SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
scarr
Postovi: 87
Pridružen/a: 01 okt 2015, 23:10
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la scarr » 01 feb 2018, 00:46

To se dobije kad se dozvole trejdovi 2 za 1 :crazy: :crazy: :clap: :clap:

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 01:06

scarr je napisao/la:To se dobije kad se dozvole trejdovi 2 za 1 :crazy: :crazy: :clap: :clap:
Objasni... Sta se dobije? Oces da kazes da su svi glupi u ligi pa da ne znaju sta dobivaju u trejdovima 2 za 1 ili sta? 2 za 1 trejdovi su dozvoljeni i igrom, dozvoljeni u nba.... Ne vidim problem u tome da prolaze i kod nas. Lako se od toga moze napraviti i 2 za 2 trade, a to je da ekipa koja inace dobiva 2 igraca doda u trade igraca kojeg bi dropala. Ali to pravi bespotrebnu komplikaciju otpustanja igraca iz kadra iako ti je vrijedniji od onog kojeg dobijas. Smjesna tvrdnja. Na kraju krajeva tu je uvijek i uloga komesara koji moze baciti look na trade.

Drago mi je vidjeti da su i u drugoj ligi odobreni 2 na 1 trejdovi. Mislim da bi to trebala biti stvar izbora ucesnika u trejdu.

Avatar
scarr
Postovi: 87
Pridružen/a: 01 okt 2015, 23:10
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la scarr » 01 feb 2018, 01:34

Pa dobije se tim kao što si ti napravio, i nemoj da praviš poređenje sa real lifeom to je besmisleno. Problem je u tome što imaš nekoga ko ne prati dovoljno NBA i njemu su neki igrači Bog i batina, ili simpatizere određenih klubova pa će uraditi sve da dođu do nekih igrača. Dalje dovoljne su 3 dobre utakmice nekog od te dvojice u trejdu da se neko malo manje iskusan zaleti i kaže pa vidi ovo je stvarno dobar igrač. Samo ne znam kako ti je to sve prošlo, kako je nekom u interesu da ti dadne toliki broj kvalitetnih igrača i samim tim ugrozi sebi šanse za promocijom. I da imate komesara koji kad baci look na trade vi se svi međusobno zakačite i bunite se vetou.

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Scof1eld » 01 feb 2018, 01:43

Covjece, od 10 igraca imas sve igrace iz prve 3-4 runde sa drafta, vecinu iz prve runde. Nije cak ni fazon sto neko moze popraviti ekipu sa dva igraca kad stvaraju sebi protivnika kojeg nece moci pobjediti i osvojiti ligu ali ocito da ljudi koji prave tradeove s tobom tako ne razmisljaju.

Ovo nije prica protiv tebe, uzimaj levate lopatom dok mozes ali nemoj se bezveze pravdati jer ovako nesto neces pronaci u normalnoj ligi.
ser del barça es el millor que hi ha !

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 09:14

:lolno:
Scof1eld je napisao/la:Covjece, od 10 igraca imas sve igrace iz prve 3-4 runde sa drafta, vecinu iz prve runde. Nije cak ni fazon sto neko moze popraviti ekipu sa dva igraca kad stvaraju sebi protivnika kojeg nece moci pobjediti i osvojiti ligu ali ocito da ljudi koji prave tradeove s tobom tako ne razmisljaju.

Ovo nije prica protiv tebe, uzimaj levate lopatom dok mozes ali nemoj se bezveze pravdati jer ovako nesto neces pronaci u normalnoj ligi.
Ne pravdam se nikome, nemam za sta. Nego mi glupo da se drugi vrjeđaju i tretiraju levatima. Niko nije levat, a svi trejdovi sa moje strane su bili i vise nego realni. Sto znaci da su i drugi dobili realan package za igraca. Meni je gluplje obustavljanje realnih tradeova zato da se ne bi neko pojacao. Koja je poenta igre onda. Nek svi imaju timove s drafta, zabraniti trejdove i tacka.

