NBA sezona 2017/2018

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,Epidaurus,BernardBarnjak,kad_kako,Pasha

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%

Ukupno glasova: 138

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 25 nov 2017, 12:06

Precjenjujete taj navodni gubitak atletičnosti u 33-34. godini koji bi trebao od Russa napravit prosječnog ABA igrača kao jel, pa neće frajko bit invalid za 5 godina jbt, možda neće više moći 40 minuta odraditi u nerealnom tempu, skakati i zakucavati i ono što treba i što ne treba, al neće imati ni drastično lošiji prvi korak od ovog trenutnog, kao i igru u tranziciji kakvu ima sad, uvijek će on bit eksplozivan, momak je konstantno u trenažnom procesu i ne može naglo pasti nikako, pad će s godinama bit postepen i blag, kao u svakog normalnog košarkaša, naravno ovo sve u slučaju da zdrav ostane i ne završi s nekom težom povredom koljena kao Rose
Samo Saraj'vo, samo Koševo, grmi stadion, ti si šampion!

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 75 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 25 nov 2017, 12:13

To od njega očekuješ da bude kao Lebron? Teško..
Pa evo i Lebron je u 33. godini pa iz godine u godinu sve više obraća pažnju na finese, jer itekako gubi atletičnost. Finale je praktični primjer toga.

Ali zato radi na svim ostalim malim stvarima, slobodna, jump shot, šut sa distance i td. Na kraju krajeva brojevi govore za sebe ove sezone, a i odokativno to mnogo ljepše djeluje.

Od Russa tako nešto očekivati, da se prilagodi situaciji? Teško teško.

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 25 nov 2017, 12:24

Ne očekujem da bude kao Lebron jer nije Lebron, lošiji je igrač X puta. Bit će Russ stariji 4 godine od trenutnog Russa, malo lošiji igrač i to je to. Nikakav strašan pad po meni neće doživjeti za godinu ili dvije fore.

A pitanje za tebe, ili ostale koji su mišljenja da će Russ nekim čudom u 33. godini izgubiti većinu svoje atletike i eksplozivnosti, kakav očekuješ da on tada igrač bude, kad navodno taj pad i nastupi? Znači zanima me kakve brojke ti očekuješ od Russa za 4-5 godina? Nekakve prosječne ili?

Možda sam vas pogrešno shvatio i ako je tako halali, ali sam stekao dojam da vi kad to kažete, parafraziram, Russ će izgubiti atletiku i eksplozivnost za 4-5 godina, da će bit invalid i neće moć apsolutno ništa jel? Nema šanse, izgubit će u nekom manjem procentu sve po malo i to je to, postepeno će padati kako godine idu ali će uvijek biti isti igrač, uvijek će on imati dobar prvi korak i taj mentalitet agresivnog košarkaša. Samo što tada neće moći kao što rekoh 40 minuta igrati svoju igru, nego 30, neće moć 80 utakmica u sezoni bit blizu TDa nego 40-50, banalni primjeri.

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 75 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 25 nov 2017, 12:28

Ma ne, pričamo(barem ja) u kontekstu superzvijezde, osvajanja prstena i td.

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 25 nov 2017, 12:29

Sarmelino WroteColon
bodi123 WroteColonIgračina je, al mozga grama nema lik, i to je fakt, zato nikad neće uzet prstena

Ne mora znacit,nakaci se nekom kao jaran KD kad mu ugovor istekne i uzme 1,a to hoce li bit njegova zasluga nije bitno :kafa:
Ma Curry je human dečko, bujrum svima neka i oni osvoje koju titulu.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 25 nov 2017, 12:31

Brokula WroteColonMa ne, pričamo(barem ja) u kontekstu superzvijezde, osvajanja prstena i td.

