Euroleague 2021/2022

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Ethel » 15 okt 2021, 14:19

Felixians4 je napisao/la:
15 okt 2021, 13:35
Po čemu? Kako je Barca izašla na nuli? Što im je škodio,koliki je ugovor imao Bolmaro? Pa šta da si ga prodao? "Prodao" si i Hangu i Heurtela i završili u paziu sad,najvećem rivalu. Oslobodio si se ugovora i nisi dobio odštetu,a rival dobio dubinu u rotaciji.

Pa od koga imaju financijsku korist? Možda kad uvedu međusobne odštetne klauzule kakve su na snazi u Endesi ili nešto sl. i budu imali.

Ali kakvog igrača,jesam li ja kritizirao ikog što nemaju il imaju takvog igrača? Nisam. Tema su igrači rotacije koji će ostati,upravo kontra primjer nba prospecata. A možeš imati jedne i druge. Pa kvragu, ponavljam se iznova, top klubovi i imaju jedne i druge. Dakle,može se.

"Lakse je rjesenje svakako dovesti tog igraca za rotaciju sa kojim ces mozda pogoditi pa ce i ostati duzi period nego dovesti NBA prospekt koji ce nakon dobre sezone sigurno otici. " Ni ovo ja nisam potegao. Lakše je? Pa ne znam šta ima biti lakše. Imaš budget,bez problema možeš birati hoćeš li jedno il drugo il oboje za što sam ja uvijek za i što evo ponavljamo se i u ovom postu, top klubovi imaju jedne i druge i treće.

Dakle - problem je što neki klubovi imaju bezvezne desete,jedanaeste i dvanaeeste igrače,a nositelji su im igrači koji to ne bi trebali biti. Uzrok tog je što ne "proizvode" igrače niti imaju dobar scouting. I onda godinama kubure ni vamo ni tamo,bezveze trate vrijeme i budget.


Ja ne znam tko tvdri da top klub treba imati nba prospecte. Ili ne treba. To zaista jest odabir kluba. Može i ne mora. Na to se uopće nisam referirao.
Po tome sto su dobar dio odstete dali Zalgirisu, ostalim ce da pokriju platu i to je to, mizeran profit u najidealnijem mogucem slucaju.

Rijesili su se Hange, kao i Clavera zbog finansijskih problema kluba, da je stanje kako je inace ne bi odlazili, RTL je druga prica.

I ti kao da ne znas, pa to i jeste jedan od problema europske kosarke, ne postoji znacajan profit, ne bi bilo lose uvesti te klauzule svakako.

"Nevezano da li se klub bori za vrh ili je u donjem dijelu,svi mogu i trebaju proizvoditi."

Rekao sam vec za te igrace rotacije, klubovi iz vrha imaju dovoljan budzet da ih ne moraju stvarati vec ih mogu dovoditi gotove iz drugih klubova. Manjim klubovima u Euroligi je znacajna finansijska olaksica da ih stvori.

Ne znam ni ja ko tvrdi, ja sam naveo sta mislim i o NBA prospektima i o igracima rotacije i zasto shvatam time i koji ih imaju (NBA prospekte i igrace rotacije) i koji ih nemaju (NBA prospekte). Svako treba imati domace igrace za rotacije, ali nacin je iskljucivo odluka kluba.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 14:20

ne,nisu svi nba prospecti, ne može u nba biti 800 igrača. i uopće ne hitaju svi tamo. dosta sjajnih igrača nije se ni okušalo,a mogli su itekako.

ne moraju to biti prospecti. tko ti brani da uvedeš igrača-dva s 18-19 godina u rotaciji pa uvidiš može li il ne i onda posudba u slučaju da nije spreman,imaš ga tu s 20-21 i tvoj je. ili ako i dovedeš neko od 20-23 godine i afirmiraš se, to ispada ko da si ga i ti "proizveo", svakako je plus.

ne razumijem zaista. onda s kime ćeš puniti roster,po vašem ne valja nikako. 12 higginsa teško nađeš u el,a kamoli da složiš momčad tako. dončići ti odu, lazići su ti negledljivi i limitirani, mladi griješe.