I nisu vecina iz prve runde, vec dvojica. Koliko znam u vasoj ligi se desilo da jedan igrac ima 3-4 iz prve runde i superstar team.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 feb 2018, 09:39

Svaka čast za složenu ekipu nema govora. I pisali smo ti i ja na tu temu, ali možeš li nam pokazati sve svoje trendove ako te ne mrzi. Čisto da vidimo kako si došao do all star ekipe
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Monolog » 01 feb 2018, 09:50

slika

slika

slika
Evo tradeova. Realno, osim u slučaju dovođenja Georgea, svaki put je dao igrača više. Ne branim ga, da se razumijemo. Ja na mnoge tradeove ne bih pristao da su dolazili na moju adresu, ali tako je kako je. Trade za Lovea i Holidaya je, ako mene pitate, "krađa", ostalo je sve ok, s tim da, ponavljam, ja ni u ludilu ne bih dao svoju prvu zvijezdu za dva igrača iz slabijih rundi i to je to.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 10:18

Monolog je napisao/la:
slika

slika

slika
Evo tradeova. Realno, osim u slučaju dovođenja Georgea, svaki put je dao igrača više. Ne branim ga, da se razumijemo. Ja na mnoge tradeove ne bih pristao da su dolazili na moju adresu, ali tako je kako je. Trade za Lovea i Holidaya je, ako mene pitate, "krađa", ostalo je sve ok, s tim da, ponavljam, ja ni u ludilu ne bih dao svoju prvu zvijezdu za dva igrača iz slabijih rundi i to je to.
Hvala ti drug. Da se ne peglam sa postavljanjem slika. :)
Postujem i tvoje misljenje. Ja ne mislim da je ijedan pljacka bio. Uvijek bude trejdova u kojim se bolje ili losije prođe, ali je u tome draz.

Ja recimo nikad ne bih iradio tvoj trade Griffin Biyombo Prince za Mela i Arizu. Ali je u tome i poenta. Da svako pravi ekipu prema svom gustu.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 feb 2018, 10:22

Pa nema šta, izgleda sve koliko toliko ok, s tim da npr. Trade payton - Bojan niko u prvoj ligi nebi prihvatio. Jedina krađa je Covington - Green, i to ja kao komesar u prvoj ligi ne bih odobrio.

Ali opet kažem, trejdovi 3 za 2, kao u slučaju Love i Jrue, nisu kod nas dozvoljeno, jeste on dao 3 igraca ali dodajmo trećeg igrača Bostonu, najlošijeg u tom trenutku iz njegove ekipe i onda to sasvim drugačije izgleda kad se uporedi ali opet trejd može proći. Zanima me da li je ova ekipa Boston aktivna?

Dakle svaka čast za složeni tim ali ne nadaj se da ćeš ovako lako uspjeti da složio tim u drugoj ligi, o prvoj da ne pričam gdje se po 3 dana znalo pregovarati. Ne mislim da komesar neće odobriti, nego što su igrači tvrđi u odnosu na ove sa kojim si trejdao. Pozzz
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Monolog » 01 feb 2018, 10:26

Tracy3McGrady je napisao/la:Zanima me da li je ova ekipa Boston aktivna?
Jedan od najaktivnijih - pa to je naš Rule. :thumbup:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 10:36

Tracy3McGrady je napisao/la:Pa nema šta, izgleda sve koliko toliko ok, s tim da npr. Trade payton - Bojan niko u prvoj ligi nebi prihvatio. Jedina krađa je Covington - Green, i to ja kao komesar u prvoj ligi ne bih odobrio.

Ali opet kažem, trejdovi 3 za 2, kao u slučaju Love i Jrue, nisu kod nas dozvoljeno, jeste on dao 3 igraca ali dodajmo trećeg igrača Bostonu, najlošijeg u tom trenutku iz njegove ekipe i onda to sasvim drugačije izgleda kad se uporedi ali opet trejd može proći. Zanima me da li je ova ekipa Boston aktivna?

Dakle svaka čast za složeni tim ali ne nadaj se da ćeš ovako lako uspjeti da složio tim u drugoj ligi, o prvoj da ne pričam gdje se po 3 dana znalo pregovarati. Ne mislim da komesar neće odobriti, nego što su igrači tvrđi u odnosu na ove sa kojim si trejdao. Pozzz
Hvala ti drug. I ne mislim da cu praviti ponovo tim ovom logikom, pravljenje balansa po pozicijama i all around kategorijama. Jer koliko upratih praksu vas iskusnijih igraca, efikasnije je praviti tim sa fokusom na 5 kategorija. Prva mi je godina da igram, ali vremenom ce se pofatati stvari.

Jedini trade koji si proglasio nerealnim je onaj u kojem sam ja dao convigtona za kenta. :) Con pao, kent mi je jednom od rijetkih drag, i jos sam imao plan da ga utopim u iducem tradeu pa mi je imalo logike. Na kraju krajeva ukazao sam ti na vrijednost kenta u onom privatnom razgovoru. Kent je drugi igrac ekipe, convigton 4. Ili cak 5. kod sixersa.

