Cibona Zagreb

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 12 avg 2011, 22:17

Momčad zagrebačke Cibone ovih bi dana trebao pojačati američki košarkaš s iskustvom iz Španjolske i Turske...

Antwain Barbour, svestrani 29-godišnji košarkaš rođen u američkoj saveznoj državi Kentucky, koji može igrati i braniča i krilo. postat će nova Cibonina akvizicija ukoliko prođe liječničke preglede i potom potpiše ugovor sa Zagrepčanima.

Prošlu je sezone proveo u turskom Erdemiru, za koji je u prosjeku postizao 17,2 koša, uz 4,1 skok i 2,6 asistencija. Košarkaško je obrazovanje stekao na sveučilištu Kentucky, a osim u Turskoj, igrao je i u Španjolskoj, za momčadi La Palma, Tenerife i Gipuzkoa Basket Club.

Momčad Cibone u četvrtak navečer okupila se na prvom treningu, a do povratka izbornika Josipa Vrankovića "dirigentsku" će palicu preuzeti Teo Čizmić.

Prije početka kvalifikacija za Euroligu Cibona će otputovati na pripreme u susjednu Bosnu i Hercegovinu, u Međugorje, a već ima zakazano i nekoliko prijateljskih utakmica.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 26 avg 2011, 16:14

Cibona je u svoje redove dovela Andriju Žižića. Hrvatski centar odlučio se vratiti u redove Vukova, a njegovom povratku u Cibonu najviše je kumovao izbornik hrvatske reprezentacije Josip Vranković.


Andrija Žižić novi je član zagrebačke Cibone. Tridesetjednogodišnji centar samostalno je trenirao cijelo ljeto, a onda se ipak odlučio za povratak u Cibonu. Žižić je pod Tornjem igrao u sezoni 2003./2004., a nakon toga igrao je europskim gigantima kao što su Barcelona, Olympiacos, Panathinaikos i Galatasaray.

Iskusni Splićanin nakon epizode u Cedeviti i ASVEL-u iz Lyona vratio se u Zagreb najviše zbog izbornika Josipa Vrankovića. Službena internet stranica Cibone navodi kako je prijateljstvo s našim izbornikom jedan od ključnih razloga zbog čega je Žižić potpisao ugovor s Cibonom.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Arogantni
Postovi: 1352
Pridružen/a: 02 apr 2010, 19:51
Lokacija: Sarajevo-Grbavica-Jug
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Arogantni » 27 avg 2011, 10:21

Jeli stvarno istina da se desava ovaj preokretsa Cibonom... Znam da su kao i moja Bosna bili na ponoru da propadnu tj. da se ugase...
Kako se odjednom situacija promjenila pa sada dovode igrace tipa Chase koji ima nemalu platu za nase uslove i jednog Zizica do prije nekoliko god. mozda i ponajboljeg centra koji je igrao Euroligu...
Jesu li to usli neki mocni ljudi u Cibonu...
Sa ovim igracima ako ove godine ne izbore Euroligu sljedece ce sigurno izboriti kroz prvenstvo gdje ce biti sigurno 1.
Sve stvari su prolazne samo su 2 vječne, a to su JUVE i FK ZELJO...

Bice JUVE opet sampion akoBOGda!!!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la nerminh74 » 27 avg 2011, 10:45

Arogantni je napisao/la:Jeli stvarno istina da se desava ovaj preokretsa Cibonom... Znam da su kao i moja Bosna bili na ponoru da propadnu tj. da se ugase...
Kako se odjednom situacija promjenila pa sada dovode igrace tipa Chase koji ima nemalu platu za nase uslove i jednog Zizica do prije nekoliko god. mozda i ponajboljeg centra koji je igrao Euroligu...
Jesu li to usli neki mocni ljudi u Cibonu...
Sa ovim igracima ako ove godine ne izbore Euroligu sljedece ce sigurno izboriti kroz prvenstvo gdje ce biti sigurno 1.
eeeee tu postoji velika razlika
prvo cibona je u vlasnistvu, zahvaljujuci legendarnom novoselu, imala privatnih prostora u sklopu doma drazen petrovic koje je izdavala i tim parama placala zaposlenike kluba i cija vrijednost je bila visine ili cak preko visine duga
e onda se kao fol ukljucila gradska uprava da je izvuce iz problema, a ista ta uprava citaj bandic su postavljali kljucne ljude cibone koji su cibonu i zavalili u dug, ali naravno samo da bi dosla u posjed tih prostora na aktraktivnoj lokaciji i sada bez vecih problema mogu oporavljati klub

