2018-19 NBA Preseason

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la phily » 14 maj 2018, 11:31

rio_Ferdy88 je napisao/la:
phily je napisao/la: a Fultz ostaje u sixesima :kafa:
Ma bolji od Kawhia, niste budale da ga date, da ubace još i LMA pa i nekako :kafa:
a gdje je logika dajes fultza i najvjerovatnije 10 pick a negdje se spominje i Dario ili RoCo, za 1 godinu kahwia,a niko ti ne garantuje da ce produziti ugovor , a opet moze uraditi ovu glupost kao sa Spursima,
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 maj 2018, 11:37

Realno ništa i ne gubite, samo što vi to malo subjektivno posmatrate, Fultz je upitnik svakako, da je Simmons ne bi vrijedilo, ovako za Kawhia vrijedi rizikovati.

Ja bi sad dao Browna i pick Kingsa iduće god za njega.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la miki_92 » 14 maj 2018, 11:42

Fultzu prvo treba salit stravu
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Kawhi » 14 maj 2018, 11:47

rio_Ferdy88 je napisao/la: Ja bi sad dao Browna i pick Kingsa iduće god za njega.
Steta sto nisi Ainge.
NEZALAGANJE je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
Tako sam i mislio, mogli bi sve otjerati i ostati na lma, lebronu i kawhiju, eh kako dodati jos 12 igraca? Jedino roster igokee i zrinjskog da dovedu :D
Murray,White,Mills,a vjerovatno bi i Ginobili ostao jos jednu godinu u ovom scenariju jer ima ugovor za slijedecu sezonu.Milutinov "ceka" u Evropi i posto su prosle 3god od njegovog draftanja,ne mora se potpisati za rookie scale ugovor,vec prva godina moze biti i ispod 1mil kako je radjeno sa Bertansom.Eto 8 igraca bez da sam racunao MLE,BAE i vet.minimume.
Ma kad bi Bron dosao ne bi bilo nikakvih problema za sastaviti jak roster. Kawhi, LMA i Bron lideri. Mills igrac koji treba svakoj ekipi koja ima Brona. White bi takodjer imao jaku ulogu s njim. Dejounte moze biti lider druge petorke. Jos samo kakvih sutera namaknuti. Sasvim je dovoljno kreacije u Bronu, Kawhiju i LaMarcusu da igrano normalnu kosarku. Tu bi valjalo i Greena nagovoriti da ostane, al mozda bi bilo nefer od njega opet traziti popust kad negdje moze uzeti vece pare.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 maj 2018, 12:03

Pa to i ja govorim,ali hajde da se ne zamaramo previse mastarijama.Od toga nema nista.Prva stvar koja me zanima u ovoj offsezoni je stanje Popa i sta su on i RC planirali!?Sudeci prema tome kako sve nase pomocnike intervjuisu i zaposljavaju drugi timovi,Pop planira ostati.
Sto se tice same ekipe,tim ce sigurno pretrpiti ozbiljne promjene i nesto od toga se i treba uraditi.U pogledu opcija koje imaju Green i Gay,tu treba znati da je trziste ove godine jako skuceno(do sada je veci broj igraca "pokupio" svoje opcije) i gotovo nijedna bitna ekipa nema SCa,a ove losije su prestale preplacivati igrace koji nosu prevaga jos prosle sezone.Znaci,Green ima mogucnost ili da prihvati ovih 10mil(koje realno nigdje nece dobiti) i odigra jos jednu sezonu ili da uradi opt out i potpise npr.sa nama 3god za nekih 20-tak mil.Gay mi je totalna nepoznanica u pogledu toga sta ce uraditi,ali mislim da je i on svjestan da nigdje ne moze dobiti vise od 8-9mil god koje vec ima sa nama.Problem je sto ce on najvjerovatnije uraditi opt out da dobije na duzini ugovora,a kad i ako to ucini,mi smo zavrsili sa njim,jer na njega prava nemamo,te cap prostor sigurno necemo trositi...

