SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 24 sep 2018, 21:27

jose je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Hocemo subotu ili dva sata ranije u nedjelju (19:30)?
jose je napisao/la:...
Koje vrijeme trebam stavit na fantasyu ako hoću da mi je draft u 20h?
U 8 PM (vrijeme je podešeno u CEST vremensku zonu, tj. našu ljetnu).
slika
Ovako?

Kako je nama "Sun Oct 7 12:30pm PDT"? :hmmmmm:

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 24 sep 2018, 22:06

U mene je to ovako:
slika
Tebi je vjerovatno account podešen na američko pacifičko vrijeme, pa ti tako pokazuje. Za pacifik, oduzmi 9 sati od našeg vremena.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 25 sep 2018, 17:44

Jel znas gdje je opcija da i ja podesim na ovo nase vrijeme?

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 26 sep 2018, 09:59

Evo s kakvim rejtingom ulazimo u sezonu.
SiamoNoi glavni favorit. :D

slika
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 26 sep 2018, 17:06

Kako mi mučki podmetnuše ulogu glavnog favorita.

Inače,ovaj rejting kod mene nije skroz stvarno stanje stvari :mrgreen: 2015.sam prvi puta napravio account,ali nisu tada uspjeli organizirat ligu na jednom forumu...samo 4 ekipe su skupili.Tako da se to igralo samo bez da sam uopće znao da idu nekakve utakmice.Od tamo imam 8-13-2 score.2016.sam krenuo igrat ligu na ovom forumu i slučajno upao u public ligu koju nisam igrao,a nisam znao izbrisat ekipu.Tamo sam imao 64-106-1 score.Ono što sam igrao je ova liga (treća) te 2016. i onda druga prošle godine.Plus jos dvije lige prosle godine...jedna na onom forumu gdje nas 2015. nisu uspjeli skupit pa smo prošle godine konačno joseov internet klon i ja organizirali i jedna (treća kao što sam i ovdje krenuo) na jednom drugom.4 puta sam dakle samo igrao.Sva 4 puta zavrsio regularan dio među prve tri ekipe (dva puta prvi,jednom drugi i jednom treći).Ali imam "samo" treće mjesto ovdje iz 2016. i drugo mjesto na tom trećem forumu iz prošle godine.Jednom sam sa prvog u regularnoj pao na treće mjesto na kraju,pa sa prvog na drugo,pa sa drugog na četvrto i na kraju sa treceg na peto.Teško flopanje u PO svake godine iz raznih razloga.Ove godine ću igrati vjerojatno 4 ili čak 5 liga.Očekujem opet u svima top3 plasman u regularnoj (tj. za keeper ligu ćemo vidjeti na koju se taktiku odlucim) pa sa više PO iskustva vidjet ćemo kako će to ispast.

Ne znam kako se ovaj rejting dobije po kojem sam kao glavni favorit,al znam da mi je ovdje postotak pobjeda samo 59.9%,a zapravo bi trebao imati vjerojatno preko 80% :mrgreen: Prihvatit ću zapravo ulogu favorita ove godine,mozda ce mi vise odgovarati :kafa:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 30 sep 2018, 19:44

slika
Odmah protiv komesara.

Tko su Warriorsi,Boston i Heat?
jose je napisao/la:Tebi je vjerovatno account podešen na američko pacifičko vrijeme, pa ti tako pokazuje. Za pacifik, oduzmi 9 sati od našeg vremena.
Stavljeno mi je na "America/Los_Angeles".Nemam pojma gdje se mijenja.

11pm je 20h kod nas?

EDIT:Našao sam gdje se mijenja i stavio na Sarajevo/Skopje/Warsaw/Zagreb.To je valjda sad to.8pm.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5268
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Rule_hz » 30 sep 2018, 22:58

ja sam boston, a miami ti je maestro zajedno smo usli sa minesotinim vaigolousom i warrios arwlino men se cini iz trece lige smo svi
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 okt 2018, 12:26

Sta bi za pomjeranje drafta za subotu?

