NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Chinaglia » 21 mar 2018, 16:59

aleme grijesis jbg, nema potrebe da Nurkic igra 30+, to vidis po rezultatima POR, jer kao sto sam vec i rekao, Ed Davis igra najbolju kosarku u karijeri, on je takodjer jedan panj ofanzivno, igrac koji postize poene u najvecoj mjeri kroz ofanzivni skok i na te neke zicere, odbrambeno je dobar, nije Nurkicev nivo naravno, ali nije ni panj preko koga ubacujes kako hoces... jedan pravi energy guy, hustler, rebounder, atleta je, njega ne ubacis u igru iskljucivo da odmoris Nurkica, vec jer moze doprinijeti i to radi citavu sezonu... nema ekipe u ligi koja ne bi voljela takvog igraca, pogotovo ekipa koja je contender i on je sigurno bolji igrac od rezervnih centara HOU i OKC

bilo je tekmi kada su Ed Davis i Collins odlicno igrali i te tekme su oni zavrsili na parketu, a ne Nurkic, jer Stotts nije htio kvarit momentum i POR je te tekme i pobjedio... njih dvojica su takodjer razlog zasto je odbrana POR mnogo, mnogo bolja, ali Nurkic je difference maker u ovoj ekipi, ne samo defanzivno, vec i ofanzivno

npr primijetio sam da ove sezone nema cuttersa kao prosle, a Nurkic je to bas vrhunski radio, zasto toga nema sada, ne znam, mozda su se ekipe adaptirale na to, mozda Stotts to ne zeli, ne znam... desi se tu i tamo neki cutter, al ne kao prosle sezone... ti pasovi sa visokog posta su takodjer nestali, al to je zbog toga jer je pravio i TO, sada toga nema i to se odrazava u tome da pravi manje TO... smanjen je i Nurkicev USG% i zaigrao je bolje, ili da pojednostavim, limitirali su mu ulogu na ono u cemu je dobar i to se odrazilo pozitivno na njegovu igru

upravo tu dolazimo do onoga sto sam rekao, Adams i Capela su sjajni u toj limitiranoj ulozi jer to nije tesko igrat, stanes ispod kosa, cekas loptu za polaganje ili zakucavanje eh... Nurkic je koristio sav svoj skill set i naravno, posto nije sjajan u tome jer to nije na jednom ozbiljnom nivou trenutno, izgledao je kao losiji igrac od Adamsa i Capele ofanzivno

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 21 mar 2018, 17:13

Chinaglia je napisao/la:aleme grijesis jbg, nema potrebe da Nurkic igra 30+, to vidis po rezultatima POR, jer kao sto sam vec i rekao, Ed Davis igra najbolju kosarku u karijeri, on je takodjer jedan panj ofanzivno, igrac koji postize poene u najvecoj mjeri kroz ofanzivni skok i na te neke zicere, odbrambeno je dobar, nije Nurkicev nivo naravno, ali nije ni panj preko koga ubacujes kako hoces... jedan pravi energy guy, hustler, rebounder, atleta je, njega ne ubacis u igru iskljucivo da odmoris Nurkica, vec jer moze doprinijeti i to radi citavu sezonu... nema ekipe u ligi koja ne bi voljela takvog igraca, pogotovo ekipa koja je contender i on je sigurno bolji igrac od rezervnih centara HOU i OKC

bilo je tekmi kada su Ed Davis i Collins odlicno igrali i te tekme su oni zavrsili na parketu, a ne Nurkic, jer Stotts nije htio kvarit momentum i POR je te tekme i pobjedio... njih dvojica su takodjer razlog zasto je odbrana POR mnogo, mnogo bolja, ali Nurkic je difference maker u ovoj ekipi, ne samo defanzivno, vec i ofanzivno

npr primijetio sam da ove sezone nema cuttersa kao prosle, a Nurkic je to bas vrhunski radio, zasto toga nema sada, ne znam, mozda su se ekipe adaptirale na to, mozda Stotts to ne zeli, ne znam... desi se tu i tamo neki cutter, al ne kao prosle sezone... ti pasovi sa visokog posta su takodjer nestali, al to je zbog toga jer je pravio i TO, sada toga nema i to se odrazava u tome da pravi manje TO... smanjen je i Nurkicev USG% i zaigrao je bolje, ili da pojednostavim, limitirali su mu ulogu na ono u cemu je dobar i to se odrazilo pozitivno na njegovu igru

upravo tu dolazimo do onoga sto sam rekao, Adams i Capela su sjajni u toj limitiranoj ulozi jer to nije tesko igrat, stanes ispod kosa, cekas loptu za polaganje ili zakucavanje eh... Nurkic je koristio sav svoj skill set i naravno, posto nije sjajan u tome jer to nije na jednom ozbiljnom nivou trenutno, izgledao je kao losiji igrac od Adamsa i Capele ofanzivno
Ima potrebe coj'k u usponu mora igrat 30, vidjet ces slijedece sezone Capela prelazi 30 bez obzira na rezultate Raketa, logicno. Nurka je imao najbolji segment karijere prosle sezone u Portlandu, slijedece sezone mu smanjujes minutazu i slobodu, nigdje veze. USG% mu je veci ali nea slobode kao prosle sezone i svi brojevi su mu opali ukljucujuci minutazu, cinjenica. Da je potencijal pa normalno, medjutim nesto smrdi.

