ABA liga 21/22

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Puma » 10 okt 2021, 20:38

2021 godina a ovima roster i dalje sacinjavaju Simonovic, Lazic, Kuzmic i co.

Kako me iritiraju takve ekipe, slicno Olympiakosu proslih godina.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la lumani » 10 okt 2021, 23:30

Puma je napisao/la:
10 okt 2021, 20:38
2021 godina a ovima roster i dalje sacinjavaju Simonovic, Lazic, Kuzmic i co.

Kako me iritiraju takve ekipe, slicno Olympiakosu proslih godina.
Simonovic je legenda :!: nekad pogodi koju tricu a cesto baci 3,4 cigle da se zabrinem za Tablu :crazy: :mrgreen:

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la dscile » 11 okt 2021, 08:45

Simonovic covjek je htjeo u penziju, ali mu Radonja nije dao. Ne bi on ni imao neke minute da pola tima nije povrijedjeno od pocetka sezone.

Kuzmic je od onog udesa raspad, Mitrovic fenomenalno iznenadjenje, a Lazic je u Radonjicevom sistemu uvijek koristan.. A mislim da ce ga tu Lazarevic naslijediti.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 11 okt 2021, 19:30

Kuzmi je dobro počeo sezonu. Simonović je za penziju već 2 godine,no dobro,tu i tamo uđe za spacing, nije da nije bio bitan čimbenik protiv Budućnosti u finalu. Timska obrana,iskustvo,leadership - Radonja slaže po svom ukusu. Najbolji prikaz s Barona pa Loyda, iz kontra smjera stigao Hollins,dovoljno kazuje kakav je tip trenera Deki. Okupio je osim Jovića sve što je mogao iz prvog ,sjajnog,mandata. Fali im extra kreator/scorer vani,a bome i neki Q.Miller ili makar neki visoki branič modernog kova mada tu mogu iskočiti Mitar,Kalina u small ballu.

Prerano je analizirati i prognozirati,no Partizan može više slože li se kockice. U konačnici, trener im je **** Žoc,sportski Savić,a sastav jako potentan. No,teren je mjerilo svake večeri iznova.

Cibose neviđeno sere i u prvenstvu HR i u regionalnom,a i čini se da dolazi pad forme + teži raspored. Eto,malo se izokrenule snage,neki smanjili budget,neki pogodili sa selekcijom, još se nije iskristaliziralo tko je baš loš i nekonkurentan i ima li takvih, Dalmatinski klubovi smrde,no evo,dobili su financijsku injekciju spasa i počeli su roster puniti međusobno mada je to izazvalo bojkot i revolt čuvenog Tornada,otom-potom.


Cedevitu vidim ko veću prijetnju od Budućnosti, no klasu-dvije su ispod večitih.

Avatar
Kristijan
Postovi: 735
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Kristijan » 15 okt 2021, 12:19

Najveći derbi regionalne košarke se igra danas.
Mislim da je Partizan favorit. Cibona ima mlad i potentan sastav, spreman za borbu. Ujedno i sastav ograničenih mogućnosti. S izuzetkom Reuversa i Prkačina koji bi zaista mogao biti ozbiljna glava u godinama koje dolaze.

Što se ostalog tiče, liga je još neregularnija nego prošlih sezona. Sad umjestno jednog, imamo dva rezervna tima. Da je sreće da ih se izbaci juče.
Mnogo mi je žao što niko nije u stanju uložiti pare u Bosnu, pa i taj Hemofarm ili Radnički Kragujevac...

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2021, 22:19

Kristijan je napisao/la:
15 okt 2021, 12:19
Mnogo mi je žao što niko nije u stanju uložiti pare u Bosnu, pa i taj Hemofarm ili Radnički Kragujevac...
Ulagalo se u Bosnu, pa ispala rupa bez dna.

Pokušaj pravljenja rezultata preko noći i davanje ogromnih plata poluigračima je na kraju i dovelo do finansijske dubioze.

Mada bi bilo fino da se opet puni dvorana i da se ima mogućnost gledanja najjačih sa prostora bivše Juge...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Ethel » 17 okt 2021, 21:29

Valja Mornaru dovesti jos 2-3 amerikanca da ih cupaju na individualni kvalitet.