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la JHam » 01 okt 2018, 12:34

I meni mi to bas odgovaralo, pogotovo sto nedeljom imam termin do 22h pa bi sigurno propustio bar jednu dvije runde...

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 01 okt 2018, 12:49

Očigledno da većini ne odgovara subota, tako da ništa od toga.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 okt 2018, 13:10

jose je napisao/la:Očigledno da većini ne odgovara subota, tako da ništa od toga.
Nema to veze s tim, nego neaktivnosti ljudi. Ti ko komesar, ako si vec dobio prijedlog, treba da stavis na izglasavanje na nacin da sve quotas, ili cak preko yahoo chata kontaktiras.

I fino brate mili koncipiras pitanje. Draft u nedjelju ili subotu, a ne da meni govoris da skupim 7 koji su za.

To je isto kao da bih ja u ovom postu napisao pitanje"ko je za da jose ostane komesar", niko ne odgovori, a ja tebi na to kazem da ocito niko nece tebe za komesara.

Volio bih da se pred pocetak lige razjasne jos neke stvari: od broja igraca, trejdovi 2 na 1, pa zasto ne i draft lutrija, jer nije bas svejedno koji si pik na draftu. A zato treba komesar da skupi sve prijedloge i stavi na izglasavanje.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 okt 2018, 15:28

Vainglorious je napisao/la:
jose je napisao/la:Očigledno da većini ne odgovara subota, tako da ništa od toga.
Nema to veze s tim, nego neaktivnosti ljudi. Ti ko komesar, ako si vec dobio prijedlog, treba da stavis na izglasavanje na nacin da sve quotas, ili cak preko yahoo chata kontaktiras.

I fino brate mili koncipiras pitanje. Draft u nedjelju ili subotu, a ne da meni govoris da skupim 7 koji su za.

To je isto kao da bih ja u ovom postu napisao pitanje"ko je za da jose ostane komesar", niko ne odgovori, a ja tebi na to kazem da ocito niko nece tebe za komesara.

Volio bih da se pred pocetak lige razjasne jos neke stvari: od broja igraca, trejdovi 2 na 1, pa zasto ne i draft lutrija, jer nije bas svejedno koji si pik na draftu. A zato treba komesar da skupi sve prijedloge i stavi na izglasavanje.
Jose je već bio stavio na glasanje za datum i bio je izglasan taj koji trenutno imate.
Tražio je vaše prijedloge i to je stavio na glasanje. Tek kad se glasanje završilo došao je neko sa idejom da se prebaci na subotu, na što je jose rekao, pa eto nadji ti 7 ljudi koji će glasati za. U smislu da je njemu dosta "trčanja" za ljudima koji bi igrali a da se ne jave nikad. Zato su i otpali Carlo i Rio i to sasvim opravdano.

Jose je odradio sve po PSu po mom mišljenju, a kad su se prijedlozi davali niko nije spomenuo subotu.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 okt 2018, 15:38

Tracy3McGrady je napisao/la:
Vainglorious je napisao/la:
jose je napisao/la:Očigledno da većini ne odgovara subota, tako da ništa od toga.
Nema to veze s tim, nego neaktivnosti ljudi. Ti ko komesar, ako si vec dobio prijedlog, treba da stavis na izglasavanje na nacin da sve quotas, ili cak preko yahoo chata kontaktiras.

I fino brate mili koncipiras pitanje. Draft u nedjelju ili subotu, a ne da meni govoris da skupim 7 koji su za.

To je isto kao da bih ja u ovom postu napisao pitanje"ko je za da jose ostane komesar", niko ne odgovori, a ja tebi na to kazem da ocito niko nece tebe za komesara.

Volio bih da se pred pocetak lige razjasne jos neke stvari: od broja igraca, trejdovi 2 na 1, pa zasto ne i draft lutrija, jer nije bas svejedno koji si pik na draftu. A zato treba komesar da skupi sve prijedloge i stavi na izglasavanje.
Jose je već bio stavio na glasanje za datum i bio je izglasan taj koji trenutno imate.
Tražio je vaše prijedloge i to je stavio na glasanje. Tek kad se glasanje završilo došao je neko sa idejom da se prebaci na subotu, na što je jose rekao, pa eto nadji ti 7 ljudi koji će glasati za. U smislu da je njemu dosta "trčanja" za ljudima koji bi igrali a da se ne jave nikad. Zato su i otpali Carlo i Rio i to sasvim opravdano.