kod bosne je druga situacija, nju je preuzela sda koja je vecinom uz pomoc drzavnih sponzora (prvenstveno telekoma) i asa-e vladala njom, ali su je tipicna sda nesposobnost i ogromna korupcija dovela gdje jeste
sada sdp imao je neku mlaku zainteresovanost da preuzme bosnu, ali kako je ona u ogromnim dugovima, a ekonomsko-politicka situacija u BiH je daleko gora nego u hrvatskoj + bosna ne posjeduje nista vrijedno spomena, tako da je daleko teze bosnu izvaditi iz krize nego cibonu, a mi jos pokusaja sparsa da se udruzi sa bosnom nije ni blizu onoga sto je uradio fmp koji je daleko jaci i od bosna, a da nepricam od sparsa, uradio sa cz

summa summare Cibona je isplivala, ali nije bila ni nesto duboko potonula, dok bosna je u g... preko guse i mrka je kapa na moju ogromnu zalost
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Arogantni
Postovi: 1352
Pridružen/a: 02 apr 2010, 19:51
Lokacija: Sarajevo-Grbavica-Jug
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Arogantni » 27 avg 2011, 15:45

KaKo nije Cibona plivala kada je ja mislim njen dug puno puno veci nego Bosnin, preciznije citao sam negdje oko 55 miliona kuna sto je vjerovatno bar duplo ako ne i troduplo vise nego sto Bosna duguje...
Slazem se ja s tobom ne moze se Bosna sa Cibonom porediti jer ovi igraju barem 10-15 god zaredom Euroligu... A kada igras EL Tu su: sponzori, tu su pare, tu su mocni likovi koje mozes privuci na taj nacin i tako to...
Bio sam jednom u Drazenovom Domu... U onom muzeju, gdje je meni i mojim haverima Drazenova mama pricala neke anegdote i price o istom dok je jos bio dijete i dok je igrao u Americi kada je odrastao, i od tada sam poceo vise da cijenim i Drazena a i Cibonu...
Zato mi je drago sto se Cibona ajmo reci izvukla i da ce ponovo u ovo sam ubjedjen osvojiti titulu u Ligi(Hrvatskoj) i biti ako nista onda barem konkurentna Partizanu i Maccabiu u NLB-u...
Sve stvari su prolazne samo su 2 vječne, a to su JUVE i FK ZELJO...

Bice JUVE opet sampion akoBOGda!!!

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la nerminh74 » 27 avg 2011, 16:50

Arogantni je napisao/la:KaKo nije Cibona plivala kada je ja mislim njen dug puno puno veci nego Bosnin, preciznije citao sam negdje oko 55 miliona kuna sto je vjerovatno bar duplo ako ne i troduplo vise nego sto Bosna duguje...
Slazem se ja s tobom ne moze se Bosna sa Cibonom porediti jer ovi igraju barem 10-15 god zaredom Euroligu... A kada igras EL Tu su: sponzori, tu su pare, tu su mocni likovi koje mozes privuci na taj nacin i tako to...
Bio sam jednom u Drazenovom Domu... U onom muzeju, gdje je meni i mojim haverima Drazenova mama pricala neke anegdote i price o istom dok je jos bio dijete i dok je igrao u Americi kada je odrastao, i od tada sam poceo vise da cijenim i Drazena a i Cibonu...
Zato mi je drago sto se Cibona ajmo reci izvukla i da ce ponovo u ovo sam ubjedjen osvojiti titulu u Ligi(Hrvatskoj) i biti ako nista onda barem konkurentna Partizanu i Maccabiu u NLB-u...
ponavljam posjedovali su nekretnine oko te vrijednosti
grad je uzeo nekretnine i ko fol izvadio cibonu iz dugova, a da su im dozvolili prodati dio prostora i ostalo da isplate preko kredita kako su to oni zeljeli nebi bilo potrebe da bandic and co glume spasitelje
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la neno#4 » 27 avg 2011, 23:16

Sjecas se Nermine kad smo davno pricali za Zvezdu, ti govorio da je Bosna puno manje duzna, i slicno.
Jesam ti rekao da ce oni lakse da se izvuku.
Trenutno jesu, ali vidjet cemo na kraju sta ce da bude.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la nerminh74 » 28 avg 2011, 00:44

neno#4 je napisao/la:Sjecas se Nermine kad smo davno pricali za Zvezdu, ti govorio da je Bosna puno manje duzna, i slicno.
Jesam ti rekao da ce oni lakse da se izvuku.
Trenutno jesu, ali vidjet cemo na kraju sta ce da bude.
i dalje je bosna manje duzna, a kao sto sam znas cz se nebi nikada izvukla da nije covica

ali opet ovo je topic o ciboni
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 29 avg 2011, 15:42

Nakon Andrije Žižića i Briana Chasea, Cibona je u svoje redove dovela novo pojačanje. 22-godišnji američki branič Demonte Harper uskoro bi trebao postati novi član Vukova.


