Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

U osminu finala prolaze:

Anketa je završila: 25 nov 2022, 00:14.

Katar
8
8%
Ekvador
26
25%
Senegal
21
20%
Nizozemska
48
47%
 
Ukupno glasova: 103

Qatar22
Postovi: 105
Pridružen/a: 09 nov 2022, 20:19
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Qatar22 » 20 nov 2022, 21:15

Arvid je napisao/la:
20 nov 2022, 21:02
Katar je ko onaj @Cvrcak55 u školi koji veze nema ali jedini ima loptu pa ga moraš ubaciti u ekipu iako je poluretardiran.
:kafa:

Avatar
Arvid
Postovi: 17189
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Arvid » 20 nov 2022, 21:18

Qatar22 je napisao/la:
20 nov 2022, 21:15
Arvid je napisao/la:
20 nov 2022, 21:02
Katar je ko onaj @Cvrcak55 u školi koji veze nema ali jedini ima loptu pa ga moraš ubaciti u ekipu iako je poluretardiran.
:kafa:
Patrick je retardiran a ja se ne želim šprdati sa osobama koje imaju poteškoće u razvoju. Kažu stigne čovjeka, pa bi nam i Patrick mogao bez nogu ostati pa da zaigra odbojku koju priziva, očito mu je želja :beba:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Qatar22
Postovi: 105
Pridružen/a: 09 nov 2022, 20:19
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Qatar22 » 20 nov 2022, 21:21

Arvid je napisao/la:
20 nov 2022, 21:18
Qatar22 je napisao/la:
20 nov 2022, 21:15
Arvid je napisao/la:
20 nov 2022, 21:02
Katar je ko onaj @Cvrcak55 u školi koji veze nema ali jedini ima loptu pa ga moraš ubaciti u ekipu iako je poluretardiran.
:kafa:
Patrick je retardiran a ja se ne želim šprdati sa osobama koje imaju poteškoće u razvoju. Kažu stigne čovjeka, pa bi nam i Patrick mogao bez nogu ostati pa da zaigra odbojku koju priziva, očito mu je želja :beba:
Mislim da je doticni krezavi bubuljicavi srednjoskolac kojeg roditelji maltretiraju nakon keceva, pa ovdje ispoljava frustracije. :damn:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Raonffa » 20 nov 2022, 21:21

kovacic je napisao/la:
20 nov 2022, 21:11
Raonffa je napisao/la:
20 nov 2022, 20:58
Katar baš pretanak, vjerovatno najslabija ekipa na prvenstvu uz Arabiju, i to ubjedljivo najslabija jer i ta Arabija je odigrala nekih prvenstava u prethodnim godinama tako da su vjerovatno napredovali u tom smislu i ne moraju biti nužno nemoćni protiv protivnika kao što je Katar bio večeras.

Ostale slabije repke poput Kostarike, Australije, Tunisa ako ništa makar imaju neke fizičke snage i taktičke pismenosti (u odnosu na Katar) da ne izgledaju baš kao amateri u odnosu na protivnika.
Saudija se prošetala kroz kvalifikacije i odigrala vrlo solidne pripreme kao i meč protiv Hrvatske A/B selekcije, fizički jako spremni uz Renarda - odličnog trenera. Ima tu sigurno dosta slabijih ekipa od njih. Katar je zasijao 2019. kad je osvojio titulu u Aziji i nakon toga ništa.
Ma ja, to ti kažem, koliko god da su Saudijci slabi opet su osjetno kvalitetniji od Katara. A kada kažem da su Saudijci slabiji u odnosu na Kostariku, Australiju ili Tunis prevashodno mislim igrački jer u svim ostalim repkama (mimo Arabije i Katara) imaš makar po jednog-dvojicu igrača koji igraju na nekom dobrom evropskom nivou.

Iako da se razumijemo recimo Tunis igrački (po imenima) spada u najboljem slučaju u neku 7-8 reprezentaciju Afrike, samo su imali sreće sa žrijebom i našli su se ovdje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Franklin
Postovi: 104
Pridružen/a: 15 nov 2022, 03:11
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Franklin » 20 nov 2022, 22:11

Raonffa je napisao/la:
20 nov 2022, 21:21
kovacic je napisao/la:
20 nov 2022, 21:11
Raonffa je napisao/la:
20 nov 2022, 20:58
Katar baš pretanak, vjerovatno najslabija ekipa na prvenstvu uz Arabiju, i to ubjedljivo najslabija jer i ta Arabija je odigrala nekih prvenstava u prethodnim godinama tako da su vjerovatno napredovali u tom smislu i ne moraju biti nužno nemoćni protiv protivnika kao što je Katar bio večeras.

