Eurobasket 2022

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 14:58

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:49
Igrac koji u utorak izjavi "Trener mi vjeruje soreman sam za nove pobjede u NBA", a u cetvrtak dobije nogu je sve samo ne ozbiljan...skorer i suter koji ne moze 10 poena da ubaci..PREOZBILJAN JE

All round da bolji su, napdacki nisu..Fontekio je mozda top 3 evropskih krila u ovom trenutku, Maninon ih je vec jednom unistio, spisu das mu prostor covjek ce pogodit..al da ne idemo sad u dubioze

Ok za grke se slazem osigrali su dobro al ovi su odigrali bolje.
Eto,bio je dovoljno ozbiljan da bude prevaga u finalu prvenstva uz De Coloa i Veselya. Lik imao sezonu u EL s Fenerom na 12 pts uz odličnu efikasnost,samo ti takvog možeš prozvati smiješnim. Ti i takvi koje realnost ne zanima.

Ali čekaj,Fontechhio je prvi igrač Italije. Prvi igrač Srbije je Jokić. Spissu je korektan bek,ne zabija često,no dobar razigravač.,igra obranu,kontrolira tempo. Nije lik koji predvodi ekipu u poenima,a eto,dogodilo se da je on ispogađao,a da Micić je ispromašivao. Ne treba ići u dubioze,činjenica je da su Srbi 2 klase kvalitetniji od Talijana,no kad se potrefi da izbornik premalo koristi glavnog baju,da se spava u obrani,nastane panika,a suparnik je dovoljno kvalitetan da te zaspe pa ispadneš.

Odigrala je Njemačka,Italija,Poljska fantastično,no isto tako su im i dopustili ovi da se razigraju,a Slovenci su potom bez problema nadoknadili zaostatak da bi se oept raspali.

Avatar
donDondon
Postovi: 3467
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la donDondon » 19 sep 2022, 14:58

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 12:08
Gdje mi je onaj Dondondon da ga pitam ko je defanzivno više doprinio u finalu, Gobert ili Tarpey?
kosarka nije samo statistika a ni jedna utakmica,tarpey imao 9 skokova i sad ga poredis kao defanzivno uticao nesto bolje od gobera,Gober je protiv Turaka imao 17 skokova a protiv italijana 14,protiv nas 12,sama njegova pojava u reketu remeti planove protivnika.Mi pricamo o najboljem odbrambenom igracu nba lige i sad na osnovu ovog nekog finala gdje su francuzi odigrali lose vi sudite najboljem odbrambenom igracu kao da je drvo.
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Shategabri
Postovi: 14590
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 14:59

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:29
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:24
Tako se pričalo i za Španiju...ta će ovaj, ta će onaj....sve je to relativno.
Dojučer je Srbija imala tim bez mana, kad su fasovali, ne valja niko.
Sad je Španija tim pun superstara, kakav crni Rudy F. i nekakvi anonimni bekovi, to ti je sve ekipa u naponu snage.
Pa i ovi MVP braća, gdje su bili prije prvenstva?
Ljudi daju 7 i 5 poena u prosjeku u karijeri, a nisu neki rookiji, to su formirani košarkaši, 28 i 26 godina.

Nema izgovora ni za Srbiju ni za Grčku, imali su timove za trofej, imali su prije svega po jednog ekstra igrača, nisu iskoristili.
Tu svakako spada i Slovenija.
Ma kakav izgovor,nema izgovora, samo iznosim misljenje i palamudim po forumu :D

Iskreno Willy je strasan igrac sad jbg u NBA je ispod prosjecan, al daleko da ga se podcjenjuje ipak je u NBA, Juanco malo losija verzija al za ovaj nivo kosarke itekako dobar

Lorenzo elitni strijelac na ovom nivou

Ostatak osoblja je pogadjao sta je trebao i tjt

Mada razumijem sta hoces rec, na papiru spanija kontra srbija/grcka nije ni blizu
Ma ok, al u odnosu na braću Gasol, ovo ti je ko da si hodao sa Gal Gadot, pa onda počeo hodati sa Hanifom iz Živinica (bez uvrede :D ).

