NBA 2018/2019

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 20 okt 2018, 15:55

Kao sto rekoh a vi tumacite kako hocte...uvijek cu dat prednost vjestini ispred krkanluka.

Ti si vrhunski napadac(igrac) i dodje protiv tebe lola koji ne zna sutnut kako treba, udara ti sjekire po rukama koje se ne sankcionisu, fate za ruke i dres sto sudija ne sankcionise takodjer, podmece ti laktove i grli te pod kosem.....vala ako vam je to ideal sporta onda prestanite pratit kosraku, ili ono sto je najgore sto me nervira i na licnom primjeru po bsketima ili terminima...ODBRANA U TIJELO A NE LOPTU :crazy: znaci zakonom bi takvim koji to rade zabranio da se bave kosarkom

EDIT: U NBA se igra strasna odbrana i to ona regularana, sad to sto vama to izgleda smijesno jer su napadaci najbolji na svijetu to je druga stvar :kafa:
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 20 okt 2018, 16:06, ukupno mijenjano 3 puta.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Chinaglia » 20 okt 2018, 15:55

nevjerovatna tekma i atmosfera u salt lake cityju, boze kakvo uzbudjenje i uzitak za gledati :tokralju:

steph i snake su bili nevjerovatni, ma ko im moze osporiti da su najbolja ekipa svih vremena, gubili su 16 razlike u gostima u onakvoj atmosferi, protiv onakve utah jazz i na kraju pobjedise, to je ono sto rade najveci... s druge strane, ingles nerealan, brutalno dobar, mitchell ne bas najbolji, al kako je krenuo u tekmu, podigao je nivo igre, rubio i gobert dobri takodjer, a ironicno, presudio im je jonas jerebko, koji je igrao upravo za utah jazz prethodne sezone... u prvom pol utah jazz im je sasula 81 poen, kad su ovi u drugom pol zaigrali odbranu, svega 42

where amazing happens :ljepota:

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2018, 16:03

lumani je napisao/la:@filip

Do mene je, mislio sam 89..
:thumbup:

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2018, 16:07

Kanye je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
Kanye je napisao/la:Pa bolje da slobodna pucaju da im ubijes ritam igre nego ovo. Doduse, tacno je da pravila previse stite ofanzivce.
Ni blizu...pravila su upravo onakva kakva treba da budu, a ne ko u Euroligi jedan Lazic ti bude defanzivac godine jer mu pustaju toliko da samo sto jos nije stocem nekoga fikno i jos se popiso po igracu kojeg je oborio :crazy: :crazy:

Kosarka je gospodski sport gdje su glavni talenat, pamet i vjestina, a ne krkanluk, cupanje, guranje, udaranje
Pravila su katastrofalna. To je i razlog ovako ruzne i dosade kosarke. Problem je sto je danas sve dostupno svima, a logicno nemas vremena da pogledas svaku tekmu pa veliki broj ljudi vidi rezultat 120 119 i misli da je to dobra kosarka. I o tome se pise, to donosi klikove, NBA zaradjuje pare, a kosarka ni na sta ne lici.
LAZARUS2000 je napisao/la:
Kanye je napisao/la:Pa bolje da slobodna pucaju da im ubijes ritam igre nego ovo. Doduse, tacno je da pravila previse stite ofanzivce.
Pa danas ih maze katastrofa. 90-ih popa ovih igrača ne bi imalo više od 20 poena u prosjeku
90ih su u drugom ekstremu bila pravila. Tada si mogao biti defanzivac bez ikakve kvalitete i inteligencije. Samo trebalo udarat ljude.

zar je 90-tih neko bio najbolji defanzivac sezone a da je bio poznat samo po udaranju ?

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Clutch » 20 okt 2018, 16:14

Pa nedavno vam je Houston vrlo dobro pokazao kako braniti Golden State.

Versatilni igraci za konstantno preuzimanje svega i svaceg (za sta je potrebna vrhunska komunukacija i uigranost koju su Rocketsi imali) tjerajuci ih da igraju izolacije u drugoj polovini napada. To nije identitet GS i vidno su bili van ritma dobrim dijelom te serije, uzimajuci suteve koji idu van okvira njihovog komfora. I takvi su teski za braniti al imas sansu.

G4 i G5 zgadili im zivot odbranom.

