SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la SiamoNoi » 19 jan 2018, 19:51

Mislio sam da bolju ekipu imaš.

Valanciunas,Favors,Brown,Randle...sve meh igrači koje dole kod sebe ne bi pokupio ni da su FA.Nekonstantni previše ili im minutaža o tankoj niti visi.

Wallace i Anderson ti nadam se zauzimaju dva mjesta koja cijeli tjedan rotiraš.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Kawhi » 19 jan 2018, 21:49

SiamoNoi je napisao/la:Mislio sam da bolju ekipu imaš.

Valanciunas,Favors,Brown,Randle...sve meh igrači koje dole kod sebe ne bi pokupio ni da su FA.Nekonstantni previše ili im minutaža o tankoj niti visi.

Wallace i Anderson ti nadam se zauzimaju dva mjesta koja cijeli tjedan rotiraš.
Brown i JoVal su super. Favorsa sam se pokusavao rijesiti cijelu sezonu, al nista konkretno nisam dobio za njega, a medju FA nema boljih. A sa procentima, skokovima i blokadom mi se fino uklopi u ekipu.
Randlea sam sad u trejdu nabavio jer ocekujem da ce ga Lakersi forsirati do trade deadlinea, a treba mi neko ko ce imati par dobrih sedmica. Playoff se ne ganja svakako sad.

Ma jesu. Samo me syebalo sad sto je Green suspendovan pa sam morao uzeti Andersona i tako mi Wallace ostao u ekipi. Cekam da za nedjelju jednog otpustim. Ostala mi samo jos jedna izmjena.

Ma ekipa je ok. Imam 4 kategorije gdje sam bas jak. Dvije koje sigurno ne mogu dobiti i 3 koje trebaju odlucivati. Na to sam isao cijelu sezonu. FG, TO i blokade su mi jake uvijek bile, problem je sto skokove koji su mi trebali jaki nisam uzimao nikad zbog povreda. Ovo je prvi put da nemam nijednog izostanka (zasad) i vodim.

Nekad oko cetvrtog kola sam bio sastavio ekipu po svom ukusu. I onda sam 4 zaredom izgubio 4-5 uz minimalnu razliku. Uz Kawhija, Conleya i povremene izostanke ostalih. Onda se jos par igraca povrijedilo i u trejdovima nisam nista mogao dobiti.
Sad sam sastavio nesto i odlucio da vise necu trejdati. Vjerovatno ispadam tako da mi se ne da vise pregovarati. Ne znam kako je kod vas, al ovdje pregovori za trejd znaju po par sedmica trajati. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Vainglorious » 20 jan 2018, 00:16

Kawhi je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Mislio sam da bolju ekipu imaš.

Valanciunas,Favors,Brown,Randle...sve meh igrači koje dole kod sebe ne bi pokupio ni da su FA.Nekonstantni previše ili im minutaža o tankoj niti visi.

Wallace i Anderson ti nadam se zauzimaju dva mjesta koja cijeli tjedan rotiraš.
Brown i JoVal su super. Favorsa sam se pokusavao rijesiti cijelu sezonu, al nista konkretno nisam dobio za njega, a medju FA nema boljih. A sa procentima, skokovima i blokadom mi se fino uklopi u ekipu.
Randlea sam sad u trejdu nabavio jer ocekujem da ce ga Lakersi forsirati do trade deadlinea, a treba mi neko ko ce imati par dobrih sedmica. Playoff se ne ganja svakako sad.

Ma jesu. Samo me syebalo sad sto je Green suspendovan pa sam morao uzeti Andersona i tako mi Wallace ostao u ekipi. Cekam da za nedjelju jednog otpustim. Ostala mi samo jos jedna izmjena.

Ma ekipa je ok. Imam 4 kategorije gdje sam bas jak. Dvije koje sigurno ne mogu dobiti i 3 koje trebaju odlucivati. Na to sam isao cijelu sezonu. FG, TO i blokade su mi jake uvijek bile, problem je sto skokove koji su mi trebali jaki nisam uzimao nikad zbog povreda. Ovo je prvi put da nemam nijednog izostanka (zasad) i vodim.