Svi su oni super u Scariolovom sistemu. Ok, ima tu i do mentaliteta, Španci su rođeni pobjednici u svim sportovima.

Brown je došao u reprezentaciju praktično da odigra EB. Ok, poznaje ga Scariolo, al kako se uklopio to je čudo.

Da, Španci nisu bili ni među 5 favorita mislim. To ima negdje na temi ranking favorita.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14590
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 15:01

donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 14:58
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 12:08
Gdje mi je onaj Dondondon da ga pitam ko je defanzivno više doprinio u finalu, Gobert ili Tarpey?
kosarka nije samo statistika a ni jedna utakmica,tarpey imao 9 skokova i sad ga poredis kao defanzivno uticao nesto bolje od gobera,Gober je protiv Turaka imao 17 skokova a protiv italijana 14,protiv nas 12,sama njegova pojava u reketu remeti planove protivnika.Mi pricamo o najboljem odbrambenom igracu nba lige i sad na osnovu ovog nekog finala gdje su francuzi odigrali lose vi sudite najboljem odbrambenom igracu kao da je drvo.
Apsolutno se slažem da nije samo statistika.
Ako si gledao utakmicu, tog Tarpeya je bilo svuda i on je sa Yabuseleom zategao odbranu kad se Francuska vratila u utakmicu.
Ne pričamo o Turskoj, pričamo o finalu.
Protiv nas je bio smiješan u Skenderiji, kad već pričamo o tome.
Drvo koje počne da smeta u playoffu NBA, koje smeta u KO fazi EB.
Precjenjeni panj.
Koševo Zapad

Avatar
donDondon
Postovi: 3467
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la donDondon » 19 sep 2022, 15:04

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 15:01
donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 14:58
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 12:08
Gdje mi je onaj Dondondon da ga pitam ko je defanzivno više doprinio u finalu, Gobert ili Tarpey?
kosarka nije samo statistika a ni jedna utakmica,tarpey imao 9 skokova i sad ga poredis kao defanzivno uticao nesto bolje od gobera,Gober je protiv Turaka imao 17 skokova a protiv italijana 14,protiv nas 12,sama njegova pojava u reketu remeti planove protivnika.Mi pricamo o najboljem odbrambenom igracu nba lige i sad na osnovu ovog nekog finala gdje su francuzi odigrali lose vi sudite najboljem odbrambenom igracu kao da je drvo.
Apsolutno se slažem da nije samo statistika.
Ako si gledao utakmicu, tog Tarpeya je bilo svuda i on je sa Yabuseleom zategao odbranu kad se Francuska vratila u utakmicu.
Ne pričamo o Turskoj, pričamo o finalu.
Protiv nas je bio smiješan u Skenderiji, kad već pričamo o tome.
Drvo koje počne da smeta u playoffu NBA, koje smeta u KO fazi EB.
Precjenjeni panj.
oke tvoje misljenje i jos jedna potvrda mog misljenja a to je da se s tobom ne vrijedi raspravljat o ovom sportu
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Shategabri
Postovi: 14590
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 15:07

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:50
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:45
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:21


S kojim se ozbiljnim protivnikom srbija suocila do Italije? Ajde finci tu i tamo...

Grci su imali Dorsey koji je imao meni se cini 65% za tri, al kad je stalo onda je bas stalo...nisu oni lose ni odigrali, al nisu imali dovoljno poena da odgovore napadu njemacke
Što će opet reći da nije problem ubaciti koševe, problem je ozbiljnosti ekipe.
Ili ćemo reći da je potentnija ova ekipa Španije od Srbije? Da ti je to neko rekao prije prvenstva, nasmijao bi mu se.