Problem je sto je takva odbrana izuzetno iscrpljujuca za igrace pa je pitanje koliko produkcije ces dobiti ofanzivno, posebno kasnije u seriji.

A to “istuci ih i sl” su price za malu djecu. Svakako da moras biti na rubu grubosti, uvijek blizu igracu, al odbrana koja tjera protivnika da izvodi slobodna bacanja (najefikasniji sut u kosarci nakon polaganja) se moze halaliti i protiv dosta losijih napada, a kamoli ovog Warriorsa.

Inteligencija - pokretljivost - komunikacija
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 20 okt 2018, 16:15

Clutch je napisao/la:Pa nedavno vam je Houston vrlo dobro pokazao kako braniti Golden State.

Versatilni igraci za konstantno preuzimanje svega i svaceg (za sta je potrebna vrhunska komunukacija i uigranost koju su Rocketsi imali) tjerajuci ih da igraju izolacije u drugoj polovini napada. To nije identitet GS i vidno su bili van ritma dobrim dijelom te serije, uzimajuci suteve koji idu van okvira njihovog komfora. I takvi su teski za braniti al imas sansu.

G4 i G5 zgadili im zivot odbranom.

Problem je sto je takva odbrana izuzetno iscrpljujuca za igrace pa je pitanje koliko produkcije ces dobiti ofanzivno, posebno kasnije u seriji.

A to “istuci ih i sl” su price za malu djecu. Svakako da moras biti na rubu grubosti, uvijek blizu igracu, al odbrana koja tjera protivnika da izvodi slobodna bacanja (najefikasniji sut u kosarci nakon polaganja) se moze halaliti i protiv dosta losijih napada, a kamoli ovog Warriorsa.

Inteligencija - pokretljivost - komunikacija
:thumbup:

A i bgm isto ko da je Golden State , neki Helmond u fudbalu pa ono imaju 5 krila tri spica, dva vezna pa udri ko koga....sve i da ih odbranis haj im daj kos, ljudi strasnu odbranu igraju.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la miki_92 » 20 okt 2018, 17:08

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Clutch » 20 okt 2018, 17:18

Favoriti Istoka

Samo sam cekao da vidim dal je Kawhi atletski onaj stari i jest.

Kawhi 2016 je bio ponajbolji igrac playoffa. Uz sirinu i odbrambene petorke koje imaju..sheesh.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2018, 17:28

nema westbrooka i adams prisliljen imati dvocifren ucinak u skokovima

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 20 okt 2018, 18:38

Clutch je napisao/la:
Favoriti Istoka

Samo sam cekao da vidim dal je Kawhi atletski onaj stari i jest.

Kawhi 2016 je bio ponajbolji igrac playoffa. Uz sirinu i odbrambene petorke koje imaju..sheesh.
Mogu sad zatvorit tekmu. Kawhi mijesto chokera je razlika. A to da nije igrao odbranu kao u sas (mada je tek druga tekma), sad se coj'k vise trosi u napadu, tako da je razumiljivo

Koncano ce i istok biti zanimljiv, prvenstveno druga runda i finale konferencije. Zanimljivije od zapada
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2018, 18:46

Clutch je napisao/la:
Favoriti Istoka

Samo sam cekao da vidim dal je Kawhi atletski onaj stari i jest.

Kawhi 2016 je bio ponajbolji igrac playoffa. Uz sirinu i odbrambene petorke koje imaju..sheesh.
Reci mi da se salis da je TOR favorit Istoka?Pa sinoc egal utakmica,a TOR je bukvalno sve islo na ruku,osim sto se vidi da Kawhi jos nije 100%.S druge strane Irving i Hayward nisu ni blizu ozbiljne forme,niko nije imao pretjerano dobru noc,a uloge se jos uvijek traze sad kad su kompletni.Ne znam jel Kyrie 3 puta napao obruc cijelu tekmu,a znamo kakva je zvijer u tome.Nadalje,kakvu god sirinu i defanzivni potencijal ima TOR,BOS sigurno ima veci.Takodje,svih 5 startera BOS mogu sebi iskreirati sut sto je vrlo bitno danas.Ako ih u potencijalnom PO susretu,kompletne, izbaci 1 igrac(Kawhi),onda BOS nije ni blizu ozbiljne ekipe za kakvu ih smatram.