Nekad oko cetvrtog kola sam bio sastavio ekipu po svom ukusu. I onda sam 4 zaredom izgubio 4-5 uz minimalnu razliku. Uz Kawhija, Conleya i povremene izostanke ostalih. Onda se jos par igraca povrijedilo i u trejdovima nisam nista mogao dobiti.
Sad sam sastavio nesto i odlucio da vise necu trejdati. Vjerovatno ispadam tako da mi se ne da vise pregovarati. Ne znam kako je kod vas, al ovdje pregovori za trejd znaju po par sedmica trajati. :rol:
Kako prvi put igram, i nemam mozda pravu percepciju. Ja recimo ne skupljah tim po kategorijama, vec po all around ucinku, sto moze biti totalno pogresna logika. Ali bice valjda jos koja sezona da naucim cake. Nekako sastavljah tim da izbalansiram sve pozicije. Trenutni tim mi je: Kemba, Lowry, Jrue, Bazemore, George, KD, Draymond, Love, Horford, KAT + Jabari na IL. Po imenima jeste jak, a ne znam jel fantasy optimalan. Nekako sam po svim kategorijama u top 4-5 isim TO, ali nemam nijednu u kojoj sad imam 12:2 recimo u head to head i da mogu reci da sa sigurnoscu dobivam.. Mozda je fkt moj put pogresan.

A kod nas trejda 5-6 ekipa, ostali kuliraju ponude ili su potpuno nerealni.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Kawhi » 20 jan 2018, 03:39

Vainglorious je napisao/la: Kako prvi put igram, i nemam mozda pravu percepciju. Ja recimo ne skupljah tim po kategorijama, vec po all around ucinku, sto moze biti totalno pogresna logika. Ali bice valjda jos koja sezona da naucim cake. Nekako sastavljah tim da izbalansiram sve pozicije. Trenutni tim mi je: Kemba, Lowry, Jrue, Bazemore, George, KD, Draymond, Love, Horford, KAT + Jabari na IL. Po imenima jeste jak, a ne znam jel fantasy optimalan. Nekako sam po svim kategorijama u top 4-5 isim TO, ali nemam nijednu u kojoj sad imam 12:2 recimo u head to head i da mogu reci da sa sigurnoscu dobivam.. Mozda je fkt moj put pogresan.

A kod nas trejda 5-6 ekipa, ostali kuliraju ponude ili su potpuno nerealni.
Ja rijetko gledam allround učinak. A i većina igrača. Zbog toga imaš neobjašnjive tradeove. Nekom kategorije koje neki igrač donosi ne znače ništa pa će ga dati i ispod cijene da dobije one koje mu trebaju. Mada, pošto si sigurno bolji od mene na tabeli glupo je da ti ja pričam. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Scof1eld » 20 jan 2018, 04:04

Vainglorious je napisao/la:Trenutni tim mi je: Kemba, Lowry, Jrue, Bazemore, George, KD, Draymond, Love, Horford, KAT + Jabari na IL. .
Koji je ovo qrc ? Ima li ova liga uopste komesara ?
ser del barça es el millor que hi ha !

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Vainglorious » 20 jan 2018, 13:39

