NBA Playoffs 2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 17:02

RollsRoyce je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Objasni Kobe kako je niski post i dalje kljucan za kosarku,samo sto ga treba znati koristiti.Problem je sto rijetko ko to zna danas.
Brate, za 10 godina će doći neki visoki koji će razbijati sve u postu, a njegova ekipa će osvajati titule, i onda će se svi početi praviti pametni kako uopšte ne treba toliko forsirati trice, nego zabijati lake koševe ili tako nešto.

Ovo su sve samo trendovi koje postavljaju specijalni igrači, njihove ekipe, i sistemi tih ekipa. Košarka nije toliko jednostavna da su ovi otkrili neku magičnu formulu kojom svi mogu pobjeđivati uz prave igrače, šutajući trice nemilosrdno.
vec se pojavio takav igrac ;)

i nije mi jasno kako ljudi misle da se lebron vise trosi ako igra izolacije u postu 1 na 1? zar nije lakse odmoriti, lagano preci u napad, zauzeti poziciju na postu, primiti loptu i ugurati igraca i loptu u kos nego prevesti loptu, razmisljati, vrtiti pickove i zalijetati se u reket na 2, cesto i 3 covjeka?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Chstal » 17 maj 2018, 17:14

KK_Bosna@

Zbog kontakta, jer kad igras 1 na 1 ledjima igrac se vise umara nego igrajuci PnR. To sto ti mislis da on lagano dodje do niskog posta i primi loptu vara se. Pogledaj utakmicu protiv Bostona koliko on dobije batina prije nego sto primi tu loptu na niskom postu.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 18:07

Chstal je napisao/la:KK_Bosna@

Zbog kontakta, jer kad igras 1 na 1 ledjima igrac se vise umara nego igrajuci PnR. To sto ti mislis da on lagano dodje do niskog posta i primi loptu vara se. Pogledaj utakmicu protiv Bostona koliko on dobije batina prije nego sto primi tu loptu na niskom postu.
pa kad su mu saigraci toliko debilni da mu i ne znaju postaviti par blokova kako bi on uspostavio dominantnu post poziciju. isto tako on se mora enormno trositi na prevodjenje ekipe jer su mu saigraci debili...

na kraju mu isto dodje gombao se na postu ili svaki napad se troso prevodjenjem lopte i zalijetanjem u reket na 3 protivnicka igraca
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Locust
Postovi: 1190
Pridružen/a: 04 avg 2015, 11:31
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Locust » 17 maj 2018, 18:22

KK_Bosna je napisao/la:
Chstal je napisao/la:KK_Bosna@

Zbog kontakta, jer kad igras 1 na 1 ledjima igrac se vise umara nego igrajuci PnR. To sto ti mislis da on lagano dodje do niskog posta i primi loptu vara se. Pogledaj utakmicu protiv Bostona koliko on dobije batina prije nego sto primi tu loptu na niskom postu.
pa kad su mu saigraci toliko debilni da mu i ne znaju postaviti par blokova kako bi on uspostavio dominantnu post poziciju. isto tako on se mora enormno trositi na prevodjenje ekipe jer su mu saigraci debili...

na kraju mu isto dodje gombao se na postu ili svaki napad se troso prevodjenjem lopte i zalijetanjem u reket na 3 protivnicka igraca
Ja ne znam kako si ti završio kao moderator na košarkaškoj temi.

Ništa nije više iscrpljujuće od borbe za poziciju u postu, a prevođenje lopte je hodanje ako ne igraju extended pressure na onoga ko prevodi. A vidjećeš da čim počne ekipa pritiskati na prevođenju lopte, Lebron je prestane prevoditi kako bi štedio snagu. Pa nije niko retardiran.

Avatar
Brokula
Postovi: 31002
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Brokula » 17 maj 2018, 18:36

Nisam gledao utakmicu, al smijem se kladit da su i Warriorsi opet oprali izolacijama
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 maj 2018, 19:53

lumani je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Objasni Kobe kako je niski post i dalje kljucan za kosarku,samo sto ga treba znati koristiti.Problem je sto rijetko ko to zna danas.

Kobe je 100% u pravu...Bron ih treba u Low postu napadati ,tu im je bolna tacka a njega duplati ne smiju.
Pa to i Kobe i moja malenkost govore.Nije ovo stvar nekog pametovanja Jamesu vec odgovor na odbranu koju je postavio Stevens.Na perimetru ga preuzimaju i "pustaju" da on zabija sve 1 na 1.Bio to ulaz,sut ili tranzicija i to im prolazi.Ulaz mu je otezan, jer pored prodora ga saceka i pomoc i kako utakmica odmice,sve mu je teze.Sut ce ici ili nece,a tranzicija je ionako oportunisticka.Dakle,sve segmenti odbrane sa kojima moze zivjeti.
Medjutim,ako je James na postu, 2-3m od kosa,to vec nije stvar sa kojom se moze zivjeti,jer je to u 99% situacija kos,faul ili udvajanje koje ce za posljedicu imati otvorenu trojku.E tada moras skontati kome ces pustiti da sutira i to je kosarka koja se igrala stalno dok kvalitetni visoki igraci nisu poceli izumirati.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 20:34

Locust je napisao/la:Ja ne znam kako si ti završio kao moderator na košarkaškoj temi.