Ostale slabije repke poput Kostarike, Australije, Tunisa ako ništa makar imaju neke fizičke snage i taktičke pismenosti (u odnosu na Katar) da ne izgledaju baš kao amateri u odnosu na protivnika.
Saudija se prošetala kroz kvalifikacije i odigrala vrlo solidne pripreme kao i meč protiv Hrvatske A/B selekcije, fizički jako spremni uz Renarda - odličnog trenera. Ima tu sigurno dosta slabijih ekipa od njih. Katar je zasijao 2019. kad je osvojio titulu u Aziji i nakon toga ništa.
Ma ja, to ti kažem, koliko god da su Saudijci slabi opet su osjetno kvalitetniji od Katara. A kada kažem da su Saudijci slabiji u odnosu na Kostariku, Australiju ili Tunis prevashodno mislim igrački jer u svim ostalim repkama (mimo Arabije i Katara) imaš makar po jednog-dvojicu igrača koji igraju na nekom dobrom evropskom nivou.

Iako da se razumijemo recimo Tunis igrački (po imenima) spada u najboljem slučaju u neku 7-8 reprezentaciju Afrike, samo su imali sreće sa žrijebom i našli su se ovdje.
Saudijska Arabija dosta ulaže u fudbal, plate su enormno visoke (što ne čudi), otprilike njihovi najbolji igrači uzmu 10 miliona dolara godišnje.

Ko hoće nek pogleda, Jozak je jedan od glavni ljudi u njihovom savezu i koordinira im selekcijama.


Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la jestamaji » 21 nov 2022, 00:10

forgempp je napisao/la:
20 nov 2022, 21:14
Reprezentacija ti igra na SP i to u tvojoj zemlji, a tebi stadion poluprazan u 50toj minuti. :urnebes:
ispravno! možda su trebali i ranije otići.
ovo je bilo najsramnije što je jedna domaća ekipa ikada uradila na svjetskom, a možda i uopšte bilo koja ekipa. hajde razumijem da ništa ne možeš igrački ali možeš se barem boriti i trčati prema lopti ako ništa drugo, a ovi levati stoje 90 minuta i čekaju da im lopta dođe sama. sramota da je ja u fudbalu nisam veće vidio, osim naravno hihon-a ‘82

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la zaostrog » 21 nov 2022, 01:03

Saudija se ne može fudbalski porediti s ovim levatima. Osim prvenstva 2002., gdje ih je Njemačka satrala, Saudija generalno ok odigra SP i nije baš da ih svi zgaze. Prošlo su glatko uzeli Egipta. Imaju i remije protiv Tunisa i Južne Afrike ranije, a 1994. su prošli grupu. Uglavnom, samo ih ja Kamerun od afričkih ekipa savladao 2002. recimo. Oni su dobili Maroko i Egipat, te su remizirali sa JAR-om. Znači, sasvim ok učinak. S evropskim i južnoameričkim ekipama ipak ide malo teže.

Katar je ekipa koja nikad nije bila blistava. Kvalifikacije za SP 2018. su završili ubjedljivo iza Uzbekistana, Kine i Sirije, te UAE i Iraka iz druge grupe. I 2014. bolji je bio Uzbekistan, ali i Jordan i Oman. Četiri godine prije, i Bahrein je bio konkurentniji. Uglavnom, mislim da su oni i sada negdje na tom rangu. Gledao sam često azijske reprezentacije, i tamo su najzanimljiviji Iranci. Naravno, tu su i Koreja i Japan. Ali, garantujem da su od Katara jači i UAE, sadašnji Oman, Uzbekistan, vjerovatno i Irak, a oni su tu negdje sa Sirijom, Libanom i sl. U evropskim okvirima, vjerovatno nivo Moldavije.