Jose je odradio sve po PSu po mom mišljenju, a kad su se prijedlozi davali niko nije spomenuo subotu.
Ma generalno bili su ponuđeni samo termini za nedjelju. Ali kad ti se javi par ljudi koji kazu da ne mogu zbog posla prisustovati draftu, gubi sve smisao. Meni generalno nije problem, jer ja freelancam, pa nemam radno vrijeme. Ali gubi sve smisao aki imamo autopick igrace na draftu... Sta nas ostale, kojima je svejedno kosta da pomjerimo draft za subotu navecer, ako ce to znaciti da smo svi tu.

Ja samo zelim da ispostujem proceduru, a to je da se za svaki prijedlog od strane komesara raspise anketa pa da vidimo sta ce da se izglasa. A nije glasano ni o jednom prijedlogu koji sam dao.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 01 okt 2018, 15:47

Kao što je Tracy rekao, bili su datumi na glasanju (čak je ponuđen i datum 14.10. koji u drugim ligama nije bio u opticaju). Izglasali smo 7.10. i to je to.
I u prvoj ligi su kukali da ne mogu stići, pa na kraju svi bili tu u 22 sata. Kad se hoće, može se. Draft se može odraditi i preko mobitela.
Za trejdove 2 na 1 je već objašnjeno 1. ligi i s obzirom da ovaj što je dobio jednog igrača mora svejedno nekog uzeti iz FA, a ovaj drugi mora nekog otpustiti, nema smisla trade 2 na 1 (osim što ovaj što dobija jednog igrača gubi ima jedno sedmično uzimanje igrača manje).
Što se draft lutrije, to ne dopušta igrica, tako da to nema veze sa odlukom komesara. Lutriju obavi sam Yahoo za nas.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la JHam » 01 okt 2018, 16:00

jose je napisao/la:Kao što je Tracy rekao, bili su datumi na glasanju (čak je ponuđen i datum 14.10. koji u drugim ligama nije bio u opticaju). Izglasali smo 7.10. i to je to.
I u prvoj ligi su kukali da ne mogu stići, pa na kraju svi bili tu u 22 sata. Kad se hoće, može se. Draft se može odraditi i preko mobitela.
Za trejdove 2 na 1 je već objašnjeno 1. ligi i s obzirom da ovaj što je dobio jednog igrača mora svejedno nekog uzeti iz FA, a ovaj drugi mora nekog otpustiti, nema smisla trade 2 na 1 (osim što ovaj što dobija jednog igrača gubi ima jedno sedmično uzimanje igrača manje).
Što se draft lutrije, to ne dopušta igrica, tako da to nema veze sa odlukom komesara. Lutriju obavi sam Yahoo za nas.
Sva tri datuma za koje smo mogli glasati su bili nedelja, tako da se moglo staviti i 21. da kazes u drugim ligama nije bio u opticaju, al i to je opet nedelja...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 01 okt 2018, 17:04

Ne odgovara ni meni subota ipak,idem na koncert.

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 okt 2018, 17:42

jose je napisao/la:Kao što je Tracy rekao, bili su datumi na glasanju (čak je ponuđen i datum 14.10. koji u drugim ligama nije bio u opticaju). Izglasali smo 7.10. i to je to.
I u prvoj ligi su kukali da ne mogu stići, pa na kraju svi bili tu u 22 sata. Kad se hoće, može se. Draft se može odraditi i preko mobitela.
Za trejdove 2 na 1 je već objašnjeno 1. ligi i s obzirom da ovaj što je dobio jednog igrača mora svejedno nekog uzeti iz FA, a ovaj drugi mora nekog otpustiti, nema smisla trade 2 na 1 (osim što ovaj što dobija jednog igrača gubi ima jedno sedmično uzimanje igrača manje).
Što se draft lutrije, to ne dopušta igrica, tako da to nema veze sa odlukom komesara. Lutriju obavi sam Yahoo za nas.
Odbijam da prihvatim nametnuta objasnjenja bez diskusije. To znaci da sve ovisi o samovolji komesara. Interesantno je da, kao i prosle godine u trecoj ligi, komesar samo prenosi misljenje TMaca. Da ne bude zabune, lika izuzetno cijenim, ali imam problem s tim da se njegov stav uzima kao jedini relevantan, a ne ostavlja prostora za dudkusiju.

