Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

U osminu finala prolaze:

Anketa je završila: 24 nov 2022, 23:45.

Francuska
36
46%
Australija
1
1%
Danska
37
47%
Tunis
4
5%
 
Ukupno glasova: 78

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Kaunas » 17 nov 2022, 09:32

slika
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
RollMan
Postovi: 3273
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la RollMan » 19 nov 2022, 19:18



Realno pojačanje za Francusku
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
Carti
Postovi: 2134
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Carti » 19 nov 2022, 19:24

Francuska ako bude bila bez Benzeme, koji je poznat kao rak svlacionice, postaje prvi favorit.

Avatar
Franklin
Postovi: 104
Pridružen/a: 15 nov 2022, 03:11
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Franklin » 19 nov 2022, 19:24

Kancerogena relacija u napadu Mbappe-Benzema bi mogla završiti ako se jedan od njih povrijedi i da rezultira dobrim profitiranjem Francuza.

Avatar
RollMan
Postovi: 3273
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la RollMan » 19 nov 2022, 19:26

Carti je napisao/la:
19 nov 2022, 19:24
Francuska ako bude bila bez Benzeme, koji je poznat kao rak svlacionice, postaje prvi favorit.
Drago mi je da još neko primjeti realnu situaciju ,baš je tako od riječi do riječi kako si rekao. Mrtvi Giroud se jednostavno bolje uklapa u ovaj zvjerski tim od zlatne lopte, nevjerovatno ali je tako
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Avatar
Carti
Postovi: 2134
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Carti » 19 nov 2022, 19:28

RollMan je napisao/la:
19 nov 2022, 19:26
Carti je napisao/la:
19 nov 2022, 19:24
Francuska ako bude bila bez Benzeme, koji je poznat kao rak svlacionice, postaje prvi favorit.
Drago mi je da još neko primjeti realnu situaciju ,baš je tako od riječi do riječi kako si rekao. Mrtvi Giroud se jednostavno bolje uklapa u ovaj zvjerski tim od zlatne lopte, nevjerovatno ali je tako
Nisu slucajno bili raspad od reprezentacije kad god je on bio tu.

Avatar
Andrej
Postovi: 6741
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Andrej » 19 nov 2022, 20:08

"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Arvid
Postovi: 17025
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Arvid » 20 nov 2022, 12:20

Francuski kadar mi ne ulijeva neko pouzdanje da mogu daleko.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7427
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Felixians4 » 20 nov 2022, 12:58

Arvid je napisao/la:
20 nov 2022, 12:20
Francuski kadar mi ne ulijeva neko pouzdanje da mogu daleko.
Iz aspekta prokletstva branitelja titule iz Europe koje su oni pokrenuli baš 2002. bez zabijenog gola(isto Danci u grupi),prolazak grupe bi bio veliki uspjeh,pfff. 2018. bez Benzeme je ispalo briljantno,al sada su u puno gorem stanju,nema veznog reda šampionskog,Varane nije što je bio,bekovi lelujaju s formom... Mučili su se itekako i 2018. na otvaranju s Australcima kao i Peruom i Danskom. Prođu li rutinski,bit ću propisno iznenađen

hifans
Postovi: 747
Pridružen/a: 30 maj 2014, 21:03
Lokacija: Asunción
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la hifans » 21 nov 2022, 22:37

Kaunas je napisao/la:
17 nov 2022, 09:32
slika
Sa njim se 2006. moglo puno vise od grupne faze.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Raonffa » 21 nov 2022, 22:43

Australija dolazi sa vjerovatno najslabijim timom u 21. stoljeću.

U odnosu na Rusiju tu nema Rogića i Krusea što je veliki nedostatak prema naprijed. U ekipi je Garang Kuol, malac je navodno veliki talenat i ima samo 18 godina, očekujem da će dobiti priliku ako je već toliki hajp oko njega.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7894
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 23:03

Raonffa je napisao/la:
21 nov 2022, 22:43
Australija dolazi sa vjerovatno najslabijim timom u 21. stoljeću.

U odnosu na Rusiju tu nema Rogića i Krusea što je veliki nedostatak prema naprijed. U ekipi je Garang Kuol, malac je navodno veliki talenat i ima samo 18 godina, očekujem da će dobiti priliku ako je već toliki hajp oko njega.
I ja sam čuo za njega, ali čim sa vidio da je iz Južnog Sudana, te da nije rođen u Australiji, predpostavljam da je neka opasna mutljavina sa godinama, s obzirom da igrači iz pomenute države imaju običaj to raditi po svijetu (košarkaši) (Thon Maker npr.)
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Arvid
Postovi: 17025
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Arvid » 21 nov 2022, 23:05

Ko nešto tako krupno u Australiji uspije smutit ja mu se naguzim odma.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Raonffa » 21 nov 2022, 23:15

baboedindzeko09 je napisao/la:
21 nov 2022, 23:03
Raonffa je napisao/la:
21 nov 2022, 22:43
Australija dolazi sa vjerovatno najslabijim timom u 21. stoljeću.