Da je bolji defanzivno od Capele i Adamsa nije
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 mar 2018, 18:09

On je vise bolji defanzivno od obojoce nego ofanzivno. Znam da pratiš nba više nego svi mi zbog činjenice da živiš tamo i lakše ti je zbog te vremenske razlike, ali mi nije jasno kako ne vidiš da čovjek faktički sa još jednim igračem u ekipi igra odbranu. U napadu pravi prostor Lillardu i CJu i redovno nađe Harklessa i Aminua da ovi poentiraju, što znači da ima i bolji pregled odnosno BB-IQ.
Prosto rečeno, bolji igrač od obojice inu napadu i u odbrani. E sad što ti gledaš FG ili RBS kao osnovu to je druga stvar, neko je već rekao, to su igraci zadatka koji ne bi u svakoj ekipi igrali isto i ne bi imali ovakve statse da nemaju suigrače (Brada, CP ili Russel) kakve imaju. Slažem se, za fantasy je bolji Capela :D
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 21 mar 2018, 19:32

Tracy3McGrady je napisao/la:On je vise bolji defanzivno od obojoce nego ofanzivno. Znam da pratiš nba više nego svi mi zbog činjenice da živiš tamo i lakše ti je zbog te vremenske razlike, ali mi nije jasno kako ne vidiš da čovjek faktički sa još jednim igračem u ekipi igra odbranu. U napadu pravi prostor Lillardu i CJu i redovno nađe Harklessa i Aminua da ovi poentiraju, što znači da ima i bolji pregled odnosno BB-IQ.
Prosto rečeno, bolji igrač od obojice inu napadu i u odbrani. E sad što ti gledaš FG ili RBS kao osnovu to je druga stvar, neko je već rekao, to su igraci zadatka koji ne bi u svakoj ekipi igrali isto i ne bi imali ovakve statse da nemaju suigrače (Brada, CP ili Russel) kakve imaju. Slažem se, za fantasy je bolji Capela :D
Igra 26 minuta i drzi cijelu odbrani? Za pola tekme drzi cijelu odbranu? Nije bolji u odbrani od ove dvojice, Capela je pokretljiviji, posebno u ovoj odbrani Raketa gdje je sve switch, mora imat jaka stopala da ispracuje bekove, na kojim cesto ostaje, jos je atleticniji i bolji shot blocker, Adams je isto vrlo dobar u odbrani, tako da je nesto Nurkic bolji nije. Pogledaj proslu sezonu Adamsu i Capeli znaci ove sezone su im svi brojevi bolji bez obzira sto su ovi dodali Pg i Mela ovi Cp3, nemaju oni veze s tim, ne mogu stangirat/uskracivat njihov napredak dok je sa Nurkicem druga prica, jedino sto je mozda slucaj (mimo da je do njeg) je da mu je godina ugovora pa su sve smanjili da bi ga manje platili, to je moguce jer su vec preko cap-a. Mimo toga nea apsolutne logike da unazaduje, jer bi trebo biti cista treca opcija u Portlandu, dok su ova dvojica 4e i dalje
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 21 mar 2018, 19:44, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
harden
Postovi: 23571
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la harden » 21 mar 2018, 19:44

James Harden’s current NBA ranks (as of 3/21/18):

Points - 1st
Points Per Game - 1st
Three-Pointers Made - 1st
Free-Throws Made - 1st
Assist - 3rd
Assists Per Game - 3rd
PER - 1st
Offensive Win Shares - 1st
Win Shares - 1st
Wins (Houston) - 1st
+/- - 1st
Uz sve ovo, jos stignem piti i hodati po klubovima svaku noc. :opaopa:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 21 mar 2018, 19:46

Samo je pitanje hoce'l biti unanimous mvp ili ne
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 mar 2018, 21:30

alemsa je napisao/la:Samo je pitanje hoce'l biti unanimous mvp ili ne
Pa teško jer imaju James i Davis koji će sigurno dobiti po koji glas. Ali da treba biti mvp, treba.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

filip13
Postovi: 38040
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la filip13 » 21 mar 2018, 21:35


Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la KK_Bosna » 21 mar 2018, 21:56

Lillard je napisao/la:Nurkić u prajmu je 20+10 igrač u ovoj ligi ako ostvari potencijal.
znaci nurkic = KAT?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Lillard » 21 mar 2018, 22:09

KK_Bosna je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Nurkić u prajmu je 20+10 igrač u ovoj ligi ako ostvari potencijal.
znaci nurkic = KAT?
Možda sam pretjerao malo, 18+9 ajde, svejedno :mrgreen:

