SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
arelinho
Postovi: 16415
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la arelinho » 18 sep 2018, 16:47

Bolje je manje igrača u rosteru da se uvijek možeš osloniti na FA koji bi ti pojačali ekipu sigurno.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 18 sep 2018, 17:46

Vainglorious je napisao/la:Imas nekakve hadalje u ekipi jer moras popuniti broj a realno ne cine razliku nikakvu.
Itekako čine.Igrao sam prošle godine takvu ligu i ostvario plasman upravo iz tog razloga što sam znao i tog 12. i 13. igraca nac dobrog dok je vecina skupljala otpad.Al eto,vidim da se vecina boji vecih rostera iz nekog razloga.
Vainglorious je napisao/la:Nego niko ne odgovori, hocemo li org draft lutriju?
Osim ovog gore što predlažem drugi način kako dodatno odvojiti dobre od loših menadzera je napraviti aukcijski draft.Nikakva draft lutrija nije potrebna nego lijepo odradimo aukciju gdje svatko ima jednake šanse dobit bilo kojeg igraca.Nema žaljenja zbog kasnog picka i slično.Pa da vidimo onda tko će kakvu ekipu iskreirat kada apsolutno svi uđu na draft sa jednakim šansama za stvoriti točno onakvu ekipu kakva im paše.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 18 sep 2018, 22:51

Jedva čekam da imam 37 igraca na rosteru i cekam 9 sati da pokupim Dakarija Johnsona zbog 2 skoka. Što manje igraca to bolje
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 19 sep 2018, 16:51

Tko je Dakari Johnson?

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 19 sep 2018, 18:14

SiamoNoi je napisao/la:Tko je Dakari Johnson?
Bio je na kraju rostera u OKC, sada je vjerovatno negdje van nba, but u get the point
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5272
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Rule_hz » 19 sep 2018, 18:51

Kad je draft?
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 19 sep 2018, 20:36

Sarmelino je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Tko je Dakari Johnson?
Bio je na kraju rostera u OKC, sada je vjerovatno negdje van nba, but u get the point
Igrao sam prosle godine takvu ligu i bilo je vise nego dovoljno korisnih igrača na FA.

No nebitno.

Dajte waivere i aukciju.

Avatar
jose
Postovi: 8546
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 19 sep 2018, 23:51

Eh ovako, pošto su ostala 2 upražnjena mjesta u 2. ligi, a većina je izglasala da se ista popune, molim forumaše @slatinu i @monologa da mi što prije pošalju mail u PP ako su zainteresovani da igraju u višem rangu.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
jose
Postovi: 8546
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 20 sep 2018, 00:00

Anketa (traje do nedjelje u podne):
1. Datum drafta: 30.09., 07.10. ili 14.10.
2. Tip drafta: klasični ili aukcija
3. Nakon otpuštanja igrač ide: u FA ili na waiver listu (1 dan)
4. Finale playoffa: zadnja sedmica marta ili u aprilu

Radi preglednosti, kopirajte ranije odgovore i dopisite svoje ispod.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
jose
Postovi: 8546
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 20 sep 2018, 00:02

Jose Lakers: 14.10./klasični/waiver/mart
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 20 sep 2018, 00:40

Sarmelova Prcija:
14.10
Klasicni
FA
Mart
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 20 sep 2018, 08:37

jose je napisao/la:Jose Lakers: 14.10./klasični/waiver/mart
Sarmelino je napisao/la:Sarmelova Prcija:14.10/Klasicni/FA/Mart
7.10.(30. je prerano,14. ne mogu nikako osim kada bi bilo u jutarnjem terminu.Subota 13. mi je idealna...nije prerano i par dana je prije početka sezone kada cemo imati jos vise dostupnih informacija nego tjedan ranije)
Aukcija (100 puta bolja opcija od klasičnog.Sve ekipe lige imaju jednake sanse dobiti kojeg god igraca pozele i mogu si vec na draftu pocet slagat ekipu potpuno prema zeljama)
Waiveri (onaj tko je imao 14.pick na draftu kao i ostali koji su birali na niskim pozicijama vise se nece moci zalit zbog lose draft pozicije jer ce imati prednost na waiverima)
Ožujak (najkraca moguca opcija koju yahoo nudi)
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 20 sep 2018, 10:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JHam
Postovi: 9036
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la JHam » 20 sep 2018, 10:17