Pa prsten neće osvojiti definitivno nikad u karijeri, mislim da je to i više nego jasno, jer eto i u tim godinama on će biti relativno dobar igrač i prva-druga opcija i dalje, a prsten neće moći uzeti, jedino eto ostaje ta opcija da ode i podredi se potpuno nekom timu u kojem neće bit ni medju 3 najbolja igrača, al to je od njega teško očekivat jer nije taj tip po meni, produženje ugovora s OKCom ide tome u prilog

Superstar je teška riječ i definicija iste je dosta subjektivna, ali eto ako ćemo matematski brojke će mu pasti u nekom manjem procentu u odnosu na sada, recimo do 20-25% sve kolektivno, pa sad jel on takav i dalje superstar, AS ili šta to je manje bitno

#LaDecima

Locust
Kontakt:

PostPostao/la Locust » 25 nov 2017, 13:03

bodi123 WroteColonNe očekujem da bude kao Lebron jer nije Lebron, lošiji je igrač X puta. Bit će Russ stariji 4 godine od trenutnog Russa, malo lošiji igrač i to je to. Nikakav strašan pad po meni neće doživjeti za godinu ili dvije fore.

A pitanje za tebe, ili ostale koji su mišljenja da će Russ nekim čudom u 33. godini izgubiti većinu svoje atletike i eksplozivnosti, kakav očekuješ da on tada igrač bude, kad navodno taj pad i nastupi? Znači zanima me kakve brojke ti očekuješ od Russa za 4-5 godina? Nekakve prosječne ili?

Možda sam vas pogrešno shvatio i ako je tako halali, ali sam stekao dojam da vi kad to kažete, parafraziram, Russ će izgubiti atletiku i eksplozivnost za 4-5 godina, da će bit invalid i neće moć apsolutno ništa jel? Nema šanse, izgubit će u nekom manjem procentu sve po malo i to je to, postepeno će padati kako godine idu ali će uvijek biti isti igrač, uvijek će on imati dobar prvi korak i taj mentalitet agresivnog košarkaša. Samo što tada neće moći kao što rekoh 40 minuta igrati svoju igru, nego 30, neće moć 80 utakmica u sezoni bit blizu TDa nego 40-50, banalni primjeri.

Brokula ti je lijepo napisao.

AKO lagano (već mu je vrijeme) počne raditi na elementima igre koji nisu tako zavisni od njegovih fizičkih atributa, koji će pasti i to ne tako malo kako govoriš, onda će vjerovatno biti na all-star nivou tamo do 33. Igrač koji će svaku ekipu činiti playoff contenderom, a sa još 2 dobra igrača i title contenderom. Kao što su to uradili James, Jordan, pa i Kobe donekle. Neće biti dobar kao oni, posebno jer nema njihovu visinu koja poslije postane jako bitna kad brzina počne da nestaje, ali će biti dobar.

Ali ako nastavi igrati na način na koji sad igra, na "silu" tj na svoj superiorni atletizicam, postaće jedan od onih igrača koji će uvijek imati dobre ove osnovne statistike radi visoke potrošnje napada, ali neće više biti igrač koji je koristan za ekipu, koji može biti nosilac jake ekipe.

Nije mi drag igrač uopšte, ali mislim da je vrlo vrijedna osoba, osoba koja je spremna na sve da bi pobjeđivao, tako da smatram da je realnija ova prva opcija.

DANTES

PostPostao/la DANTES » 25 nov 2017, 13:12

Donnie Darko WroteColonhttps://streamable.com/rees7

slika
slika

:rol: :tokralju:

Mislim da bi pogodio treći put.. Prva predaleko. Druga kratko. Podešavanje nišana.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 25 nov 2017, 13:13

Locust WroteColonBrokula ti je lijepo napisao.

AKO lagano (već mu je vrijeme) počne raditi na elementima igre koji nisu tako zavisni od njegovih fizičkih atributa, koji će pasti i to ne tako malo kako govoriš, onda će vjerovatno biti na all-star nivou tamo do 33. Igrač koji će svaku ekipu činiti playoff contenderom, a sa još 2 dobra igrača i title contenderom. Kao što su to uradili James, Jordan, pa i Kobe donekle. Neće biti dobar kao oni, posebno jer nema njihovu visinu koja poslije postane jako bitna kad brzina počne da nestaje, ali će biti dobar.