Lazarević matični,Uskoković matični,Davidovac s 22 iz FMP,Dobrić matični,Mitrović ko teenager, Kalina s 23.

Sloukas,Printezis,Papanikolaou...
Llull,Rodriguez,Fernandez,Reyes,Mirotić,Garuba...
Rubio(on je vrstan primjer)Navarro,Abrines..
Kurbanov,Kirilenko,Voroncevič,Hrjapa

Upravo svi silni stranci i pojačanje vjerojatno im ne bi bili dovoljni da nisu imali domaću snagu. Dakle,top klubovi. Zato sam i istaknuo ove koji teže makar playoffu,da im je ogroman problem manjkav rad s mladima(Real Madrid ima daleko najkvalitetniju akademiju u Europi) i scouting,a budgetom ne mogu parirati.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 14:27

Ethel je napisao/la:
15 okt 2021, 14:19
Felixians4 je napisao/la:
15 okt 2021, 13:35
Po čemu? Kako je Barca izašla na nuli? Što im je škodio,koliki je ugovor imao Bolmaro? Pa šta da si ga prodao? "Prodao" si i Hangu i Heurtela i završili u paziu sad,najvećem rivalu. Oslobodio si se ugovora i nisi dobio odštetu,a rival dobio dubinu u rotaciji.

Pa od koga imaju financijsku korist? Možda kad uvedu međusobne odštetne klauzule kakve su na snazi u Endesi ili nešto sl. i budu imali.

Ali kakvog igrača,jesam li ja kritizirao ikog što nemaju il imaju takvog igrača? Nisam. Tema su igrači rotacije koji će ostati,upravo kontra primjer nba prospecata. A možeš imati jedne i druge. Pa kvragu, ponavljam se iznova, top klubovi i imaju jedne i druge. Dakle,može se.

"Lakse je rjesenje svakako dovesti tog igraca za rotaciju sa kojim ces mozda pogoditi pa ce i ostati duzi period nego dovesti NBA prospekt koji ce nakon dobre sezone sigurno otici. " Ni ovo ja nisam potegao. Lakše je? Pa ne znam šta ima biti lakše. Imaš budget,bez problema možeš birati hoćeš li jedno il drugo il oboje za što sam ja uvijek za i što evo ponavljamo se i u ovom postu, top klubovi imaju jedne i druge i treće.

Dakle - problem je što neki klubovi imaju bezvezne desete,jedanaeste i dvanaeeste igrače,a nositelji su im igrači koji to ne bi trebali biti. Uzrok tog je što ne "proizvode" igrače niti imaju dobar scouting. I onda godinama kubure ni vamo ni tamo,bezveze trate vrijeme i budget.


Ja ne znam tko tvdri da top klub treba imati nba prospecte. Ili ne treba. To zaista jest odabir kluba. Može i ne mora. Na to se uopće nisam referirao.
Po tome sto su dobar dio odstete dali Zalgirisu, ostalim ce da pokriju platu i to je to, mizeran profit u najidealnijem mogucem slucaju.

Rijesili su se Hange, kao i Clavera zbog finansijskih problema kluba, da je stanje kako je inace ne bi odlazili, RTL je druga prica.

I ti kao da ne znas, pa to i jeste jedan od problema europske kosarke, ne postoji znacajan profit, ne bi bilo lose uvesti te klauzule svakako.

"Nevezano da li se klub bori za vrh ili je u donjem dijelu,svi mogu i trebaju proizvoditi."

Rekao sam vec za te igrace rotacije, klubovi iz vrha imaju dovoljan budzet da ih ne moraju stvarati vec ih mogu dovoditi gotove iz drugih klubova. Manjim klubovima u Euroligi je znacajna finansijska olaksica da ih stvori.