jose je napisao/la:Jose Lakers: 14.10./klasični/waiver/mart
Sarmelino je napisao/la:Sarmelova Prcija:14.10/Klasicni/FA/Mart
SiamoNoi je napisao/la: 7.10.(30. je prerano,14. ne mogu nikako.Subota 13. mi je idealna...nije prerano i par dana je prije početka sezone kada cemo imati jos vise dostupnih informacija nego tjedan ranije)
Aukcija (100 puta bolja opcija od klasičnog.Sve ekipe lige imaju jednake sanse dobiti kojeg god igraca pozele i mogu si vec na draftu pocet slagat ekipu potpuno prema zeljama)
Waiveri (onaj tko je imao 14.pick na draftu kao i ostali koji su birali na niskim pozicijama vise se nece moci zalit zbog lose draft pozicije jer ce imati prednost na waiverima)
Ožujak (najkraca moguca opcija koju yahoo nudi)
Denver Nuggets:
Svejedno koji datum, al eto nek bude 7.10
Klasicni - previse ce vremena oduzeti aukcija
Waiver - da se ne bi previse zalili kako nisu mogli uzeti nikog s FA
Svejedno - svakako necu biti u finalu...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 20 sep 2018, 10:31

Aukcija uopće ne oduzme previše vremena jer ljudi potroše budzete i onda ovi igrači na dnu rostera doslovno u jednoj sekundi odlaze kada više nitko nema dovoljno za ponudit da se cjenka.Odigrao sam prije koji dan prvi puta cijeli mock draft sa aukcijom da isprobam jer ni ja nisam znao o čemu se radi točno i kako funkcionira,al je prezabavno i definitivno bolje od klasičnog u svakom pogledu.

I stavi se 20ak sekundi za odabir igrača kojeg želiš "nominirat" i 15 sekundi kao vrijeme tijekom kojeg mozes ponudit iznos.Čisto dovoljno vremena i sve ide po špagi.

Recimo da prva polovica rundi na draftu ide sporije,a onda druga polovica ide puno brže nego na klasičnom draftu.

Avatar
arelinho
Postovi: 16415
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la arelinho » 20 sep 2018, 11:11

Jose Lakers: 14.10./klasični/waiver/mart
Sarmelino WroteColon
Sarmelova Prcija:14.10/Klasicni/FA/Mart
SiamoNoi WroteColon
7.10.(30. je prerano,14. ne mogu nikako.Subota 13. mi je idealna...nije prerano i par dana je prije početka sezone kada cemo imati jos vise dostupnih informacija nego tjedan ranije)
Aukcija (100 puta bolja opcija od klasičnog.Sve ekipe lige imaju jednake sanse dobiti kojeg god igraca pozele i mogu si vec na draftu pocet slagat ekipu potpuno prema zeljama)
Waiveri (onaj tko je imao 14.pick na draftu kao i ostali koji su birali na niskim pozicijama vise se nece moci zalit zbog lose draft pozicije jer ce imati prednost na waiverima)
Ožujak (najkraca moguca opcija koju yahoo nudi)
Denver Nuggets:
Svejedno koji datum, al eto nek bude 7.10
Klasicni - previse ce vremena oduzeti aukcija
Waiver - da se ne bi previse zalili kako nisu mogli uzeti nikog s FA
Svejedno - svakako necu biti u finalu...

GS Warriors

7.10./klasični/waiver/Mart

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 20 sep 2018, 12:02

VainWolves
7.10.
Klasicni sa draft lutrijom
FA (nisam nikad igrao sa waiverom pa nisam siguran da znam detalje funkcionisanja)
Mart

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 20 sep 2018, 12:26

Oh God,ovdje ljudi nisu raspolozeni za promjene i nešto novo.

Nisam ni ja igrao nikad aukciju.Sistem sa waiverima sam prosle godine prvi puta imao u jednoj ligi.Oboje je 10 puta zanimljivije od trenutnog.

Najgore je što je u prvoj ligi ista situacija da nitko neće aukciju osim komesara tako da mi ništa ne znači i da uđem tamo.

Avatar
arelinho
Postovi: 16415
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la arelinho » 20 sep 2018, 12:35

SiamoNoi je napisao/la:Oh God,ovdje ljudi nisu raspolozeni za promjene i nešto novo.