Ali ako nastavi igrati na način na koji sad igra, na "silu" tj na svoj superiorni atletizicam, postaće jedan od onih igrača koji će uvijek imati dobre ove osnovne statistike radi visoke potrošnje napada, ali neće više biti igrač koji je koristan za ekipu, koji može biti nosilac jake ekipe.

Nije mi drag igrač uopšte, ali mislim da je vrlo vrijedna osoba, osoba koja je spremna na sve da bi pobjeđivao, tako da smatram da je realnija ova prva opcija.

Sve ok, samo ja ne mislim da će Russ mijenjati bilo šta u svojoj igri i dodavati neke druge elemente koje je LeBron dodavao, ovaj drugi ima haman jedan od najboljih BBIQova ikad, a Russ nije ni blizu toga, šut ko šut, nikad neće bit dobar šuter, nije ni sad loš šuter, prosjek i takav će i ostati, tako da ne vidim na koji način on šta može promjeniti ovdje, isto tako ne mislim da će lik fizički propast kao kauč za 4 godine, mišljenja sam da će biti manje više isti igrač kao što je i sada uz manju potrošnju i to je to, titulu kao što rekoh teško da će ikad osvojit jer nije taj kapacitet u ovoj konkurenciji pored GSWa

#LaDecima

Locust
Kontakt:

PostPostao/la Locust » 25 nov 2017, 13:17

bodi123 WroteColon
Locust WroteColonBrokula ti je lijepo napisao.

Sve ok, samo ja ne mislim da će Russ mijenjati bilo šta u svojoj igri i dodavati neke druge elemente koje je LeBron dodavao, ovaj drugi ima haman jedan od najboljih BBIQova ikad, a Russ nije ni blizu toga, šut ko šut, nikad neće bit dobar šuter, nije ni sad loš šuter, prosjek i takav će i ostati, tako da ne vidim na koji način on šta može promjeniti ovdje, isto tako ne mislim da će lik fizički propast kao kauč za 4 godine, mišljenja sam da će biti manje više isti igrač kao što je i sada uz manju potrošnju i to je to, titulu kao što rekoh teško da će ikad osvojit jer nije taj kapacitet u ovoj konkurenciji pored GSWa

Šut je element košarkaške igre koji je najlakše naučiti.

Lebron je bio loš šuter, sad je izuzetan šuter. Nema veze sa IQom, samo trening, trening, trening. Tih 20 cm razlike u udaljenosti protivničkog igrača koji respektuje, odnosno ne respektuje šutera vrijedi 5 godina izgubljenog atleticizma.

Russ je popravio šut u odnosu na ranije godine (ove godine ga ne ide, ali to je statistička anomalija i posljedica shot selectiona, doce to na svoje), i može ga još popraviti.

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 25 nov 2017, 13:23

Grijeh je vuc bilo kakve paralele izmedju ovog indijanca i LeBrona, razlika u iqu je nerealna izmedju njih. Bron je u Russovim godinama bio defanzivni monstrum (moze bit i sad al bi napad trpio) sposoban branit sve zivo, ovaj nikad nije bio ni iznasprosjecan defanzivac jer se gubi na prvom bloku. Jbt lik dan danas skoro uvijek ide na polaganje s pogresne noge i ko ovakav svemkrski atleta zavrsava na obrucu s losijim procentima od Curryja.
#MambaOut
#LABron

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 25 nov 2017, 13:24

Locust WroteColonŠut je element košarkaške igre koji je najlakše naučiti.

Lebron je bio loš šuter, sad je izuzetan šuter. Nema veze sa IQom, samo trening, trening, trening. Tih 20 cm razlike u udaljenosti protivničkog igrača koji respektuje, odnosno ne respektuje šutera vrijedi 5 godina izgubljenog atleticizma.