Pa imali su Grci i druge, Calathes je gađao trice kao lud, probudio se i Larenzakis u KO fazi...

Na kraju krajeva, ako su toliko loše ekipe, kako to da su kotirale za glavne favorite?
Naravno, slazem se da je iznenadjenje, ja sam mislio da ce srbi rasut sve kad sam vidio jokica kako igra..al eto jbg, vidjelo se da to i nije bas tako jaka ekipa na vanjskim
pozicijama ko sto se mislilo
Malu rezervu sam imao u smislu da mi je sumnjivo zbog lagane grupe i to doziranje, šta će biti kad se krene igrati ozbiljna košarka.
Što je najgore, krenulo je kao u grupi, trpaju Talijane 14 razlike, to je to.
Kad ono pad na glavu.
Ma vidi, padaju mi na pamet recimo Francuzi u fudbalu kad su otišli na ono SP Japan i Koreja i ispali naglavačke iz grupe bez pobjede.
Onda ide priča, ogoljavanje ekipe, ko sve nije valjao, šta su problemi....nađe se 1001 razlog. A to je jedna Francuska koja uvijek igra bitnu ulogu na SP i koja je u uskom krugu favorita. Tako i za Srbiju, dolazi sa NBA MVP-jem, sa Euroliga MVP-jem, sa nekim elitnim defanzivcima, sa timom koji je birao iskusni stručnjak.
To je tako bilo pred početak prvenstva. Srbija koja na svim EB igra bitnu ulogu i koja je tu favorit. E onda kad su fasovali, ništa ne valja (dobro, Jokić malo valja), postavlja se pitanje pa ima li ta Srbija krštenog košarkaša osim Jokića?!
Na kraju krajeva, Italija im je nezgodan matchup, to su pokazali i sa šarenim sastavom, to su pokazali i sa punim sastavom.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14590
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 15:13

donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 15:04
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 15:01
donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 14:58


kosarka nije samo statistika a ni jedna utakmica,tarpey imao 9 skokova i sad ga poredis kao defanzivno uticao nesto bolje od gobera,Gober je protiv Turaka imao 17 skokova a protiv italijana 14,protiv nas 12,sama njegova pojava u reketu remeti planove protivnika.Mi pricamo o najboljem odbrambenom igracu nba lige i sad na osnovu ovog nekog finala gdje su francuzi odigrali lose vi sudite najboljem odbrambenom igracu kao da je drvo.
Apsolutno se slažem da nije samo statistika.
Ako si gledao utakmicu, tog Tarpeya je bilo svuda i on je sa Yabuseleom zategao odbranu kad se Francuska vratila u utakmicu.
Ne pričamo o Turskoj, pričamo o finalu.
Protiv nas je bio smiješan u Skenderiji, kad već pričamo o tome.
Drvo koje počne da smeta u playoffu NBA, koje smeta u KO fazi EB.
Precjenjeni panj.
oke tvoje misljenje i jos jedna potvrda mog misljenja a to je da se s tobom ne vrijedi raspravljat o ovom sportu
Ne bih se ni raspravljao s tobom da nisi napisao post koji se ticao lično mene i sasvim neosnovano prozvao kako ja eto nisam nikad kročio na parket, a vjerovatno ne znam ni kako izgleda košarkaška lopta. Karikiram, al u biti to je to. Ne bih te uvjeravao koliko sam i kako imao kontakta sa košarkaškom loptom. Kako ti kažeš, ne bi vrijedilo.
S druge strane, meni se čini da ti malo kasniš i to je glavni problem.
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 15:29

Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 14:58
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:49
Igrac koji u utorak izjavi "Trener mi vjeruje soreman sam za nove pobjede u NBA", a u cetvrtak dobije nogu je sve samo ne ozbiljan...skorer i suter koji ne moze 10 poena da ubaci..PREOZBILJAN JE

All round da bolji su, napdacki nisu..Fontekio je mozda top 3 evropskih krila u ovom trenutku, Maninon ih je vec jednom unistio, spisu das mu prostor covjek ce pogodit..al da ne idemo sad u dubioze

Ok za grke se slazem osigrali su dobro al ovi su odigrali bolje.
Eto,bio je dovoljno ozbiljan da bude prevaga u finalu prvenstva uz De Coloa i Veselya. Lik imao sezonu u EL s Fenerom na 12 pts uz odličnu efikasnost,samo ti takvog možeš prozvati smiješnim. Ti i takvi koje realnost ne zanima.