Ne znam ni ja ko tvrdi, ja sam naveo sta mislim i o NBA prospektima i o igracima rotacije i zasto shvatam time i koji ih imaju (NBA prospekte i igrace rotacije) i koji ih nemaju (NBA prospekte). Svako treba imati domace igrace za rotacije, ali nacin je iskljucivo odluka kluba.
Dakle,osigurali su sredstva za Jokubaitisa preko Bolmara. Da je namjesto Bolmara bio Ron Baker,Xavier Munford, morali bi se riješiti igrača,ne bi ostvarili rezultat i ne bi dobili odštetu.

Hange su se riješili jer nije kliknuo sa Šarasem, u finalu nije ni dobio prigodu,a itekakop im je zatrebao.

Pa jesam li ja rekao da postoji profit? Upravo zato super dođe pobrati NBA odštete. I to redom od igrača koji ti nisu neophodni. Tu apsolutno ništa ne gubiš,ti se protiviš tome što je suludo.

Krivo si rekao. Uvijek je bolje imati svoje nego dovoditi takve igrače. Evo ti primjera i top igrača i igrača rotacije u prošlih par postova. Bez njih ne bi postizali takve uspjehe.

Zadnji pasus ti je ispravan, o tome se i radi da neki uopće nemaju domaće igrače rotacije. Ma ne moraju to ni biti domaći igrači niti nacionalni,al čemu držati igrače koji stagniraju i nemaju potencijal umjesto da pokušaš promijeniti politiku. To je problem Maccabija recimo zadnjih godina,Vujčič ne uspijeva to riješiti.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Ethel » 15 okt 2021, 14:36

Ono sto ja isticem je da su te NBA odstete mizerne i da to nije profit vrijedan da pretjerano ulazes u te igrace po meni, imaju ih klubovi tako da sam i rekao da je to stvar izbora kluba uostalom kao sto si i ti rekao tako da se sa tim dijelom slazem.

Jel bolje imati svoje igrace koje si proizveo u rotaciji, naravno da jeste, da li je lakse napraviti dobar skauting i dovesti nekog domaceg igraca iz manjeg kluba iz svoje lige smatram da jeste i zahtjeva manje vremena i truda. Isto je i sa strancem u rotaciji.

Problem je Izraela vjerovatno i u radu sa omladinskim selekcijama, a Maccabi ima uzasnu selekciju igraca godinama, redovno fulaju i sa glavnim igracima a ovim ostalim da ne pricam.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 14:43

Ethel je napisao/la:
15 okt 2021, 14:36
Ono sto ja isticem je da su te NBA odstete mizerne i da to nije profit vrijedan da pretjerano ulazes u te igrace po meni, imaju ih klubovi tako da sam i rekao da je to stvar izbora kluba uostalom kao sto si i ti rekao tako da se sa tim dijelom slazem.

Jel bolje imati svoje igrace koje si proizveo u rotaciji, naravno da jeste, da li je lakse napraviti dobar skauting i dovesti nekog domaceg igraca iz manjeg kluba iz svoje lige smatram da jeste i zahtjeva manje vremena i truda. Isto je i sa strancem u rotaciji.

Problem je Izraela vjerovatno i u radu sa omladinskim selekcijama, a Maccabi ima uzasnu selekciju igraca godinama, redovno fulaju i sa glavnim igracima a ovim ostalim da ne pricam.
al što pretjerano ulažeš u njih? niti imaju neki ugovor niti u pravilu imaju prebitnu ulogu. ako imaju,tim bolje.

možeš imati i svog i skautiranog i preporučenog. kao što i imaju nabrojani top klubovi. nisu oni tek tako najbolji,nije slučajno da neki s usporedivim budgetima su uvijek u vrhu,a neki kad uđu u playoff,slavlje. khimki je tipičan primjer,na kraju propali.

dobro,izrael ima neke darovite generacije što se pokazalo i rezultatski u U kategorijama i na nba draftu. Blatt,Avdija,Madar...

Izraelski klubovi eto i van Maccabija imaju hrpu love,krcaju ekipu atletama i divljacima i uglavnom ništa ne postignu.