1) Vec sam ranije objasnjavao niz situacija u kojima objasnjenje dato vezano za trejdove 2 na 1 jednostavno ne pije vode.
A.) Imam povrijeđenog igraca koji se vraca i ne trebaju mi 2 igraca nazad, jer moram otpustati nekog da bih prihvatio onog kojeg ocigledno ne zelim, a ovog otpustenog mi neko moze pokupiti dok komesar odobri trejd.
B.) Imam unaprijed isplsniranog FA da mi popuni mjesto, a ne zelim jos jednog iz druge ekipe.
C.) U cemu je razlika da ekipa koja daje jednog za dvojicu jednostavno otpusti igraca kojeg bi ukljucila u trade samo da se zadovolji besmislena forma.
D.) Yahoo dozvoljava trejdove 2 na 1, sto znaci da ne trazim nesto nerazumno i van svih okvira.

Shodno navedenim trazim da se da menadzerima na volju da sami donose odluke hoce li da ucestvuju u 2:1 trejdovima ili da insistiraju na simetriji. Niko nije ostecen, a komesar svakako ima pravo da procjeni i ponudi na izglasavanje realnost trejda.

2.) Svaki komesar moze manuelno podesiti raspored pikova na draftu. Draft lutrija se ne bi provodila na yahoo stranici, vec preko specijalizovanog servisa za izvlacenja, random.org. Sve bi bilo uredno snimljeno kako bi se sprijecile malverzacije. Prednost je sto bi svaki menadzer znao poziciju na draftu i bio u prilici da se pripremi. A to da yahoo sam raspoređuje ne pije vode, jer ko prvi uđe na draft ima mogucnost da nastima sebi poziciju barem tako sto ce nekoliko puta uci i izaci iz draft rooma dok be dobije poziciju koja mu pase

3.) Jedini ponuđeni dan je bila nedjelja (sad 7. ili 14.). Znaci nije neki izbor kako se predstavlja. Također, satnica nije bila predmet ankete.

Ovo je takmicenje svih nas, i mislim da pluralizam mialjenja i ideja ne moze naskoditi. Ima toliko poluaktivnih, prosto je steta da se na ovakav nacin zatvaraju usta nekome ko je dovoljno proaktivan i investiran da predlozi nesto, za sto sam siguran da je korak naprijed i da nikoga ne ostecuje.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 01 okt 2018, 18:57

Ja sam isto za 2-1 trejdove.Teško ću 1-1 ili 2-2 trejd sklopit što smo vidjeli i zadnje dvije sezone.

A) opcija mi se već više puta događala kada mi se igrač vraća nakon ozljede.Jednom sam napravio takav trejd i naravno popušio igrača jer ga je odmah netko drugi ugrabio.Nikad više.Radije ću ovog cijelu sezonu držat na IL nego popušit opet korisnog igrača i darovat ga nekom drugom besmislenim otpuštanjem.Ovako pričekam novu ozljedu i samo izrotiram igrača na IL.


A što se drafta tiče možemo pomicat satnicu u NED ako drugima paše za pola sata naprijed,sat ranije ili kako već,al se izjasnite na vrijeme.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 okt 2018, 19:16

A jel vama fakat problem napraviti tu jednu zamjenu nakon trejda?

Nije da nismo imali dozvoljene te trejdove, pa se izglasalo da ih ukinemo.

Nije da nismo imali waivere, pa se izglasalo da ukinemo.

Nije da nismo draftali petkom/subotom, pa smo se svi složili da to bude nedelja jer su svi tu.