Nisam ni ja igrao nikad aukciju.Sistem sa waiverima sam prosle godine prvi puta imao u jednoj ligi.Oboje je 10 puta zanimljivije od trenutnog.

Najgore je što je u prvoj ligi ista situacija da nitko neće aukciju osim komesara tako da mi ništa ne znači i da uđem tamo.
Pa ljudi ne žele da diraju nešto čime su zadovoljni. Ne možeš ti nikome nametati svoje mišljenje i svoje želje za promjenom.
Mi ostali smo zadovoljni klasičnim draftom i mislimo da je tako bolje.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Kanye » 20 sep 2018, 13:33

arelinho je napisao/la:
Jose Lakers: 14.10./klasični/waiver/mart
Sarmelino WroteColon
Sarmelova Prcija:14.10/Klasicni/FA/Mart
SiamoNoi WroteColon
7.10.(30. je prerano,14. ne mogu nikako.Subota 13. mi je idealna...nije prerano i par dana je prije početka sezone kada cemo imati jos vise dostupnih informacija nego tjedan ranije)
Aukcija (100 puta bolja opcija od klasičnog.Sve ekipe lige imaju jednake sanse dobiti kojeg god igraca pozele i mogu si vec na draftu pocet slagat ekipu potpuno prema zeljama)
Waiveri (onaj tko je imao 14.pick na draftu kao i ostali koji su birali na niskim pozicijama vise se nece moci zalit zbog lose draft pozicije jer ce imati prednost na waiverima)
Ožujak (najkraca moguca opcija koju yahoo nudi)
Denver Nuggets:
Svejedno koji datum, al eto nek bude 7.10
Klasicni - previse ce vremena oduzeti aukcija
Waiver - da se ne bi previse zalili kako nisu mogli uzeti nikog s FA
Svejedno - svakako necu biti u finalu...

GS Warriors

7.10./klasični/waiver/Mart
Vainglorious je napisao/la:VainWolves
7.10.
Klasicni sa draft lutrijom
FA (nisam nikad igrao sa waiverom pa nisam siguran da znam detalje funkcionisanja)
Mart
Mamuze
14.10.
Aukcija
FA
Mart
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
jose
Postovi: 8546
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 20 sep 2018, 14:19

SiamoNoi je napisao/la:Oh God,ovdje ljudi nisu raspolozeni za promjene i nešto novo.

Nisam ni ja igrao nikad aukciju.Sistem sa waiverima sam prosle godine prvi puta imao u jednoj ligi.Oboje je 10 puta zanimljivije od trenutnog.

Najgore je što je u prvoj ligi ista situacija da nitko neće aukciju osim komesara tako da mi ništa ne znači i da uđem tamo.
Ja igram jednu drugu ligu sa aukcijom, pa mi ovdje više odgovara klasični način, da ne bude isto. :mrgreen:

Oni koji ne razumiju kako waiveri funkcionišu, ukratko:
Kad neko otpusti nekog igrača, on ostaje nedostupan 1 dan. U tom periodu manageri koji su zainteresovani za tog igrača ga "rezervišu" (uz drop nekog drugog igrača), međutim ta se transakcija ne realizira dok ne istekne period od jednog dana. Nakon tog isteka, potvrđuje se i prolazi samo transakcija onog managera koji je najbolje plasiran na waiver rang listi. Nakon toga, onaj manager čija je transakcija prošla pada na posljednje mjesto na waiver rang listi. I tako ukrug. Ako niko ne bude zainteresovan za nekog "dropovanog" igrača, nakon isteka perioda od jednog dana on automatski ide na FA listu i postaje dostupan svima.
Ima i verzija waivera sa dodijeljenim novcem. U tom slučaju, za igrača na waiver listi nudiš određenu sumu (tajna ponuda) i onaj manager koji je za njega ponudio najviše dobija igrača. Naravno, novac je ograničen i sljedeći put ćeš imati manje para nego drugi manageri, jer ti se oduzima iznos kojim si platio igrača.
Uvođenjem waivera se izbjegava da nekog FA igrača dobije onaj ko logoruje na igrici i čeka 8:59 sati ujutro da ulovi nešto ili da se spriječe oni koji zadnjeg dana u 8:59 otpuste 2 igrača i odmah u 9:00 uzmu tu dvojicu nazad.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.