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la lumani » 15 okt 2021, 15:24

Ethel je napisao/la:
15 okt 2021, 10:31
Klubovima iz gornjeg dijela Eurolige se ne isplati razvijati domace igrace, ulagati u njih i trpiti njihove greske da bi onda nakon sto bi trebali dati godine vrhunske kosarke za klub otisli u NBA. Mozda da se drasticno povecaju odstete za igrace pri odlasku u NBA, ovako je neisplativo.
!!!!...o tome i pricam.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 15:27

lumani je napisao/la:
15 okt 2021, 15:24
Ethel je napisao/la:
15 okt 2021, 10:31
Klubovima iz gornjeg dijela Eurolige se ne isplati razvijati domace igrace, ulagati u njih i trpiti njihove greske da bi onda nakon sto bi trebali dati godine vrhunske kosarke za klub otisli u NBA. Mozda da se drasticno povecaju odstete za igrace pri odlasku u NBA, ovako je neisplativo.
!!!!...o tome i pricam.
ali griješiš. očito ne želiš prihvatiti činjenice. lijepo reci - "ups,zajebo sam se" i to je to.

shengelia out do kraja 2021. godine praktički. mvp 2. i 3. runde el. "fino". makar shved sad upada u svoju rolu iliti u cipele mike jamesa.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la TheChief » 15 okt 2021, 15:58

Ubise se npr. Spanci od pravljenja NBA igraca.

Prosle sezone tu bili Rubio, Marc i braca Hernangomez.

Rekao bi covjek proizvode svake sezone 5 novih NBA igraca.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 16:04

TheChief je napisao/la:
15 okt 2021, 15:58
Ubise se npr. Spanci od pravljenja NBA igraca.

Prosle sezone tu bili Rubio, Marc i braca Hernangomez.

Rekao bi covjek proizvode svake sezone 5 novih NBA igraca.
Ibaka ozlijeđen.
Evo,sada su Aldama(koji je ipak uvelike USA product) i Garuba novi,bili Abrines,Mirotićš,Chacho,Pau,Navarro,Rudy,CLaver,Garbajosa,Calderon,mogao je i Llull. Malo li je?

Mada NBA igrači se baš i ne prave nego se rađaju.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Sanfrancisco » 15 okt 2021, 21:07

Trica Shveda odlucila pobjednika...steta :x

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Ethel » 15 okt 2021, 21:23

Brandon Davies drzi kompletan reket Barcelone od pocetka sezone, nestvarno kolika potrosnja i opet odlicne partije :tokralju:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2021, 22:12

Htio sam napisati dok ovi iz Efesa nastimaju nisanske sprave, prodje utakmica, ali se evo vraćaju u utakmicu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 22:51

Barca back to back u produžetku. Monacu se vratilo kako su tukli Ruse, sada njih El Clasico duo.

zvezda ono njihovo Dekijevsko, žilavi do bola. Ipak, u finishu Armejci imali individualce da izvuku iz teških pozicija,a oni nisu imali rješenja s druge strane.


Efes 0-4, i lani su grozno startali, no vidljivo nisu ni sjena EKIPE, hijerarhiju nisu pronašli iznova, kemija nije zadobijena, ima problema,a nedostaje i Simon.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la kraljttbvb » 15 okt 2021, 23:40

Felixians4 je napisao/la:
15 okt 2021, 22:51
Efes 0-4, i lani su grozno startali, no vidljivo nisu ni sjena EKIPE, hijerarhiju nisu pronašli iznova, kemija nije zadobijena, ima problema,a nedostaje i Simon.
Ja koliko sam gledao, bilo je mahnito ispucavanje sa svih pozicija.

Nikakve smislene akcije i ulaska pod koš, samo bacaj loptu prema obruču :roll:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 15 okt 2021, 23:49

kraljttbvb je napisao/la:
15 okt 2021, 23:40
Felixians4 je napisao/la:
15 okt 2021, 22:51
Efes 0-4, i lani su grozno startali, no vidljivo nisu ni sjena EKIPE, hijerarhiju nisu pronašli iznova, kemija nije zadobijena, ima problema,a nedostaje i Simon.
Ja koliko sam gledao, bilo je mahnito ispucavanje sa svih pozicija.