Saudija bi u Evropi bila barem nivo neke Albanije, bez problema.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54363
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la MortemHz » 21 nov 2022, 02:06

zaostrog je napisao/la:
21 nov 2022, 01:03
Saudija se ne može fudbalski porediti s ovim levatima. Osim prvenstva 2002., gdje ih je Njemačka satrala, Saudija generalno ok odigra SP i nije baš da ih svi zgaze. Prošlo su glatko uzeli Egipta. Imaju i remije protiv Tunisa i Južne Afrike ranije, a 1994. su prošli grupu. Uglavnom, samo ih ja Kamerun od afričkih ekipa savladao 2002. recimo. Oni su dobili Maroko i Egipat, te su remizirali sa JAR-om. Znači, sasvim ok učinak. S evropskim i južnoameričkim ekipama ipak ide malo teže.

Katar je ekipa koja nikad nije bila blistava. Kvalifikacije za SP 2018. su završili ubjedljivo iza Uzbekistana, Kine i Sirije, te UAE i Iraka iz druge grupe. I 2014. bolji je bio Uzbekistan, ali i Jordan i Oman. Četiri godine prije, i Bahrein je bio konkurentniji. Uglavnom, mislim da su oni i sada negdje na tom rangu. Gledao sam često azijske reprezentacije, i tamo su najzanimljiviji Iranci. Naravno, tu su i Koreja i Japan. Ali, garantujem da su od Katara jači i UAE, sadašnji Oman, Uzbekistan, vjerovatno i Irak, a oni su tu negdje sa Sirijom, Libanom i sl. U evropskim okvirima, vjerovatno nivo Moldavije.

Saudija bi u Evropi bila barem nivo neke Albanije, bez problema.
Čvrsta ekipa sa dobrim trenerom ali im jednostavno fali kvalitet, mislim da je Albanija ipak malo iznad. Sada imaju i jako tešku grupu ali svakako su jači od Katara. Tu su negdje sa Kostarikom i Iranom, otprilike.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8091
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 15:51

slika
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
RollMan
Postovi: 3291
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la RollMan » 21 nov 2022, 15:52

slika

Šteta nema Depaya koji se pretvori u Lewandowskog kada igra za Oranje. Danas bi ovdje glat dao dva komada. Međutim i ovako pobjeda ne bi trebala doci u pitanje
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
DamirT
Postovi: 13984
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la DamirT » 21 nov 2022, 15:55

baboedindzeko09 je napisao/la:
21 nov 2022, 15:51
slika
Mrtvi Janssen igra, a De Jong, Weghorst i Depay na klupi :rol:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8091
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 15:56

DamirT je napisao/la:
21 nov 2022, 15:55
baboedindzeko09 je napisao/la:
21 nov 2022, 15:51
slika
Mrtvi Janssen igra, a De Jong, Weghorst i Depay na klupi :rol:
Depay je rovit/povrijedjen
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8091
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 16:04

slika
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
L-Train
Postovi: 18359
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la L-Train » 21 nov 2022, 16:21

Bas Holandija izgleda mrsavo.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Arvid
Postovi: 17189
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la Arvid » 21 nov 2022, 16:22

Ko je ba Noppert :?
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1546
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la bavariapivo » 21 nov 2022, 16:47

Arvid je napisao/la:
21 nov 2022, 16:22
Ko je ba Noppert :?
prvi golman :mrgreen:

let3
Postovi: 29059
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la let3 » 21 nov 2022, 16:52

Navija se za senegalsku braću mumine :mrgreen:

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1546
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la bavariapivo » 21 nov 2022, 16:56

let3 je napisao/la:
21 nov 2022, 16:52
Navija se za senegalsku braću mumine :mrgreen:
Navija se za dobru utakmicu sa puno lijepih akcija i golova... kani se vjere

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 21 nov 2022, 16:58

Ne znam iskreno, bas je dobro balansirana ova Nizozemska ekipa.

Jel Depay povrijedjen, zasto ne igra?

Sto se tice Afrikanaca, za njih vise ne navijam, jer nemas sta ocekivati od njih.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8091
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa A (Katar, Ekvador, Senegal, Nizozemska)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 17:00

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
21 nov 2022, 16:58
Ne znam iskreno, bas je dobro balansirana ova Nizozemska ekipa.

Jel Depay povrijedjen, zasto ne igra?
da
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “FIFA Svjetsko prvenstvo Qatar 2022”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.