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la miki_92 » 20 okt 2018, 18:51

Clutch je napisao/la:
Favoriti Istoka

Samo sam cekao da vidim dal je Kawhi atletski onaj stari i jest.

Kawhi 2016 je bio ponajbolji igrac playoffa. Uz sirinu i odbrambene petorke koje imaju..sheesh.
pa sad, meni su oni i Boston u 5 deka, Phila vreba svoju priliku u slucaju nekih povreda, sto Alem napisa konacno ima za sta istok da se prati

gledam sinoc malo i Netse, J. Allen je super samo pod hitno mase neke nabacit', razbacuje ga po reketu svaki malo jaci C
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 20 okt 2018, 18:53

@nez
Pa dobro jest Boston blagi favorit, ali nije ni Toronto za odbacit, prosle godine su zavrsili prvi na istoku, i napravili ozbiljan upgrade DeRozan-Kawhi. Klanje podobro i za Boston i za Philly, nisu lahak zalogaj sigurno, dapace.

Sto @miki rece u 5 deka i po meni, zavisno ko bude imo HC
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Clutch » 20 okt 2018, 18:56

Kawhi je najbolji igrac u toj seriji sa Bostonom. To ne treba zanemariti.

Boston sa Irvingom u petorci sigurno nema veci defanzivni potencijal. To se i sinoc moglo vidjeti.

Blizu jesu ali prednost dajem Raptorsima.

@miki

Razvit ce se Allen, fakat su uboli s njim. Ali Levert mi je najvece iznenadjenje, rani kandidat za MIP.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 20 okt 2018, 19:02

I Danny Greena ne treba zaboravit, dobili su startera dobrog. U ove dvije tekme covjek odigrao na nivou (jest maoi uzorak ali eto, startat ce im resto sezone najvjerovatnije). 2 startera i sinoc Ibaku stavili na C (pun pogodak), Jonas s klupe. Ozbiljne promjene, dobra su ekipa
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2018, 19:03

Naravno da TOR nije za odbaciti.Itekako su ozbiljna ekipa.Kawhi im daje posebnu dimenziju,a kako rekoste,zavisice dosta toga i od HCa.Medjutim,kad pogledas da ti svaku noc neko drugi kod BOS moze ubaciti 20p,da ce ekipa sigurno igrati top odbranu,onda shvatis kakav su potencijal.Ako dostignu full formu,ekipe ce izlaziti protiv njih na parket neznajuci koga targetirati za primarno zaustavljanje.

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la branimir85 » 20 okt 2018, 19:14

Boston je za koplje jači od svih na istoku
GSW istoka :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Lillard » 20 okt 2018, 19:15

branimir85 je napisao/la:Boston je za koplje jači od svih na istoku
GSW istoka :mrgreen:
Kawhi je mogao protiv GSW, moći će i protiv malih zelenih :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Kobe Bryant » 20 okt 2018, 19:19

NEZALAGANJE je napisao/la:Naravno da TOR nije za odbaciti.Itekako su ozbiljna ekipa.Kawhi im daje posebnu dimenziju,a kako rekoste,zavisice dosta toga i od HCa.Medjutim,kad pogledas da ti svaku noc neko drugi kod BOS moze ubaciti 20p,da ce ekipa sigurno igrati top odbranu,onda shvatis kakav su potencijal.Ako dostignu full formu,ekipe ce izlaziti protiv njih na parket neznajuci koga targetirati za primarno zaustavljanje.
Sve što si napisao je tačno , ali imaju samo dvije mahne Bostona , ali po meni velike :

1. Ne mogu čuvati tri igrača ali nikako : James, Durant i Kawhi , jer ni Brown ni Tatum nemaju dovoljno godina ni snage .
2. Imaju jednu loptu , Irving se nece bas zadovoljiti sa ispod 22 ppg , Tatum i Brown su dokazali da znaju u proslom PO , Heyward zeli da se dokaze poslije povrede, Rozier istice ugovor , jedino Smart ne mora forsirati , a nejvise ce trpiti prema po meni Horford pi meni kljucni igrac .

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Brokula » 20 okt 2018, 20:12

Jel se ko sjeća kad je Kawhi branio današnju košarku naspram košarke 90tih? :rol:

Mislim znamo da je trol, al brate imaj neke standarde
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.