ABA Liga 20/21

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la kraljttbvb » 23 jan 2021, 18:23

Nisu oni ovako mali zanimljivi EL.

Ovi veliki pune dvorane sa po 7-8 milja ljudi, logicno da Mornar sa dvoranom od par stotina ljudi nije atraktivan...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la alan_kardec » 23 jan 2021, 19:12

Zabit je napisao/la:
23 jan 2021, 17:31
koji su to uslovi, osim kapaciteta i kvaliteta dvorane? Ko stoji iza ovog Mornara?
Iza Mornara stoji Luka Bar.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Sanfrancisco » 23 jan 2021, 21:35

Prvi uslov im je da osvoje ABA ligu, a od toga nema nista.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Ethel » 24 jan 2021, 00:42

dscile je napisao/la:
23 jan 2021, 17:38
Zabit je napisao/la:
23 jan 2021, 17:31
koji su to uslovi, osim kapaciteta i kvaliteta dvorane? Ko stoji iza ovog Mornara?
Mora biti blizu aerodrom koji ispunjava neke uslove u pogledu linija koje idu sa njega, uslovi u pogledu hotela, budzet mora biti nekih 5 miliona minimum, svi papiri potpuno cisti,itd.. Tako nesto je Covic svojevremeno pricao.
- Minimalan budzet 5,4 miliona eura
- Arena sa kapacitet 5 hiljada minimum
- Da arena (odnosno aerodrom u blizini) u kojoj se igra nije udaljena vise od 4 sata komercijalnim letom od Frankfurta (geografski centar EU/Eurolige)
- Da u blizini arene ima hotel sa najmanje 4 zvjezdice
- Da je udaljenost aerodrom do arene najvise 100km putem i dovoljan broj dnevnih letova
- Da je klub finansijski stabilan i da ispostuje finansijski fair play
- Da ne postoji sukob interesa kluba ili uposlenika sa drugim klub u Euroligi
- Da klub nije suspendovan od Eurolige iz bilo kakvih razloga
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la alan_kardec » 24 jan 2021, 11:31

kraljttbvb je napisao/la:
23 jan 2021, 15:14
Ako osvoje, samo da im ne bude ko Igokei - mali ste, neka ide Zvezda u EL :hmmmmm:

Igokea kad je bila prva nakon regularnog dijela, nije Zvezda otišla u EL, nego Partizan koji je te sezone pobijedio na F4 u Laktašima.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la lumani » 24 jan 2021, 13:57

M.Tepic je cudo :mrgreen: 6 pokusaja od kojih je 5 odvalio od Tablu :tokralju: :tokralju:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la kraljttbvb » 24 jan 2021, 15:04

alan_kardec je napisao/la:
24 jan 2021, 11:31
kraljttbvb je napisao/la:
23 jan 2021, 15:14
Ako osvoje, samo da im ne bude ko Igokei - mali ste, neka ide Zvezda u EL :hmmmmm:

Igokea kad je bila prva nakon regularnog dijela, nije Zvezda otišla u EL, nego Partizan koji je te sezone pobijedio na F4 u Laktašima.
Sada kad bi se tako odlucilo, Zvezda je u prednosti, jer vec igraju EL, imaju bolji tim i u jos dosta stvari su u prednosti u odnosu na Partizan.

Zato sam i rekao Zvezda, a vjeruj da nemam pojma ko je tada otisao u EL ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la FoSte95 » 24 jan 2021, 19:53

sjajan meč. Mornar definitvno zreo za velike stvari
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Sanfrancisco » 24 jan 2021, 22:34

Moze li neko da mi objasni, zasto se Pavicevic bunio kad je Jeremic popio saku u glavu od svog igraca?
Nakon toga doslo je do rasprave sa Radonjicem, koji je izbacen, a Pavicevic je ostao na klupi :roll:
Izbacen mu brat predsjednik kliuba :mrgreen:

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la alan_kardec » 24 jan 2021, 22:40

Dvica u Baru :opaopa: :opaopa:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la invincible1921 » 25 jan 2021, 00:59

Jedan od glavnih razloga slabijih igri Zvezde u EL zadnje 2/3 sezone je sto su im prestali pustati ovo batinjanje koje su vcrs prikazali...otprlike tad je zavrsila i laziceva karijera