Plafon KATa je puno veći od 20 poena.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la KK_Bosna » 21 mar 2018, 22:12

Lillard je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Nurkić u prajmu je 20+10 igrač u ovoj ligi ako ostvari potencijal.
znaci nurkic = KAT?
Možda sam pretjerao malo, 18+9 ajde, svejedno :mrgreen:

Plafon KATa je puno veći od 20 poena.
jbg, 20-10 centre u ovom trenutku mozes nabrojati na prste jedne ruke (boogie, kat, biid, jokic i eto ako davisa ubrojis u centre)... mnogo bolji igraci od nurkica nemaju ni tih 18-9 (gasol, vucko, gobert, lopez, valanciunas...) ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Lillard » 21 mar 2018, 22:15

Istina, al reko sam da mu je takav potencijal, ko zna oće postat to. Al ako ovakav kako igra ove sezone ima 14+7, vjerujem da može dosta bolje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la DzoniInglis » 21 mar 2018, 22:17

KK_Bosna je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Nurkić u prajmu je 20+10 igrač u ovoj ligi ako ostvari potencijal.
znaci nurkic = KAT?
Trebaju mu još dva zicera i dva slobodna koja će dobit na iskustvo i eto ga, tu je. 20 +10 igrača je bilo metar u ligi.
KAT je liga za sebe, budući hall of famer. Niko ne pravi od Nurkića franšiznog igrača, niti ga poredi s nekim od njih, ali da može uhvatiti jedan/dva All Stara u karijeri, svakako da može. Ulazi se u tu smjenu generacija, ova nova ekipa visokih igrača je bolja od ijedne u zadnjih deset godina.
Pa ova liga prije pet-šest godina nije imala nijednog ekstra talentovanog centra, sada ih tu ima desetak mlađih od 25 godina.

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la DzoniInglis » 21 mar 2018, 22:20

I čisto kada se spomenu Valanciunasa, eh to je igrač koji stagnira. Od njega sam očekivao da bude franšizni centar kad se pojavio, lik tapka u mjestu evo 3 sezone i Nurkić ga je prešišao btw.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 21 mar 2018, 22:27

Adams ima najveci potencijal, lik je u vrhu lige sa 24 g na svojoj poziciji. Kada je draftovan niko nije ocekivao ni da ce priblizno biti dobar kao sto je sad. Da je na istoku vec bi bio AS.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 mar 2018, 22:46

Sarmelino je napisao/la:Adams ima najveci potencijal, lik je u vrhu lige sa 24 g na svojoj poziciji. Kada je draftovan niko nije ocekivao ni da ce priblizno biti dobar kao sto je sad. Da je na istoku vec bi bio AS.
Šta AS, bio bi drugi igrač posle Jamesa.
Šta će tu neki Embiid, Hasan, Dwight ili Drummond. Adamsa u prvu petorku na All Star :D

Juka je na 14-8 za 26 minuta. Na konstantnih 30+ minuta može ići na 18-10 bez problema. A ova priča Juka=Towns je bez veze, prvo Towns je već drugu godinu preko 20, prošli je bio skoro 25pts. I on je ofanzivno izmislio košarku za Juku i ne samo za njega, ali Juka bi u nekim ekipama bio vrijedniji od Townsa.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 21 mar 2018, 22:53

Dwight :rol:
Znamo da hejtas OKC, nemoj da si smijesan. Kakvo svršavanje na Juku samo zato jer je sa Balkana. Juka i Jokic twin towers :tokralju:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Monolog » 21 mar 2018, 22:54

Sarmelino je napisao/la:Adams ima najveci potencijal, lik je u vrhu lige sa 24 g na svojoj poziciji. Kada je draftovan niko nije ocekivao ni da ce priblizno biti dobar kao sto je sad. Da je na istoku vec bi bio AS.
Brkati i blijedoliki Olajuwon. :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 21 mar 2018, 22:55

Monolog je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Adams ima najveci potencijal, lik je u vrhu lige sa 24 g na svojoj poziciji. Kada je draftovan niko nije ocekivao ni da ce priblizno biti dobar kao sto je sad. Da je na istoku vec bi bio AS.
Brkati i blijedoliki Olajuwon. :lol:
Kakva promjena. :mrgreen:
slika
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la DzoniInglis » 21 mar 2018, 23:06

Sarmelino je napisao/la:Adams ima najveci potencijal, lik je u vrhu lige sa 24 g na svojoj poziciji. Kada je draftovan niko nije ocekivao ni da ce priblizno biti dobar kao sto je sad. Da je na istoku vec bi bio AS.
Adams mi je nenormalno drag igrač i jedan od onih ljudi koji dokazuju da trud pobijeđuje talent ali ne možemo pričati o nekom potencijalu čovjeka koji ima veći broj poena u prosjeku nego driblinga po utakmici. Pa ako se dvaput spustiš u post da odigraš leđima tapnućeš loptu od parket 10 puta :mrgreen:

edit: da ne bude da lupam
https://www.reddit.com/r/nba/comments/8 ... ordan_and/

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.