Ista stvar sa tradeom bojan-payton. Win-win pozicija. Jedan igrac je otpustio bojana zbog povratka poslije povrede, i ruletu je trebao bojan za trade dok je payton trebao meni (to je bilo prije efridovog dizanja forme).

A Boston je najaktivniji u ligi. Rule inace ima 30ak trejdova i treci je na tebeli (ja sam cetvrti).

A jedva cekam te dugorocne pregovore. Trejdovi su mi najbolja stvar u igri, a kod nas 4-5 igraca uopste ne trejda.

A vezano za 2 za 3 tradeove, nije niko glup da naivno sabira statse. Svi imamo uvide u svoje rostere i ne pristajemo 1za 2 ili 2 za 3 tradeove ako nemamo igraca koji je za otpustiti. Ovo je bolji nacin da popunis roster od 10 ili 11 mjesta (kako vidjoh da je u prvoj ili drugoj ligi). Jer uvijek imas opciju strategije ukrupnjivanja ili usitnjavanja asseta. A kako imamo jedno mjesto u rosteru manje, uvijek se moze naci strasan FA koji se moze ubaciti u tim ili iskoristiti kao asset za trade.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 01 feb 2018, 10:43

Odlični trejdovi.A ljudi koji možda ne znaju pravilno vrednovat igrače u fantasyu će upravo najbolje i naučit ovako,a ne da se lupa veto na trejdove.

U drugoj ligi će već ovo teže ić jer ja stalno kupim odlične FA,ali nitko ne želi trejd (2 za 1) i precijenjuju svoje igrače pa ih na kraju jednostavno bacim i poklonim jer mi treba neka druga kategorija.

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 10:53

SiamoNoi je napisao/la:Odlični trejdovi.A ljudi koji možda ne znaju pravilno vrednovat igrače u fantasyu će upravo najbolje i naučit ovako,a ne da se lupa veto na trejdove.

U drugoj ligi će već ovo teže ić jer ja stalno kupim odlične FA,ali nitko ne želi trejd (2 za 1) i precijenjuju svoje igrače pa ih na kraju jednostavno bacim i poklonim jer mi treba neka druga kategorija.
Smanjite broj igraca na rosteru na 10. Tad ce biti vise kvalitetnih fa za pokupiti. Evo neka fa lista iz glave igraca koje sam pokupio sa fa i trejdao:

Reggie Jackson, Favours, Marcus Morris, Tyreke Evans (nikad ga necu prezaliti **** ga melo), Bojan Bogdanovic, DAngelo Russel, Green, Richardson, Kent, Jabari Parker...

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Rule_hz » 01 feb 2018, 11:07

Kad bi vidjeli moju ekipu pogubili bi ste se :urnebes: koliko je losa iz korjena sam je izmjenio nikad nikog zakido nisam uvijek sam davao vise mada eto stanje nije lose ide ka boljem dao sam jeki dan grifina za evansa vratio svoju hsmsjliju smarta idt ma momci su tu pregovaramo counter se radi prihvata svasta nesta.. mada i u prvoj se nisam libio za davanje zvijezda idt tako necu ni sad... a sve u svemu svjesno je bilo trejdane bez ikakvog kajanja mozda se neki pokajase ali mogu i vratit igraca nije to problem u opciji je i ta solucija kod mene... evo borim se sa rehom koji ima jedan od najboljih ekipa u ligi jer su mu svi u konstanti a ja trazim jos prvih pet i deset nisam stao sa trejdovima... haha ma 24sata sam aktivan **** ga uzitak mi je sa rajom tu pricat pratit meceve idt... kontam uzeti bradu jel se isplati???a nemojte mi americkog brata da dirate jest da voli da bude sve cakum pakum fala Allahu pa mu je i uspjelo... a jos malo pa ce i play off rado bih da uspiju ovi aktivnih 8 9 momaka pa makar ja bio 9ti :)
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Sarmelino » 01 feb 2018, 18:32

SiamoNoi je napisao/la:Odlični trejdovi.A ljudi koji možda ne znaju pravilno vrednovat igrače u fantasyu će upravo najbolje i naučit ovako,a ne da se lupa veto na trejdove.

U drugoj ligi će već ovo teže ić jer ja stalno kupim odlične FA,ali nitko ne želi trejd (2 za 1) i precijenjuju svoje igrače pa ih na kraju jednostavno bacim i poklonim jer mi treba neka druga kategorija.
Siamo o overrateanju igraca :tokralju:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 01 feb 2018, 21:26

Vainglorious je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Odlični trejdovi.A ljudi koji možda ne znaju pravilno vrednovat igrače u fantasyu će upravo najbolje i naučit ovako,a ne da se lupa veto na trejdove.