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Clutch » 14 maj 2018, 16:00

phily je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
phily je napisao/la: a Fultz ostaje u sixesima :kafa:
Ma bolji od Kawhia, niste budale da ga date, da ubace još i LMA pa i nekako :kafa:
a gdje je logika dajes fultza i najvjerovatnije 10 pick a negdje se spominje i Dario ili RoCo, za 1 godinu kahwia,a niko ti ne garantuje da ce produziti ugovor , a opet moze uraditi ovu glupost kao sa Spursima,
Ne bi se trejdalo bez neke garancije da ce produziti, slicno kao Irving situacija proslo ljeto.

Ali mislim da nema nista od trejdanja Fultza sudeci prema ovim posljednjim izjavama Browna i GM-a, gdje su obojica jasno stavili do znanja da ozbiljno racunaju na njega. Tako da najvise sto bi otprilike ponudili je Dario, Covington i ovaj 10. pick Lakersa, sto je opet izuzetno primamljiva ponuda.

Sto se mene licno tice, ako Kawhi moze biti na 100% (a to ce FO provjereno znati jer njegov privatni doktor suradjuje sa Sixersima) onda bi i Fultza nekako prezalio jer prime Kawhi je yebena zvijer a uz to i idealan fit, igrac kakav nam je izuzetno potreban u tom matchupu sa Celticsima, takodjer godinama se odlicno uklapa u nas timeline (daleko bolje nego LBJ), odlicno poznaje Browna, itd.

Kawhi je jedini igrac za kojeg bih dao Fultza.

Sto se tice ubrzavanja Procesa, smatram da su Embiid i Simmons ovom sezonom pokazali da se vec od iduce sezone moze ozbiljno napasti izlazak sa Istoka, a da uz to igraci poput Leonarda i Georgea uopste ne stete dugorocnom planu jer se, osim fitom, i godinama izvrsno uklapaju.

LBJ je tu najdelikatnija situacija, ali ne mogu reci da sam protiv toga. Imati najboljeg igraca danasnjice, sa takvom radnom etikom i sampionskim identitetom, bi bila fenomenalna stvar iz vise razloga. On svakako s godinama ce igrat sve vise tu rolu bez lopte odnosno kao sekundarni ball handler tako da to preklapanje sa Simmonsom nuzno ne mora biti veliki problem.

Brown se indirektno, s obzirom da liga zabranjuje pricu o tome, dotaknuo te teme na zadnjoj presici, i dao do znanja da za fit uopste ne brine i da bi pronasli nacin. Slicnog sam misljenja i veci mi je problem sto James ima 33 godine, iako on evidentno jos godinama moze igrat na visokom nivou, ali s te strane George i Kawhi su znatno bolje opcije.

Nemaju Sixersi puno vremena da odlazu taj FA napad, ljeta 2018 i 2019 su jedini moguci prozori jer nakon toga vec dolaze ekstenzije Simmonsu i Saricu i preko capa si.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Sarmelino » 14 maj 2018, 18:08

Ja mislim da bi James utusio Bena i Joja. Previse zure, svakako su oni sljedeci osvajaci titule
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Kawhi » 14 maj 2018, 18:12

Istina. PG mi je odličan fit jer će im vjerovatno pustiti da vode ekipe. Kawhi je predobar igrač da to uradi tako da mi ni on nije najbolji fit. Bron je Bron. Uz pravilan razvoj ovoj ekipi ne treba nikakav superstar. Samo igrači koji se mogu uklopiti sa franšiznim igračima.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 maj 2018, 18:16

Kad smo vec kod Georgea...Kakva "kuja" covjek postade od fransiznog igraca.Od zelje da ide iz IND dosao je do toga da je bio 2.opcija Westbrooku,da bi to trebao biti eventualno i u LAL,pa i u PHi ili bilo gdje da ode...Postade covjek igrac kooji je dio slagalice drugim superstarima.Tipican primjer da trava negdje drugo nije uvijek zelenija...

Ovom recenicom gledam i na Kawhia.Imas u rukama kljuceve jedne od najvecih fransiza ikada...Ides dalje?

