Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 27 jul 2021, 01:03

Jason Kidd on @1053thefan on free agency for Mavs:

"You have some veteran guys out there that I definitely think could help & we'll see if we can attract; we're an attraction we believe that we are & we believe we can land someone that we really want that can help us..."
Reče također da je razgovarao sa KP-em koji je u pogonu izgleda da je u Dallasu već, radi na sebi i da vjeruje da može biti sekundarni skorer. Uključen je u ovaj postseason u razgovore sa Cubanom i Nicom.
Izgleda da je i Kokoškov završen.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Muki15 » 27 jul 2021, 03:18

@Napa @dirk de ba malo se aktivirajte,zapustili ste temu,jedini ste koji ovdje znaju pametno pričat o košarci 😁
Predložite neke trejdove (koga bi slali,koga bi uzimali...),koga bi ganjali u Free Agencyu :mrgreen:
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8675
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 27 jul 2021, 08:30

Hoćemo Kawhija!

Avatar
Napapijri
Postovi: 4576
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 27 jul 2021, 09:49

anonymousHD je napisao/la:
27 jul 2021, 08:30
Hoćemo Kawhija!
Woj je rekao da su sve prilike da ostaje u LAC i da ce iducu sezonu provesti oporavljajuci se od povrede.

@Muki15, izmijenio se FO, ali glupe odluke donose i ovi novi, barem se tako cini. Sve su prilike da cemo gledati istu ekipu, pojacanu sa jednim MLE ugovorom.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 27 jul 2021, 12:32

Stiže Kokoshkov! Sve prema očekivanju,sve za Luku,Luku ni za što.

Sad fali dovođenje G.Dragića, jedino što se nema picka za Garubu hah

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 27 jul 2021, 16:23

@Muki15 Prva stvar koja se treba riješiti je status Richa, još nije donio odluku, no ukoliko opt ina:
Dallas has begun shopping Josh Richardson in the event that he opts into his $11 million player option, according to @JakeLFischer.
Riješiti se Richa na ovaj ili na onaj način, ne iskoristiti TO za WCS-a, pokušati se dodatno riješiti Burkea, odnosno kreirati što veći Cap prostor. Mislim da su indikacije jasne kojim putem se ide, to je jučer rekao Kidd koji je uključen u proces. Kawhi će ostati u Clippama, kuća je njemu sve, mada mi smo mu odlična opcija iz više razloga, ali on je to što jest, zaboraviti na njega i ne gubiti vrijeme u samom procesu.
Lowry i Conley nisu nikako loše opcije, možda mogu biti ono što je CP bio u Sunsima? Igrači sa 15-20p u rukama i playmakingom mimo Luke koji mogu odigrati i odbranu na nivou, spacing koji donose, odličan fit i za KP-a jer to nisu momci koji gledaju prevashodno koš i ono možda najbitnije veteransko prisustvo na parketu što je nama itekako potrebno.
Neko od njih dvojice plus zadržavanje THJ-a je itekako zadovoljavajući off-season, da je još kako dodati dodatno 3&D krilo i sezona nek počne :)
Cuban je momački odradio ovaj dio nakon Donnie, Carlisle situacije. Harrison je big fish, Kidd drago mi je što je dobio priliku bez obzira na historiju HC posla koju ima iza sebe, Kokoškov je potez za Luku, Armstrong i Shammgod ostaju, Sweeney je Kiddov čovjek. Vidjet ćemo nakon SL hoće li Barea i Chandler biti dio coaching staffa.
Također:
Jake Fisher also reports: Mavericks have hired Brooklyn Nets official Andrew Baker, a respected salary-cap strategist, for a senior role in Dallas' new front office, **** said.” Baker is Nets capologist.
@Felixians4 Kako mi nemamo picka na ovom draftu nisam baš upratio ovu generaciju, osim momka iz Dallasa Cunninghama koji u mnogome podsjeća na Luku, sličan napadački arsenal, tijelo i visina nadomješta atletiku. Kad imaš ovu visinu i sa odličnim handlingom kreacija za druge će vremenom još biti na većem nivou, nisam pomno pratio ostale ali gledajući trending u ligi da su igrači sa tijelom krila nosioci ekipa i da su više nego ikad cijenjeniji onda vjerujem da ne bi trebalo biti sumnje hoće li biti prvi izbor.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8675
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 28 jul 2021, 08:49

Igor Kokoškov. Ok. Cool.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Muki15 » 29 jul 2021, 03:04

slika

slika

slika

slika


Čovjek nakon toliko vremena konačno ulazi zdrav u sezonu,ako se može zaključiti preko slika znatno se vidi da je dodao mišića.
Ako Kidd ispoštuje ono što je izjavio a to je da će imati rollu kao u Niksima onda stvarno očekujem mnogo od njega ove sezone.

Unicorn is back! 🦄💙
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
Napapijri
Postovi: 4576
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 29 jul 2021, 10:18

Imat ce rolu kao u Knicksima, ali na dan kad je tradeovan, nadam se. Ne znam za vas, ali ja sam digao ruke od njega. Napucat mu vrijednost do trade deadlinea na nacin da ce mu davati vise lopti i tako nekome prodati "muda pod bubrege".
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Muki15 » 31 jul 2021, 02:59

The Dallas Mavericks are finalizing trading G/F Josh Richardson to the Boston Celtics, **** tell @TheAthletic @Stadium. Richardson is exercising his $11.6 million player option for the 2021-22 season for the deal.