Ali čekaj,Fontechhio je prvi igrač Italije. Prvi igrač Srbije je Jokić. Spissu je korektan bek,ne zabija često,no dobar razigravač.,igra obranu,kontrolira tempo. Nije lik koji predvodi ekipu u poenima,a eto,dogodilo se da je on ispogađao,a da Micić je ispromašivao. Ne treba ići u dubioze,činjenica je da su Srbi 2 klase kvalitetniji od Talijana,no kad se potrefi da izbornik premalo koristi glavnog baju,da se spava u obrani,nastane panika,a suparnik je dovoljno kvalitetan da te zaspe pa ispadneš.

Odigrala je Njemačka,Italija,Poljska fantastično,no isto tako su im i dopustili ovi da se razigraju,a Slovenci su potom bez problema nadoknadili zaostatak da bi se oept raspali.
Ovo boldano i ja kazem, kad je bilo stani pani nije imo ko kosa dat..i tjr :D Vamo usli neki sutevi koji ne ulaze stalno i cao

Jokic 32 poena dao Micic 16 znaci vise nego pola ukupnog broja poena ekipe ..i opet su glat izgubili, zamalo i ubjedljivo...ostatak tima je zestoko podbacio

Edit:

Nema sta igracina Gudura u grupi gdje su sve trpali sa po 30 razlike covjek ima 8 ppg sut za tri poena jedva 30%, a garantujem ti da je od 20 torjki kolko je sutno bar 15 bilo cistih otvorenig, protiv italije 0/4 sve 4 su ako me sjecanje sluzi bile otvorene..protiv italije bez poena iz igre za 20 minuta :rol: ma ajde...

u soku i asitrncijama ga nema, al zato ima 2 izgubljene po mecu

Znaci podvuci crtu jedino sto od njega mozes ocekivat su poeni, a on ih je ubacio citavih 8 uz los procenat..
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

filip13
Postovi: 38026
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la filip13 » 19 sep 2022, 17:30


Avatar
Felixians4
Postovi: 7478
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 17:45

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 15:29
Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 14:58
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:49
Igrac koji u utorak izjavi "Trener mi vjeruje soreman sam za nove pobjede u NBA", a u cetvrtak dobije nogu je sve samo ne ozbiljan...skorer i suter koji ne moze 10 poena da ubaci..PREOZBILJAN JE

All round da bolji su, napdacki nisu..Fontekio je mozda top 3 evropskih krila u ovom trenutku, Maninon ih je vec jednom unistio, spisu das mu prostor covjek ce pogodit..al da ne idemo sad u dubioze

Ok za grke se slazem osigrali su dobro al ovi su odigrali bolje.
Eto,bio je dovoljno ozbiljan da bude prevaga u finalu prvenstva uz De Coloa i Veselya. Lik imao sezonu u EL s Fenerom na 12 pts uz odličnu efikasnost,samo ti takvog možeš prozvati smiješnim. Ti i takvi koje realnost ne zanima.

Ali čekaj,Fontechhio je prvi igrač Italije. Prvi igrač Srbije je Jokić. Spissu je korektan bek,ne zabija često,no dobar razigravač.,igra obranu,kontrolira tempo. Nije lik koji predvodi ekipu u poenima,a eto,dogodilo se da je on ispogađao,a da Micić je ispromašivao. Ne treba ići u dubioze,činjenica je da su Srbi 2 klase kvalitetniji od Talijana,no kad se potrefi da izbornik premalo koristi glavnog baju,da se spava u obrani,nastane panika,a suparnik je dovoljno kvalitetan da te zaspe pa ispadneš.