Nikakve smislene akcije i ulaska pod koš, samo bacaj loptu prema obruču :roll:
ja sam gledao više tenis istovremeno kamo je Armani maneken ostvario uspjeh karijere pa nisam mjerodavan,a taman vidio u četvrtoj one dvije trojke Moermana s top protokom. Petrušev teško da će se tu snaći, a Shane izgleda ko da je požalio što ponovno nije ošo u NBA,no može to kliknuti ko prošle sezone. Tada je Larkin bez priprema jako sporo ušao i zapravo nije dostigao nikako onaj level od ranije dvije sezone, no svi su odrađivali svoje nakon otprilike pola regularnog dijela,može se slično dogoditi.

Back to back titula i spojene 4 godine dinastije bilo bi izvanredno i jasno da su oni i dalje među favoritima,no naravno da je to sve sam ne jednostavno

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 18 okt 2021, 11:57

Elijah Bryant pojačao Efes. Sada imaju dvojicu vrsnih offball prijetnji,njega i Beauboisa,backcourt im je ofanzivno tip-top.

Bio u redovima šampionskih Bucksa, van rotacije, no dokaz da vrijedi. Sada u predsezoni je bio odličan.

Dokazan već kroz Maccabi u EL,26 godina,fit. Koristi pažnju obrane s primarnog kreatora i tu dolazi do izražaja njegova sposobnost da pri closeoutu se sjuri do reketa. Može u sekundarnim akcijama donositi odluke u picku, dobro zaobilazi čuvare vižljastim tijelom. Jest i krizni potez,no kad ti se otvori prigoda,uzmeš ovakvog igrača. Moguće da su skeptični koliko Simon još može,a postoji i mogućnost imlozije nastavi li se loš niz u el pa im je ovo osigurač neki.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la kraljttbvb » 18 okt 2021, 15:21

Felixians4 je napisao/la:
18 okt 2021, 11:57
Jest i krizni potez,no kad ti se otvori prigoda,uzmeš ovakvog igrača. Moguće da su skeptični koliko Simon još može,a postoji i mogućnost imlozije nastavi li se loš niz u el pa im je ovo osigurač neki.
Opasno su Micica uzeli na zub.

Ataman ga proziva da ispucava trice sa 8-9 metara, mediji ga poceli kritikovati...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la Felixians4 » 18 okt 2021, 15:28

kraljttbvb je napisao/la:
18 okt 2021, 15:21
Felixians4 je napisao/la:
18 okt 2021, 11:57
Jest i krizni potez,no kad ti se otvori prigoda,uzmeš ovakvog igrača. Moguće da su skeptični koliko Simon još može,a postoji i mogućnost imlozije nastavi li se loš niz u el pa im je ovo osigurač neki.
Opasno su Micica uzeli na zub.

Ataman ga proziva da ispucava trice sa 8-9 metara, mediji ga poceli kritikovati...
To je standard Atamanov,man management na zaseban način,a igrači mu vjeruju. Za medije ne znam,vjerojatno su šokirani otkud sad su tako zaredali porazima u sezonu. Vasa je scorerski odličan. Nedostaje Simon,Sanli je bio bitan čimbenik,Petruševa ne uklapaju u dovoljnoj mjeri. Ili će sjesti ponovno to ili će se raspasti

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la guillermo » 18 okt 2021, 16:31

Efes se morao rijesiti starkelja kao pomocnog osoblja i dovesti mladje igrace da barem grizu u odbrani.
Singelton,Anderson,Pleiss uzimaju minute a nicemu ne doprinose.....

Avatar
samirr
Postovi: 8838
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Euroleague 2021/2022

Post Postao/la samirr » 18 okt 2021, 20:58

ubi ih fener 22 razlike !
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.