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Epidaurus » 14 maj 2018, 18:20

Pa ko bi to bio prva opcija u Lakersima ispred PGa ako se ne bi jos i LeBrona potpisalo ?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 maj 2018, 18:25

Epidaurus je napisao/la:Pa ko bi to bio prva opcija u Lakersima ispred PGa ako se ne bi jos i LeBrona potpisalo ?
Ja mislim da je Ingram vec naredne sezone igrac njegovog ranga i definitivno neko ko bi trebao biti lice vase fransize.Ne ni Ball,vec Ingram.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Epidaurus » 14 maj 2018, 18:30

Ingram je svakako ogroman potencijal, veci od nekih puno navikanijih igraca al mislim da nece vec dogodine biti dobar da uzima vise suteva od PGa. Lukeov stil igre bi iz PGa izvukao apsolutni maksimum a mane bi bile dosta sakrivene.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la RollsRoyce » 14 maj 2018, 18:32

Kako sakriti nekonstantnog šutera koji puno šuta ? Smanjiti mu broj šuteva ? Poboljšati mu selekciju šuta ?

Ne znam, George nekad' djeluje kao legitimni superstar, ali ima puno rupa u igri, i puno padova forme kroz sezonu.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Epidaurus » 14 maj 2018, 18:35

PG je vrhunski suter.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la RollsRoyce » 14 maj 2018, 18:38

Vjerovatno, ali konstantan nije.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Epidaurus » 14 maj 2018, 18:40

Pa da je konstantniji bio bi top 5 igrac lige.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la RollsRoyce » 14 maj 2018, 18:43

Opet, vjerovatno, ali nije :P

Sad' ozbiljno, George je dobar fit za svaku ekipu, čak je i u ovoj Oklahomi trebao dobro funkcionisati, i jeste dobro funkcionisao, ubili su ih Melo i Westbrook.

Russellu se ipak ne može dokazati da igra nešto drugo od onog' što igra, i što on zna igrati, što je elitni nivo, ali on nikada neće do titule, jer jednostavno nije toliko dobar, i nema volju da se prilagodi.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Clutch » 14 maj 2018, 19:05

George je igrao pod povredama lakta i koljena, oboje je operisao odmah po zavrsetku sezone, tako da se i to treba uzeti u obzir.

Ta povreda lakta mu je dosta otezavala sut, i nije da ga nesto pravdam nego je stvarno tako. Porzingis je imao tu povredu i takodjer je znatno losije sutirao.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Sarmelino » 14 maj 2018, 19:12

Clutch je napisao/la:George je igrao pod povredama lakta i koljena, oboje je operisao odmah po zavrsetku sezone, tako da se i to treba uzeti u obzir.

Ta povreda lakta mu je dosta otezavala sut, i nije da ga nesto pravdam nego je stvarno tako. Porzingis je imao tu povredu i takodjer je znatno losije sutirao.
Da, u onom periodu poslije AS govorio da se ne osjeca "prirodno" dok suta. Ma svaki izgovor za PGa vazi, i kad ode nece mi toliko smetati jer nije kao snejkom. Ali ova sezona i PO Mela je :tokralju:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Clutch » 14 maj 2018, 22:19

Sarmelino je napisao/la:
Clutch je napisao/la:George je igrao pod povredama lakta i koljena, oboje je operisao odmah po zavrsetku sezone, tako da se i to treba uzeti u obzir.

Ta povreda lakta mu je dosta otezavala sut, i nije da ga nesto pravdam nego je stvarno tako. Porzingis je imao tu povredu i takodjer je znatno losije sutirao.
Da, u onom periodu poslije AS govorio da se ne osjeca "prirodno" dok suta. Ma svaki izgovor za PGa vazi, i kad ode nece mi toliko smetati jer nije kao snejkom. Ali ova sezona i PO Mela je :tokralju:
Niste pravilno koristili Mela zvjerku

Sreca imate jos jednu sezonu da ispravite stvar :kafa:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.