Odigrala je Njemačka,Italija,Poljska fantastično,no isto tako su im i dopustili ovi da se razigraju,a Slovenci su potom bez problema nadoknadili zaostatak da bi se oept raspali.
Ovo boldano i ja kazem, kad je bilo stani pani nije imo ko kosa dat..i tjr :D Vamo usli neki sutevi koji ne ulaze stalno i cao

Jokic 32 poena dao Micic 16 znaci vise nego pola ukupnog broja poena ekipe ..i opet su glat izgubili, zamalo i ubjedljivo...ostatak tima je zestoko podbacio

Edit:

Nema sta igracina Gudura u grupi gdje su sve trpali sa po 30 razlike covjek ima 8 ppg sut za tri poena jedva 30%, a garantujem ti da je od 20 torjki kolko je sutno bar 15 bilo cistih otvorenig, protiv italije 0/4 sve 4 su ako me sjecanje sluzi bile otvorene..protiv italije bez poena iz igre za 20 minuta :rol: ma ajde...

u soku i asitrncijama ga nema, al zato ima 2 izgubljene po mecu

Znaci podvuci crtu jedino sto od njega mozes ocekivat su poeni, a on ih je ubacio citavih 8 uz los procenat..
Očekivano je bilo da Jokić i Micić zabiju 40+,eto zabili 48 s time da je Jokara premalo igrao,a Vasa nije odigrao dobro. 86 poena su zabili što nije malo,dobro gađali bacanja,solidno za 3 timski(Micić 1-8). Dakle,Spissu je odigrao bolje od Micića i loša obrana,tu su izgubili+5-6 minuta Jokića premalo,a ne da nisu ostali zabijali,to ti je pogrešna premisa.

Što potenciraš to "igračina" ? Ako ga ljudi hajpuju i svrstavaju u top klasu,ne znači da to što ga isti precjenjuju,je automatski ubleha ili kako već pogrdno nazivate. Činjenice su tu,a one ukazuju da je dotični ozbiljan igrač itekako,starter u EL s dobrim brojkama. Kod Srbije Jokić,Kalinić,Kuridža i Marinković su svoj obol dali,ostali počev od Micića,Gudurića,Lučića nisu,a najveća krivnja je na izborniku. Podbacili su i 2019. kada su tu bili i Teodosić,Bogdanović u super izdanju,Jokić,Raduljica,Bjelica... izbornik Đorđević. Podbacili su i 2004. i 2005. sa okupljenim top sastavom,izbornik Obradović,EB doma. Pa šta to treba značiti da su ti igrači koji su usrali loši i "smiješni"?

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Zabit » 19 sep 2022, 19:13

srbi jos nisu prihvatili da ih je dobila bolja ekipa, za 50 godina bit ce da su pobijedili italiju i skinuli glavu njihovom selektoru :mrgreen:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la bombaysaphire » 19 sep 2022, 21:24

Zabit je napisao/la:
19 sep 2022, 19:13
srbi jos nisu prihvatili da ih je dobila bolja ekipa, za 50 godina bit ce da su pobijedili italiju i skinuli glavu njihovom selektoru :mrgreen:
Možda griješim , ali nekako si mi previše opterećen srbima u zadnje vrijeme ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Zabit » 22 sep 2022, 02:32

bombaysaphire je napisao/la:
19 sep 2022, 21:24
Zabit je napisao/la:
19 sep 2022, 19:13
srbi jos nisu prihvatili da ih je dobila bolja ekipa, za 50 godina bit ce da su pobijedili italiju i skinuli glavu njihovom selektoru :mrgreen:
Možda griješim , ali nekako si mi previše opterećen srbima u zadnje vrijeme ...
Cestitke Spaniji :bih:

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.