@Vin, nije to drug moje mišljenje, već ja sam to sve prošao kao komesar u ligi koja se igra skoro 10 godina. Sve je išlo demokratski i uvijek se sve izglasalo, a neke sitnice komesar može sam da odradi, zato i jeste komesar, ali on mora imati u vidu sve igrače a ne samo sebe i šta njemu paše, što se toga tiče ne možete imati boljeg od Josea vjeruj.

Eto odma primjer, Siamo ne može u subotu, i šta bi bilo da je Jose reko, ok eto u nedelju ćemo, onda bi Siamo ili neko drugi pisao romane itd...

Vjeruj da smo sve prošli i nema potrebe da se prepiremo odnosno prwpirete bez veze.

Sve ideje za koje komesar procjeni da su dobre za lige bice izglasane, a sve ostale koje smo već imali će razmotriti da li ce ići na glasanje.

Primjer juče u prvoj ligi sam predložio promjenu pravila i satnicu, većina izglasala i tako je i bilo. Niko lično ne donosi nikakva pravila.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la Vainglorious » 01 okt 2018, 21:06

Tracy3McGrady je napisao/la:A jel vama fakat problem napraviti tu jednu zamjenu nakon trejda?

Nije da nismo imali dozvoljene te trejdove, pa se izglasalo da ih ukinemo.

Nije da nismo imali waivere, pa se izglasalo da ukinemo.

Nije da nismo draftali petkom/subotom, pa smo se svi složili da to bude nedelja jer su svi tu.

@Vin, nije to drug moje mišljenje, već ja sam to sve prošao kao komesar u ligi koja se igra skoro 10 godina. Sve je išlo demokratski i uvijek se sve izglasalo, a neke sitnice komesar može sam da odradi, zato i jeste komesar, ali on mora imati u vidu sve igrače a ne samo sebe i šta njemu paše, što se toga tiče ne možete imati boljeg od Josea vjeruj.

Eto odma primjer, Siamo ne može u subotu, i šta bi bilo da je Jose reko, ok eto u nedelju ćemo, onda bi Siamo ili neko drugi pisao romane itd...

Vjeruj da smo sve prošli i nema potrebe da se prepiremo odnosno prwpirete bez veze.

Sve ideje za koje komesar procjeni da su dobre za lige bice izglasane, a sve ostale koje smo već imali će razmotriti da li ce ići na glasanje.

Primjer juče u prvoj ligi sam predložio promjenu pravila i satnicu, većina izglasala i tako je i bilo. Niko lično ne donosi nikakva pravila.
Druze, fkt ne dovodim u pitanje Josea, njegovu namjeru i njegovu poziciju na bilo koji nacin. Nije u tome poenta uopste. Poenta je u tome sto nema smisla zabranjivati nesto za sta ima kriticne mase da to zele. I apriori iskljucivati neku mogucnost.

Jeste problem napraviti zamjenu nakon trejda, jer ne mogu pratiti kad ce komesar odobriti trade, pa da budem pri aplikaciji da vratim otpustenog igraca, a da ga ko ne pokupi prije mene. Znaci gubim igraca zbog birokratije i ispunjavanja forme.

Zar nije poenta potaci aktivnost u igri i podstaci sto vise trejdova? Bez dozvoljenih asimetricnih trejdova vec imate dvojicu najaktivnijih igraca koji ce se suzdrzavati od trejdova zbog mana sistema.

Poenta je da odobravanje asimetricnih trejdova nikome ne skodi. Ko ih ne zeli, nije natjeran da radi takve trejdove, i insistirat ce na simetricnim. Samo su osteceni oni koji su za takve trejdove, ukoliko odluka o zabrani ostaje na snazi. Tu je i komesar da provjeri i odobri trade. Reci mi ti koji je defakto problem u odobrenju asimetricnih trejdova? Jel fakat problem otpustiti igraca koji bi inace bio ukljucen u razmjenu?

Mislim da se oko ove tematike dize veca prasina nego sto to zasluzuje. I pravi se bespotrebno problem tamo gdje ga realno nema.

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.