Nakon odlaska Pullena i ekipe, ocekivano doslo do izrazaja nedostatak kvalitete trenera za ovaj rang.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4751
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la LlullSergio » 17 okt 2021, 22:57

Šta ovo skandiraju :lol:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 17 okt 2021, 22:58

kalina 0/10 za 2,a dominacija. primili 24 u prvoj pa 40 u preostale tri. golemac bi mogao popiti otkaz,čudi me,neće valjda početi raditi ko cedevita zg.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Felixians4 » 19 okt 2021, 11:37

Tipujem da aco ponovno stiže u zadar nakon razlaza s pesarom. razdrmat će ih,s njime su zadnji put bili i euro ozbiljni,izvući će ASA(inače je bio član foruma s ovim nickom kad je bio u drugom mandati u hr reprezentaciji) iz rukava i vjerojatno tako Split postaje glavni kandidat za ispadanje,već su jednom međusobno do kraja se borili Dalmatinski predstavnici pred desetak godina.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 23 okt 2021, 21:00

Partizan - Krka 92:45! Cetrdeset i pet! Sa kakvim mi amaterima igramo nekakvu regionalnu ligu. Rasturaj ovo sr*nje!

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 23 okt 2021, 21:02

Kristijan je napisao/la:
15 okt 2021, 12:19
Najveći derbi regionalne košarke se igra danas.
Mislim da je Partizan favorit. Cibona ima mlad i potentan sastav, spreman za borbu. Ujedno i sastav ograničenih mogućnosti. S izuzetkom Reuversa i Prkačina koji bi zaista mogao biti ozbiljna glava u godinama koje dolaze.

Što se ostalog tiče, liga je još neregularnija nego prošlih sezona. Sad umjestno jednog, imamo dva rezervna tima. Da je sreće da ih se izbaci juče.
Mnogo mi je žao što niko nije u stanju uložiti pare u Bosnu, pa i taj Hemofarm ili Radnički Kragujevac...
Koji "vi"?
Mars bre od Srbije! Is!
Igraj regionalnu ligu, ali bez mog Partizana, Zvezde, Mege, FMP, Borca..

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Ethel » 23 okt 2021, 21:56

Pa sto ne istupe, ko im brani :hmmmmm:

Cemu prozivanje Krke, svako igra u skladu sa svojim mogucnostima, recimo Partizan je prosle sezone bio u mogucnosti da izgubi od tih amatera 19 razlike i dozivi 13 poraza u sezoni :stop:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la bombaysaphire » 23 okt 2021, 23:37

EpateguiHuleteti je napisao/la:
23 okt 2021, 21:00
Partizan - Krka 92:45! Cetrdeset i pet! Sa kakvim mi amaterima igramo nekakvu regionalnu ligu. Rasturaj ovo sr*nje!

slika

A šta misliš o ovim amaterima iz košarkaške lige Srbije ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Puma » 24 okt 2021, 20:14

Micov se ne moze sastaviti s loptom.

Pullen je babo, steta sto je ova dvorana uvijek prazna.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la ramke0203 » 24 okt 2021, 20:38

ko je dao Dzikicu licencu za trenera???

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Sanfrancisco » 24 okt 2021, 21:18

bombaysaphire je napisao/la:
23 okt 2021, 23:37
EpateguiHuleteti je napisao/la:
23 okt 2021, 21:00
Partizan - Krka 92:45! Cetrdeset i pet! Sa kakvim mi amaterima igramo nekakvu regionalnu ligu. Rasturaj ovo sr*nje!

slika

A šta misliš o ovim amaterima iz košarkaške lige Srbije ?
Kad neki grobar pomene ovaj rezultat, to je samo pokazatelj da je isfrustriran cinjenicom da je njegov klub godinama u kanalu.Radovali ste se osvajanjem kupa, kao da ste osvojili NBA prsten :lolno: Dok vam je zuta banda pumpala pare u dupeta,a dok je Zvezda igrala prakticno sa juniorima, bilo vam je lijepo. Osvajali ste titule i radovali se. A sad vam ostaje samo da se sjecate tih lijepih dana i da placete. :tralala:

Pobijedili Krku 50 razlike i odma cujem pricaju kako osvajaju Evrokup 100%, a o Aba ligi da i ne govorim. Tu ce kazu imati sve pobjede do kraja :crazy:

E koje ste vi budale, ali ono bas...
Tako ste se isto palili i pred koronu, pa ste onda kukali da je korona kriva sto niste postali sampioni Aba lige, a ja sam ubijedjen, da bi vas Zvezda oduvala u PO, sa Bilijem Beronom(koji vas je inace redovno silovao), Lorencom Braunom i Panterom..ovaj poslednji vam je sad glavni igrac.