Scof1eld je napisao/la:
Vainglorious je napisao/la:Trenutni tim mi je: Kemba, Lowry, Jrue, Bazemore, George, KD, Draymond, Love, Horford, KAT + Jabari na IL. .
Koji je ovo qrc ? Ima li ova liga uopste komesara ?
Znam na sta aludiras, i nema problema tog tipa. Ima komesar, i pri tome jedini upitan trade koji je prosao nije bio moj. Ali su se obje strane, izuzetno aktivni igraci slozili, pa je proslo. Ekipa je plod pametnog skupljanja asseta sto FA sto step by step tradeovima. Nikog nisam opljackao, nego cak preplacivao jer sam bio u situaciji ponuditi dva dobra igraca za jednog jos boljeg (kod nas su dozvoljeni 2 za 1 tradeovi). Recimo, zadnji trade je bio Russel i Porter za Draymonda Greena. Moglo se tu naci jos poneko ime, poput jokica ili wessa. Imao sam ponudu Wess za Jruea i Horforda koju sam odbio zbog balansa tima (doduse to je bilo prije nego se wess dozvao i ispeglao procente i to). Isto tako, umjesto bazemorea je planirano da imam Harrisa tu, ali mi je ponestalo asseta za dobijanje hareta, a da pri tom ne poremetim ostale pozicije.

@Kawhi nisam toliko dobar koliko imena govore. Cetvrti sa 8:5 omjerom, vjerovatno zato sto bisam u stanju fokusirati se na određeni broj kategorija. A imamo dosta jekih ekipa u ligi sa izbalansiranim ekipama. A prvi nam je u ligi lik koji nije napravio niti jedan trade od drafta.

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Scof1eld » 20 jan 2018, 14:42

Ovakve timove dobijes kad su dozvoljeni tradeovi 2 za 1. Treba vam poslati sastav svake ekipe iz 1. lige, niko nema cetri dobra igraca. Valjda zato i jest cijela liga u 3.5 pobjede..
ser del barça es el millor que hi ha !

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Vainglorious » 20 jan 2018, 15:42

Scof1eld je napisao/la:Ovakve timove dobijes kad su dozvoljeni tradeovi 2 za 1. Treba vam poslati sastav svake ekipe iz 1. lige, niko nema cetri dobra igraca. Valjda zato i jest cijela liga u 3.5 pobjede..
I kod nas je gusto po pobjedama. Od 4. Do 9. U 2 pobjede, do 13. U 3. A ne vidim problem u 2 za 1 trejdovima. To bi trebala biti stvar izbora. A nije niko glup da zbirno uspiređuje statse, ili da vjeruje yahoo predikcijama za preostale utakmice u sezoni. 2 za 2 moze biti problem, jer ja mozda ne zelim tog drugog igraca pa moram otpustiti svog da bih njega primio. I dok skontam da je odobren trade neko mi pokupi mog sa FA. Ne vidim kako dopustenje 2 za 1 tradeova moze unistiti konkurentnost ekipa. A to oko broja zvijezda u timu, vidio sam i sam sastav TMaca u jednom trenutku, tako da to ne stoji.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la SiamoNoi » 20 jan 2018, 20:09

Vainglorious je napisao/la:
Scof1eld je napisao/la:Ovakve timove dobijes kad su dozvoljeni tradeovi 2 za 1. Treba vam poslati sastav svake ekipe iz 1. lige, niko nema cetri dobra igraca. Valjda zato i jest cijela liga u 3.5 pobjede..
I kod nas je gusto po pobjedama. Od 4. Do 9. U 2 pobjede, do 13. U 3. A ne vidim problem u 2 za 1 trejdovima. To bi trebala biti stvar izbora. A nije niko glup da zbirno uspiređuje statse, ili da vjeruje yahoo predikcijama za preostale utakmice u sezoni. 2 za 2 moze biti problem, jer ja mozda ne zelim tog drugog igraca pa moram otpustiti svog da bih njega primio. I dok skontam da je odobren trade neko mi pokupi mog sa FA. Ne vidim kako dopustenje 2 za 1 tradeova moze unistiti konkurentnost ekipa. A to oko broja zvijezda u timu, vidio sam i sam sastav TMaca u jednom trenutku, tako da to ne stoji.
Tako sam već izgubio LeVerta ove sezone.Nikad više 2 za 2 trejdove neću radit,nema **** šanse.