Russ je popravio šut u odnosu na ranije godine (ove godine ga ne ide, ali to je statistička anomalija i posljedica shot selectiona, doce to na svoje), i može ga još popraviti.

Pored toga svega ima nešto i u talentu s kojim se rodiš, ili imaš ili nemaš, neko se rodi s kamenom rukom i maksimum mu je prosječan šut uz dosta treninga(recimo slučaj Giannis), neko se rodi s mekanom rukom i uz trening postane Klay Thompson

Russov maksimum je prosječan šut iz više razloga, od mehanike šuta preko čistog talenta za isti, popravio ga je to je očigledno ali da će se moć na njega oslanjati konstantno i time sakrivati svoj gubitak atletike koji vi očekujete - teško.

Nema Lebron ni sada neki aman zaman vrhunski šut, Lebrona izvlači selekcija šuta koja je nenormalno dobra zahvaljujući njegovom BBIQu, a s njom dolaze i drastično bolji procenti
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 25 nov 2017, 13:56, ukupno mijenjano 1 put.

#LaDecima

rookielbj

PostPostao/la rookielbj » 25 nov 2017, 13:39

Cuj Lebrona izvlaci selekcija suteva? Sta to znaci?

Covjek uzima najteze jumpere u kosarci uopste.. sa jedne noge preko ramena ne gledajuci u kos sve dok ne izbaci loptu.. Sto to niko ne suta vise tako kad je lahka selekcija suta? I svaka trice je stepback

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 25 nov 2017, 13:40

Babo se preporodio u Pacersima, kao i Oladipo i Sabonis :kafa:

Pričalo se o samom dnu lige, a oni će u PO
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 25 nov 2017, 13:42

Lillard WroteColonBabo se preporodio u Pacersima, kao i Oladipo i Sabonis :kafa:

Pričalo se o samom dnu lige, a oni će u PO

svi igraju bolje kako odose od Russa :rol:
“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

NEZALAGANJE
Kontakt:

PostPostao/la NEZALAGANJE » 25 nov 2017, 13:44

Pa da li je moguce da se odraz s pogresne noge uzima kao nesto lose u ovako atletskoj ligi kao sto je NBA? :crazy:
Definitivno treba proucavati igru i znati zasto se to radi...

Brokula
Kontakt:

PostPostao/la Brokula » 25 nov 2017, 13:45

Jedan od uobičajenih šuteva definitivno...

Kawhi

PostPostao/la Kawhi » 25 nov 2017, 13:54

Kakav je ovo skup hejtera em vi pi ja? Zalosno. :thumbdown:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

miki_92
Kontakt:

PostPostao/la miki_92 » 25 nov 2017, 13:58

NEZALAGANJE WroteColonPa da li je moguce da se odraz s pogresne noge uzima kao nesto lose u ovako atletskoj ligi kao sto je NBA? :crazy:
Definitivno treba proucavati igru i znati zasto se to radi...

naravno da ce se uzimati kad utice na procente, pa pogledaj samo kako izgleda nezgrapno i neprirodno u vecini slucajeva i samim tim otezava sebi stvari

za takvog atletskog frika je porazavajuce da nije ni u top 15 u procentima na obrucu kad su bekovi u pitanju

Coach Nik je napravio dobru analizu prosle sezone

“You can have results or excuses. NOT BOTH.”

"Slavery was a choice"

IlCapitano
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 25 nov 2017, 14:37

Odraz s pogrešne noge je koristan da iznenadiš protivnika jer većina visokih broji korake i zna kad trebaju krenuti na blokadu. Russov problem je što on nema kontrole ni strpljenja, uvijek ide 110 na sat i skoro da ne pravi nikakvu razliku. Nema zastajanja, promjene ritma itd.
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006..."

36 Scudetti Vinti Sul Campo

Natrag na “NBA”

Trenutno korisnika/ca: camparinho i 10 gostiju.