gdje, nisu propali,nikad veće ambiciej i ulaganja UPRAVO u zadnjih 12 godina. a gde je to partizan nakon duleta? bolji primjer cibona - životare,kubure,al vratit će se.

pa jake firme/kompanije/sponzori mogu tu biti i bez političkog pritiska.
Ne moze se porediti fudbal i europska kosarka, fudbal kao najpopularniji sport je profitabilan i primamljiv sponzorima, europska kosarka to nije pogotovo na ovom nivou i pitanje da li ce ikada biti.

Bez drzavne odnosno politicke podrske nema kosarkaskog kluba koji ce da uspije na ovim prostorima da privuce jake firme i sponzore, jedini izuzetak je Cedevita Olimpija. I u bivsoj drzavi je finansiranje bilo politicki odredjeno i danas je, a i u vecini europskih drzava je tako.
+

Evropska kosarka je neprofitabilno preduzece. Bez podrske maticnih sportskih drustava koji obrcu ozbiljan novac u fudbalskom sektoru, odnosno podrske maticnih drzava nema ni ozbiljnijih kosarkaskih klubova u Evropi. Narocito ne danas kada je NBA otvorila svoje kapije neamerikancima i kada usisava najbolje van americkog kontinenta.
Postoje i privatni projekti, ali oni nisu dugorocni, ni na najvisem nivou, ograniceni su na 1-2 decenije trajanja maksimalno. Za mene je prva asocijacija Beneton iz Treviza.

Avatar
L-Train
Postovi: 18275
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la L-Train » 19 jul 2021, 17:49

Pa znam da je Florentino Perez svojevremeno izjavljivao nesto u fazonu 'zasto investiramo u kosarkasku sekciju kada smo stalno na gubitku' :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7444
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Felixians4 » 19 jul 2021, 18:27

Ko da ja to ne znam. Ali ti si napisao nestali bi/propali. Meni nestajanje/propadanje nije ako si van vrha nego se mučiš u konsolidaciji financijskoj/sportskoj. To je životni,sportski kurs.

Aposlutno se može smanjiti procentualno i to Euroliga uvjetuje i regulira da se bude što transparentniji(iako se to uvijek da prerađivati i takoreć varati u mutnome).

Politički pritisak i floskula? OK,možemo jako konkretno. MAFIJA. Koja recimo financira i to iz prve,druge ruke jedan klub iz ABA Lige uvjeren sam.


Tko ti brani da dovodiš neafirmirane amere koje ćeš utržiti na tržištu svake godine za 500K cca. i na taj način dobar dio budgeta puniti + ponekad izbaciš igrača na Draft... Sponzori koje možeš pronaći i "normalnim" putem bez upliva vlasti.

Hoću reći - NE MORA država ulagati toliko i stalno niti se to igdje radi tako direktno i javno ko kod vas

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 19 jul 2021, 18:51

Felixians4 je napisao/la:
19 jul 2021, 18:27
Ko da ja to ne znam. Ali ti si napisao nestali bi/propali. Meni nestajanje/propadanje nije ako si van vrha nego se mučiš u konsolidaciji financijskoj/sportskoj. To je životni,sportski kurs.

Aposlutno se može smanjiti procentualno i to Euroliga uvjetuje i regulira da se bude što transparentniji(iako se to uvijek da prerađivati i takoreć varati u mutnome).

Politički pritisak i floskula? OK,možemo jako konkretno. MAFIJA. Koja recimo financira i to iz prve,druge ruke jedan klub iz ABA Lige uvjeren sam.


Tko ti brani da dovodiš neafirmirane amere koje ćeš utržiti na tržištu svake godine za 500K cca. i na taj način dobar dio budgeta puniti + ponekad izbaciš igrača na Draft... Sponzori koje možeš pronaći i "normalnim" putem bez upliva vlasti.

Hoću reći - NE MORA država ulagati toliko i stalno niti se to igdje radi tako direktno i javno ko kod vas
Znam da znas.
A kada smo kod mafije ta asocijacija moze da bude uperena samo protiv jednog kluba.
I ptice na grani znaju liniju Bokan - DPS (Don), odnosno liniju Don - Kavacki klan i do juce Skaljarski. Znamo odlicno sta se godinama prevozilo iz Juzne Amerike pod palubom brodovlja sa drzavnom zastavom na jarbolu. Znamo vrlo dobro kako su se stvarali "uspesni preduzetnici" i kasniji ulagaci u sport, a u saglasju sa onim odozgo.
Za one koji (pre)cute ili pokusavaju da negiraju tokove novca medju nama koji smo poreklom iz Crne Gore postoji jedan adekvatan izraz - ne avetaj.

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.