U drugoj ligi će već ovo teže ić jer ja stalno kupim odlične FA,ali nitko ne želi trejd (2 za 1) i precijenjuju svoje igrače pa ih na kraju jednostavno bacim i poklonim jer mi treba neka druga kategorija.
Smanjite broj igraca na rosteru na 10. Tad ce biti vise kvalitetnih fa za pokupiti. Evo neka fa lista iz glave igraca koje sam pokupio sa fa i trejdao:

Reggie Jackson, Favours, Marcus Morris, Tyreke Evans (nikad ga necu prezaliti **** ga melo), Bojan Bogdanovic, DAngelo Russel, Green, Richardson, Kent, Jabari Parker...
Treba povecat,a ne smanjit.

Morris,Bojan i Green su nebitni igrači.Ne daju puno.Nahajpani.Nije ni Favors daleko.Svaka cast kad si njih uspio trejdat.Prva sezona kazes,a brzo si prokuzio kako stvari funkcioniraju.Radujem se međusobnim duelima u budućnosti,al nadam se ipak tek za dvije godine u prvoj ligi :D

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 feb 2018, 23:38

SiamoNoi je napisao/la:
Vainglorious je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Odlični trejdovi.A ljudi koji možda ne znaju pravilno vrednovat igrače u fantasyu će upravo najbolje i naučit ovako,a ne da se lupa veto na trejdove.

U drugoj ligi će već ovo teže ić jer ja stalno kupim odlične FA,ali nitko ne želi trejd (2 za 1) i precijenjuju svoje igrače pa ih na kraju jednostavno bacim i poklonim jer mi treba neka druga kategorija.
Smanjite broj igraca na rosteru na 10. Tad ce biti vise kvalitetnih fa za pokupiti. Evo neka fa lista iz glave igraca koje sam pokupio sa fa i trejdao:

Reggie Jackson, Favours, Marcus Morris, Tyreke Evans (nikad ga necu prezaliti **** ga melo), Bojan Bogdanovic, DAngelo Russel, Green, Richardson, Kent, Jabari Parker...
Treba povecat,a ne smanjit.

Morris,Bojan i Green su nebitni igrači.Ne daju puno.Nahajpani.Nije ni Favors daleko.Svaka cast kad si njih uspio trejdat.Prva sezona kazes,a brzo si prokuzio kako stvari funkcioniraju.Radujem se međusobnim duelima u budućnosti,al nadam se ipak tek za dvije godine u prvoj ligi :D
I dalje mislim da je bolje igrati sa manje igraca, jer su vece sanse da ce na FA listi biti neko ko cini razliku. Sa 11 koliko je kod vas Ingles dođe vrhunski igrać, a ja ga ne bih uzeo ni da jos 5 povreda imam.

Prva sezona fantasyija, ali ipak pratim nba dosta dugo. a kako radim noću u stanju sam i tekme intenzivnije ispratiti. Također se radujem međusobnim duelima, i nadam se u tako kratkom ruku. Gotivno mi je kad su igraci aktivni i na forumu pa igra jos vise dobija na drazi. Zato sam i predlagao da neko kup takmicenje osnujemo za sve tri lige. Da se međusobno upoznajemo, uspostavljamo rivalstva.

Ali nesto imam osjecaj da necemo bas puno poslovati, jer ne izgledas nista laksi od mene u pregovorima. :thumbup:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 02 feb 2018, 00:18

Naravno da će biti.Samo sa manje igrača na rosteru znanje manje igra ulogu.Zna se više-manje tko su najbolji igrači u tom slučaju i nema tu previše pametovanja.Jedino šta trebaš je uzet ono što ti najviše paše u ekipu.A primjerice u ligi sa 16 ekipa i po 13 igrača na rosteru znanje itekako dolazi do izražaja i treba pratit rotacije trenera itd.

Za međusobne trejdove si vjerojatno u pravu :mrgreen: Al i nadmudrivanje sa FA igračima je isto zabavno.

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la Vainglorious » 02 feb 2018, 20:09

@arelinho

Imas pending trade...

idma75
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 apr 2015, 11:22
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 7. sezona - 3. liga

Post Postao/la idma75 » 03 feb 2018, 09:01

Svaka vama čast na trejdovima i spremnosti da rizikujete.

Ipak kod mene je filozofija Popovicha, vjeruj u svoje momke koje si birao i opleti.

Dobro se držim iako cu da fasujem ovu sedmicu zbog nedostatka Laurija i činjenice da se wayne ohladio.
BALL DON'T LIE

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.