Roster Cibone kroz sljedećih nekoliko dana trebao bi biti popunjen s još jednim pojačanjem. Sa sveučilišta Morehead State Eagles u Zagreb dolazi 22-godišnji Demonte Harper.

Američki branič uskoro bi trebao proći liječnički pregled te nakon toga i finalizirati dogovor s Cibonom. 193 centimetara visoki košarkaš proslavio se u prvom kolu doigravanja za NCAA prvaka kada je četiri sekunde prije kraja pogodio tricu koja je njegovoj momčadi donijela pobjedu protiv Louisvillea.

U posljednjoj sezoni koju je igrao za Morehead imao je prosjek od 15,5 poena, pet skokova i 3,4 asistencije po utakmici, a Harper je u prosjeku igrao 34 minute po susretu.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
AVFC
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 avg 2011, 19:08
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la AVFC » 01 sep 2011, 12:20

Kako stojimo sa novopridošlicama :?: Koliko je Amera do sada došlo :?:
Philadelphia
Championship
............................

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 02 sep 2011, 08:29

AVFC je napisao/la:Kako stojimo sa novopridošlicama :?: Koliko je Amera do sada došlo :?:


valjda trojica amera,sve vanjski igrači

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Rosas7 » 02 sep 2011, 12:04

cibona se drama pojacava,bit ce nesto od ove godine
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
AVFC
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 avg 2011, 19:08
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la AVFC » 02 sep 2011, 12:06

Idemo na osvajanje Eurolige :D
Philadelphia
Championship
............................

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Rosas7 » 02 sep 2011, 12:13

AVFC je napisao/la:Idemo na osvajanje Eurolige :D
dabogda :D :D
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la neno#4 » 02 sep 2011, 13:24

Rosas7 je napisao/la:cibona se drama pojacava,bit ce nesto od ove godine
Aha kako da ne :lol: :lol: :lol: :lol:

Ako su ovo vrhunska pojacanja, sta je onda bio Anderson?
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la nerminh74 » 02 sep 2011, 18:20

Rosas7 je napisao/la:cibona se drama pojacava,bit ce nesto od ove godine
domet ove ekipe 4-8 mjesto u ovosezonskoj NLB ligi
ako dodamo jos vrankovica :roll:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 29 sep 2011, 16:48

Za nekoliko trenutaka momčad Cibone očekuje susret 1/4 finala kvalifikacijskog turnira za Euroligu protiv francuske ekipe Cholet. Nadam se najboljemu, vidjet ćemo kakvim će se pokazati nove pridošlice, može li ih se nazvati i pojačanjima
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 29 sep 2011, 16:59

Evo i link koga zanima utakmica:

http://www.lshunter.tv/index.php?option ... Itemid=327" onclick="window.open(this.href);return false;
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Ted Mosby » 29 sep 2011, 20:26

Pobjeda protiv Choleta 77:70.

Dosta težak meč, u prvom poluvremenu ekipe su se stalno smjenjivale u vodstvu, malo je vodila Cibona, malo Cholet. Na poluvrijeme se odlazi sa prednosti Francuza od pola koša - 40:39. U nastavku sredinom 3/4 Cholet odlazi na +7, i kada sam očekivao da je kraj, Cibosi se bude i do kraja 3/4 su čak i poveli sa +3. Na početku zadnje četvrtine Cibosi odlaze na velikih +11, i do kraja su mirno utakmicu priveli kraju.
Kod Cibone najbolji je bio novopridošli Barbour sa 16 koševa, Harper je dodao 13, Rudež 11 a Chase 10. Još treba napomenuti vrlo dobru partiju Sutona koji je dao 8 koševa uz 7 skokova.
Idući susret Cibona ima u subotu protiv pobjednika dvoboja Lietuvas Rytas-Budućnost, to će biti dvoboj 1/2 finala ovoga kvalifikacijskoga turnira, gdje samo jedan ulazi u EL. Trenutno Rytas vodi +4, i veliki su favoriti ne samo u ovome dvoboju nego uopće na ovome turniru
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5234
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la FRANK RIBERY » 29 sep 2011, 21:40

Cibona je odigrala odlično zadnjih 15 minuta.Ima potencijala, ali protiv Rytasa nemaju šansi.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.