Ništa nije više iscrpljujuće od borbe za poziciju u postu, a prevođenje lopte je hodanje ako ne igraju extended pressure na onoga ko prevodi. A vidjećeš da čim počne ekipa pritiskati na prevođenju lopte, Lebron je prestane prevoditi kako bi štedio snagu. Pa nije niko retardiran.
ja ne znam kako su tebi dali da se upises u osnovnu skolu, mozda sto nema IQ test prije primanja u prvi razred.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 20:36

NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Objasni Kobe kako je niski post i dalje kljucan za kosarku,samo sto ga treba znati koristiti.Problem je sto rijetko ko to zna danas.

Kobe je 100% u pravu...Bron ih treba u Low postu napadati ,tu im je bolna tacka a njega duplati ne smiju.
Pa to i Kobe i moja malenkost govore.Nije ovo stvar nekog pametovanja Jamesu vec odgovor na odbranu koju je postavio Stevens.Na perimetru ga preuzimaju i "pustaju" da on zabija sve 1 na 1.Bio to ulaz,sut ili tranzicija i to im prolazi.Ulaz mu je otezan, jer pored prodora ga saceka i pomoc i kako utakmica odmice,sve mu je teze.Sut ce ici ili nece,a tranzicija je ionako oportunisticka.Dakle,sve segmenti odbrane sa kojima moze zivjeti.
Medjutim,ako je James na postu, 2-3m od kosa,to vec nije stvar sa kojom se moze zivjeti,jer je to u 99% situacija kos,faul ili udvajanje koje ce za posljedicu imati otvorenu trojku.E tada moras skontati kome ces pustiti da sutira i to je kosarka koja se igrala stalno dok kvalitetni visoki igraci nisu poceli izumirati.
naravno da treba igrati u postu, samo i takvom igrom tesko da cavsi mogu ista jer kome da on baci loptu vani? osim korvera nema igraca u kojeg se moze pouzdati da moze postici poene... hoodu, jr-u, loveu, mora se poklopiti venera u jarcu bas to vecer da oni nesta korisno urade... a ima i problem zvan tristan koji bi mu samo smetao kada bi igrao u postu...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Locust
Postovi: 1190
Pridružen/a: 04 avg 2015, 11:31
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Locust » 17 maj 2018, 21:30

KK_Bosna je napisao/la:
Locust je napisao/la:Ja ne znam kako si ti završio kao moderator na košarkaškoj temi.

Ništa nije više iscrpljujuće od borbe za poziciju u postu, a prevođenje lopte je hodanje ako ne igraju extended pressure na onoga ko prevodi. A vidjećeš da čim počne ekipa pritiskati na prevođenju lopte, Lebron je prestane prevoditi kako bi štedio snagu. Pa nije niko retardiran.
ja ne znam kako su tebi dali da se upises u osnovnu skolu, mozda sto nema IQ test prije primanja u prvi razred.
Pravi košarkaški odgovor, bravo.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Molders » 17 maj 2018, 21:44

Nije mi jasna ta priča ''šta mu ovaj ima govorit''? Naravno da mu Bryant itekako ima pravo govoriti bilo šta što se tiče planova igre i dobro je pogledati dobru analizu. Šta sad, niko ne smije ni pisnuti ništa kontra Jamesa, svi bi ga trebali samo posmatrati, pa i Bryant jer je ovaj bolji igrač od njega? Pa ne moramo svi voliti Jamesa, i pored ovoga, ako je nekome mrzak to ne znači da ne prihvatamo njegove uspjehe i da ga drugi ne bi trebali analizirati. Što se tiče igre u postu, slažem se da bi to možda iznenadilo Boston, vidi se na početku klipa da to pali a sigurno je i da bi se on tu više trošio. Mene posebno zanima koliko bi manji učinak James imao zbog umaranja u odbrani koja je kod Clevelanda jako loša što znamo, odnosno kada bi ga više ''izdvajali'' i napadali i tu na neki način. Uglavnom, Bostonu svaka čast za ovaj play off i ovu seriju za sada jer teško da će ih Cleveland ovakve proći, da ne pričamo šta bi ih zateklo protiv eventualnog novog finala protiv Warriorsa koji imaju snajperiste poput Stepha i Klaya plus sve ostalo pomoću čega ih mogu pobijedit.