Moj vam je savjet, nemojte se unaprijed mnogo radovati i busati,jer sto se vise radujete sad, to ce vam pad biti bolniji. I onda cete opet kmecati i plakati, samo me zanima, koga cete onda optuziti za neuspjeh.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la bombaysaphire » 24 okt 2021, 23:25

Sanfrancisco je napisao/la:
24 okt 2021, 21:18
bombaysaphire je napisao/la:
23 okt 2021, 23:37
EpateguiHuleteti je napisao/la:
23 okt 2021, 21:00
Partizan - Krka 92:45! Cetrdeset i pet! Sa kakvim mi amaterima igramo nekakvu regionalnu ligu. Rasturaj ovo sr*nje!

slika

A šta misliš o ovim amaterima iz košarkaške lige Srbije ?
Kad neki grobar pomene ovaj rezultat, to je samo pokazatelj da je isfrustriran cinjenicom da je njegov klub godinama u kanalu.Radovali ste se osvajanjem kupa, kao da ste osvojili NBA prsten :lolno: Dok vam je zuta banda pumpala pare u dupeta,a dok je Zvezda igrala prakticno sa juniorima, bilo vam je lijepo. Osvajali ste titule i radovali se. A sad vam ostaje samo da se sjecate tih lijepih dana i da placete. :tralala:

Pobijedili Krku 50 razlike i odma cujem pricaju kako osvajaju Evrokup 100%, a o Aba ligi da i ne govorim. Tu ce kazu imati sve pobjede do kraja :crazy:

E koje ste vi budale, ali ono bas...
Tako ste se isto palili i pred koronu, pa ste onda kukali da je korona kriva sto niste postali sampioni Aba lige, a ja sam ubijedjen, da bi vas Zvezda oduvala u PO, sa Bilijem Beronom(koji vas je inace redovno silovao), Lorencom Braunom i Panterom..ovaj poslednji vam je sad glavni igrac.

Moj vam je savjet, nemojte se unaprijed mnogo radovati i busati,jer sto se vise radujete sad, to ce vam pad biti bolniji. I onda cete opet kmecati i plakati, samo me zanima, koga cete onda optuziti za neuspjeh.

Sine dragi , moj post se odnosio na totalno drugu temu .
Navijam za Partizan , iz Sarajeva sam , gotivim i Zvezdu , volim košarku .
Te debilne fore budale ,, žuta banda , silovanje i slične gluposti piši nekome drugom , ja nisam balavac .
Ako nemaš šta pametno i korisno napisati , na nivou odrasle osobe zaobiđi me molim te .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la Sanfrancisco » 25 okt 2021, 00:11

Vidim koliko si ozbiljan kad si izbacio ovo.Na ovaj nacin se klinci po instagramu prepucavaju. A ti se sad uvrijedio kao ucviljena mlada.
I zaobici cu te, nije problem. :zviz:

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: ABA liga 21/22

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 okt 2021, 21:06

Hajde na tandrc'te. 6. klub u ABA-ligi trenutno i redovni ucesnik u borbi za opstanak poslednjih sezona se proglasava jednom od najjacih ekipa trenutno uz omalovazavanje srpskih klubova?!
Takva gamad ("avatar kristijan") koja vrsi propagandu protiv srpske kosarke nema sta da trazi na teritoriji Republike Srbije. To ne moze da govori ni "u ime Srbije", "ni u ime srpske kosarke", a pokusava. Moze u ime Turske, Hrvatske, Albanije, nemam nista protiv, u ime srpske kosarke - tutanj, is bre :kafa:

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.