Sjecam se one jedne tekme sa fenerom koji je zvezda dobila onaj Faye ja sam mu izbrijao 8/9 cistih ko suza faulova
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la bombaysaphire » 25 jan 2021, 01:27

invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 00:59
Jedan od glavnih razloga slabijih igri Zvezde u EL zadnje 2/3 sezone je sto su im prestali pustati ovo batinjanje koje su vcrs prikazali...otprlike tad je zavrsila i laziceva karijera

Sjecam se one jedne tekme sa fenerom koji je zvezda dobila onaj Faye ja sam mu izbrijao 8/9 cistih ko suza faulova
Tada je otišao Radonjić , sada se vratio ... Nije to batinanje nego agresivna odbrana , to Radonjić forsira i kada čitava ekipa tako igra sudije se moraju prilagoditi ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la invincible1921 » 25 jan 2021, 01:28

bombaysaphire je napisao/la:
25 jan 2021, 01:27
invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 00:59
Jedan od glavnih razloga slabijih igri Zvezde u EL zadnje 2/3 sezone je sto su im prestali pustati ovo batinjanje koje su vcrs prikazali...otprlike tad je zavrsila i laziceva karijera

Sjecam se one jedne tekme sa fenerom koji je zvezda dobila onaj Faye ja sam mu izbrijao 8/9 cistih ko suza faulova
Tada je otišao Radonjić , sada se vratio ... Nije to batinanje nego agresivna odbrana , to Radonjić forsira i kada čitava ekipa tako igra sudije se moraju prilagoditi ...
Ma daj :rol: sudija provodi pravila ..nije njegovo da ih tumaci kako hoce..nek im nakuca bonus za 2min za ovu tucu pa cemo vidjet
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Sanfrancisco » 25 jan 2021, 03:33

invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 00:59
Jedan od glavnih razloga slabijih igri Zvezde u EL zadnje 2/3 sezone je sto su im prestali pustati ovo batinjanje koje su vcrs prikazali...otprlike tad je zavrsila i laziceva karijera

Sjecam se one jedne tekme sa fenerom koji je zvezda dobila onaj Faye ja sam mu izbrijao 8/9 cistih ko suza faulova
Jel to ti tvrdis da su sudije ostetile Mornar?

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la alan_kardec » 25 jan 2021, 06:23

Kad se nema argumenata, kreće priča o Zvezdinoj 'rukometnoj' odbrani :rol: Pa i ako je bila 'rukometna', ona je 'nagrađena' sa 28 ličnih naspram 21 Mornara i 26:17 u bacanjima za Mornar, te sedam situacija 2+1 koje su svirane za Barane. To sve nije bilo dovoljno pa se mora i povreda Jeremića prišiti Zvezdi :salut: :rol: :rol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la dscile » 25 jan 2021, 09:22

I ja stvarno ne kontam kakvo je zaljenje na odbranu. Pa bukvalno nigdje nisam vidio nikakav komentar o njoj, niko nista nije pisao, sve dok pomocni trener Mornara nije zavrsio konferenciju. Pa evo, cist primjer je i ova tema gdje se pise o rukometnoj odbrani u 1 ujutru, umjesto par sati prije kada je zavrsena utakmica.

Ljudi su zasluzeno ispusili, a samo da podsjetim da je Lazic prije par sezona bio u top 3 defanzivca EL (po njihovom izboru) i da je redovno bio u uzim izborima za isto zvanje. Ko to bira ne znam, ali treba ih mozda obavijestiti da igra odbranu iz drugog sporta, da ne glasaju vise za njega.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la bombaysaphire » 25 jan 2021, 10:01

invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 01:28
bombaysaphire je napisao/la:
25 jan 2021, 01:27
invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 00:59
Jedan od glavnih razloga slabijih igri Zvezde u EL zadnje 2/3 sezone je sto su im prestali pustati ovo batinjanje koje su vcrs prikazali...otprlike tad je zavrsila i laziceva karijera

Sjecam se one jedne tekme sa fenerom koji je zvezda dobila onaj Faye ja sam mu izbrijao 8/9 cistih ko suza faulova
Tada je otišao Radonjić , sada se vratio ... Nije to batinanje nego agresivna odbrana , to Radonjić forsira i kada čitava ekipa tako igra sudije se moraju prilagoditi ...
Ma daj :rol: sudija provodi pravila ..nije njegovo da ih tumaci kako hoce..nek im nakuca bonus za 2min za ovu tucu pa cemo vidjet
Buraz ne znam jesi li se bavio košarkom , ali tako ide kod ekipe koje igraju agresivnu odbranu sa dosta kontakata tijelom ... To nije tzv "rukometna" odbrana , nego dozovoljena košarkaška odbrana , a kada se počnu ruke previše koristiti onda se sviraju faulovi ...E sad fazon kod te odbrane jeste da iziskuje dosta snage i ne može svako da je igra , pa zato većina trenera je ne koristi ... Ne mogu sudije nakucavati bonus jer ljudi igraju agresivnije , u odbrani se koriste noge i tijelo ...