@dirkules E nećeš prije mene
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 31 jul 2021, 03:02

Muki15 je napisao/la:
31 jul 2021, 02:59
The Dallas Mavericks are finalizing trading G/F Josh Richardson to the Boston Celtics, **** tell @TheAthletic @Stadium. Richardson is exercising his $11.6 million player option for the 2021-22 season for the deal.

@dirkules E nećeš prije mene
Nakon ne iskorištavanja TO za WCS-a 34.3mil$ Cap prostora, također kreiran TPE 10.9mil$.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4576
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 31 jul 2021, 05:59

Kako bi bilo dobro kada bi nekih 38 miliona koje mogu napraviti podijelili Lowry i DeRozan. Pustiti THJ u Miami u tom slucaju.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 31 jul 2021, 19:27

Ipak na kraju smo i dobili za uzvrat nešto:
**** confirms that the Mavs will receive 21-year-old center Moses Brown from Boston in the Josh Richardson trade. The 7-foot-2 Brown averaged 8.6 points and 8.9 rebounds for the Thunder last season.

Moses Brown's salaries: $1.7 million in 2021-22, $1.85 million in 2022-23, team option for $2.0 million in 2023-24.
**** says Mavs are leaning toward picking up center Willie Cauley-Stein's $4.1 million option for next season. Deadline is Sunday and Mavs are waiting to see if situation unexpectedly materializes to make that cap space worth parting with a big man they like.
Ukoliko se ovo desi, neko od te trojke Brown, WCS i Powell je višak.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 31 jul 2021, 19:58

Cauley Stein višak naravski. Moses je odličan ulov. Mada taj Nico Harrison ističe da imate dovoljno talentiranih,neiskusnih momaka i da je zato odbio niz ponuda za pick prve runde tako da nema toliko prostora više za razvijanje sirove mesine mlade. No,štagod, primaran je bio cap space,ima prioritetnijih rupa, na 5 idu i Porzingis,Kleber,Finney Smith čak tako da visoka rotacija ne prouzročuje požar. Ključan je Kristaps naravno,i ovo je njemu biti ili ne biti,čak i to je odlično jer ćete znati na čemu ste.

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 01 avg 2021, 01:21

During an appearance with The Artist and The Athlete with Lindsay Czarniak, Butler described Lowry as one of his 'absolute best friends' and mentioned that Lowry is the Godfather of his daughter.
Da se mi okrenemo drugim metama? :hmmmm:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 01 avg 2021, 07:57

dirkules je napisao/la:
01 avg 2021, 01:21
During an appearance with The Artist and The Athlete with Lindsay Czarniak, Butler described Lowry as one of his 'absolute best friends' and mentioned that Lowry is the Godfather of his daughter.
Da se mi okrenemo drugim metama? :hmmmm:
Conley?

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 01 avg 2021, 11:27

Felixians4 je napisao/la:
01 avg 2021, 07:57
dirkules je napisao/la:
01 avg 2021, 01:21
During an appearance with The Artist and The Athlete with Lindsay Czarniak, Butler described Lowry as one of his 'absolute best friends' and mentioned that Lowry is the Godfather of his daughter.
Da se mi okrenemo drugim metama? :hmmmm:
Conley?
Po reportima Utah će ponuditi 20-25mil$ što je neka realna njegova vrijednost, da bi ga dobio moraš preplatit ali Bože moj ekipa žudi za upgradeom.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4576
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 01 avg 2021, 12:58

Navodno smo frontrunner za DeRozana. Izvora se ne mogu sjetiti, da li je Bleacher ili neko drugi, vidio sam onako cim sam oci otvorio :D
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Muki15 » 01 avg 2021, 20:34

dirkules je napisao/la:
31 jul 2021, 19:27
Ipak na kraju smo i dobili za uzvrat nešto:
**** confirms that the Mavs will receive 21-year-old center Moses Brown from Boston in the Josh Richardson trade. The 7-foot-2 Brown averaged 8.6 points and 8.9 rebounds for the Thunder last season.

Moses Brown's salaries: $1.7 million in 2021-22, $1.85 million in 2022-23, team option for $2.0 million in 2023-24.
**** says Mavs are leaning toward picking up center Willie Cauley-Stein's $4.1 million option for next season. Deadline is Sunday and Mavs are waiting to see if situation unexpectedly materializes to make that cap space worth parting with a big man they like.
Ukoliko se ovo desi, neko od te trojke Brown, WCS i Powell je višak.

WCSu odbijamo TO.
Powell ide u trejd.
Brown ostaje stabilan dio rotacije i razvijanja.
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 01 avg 2021, 21:02

Muki15 je napisao/la:
01 avg 2021, 20:34
dirkules je napisao/la:
31 jul 2021, 19:27
Ipak na kraju smo i dobili za uzvrat nešto:
**** confirms that the Mavs will receive 21-year-old center Moses Brown from Boston in the Josh Richardson trade. The 7-foot-2 Brown averaged 8.6 points and 8.9 rebounds for the Thunder last season.

Moses Brown's salaries: $1.7 million in 2021-22, $1.85 million in 2022-23, team option for $2.0 million in 2023-24.
**** says Mavs are leaning toward picking up center Willie Cauley-Stein's $4.1 million option for next season. Deadline is Sunday and Mavs are waiting to see if situation unexpectedly materializes to make that cap space worth parting with a big man they like.
Ukoliko se ovo desi, neko od te trojke Brown, WCS i Powell je višak.

WCSu odbijamo TO.
Powell ide u trejd.
Brown ostaje stabilan dio rotacije i razvijanja.
Brown je vjerovatno projektovan u ulozi Bobana, van stalne rotacije.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.