filip13
Postovi: 38062
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la filip13 » 17 maj 2018, 22:57

Bassha je napisao/la:
slika
vise je rozier zasluzio biti u ovoj konkuenciji nego vanvleet,pa i olynyk

filip13
Postovi: 38062
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la filip13 » 17 maj 2018, 23:09

Locust je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
Chstal je napisao/la:KK_Bosna@

Zbog kontakta, jer kad igras 1 na 1 ledjima igrac se vise umara nego igrajuci PnR. To sto ti mislis da on lagano dodje do niskog posta i primi loptu vara se. Pogledaj utakmicu protiv Bostona koliko on dobije batina prije nego sto primi tu loptu na niskom postu.
pa kad su mu saigraci toliko debilni da mu i ne znaju postaviti par blokova kako bi on uspostavio dominantnu post poziciju. isto tako on se mora enormno trositi na prevodjenje ekipe jer su mu saigraci debili...

na kraju mu isto dodje gombao se na postu ili svaki napad se troso prevodjenjem lopte i zalijetanjem u reket na 3 protivnicka igraca
Ja ne znam kako si ti završio kao moderator na košarkaškoj temi.

Ništa nije više iscrpljujuće od borbe za poziciju u postu, a prevođenje lopte je hodanje ako ne igraju extended pressure na onoga ko prevodi. A vidjećeš da čim počne ekipa pritiskati na prevođenju lopte, Lebron je prestane prevoditi kako bi štedio snagu. Pa nije niko retardiran.

:lol:

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la TonySosa » 18 maj 2018, 03:56

Uhljebio se odmah na početku.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

filip13
Postovi: 38062
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la filip13 » 18 maj 2018, 12:29


Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la PaskalHens » 18 maj 2018, 14:40

invincible1921 je napisao/la:
RollsRoyce je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Objasni Kobe kako je niski post i dalje kljucan za kosarku,samo sto ga treba znati koristiti.Problem je sto rijetko ko to zna danas.
Brate, za 10 godina će doći neki visoki koji će razbijati sve u postu, a njegova ekipa će osvajati titule, i onda će se svi početi praviti pametni kako uopšte ne treba toliko forsirati trice, nego zabijati lake koševe ili tako nešto.

Ovo su sve samo trendovi koje postavljaju specijalni igrači, njihove ekipe, i sistemi tih ekipa. Košarka nije toliko jednostavna da su ovi otkrili neku magičnu formulu kojom svi mogu pobjeđivati uz prave igrače, šutajući trice nemilosrdno.
:thumbup: :thumbup:

Uostalom...kobe kao vjerovatno najsebicniji igrac ikad i igrac sa najvise promasaja u historoji lige ce reci Lebronu mozda i najbolje dodavacu (da nije play) koji ima savrseno razumjevanje igre kako ovaj treba da igra :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Dame i gospodo nakon 10 godina foruma, dobili smo najdebilniji post svih vremena. Bravo legendo, uspio si zaje.bat' mnoge doktore, a bilo ih je vjeruj mi.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Brokula
Postovi: 31002
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Brokula » 18 maj 2018, 18:38

Nisu trendovi nego evolucija.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la invincible1921 » 18 maj 2018, 18:45

@paskal šta ti nije jasno ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la RollsRoyce » 18 maj 2018, 19:25

Brokula je napisao/la:Nisu trendovi nego evolucija.
Aha, evo showtime Lakersi su igrali bolju košarku od Houstona npr, koji bi trebao biti evolucija ovih jel, zato što ispaljuju više trica ?

To su itekako trendovi, i o njima odlučuju pobjednici.

Evo zamislimo da Boston ili Phila počnu osvajati titule u budućnosti, sa stilom igre koji nije ni sličan ovoj evoluciji košarke, a vrlo lako se to može desiti, jel' to znak da je košarka evoluirala sa nemilosrdnog šutanja trica, na ono što igra jedna od ove dvije ekipe ?

Locust
Postovi: 1190
Pridružen/a: 04 avg 2015, 11:31
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Locust » 18 maj 2018, 19:35

Na žalost, jer meni se ovo baš i ne sviđa, mislim da je ipak evolucija koja neće biti zaustavljena osim promjenom pravila.

Navodiš Boston i Philu kao primjere, a ti timovi uzimaju po 30 trica u prosjeku po utakmici. Prije samo 10 godina timovi koji su bili tu negdje gdje su Sixersi i Celticsi sad na rang listi 3PAPG (oko 10tog mjesta) su uzimali oko 19 trica po utakmici.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2018.

Post Postao/la Kawhi » 18 maj 2018, 19:38

Treba samo zabraniti hrvanje u postu. Zaštititi ofanzivce u postu koliko su zaštićeni i ofanzivci na perimetru i eto promjene.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.