Ne znam čemu ismijavanje , iz nika pretpostavljam da više fudbal pratiš , pa znaš i sam da ima sudija koji puste grublju igru i rijetko dijele kartone , a imaš one koji na prvi oštar faul dijele žuti karton , e to ti je " nije njegovo da tumači kako hoće " , jeste njegovo je ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la invincible1921 » 25 jan 2021, 10:09

bombaysaphire je napisao/la:
25 jan 2021, 10:01
invincible1921 je napisao/la:
25 jan 2021, 01:28
bombaysaphire je napisao/la:
25 jan 2021, 01:27


Tada je otišao Radonjić , sada se vratio ... Nije to batinanje nego agresivna odbrana , to Radonjić forsira i kada čitava ekipa tako igra sudije se moraju prilagoditi ...
Ma daj :rol: sudija provodi pravila ..nije njegovo da ih tumaci kako hoce..nek im nakuca bonus za 2min za ovu tucu pa cemo vidjet
Buraz ne znam jesi li se bavio košarkom , ali tako ide kod ekipe koje igraju agresivnu odbranu sa dosta kontakata tijelom ... To nije tzv "rukometna" odbrana , nego dozovoljena košarkaška odbrana , a kada se počnu ruke previše koristiti onda se sviraju faulovi ...E sad fazon kod te odbrane jeste da iziskuje dosta snage i ne može svako da je igra , pa zato većina trenera je ne koristi ... Ne mogu sudije nakucavati bonus jer ljudi igraju agresivnije , u odbrani se koriste noge i tijelo ...

Ne znam čemu ismijavanje , iz nika pretpostavljam da više fudbal pratiš , pa znaš i sam da ima sudija koji puste grublju igru i rijetko dijele kartone , a imaš one koji na prvi oštar faul dijele žuti karton , e to ti je " nije njegovo da tumači kako hoće " , jeste njegovo je ...
Ma pratim sve al kosarka mi je draza igro sam je preko 10 godina :D

Ok mozda fkr se.rem subjektivno jer jednostavno ne volim ovakvu igru nista gore nego kad mi se na terminu naklati neko na kosti pa me cupka i udara sat vremana, u svakom kontaktu sto imam s loptom napravi mi 3/4 faula, al doduse ni ja ne trazim pa razumijem s te strane sta hoces rec :D

Vise cijenim skill i napad mozda zato i pretjerujem u analzi odbrane zvezdine
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la alan_kardec » 25 jan 2021, 11:09

Jedno je kad ti nešto voliš ili ne voliš, to je stvar estetike, ukusa. Voliš potentan napad i puno koševa i ne sviđa ti se tvrda košarka, jaka odbrana... Poštujem. S tim da treba da znaš, a pošto kažeš da si trenirao košarku 10 godina onda znaš sigurno, da je igrati jaku odbranu koja je Radonjićev zaštitni znak, isto tako umjetnost kao i potentna lepršava košarka sa raznovrsnim rješenjima u napadu, brzim protokom lopte...
Ali je nešto sasvim drugo kad ti (i ne samo ti) na osnovu te Zvezdine tvrde odbrane praviš teoriju o tome kako sudije Zvezdu guraju jer tolerišu sve i svašta u odbrani. Pa ajde što sudije guraju Zvezdu u ABA, nego eto guraju je i u EL, neko ozgora im naredio valjda. Ne mislim samo na ovu sezonu nego na prethodne kad je Radonjić bio trener.

imam osjećaj da su pojedinci jedva dočekali da Radonjić opet sjedne na Zvezdinu klupi da bi mogli nastaviti guslati o sudijskim kriterijumima i "rukometnoj" odbrani.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA Liga 20/21

Post Postao/la Ethel » 25 jan 2021, 11:19

Ko ne voli strong difens end tranzisn ofens Dejana Radonjica koja je umjetnost ne zasluzuje ni da zivi :mrgreen:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.