U odnosu na Rusiju tu nema Rogića i Krusea što je veliki nedostatak prema naprijed. U ekipi je Garang Kuol, malac je navodno veliki talenat i ima samo 18 godina, očekujem da će dobiti priliku ako je već toliki hajp oko njega.
I ja sam čuo za njega, ali čim sa vidio da je iz Južnog Sudana, te da nije rođen u Australiji, predpostavljam da je neka opasna mutljavina sa godinama, s obzirom da igrači iz pomenute države imaju običaj to raditi po svijetu (košarkaši) (Thon Maker npr.)
Nemam pojma iskreno, nisam ga nikada gledao, vidjet ćemo sve :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7894
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 23:32

Mogu li Tunižani iznenaditi Dance sutra?
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54232
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la MortemHz » 21 nov 2022, 23:35

baboedindzeko09 je napisao/la:
21 nov 2022, 23:32
Mogu li Tunižani iznenaditi Dance sutra?
Teško, ne vjerujem
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Raonffa » 21 nov 2022, 23:52

Tunižani su bezveze ekipa, ubjedljivo igrački najlošija od svih afričkih koje igraju na ovom prvenstvu. A i generalno, pisao sam na nekoj od tema, smatram da postoje još 3-4 afričke reprezentacije osjetno kvalitetnije od njih, a koje se nisu plasirale na ovom prvenstvo.

Yebiga, sistem afričkih kvalifikacija je prilično nakaradan zbog malog broja mjesta koje im FIFA daje za SP, pa zato neke kvalitetne selekcije redovno propuštaju ova prvenstva.

Ne znam kako bi oni mogli ostati neporaženi protiv Danske, jedino da se Danci propisno ispromašivaju ili odigraju baš katastrofalnu tekmu. Iako zanimljiva je stvar što ih kladionice ne stavljaju kao baš velike favorite, sličan omjer kao Holandija i Senegal danas.

Ali ja ipak mislim da Tunis ni blizu ne može odigrati kompaktno kao Senegal, a Danska sigurno nije (mnogo) lošija ekipa od Holandije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7894
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 21 nov 2022, 23:57

Raonffa je napisao/la:
21 nov 2022, 23:52
Tunižani su bezveze ekipa, ubjedljivo igrački najlošija od svih afričkih koje igraju na ovom prvenstvu. A i generalno, pisao sam na nekoj od tema, smatram da postoje još 3-4 afričke reprezentacije osjetno kvalitetnije od njih, a koje se nisu plasirale na ovom prvenstvo.

Yebiga, sistem afričkih kvalifikacija je prilično nakaradan zbog malog broja mjesta koje im FIFA daje za SP, pa zato neke kvalitetne selekcije redovno propuštaju ova prvenstva.

Ne znam kako bi oni mogli ostati neporaženi protiv Danske, jedino da se Danci propisno ispromašivaju ili odigraju baš katastrofalnu tekmu. Iako zanimljiva je stvar što ih kladionice ne stavljaju kao baš velike favorite, sličan omjer kao Holandija i Senegal danas.

Ali ja ipak mislim da Tunis ni blizu ne može odigrati kompaktno kao Senegal, a Danska sigurno nije (mnogo) lošija ekipa od Holandije.
Nisam ih dugo pratio, očekivao sam dosta više igrača iz francuske lige, ovako samo kao neki iole ozbiljniji igrači mi se nameću Škiri iz Kelna i Khazzri iz Montpelliera, ovo ostalo skroz skroz tanko, domaća liga, kuvajt, grčka liga...
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la Raonffa » 22 nov 2022, 00:17

baboedindzeko09 je napisao/la:
21 nov 2022, 23:57
Raonffa je napisao/la:
21 nov 2022, 23:52
Tunižani su bezveze ekipa, ubjedljivo igrački najlošija od svih afričkih koje igraju na ovom prvenstvu. A i generalno, pisao sam na nekoj od tema, smatram da postoje još 3-4 afričke reprezentacije osjetno kvalitetnije od njih, a koje se nisu plasirale na ovom prvenstvo.

Yebiga, sistem afričkih kvalifikacija je prilično nakaradan zbog malog broja mjesta koje im FIFA daje za SP, pa zato neke kvalitetne selekcije redovno propuštaju ova prvenstva.

Ne znam kako bi oni mogli ostati neporaženi protiv Danske, jedino da se Danci propisno ispromašivaju ili odigraju baš katastrofalnu tekmu. Iako zanimljiva je stvar što ih kladionice ne stavljaju kao baš velike favorite, sličan omjer kao Holandija i Senegal danas.

Ali ja ipak mislim da Tunis ni blizu ne može odigrati kompaktno kao Senegal, a Danska sigurno nije (mnogo) lošija ekipa od Holandije.
Nisam ih dugo pratio, očekivao sam dosta više igrača iz francuske lige, ovako samo kao neki iole ozbiljniji igrači mi se nameću Škiri iz Kelna i Khazzri iz Montpelliera, ovo ostalo skroz skroz tanko, domaća liga, kuvajt, grčka liga...
To ti kažem, bezveze ekipa, mada eto uspjeli su vezati dva SP-a zaredom što za nogom polazi baš rijetkim afričkim selekcijama. Doduše, njihova domaća liga sigurno jeste jedna od najkvalitetnijih u Africi uz ostale komšijske lige u sjevernoj Africi (egipatska, marokanska i alžirska) ali opet mislim da to nije dovoljno da naprave neki podvig, osim ako podvigom smatraju dobiti Australiju što je već realna mogućnost.

Za nešto više, pogotovo u ovakvoj grupi sa dvije ozbiljne evropske selekcije, fali mnogo više suhog kvaliteta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
BiHSportman
Postovi: 531
Pridružen/a: 27 jan 2022, 23:06
Kontakt:

Re: Grupa D (Francuska, Australija, Danska, Tunis)

Post Postao/la BiHSportman » 22 nov 2022, 14:07

Dobar Tunis za sada, visok presing, pasovi, borbenost, dueli. Pa ljudi lete po terenu. Danska je ja mislim previše nahajpovana nacija, kao da su Brazil.
1921!

Odgovori

Natrag na “FIFA Svjetsko prvenstvo Qatar 2022”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.