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la dino-92 » 21 jan 2018, 09:22

5 poena, 3 asistencije i 1 to razlike. Biće interesantno večeras

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 jan 2018, 12:59

Ja sa svojim unvalidima gubim 4:5 ali mi je pobjegao daleko u Rbs. jer su njegovi nacisto poludjeli sto se skokova tice. 39 skokova je nemoguce stici, a i 2% slobodnih je moguce, ali kod mene je Drummond u ekipi pa sad ne znam da li da ga stavim na klupu jer bi onda Schröder, Clarkson i Anderson mogli popraviti FT precente i da ga tu stignem, ali onda postoji mogucnost da me bez Druma stigne u FG :D

Ovo i jeste car igre jbt. ga.
Opet ostaje zal za povredama, jer da su Kawhi, Turner i VUcko zdravi, lagano bi ga rijesio.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
suarez7
Postovi: 1412
Pridružen/a: 04 mar 2012, 21:03
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la suarez7 » 21 jan 2018, 14:39

slika

Dobro se drzi Kawhi :D

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Kawhi » 21 jan 2018, 18:16

suarez7 je napisao/la:slika

Dobro se drzi Kawhi :D
Ma dobio si ti ovo. Adamsova bacanja me zaklala. I izgubiti ću TO nekako. Vjerovatno će ukradene meni i eto 5-4. :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la dino-92 » 22 jan 2018, 02:43

Iako sam većinu sedmice gubio, na kraju sam ipak uspio izvući pobjedu. Ključno je bilo dodavanje jacka danas ,koji je sa 10 assista riješio tu kategoriju u moju korist.

work
Postovi: 2207
Pridružen/a: 28 dec 2012, 11:09
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la work » 22 jan 2018, 06:50

Lagana pobjeda protiv korumpiranog sistema. :kafa:
NBA fantasy king for 2014/15 (ss.ba, sa-x)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 jan 2018, 06:55

Poraz na kraju, 6rbs je falilo iako je on izbacio Hollis Jeffersona vjerovatno da mu ne pokvari FT.
Da je bio bar jedan igrač zdrav uzeo bi lagano ovog .....

Sad slijedi matchup sa Titansima i recimo da su mi svi zdravi bilo 35-37, a bez 2 povrijeđena to je opet nekih 8-9 tekmi manje što je faktički nemoguće nadoknaditi.

Kawhi poraz i tako mora sve do kraja dobiti trojica ispred njega sve izgubiti da bi opstao, što je nemoguće jer se isti izmedju sastaju tako da smo dobili prvog putnika u drugu ligu.

Adriano dobio Carla koji i pored odličnih poteza tokom sezone (Oladipo, Mitchel itd...) I odlične ekipe sa Curryem i DeRozanom pretposlednji i ima veoma težak raspored do kraja, jer da ima da igra Kawhia (samo jedna pobjeda) ali pored toga igra 4 top 5 ekipe i Mirosnija koji se bori sa njim za opstanak i ima odličnu ekipu.

Bayhawks i Dino se odvojili na vrhu, slijede Dema i Ww, to bi trebala biti sigurna ekipa za play off, a za preostala 4 mjesta će biti gusta borba.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la MirsoNi » 22 jan 2018, 08:58

Napokon pobjeda, sad valja protiv hardena i ekipe pokušati uraditi isto :D
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la majestic24 » 22 jan 2018, 10:25

a yebem ti vise poraze ove sa rez 4:5
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la Kawhi » 22 jan 2018, 15:36

Ja više neću mijenjati ekipu. Stavljaću igrače redovno da mi igraju. Neću da zakinem koga ili da se miješam u vaš plasman. :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 8. sezona

Post Postao/la adriano_leite » 22 jan 2018, 17:31

Kawhi je napisao/la:Ja više neću mijenjati ekipu. Stavljaću igrače redovno da mi igraju. Neću da zakinem koga ili da se miješam u vaš plasman. :D
Pogledaj trejd sto sam ti poslao, pa ako zelis posalji novu ponudu ukoliko ta ne odgovara.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.