NBA 2018/2019

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Belmin6 » 22 okt 2018, 14:17

Aleme fulaš kao i obicno, jer slijepo braniš tipa koji ce uzeti veliku lovu u tvojoj ekipi, a izgubit cete i Hardena zbog njega. ;)

Capitano isto tako zna slijepo braniti DMC, Ronda, Jimmy i svoje ljubimce, ali sada je upravu. Rondo je pravi lider ekipe, uvijek je uz svoje saigrace, imaš mali milion primjera. Imam osjecaj da se više posvetio sebi i svojoj karijeri, da bi imao mnogo više uspjeha u karijeri.

Za CP je opce poznato da je prava kucka, glumi lipicanera, kao svi ga vole, a najveci je smrad lige.

Ali život ti sve vraca. Od kako je došao u ligu uvijek je imao top5 ekipa, uvijek je bio lider, a nikad nije prismrdio finalu.

Ali bolje biti i neuspješni lider, nego kao npr najveca kuja lige KD.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 okt 2018, 14:20

Misljenja sam da su Cousins i Butler trebali da ucine sve kako bi zavrsili karijere u ekipama gdje su ih i poceli..

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 22 okt 2018, 14:21

@belim
Pa nisu Rakete sas da im ode najbolji igrac. To se Raketama desit ne moze
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Belmin6 » 22 okt 2018, 14:26

alemsa je napisao/la:@belim
Pa nisu Rakete sas da im idu najbolji igraci. To se Raketama desit ne moze
Oke. Vi držite slike najboljih igraca u muzeju, mi cemo titule.

Ne budi smiješan. Dali ste kamion para, a do titule necete moci. Koji je vama cilj?

I taj isti KL ce se i na kraju karijere moci pohvaliti samo jednom titulom. :salut:

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 22 okt 2018, 14:35

Belmin6 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:@belim
Pa nisu Rakete sas da im idu najbolji igraci. To se Raketama desit ne moze
Oke. Vi držite slike najboljih igraca u muzeju, mi cemo titule.

Ne budi smiješan. Dali ste kamion para, a do titule necete moci. Koji je vama cilj?

I taj isti KL ce se i na kraju karijere moci pohvaliti samo jednom titulom. :salut:
Jah kao neko ce je osvojit protiv ovakvog gsw, ali nece ni njihova do zore sijat. Stavili su Hardena opet u najbolju situaciju u ligi da ima najvise sanse da ih dobije, potukli su se dobro s njima, vodili 3-2, CP se povrijedio sta ce, to je van svacijih ruku. Tako se isto mogao KD iki Curry povrijedit i eto titule ili ne bitno. Sta je cilj Sas-u? Smrdit po 4om, 5om, 6om mihestu? Mislim kakvo ti je to pitanje
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Belmin6 » 22 okt 2018, 14:40

Cime se diže covjek :lol:

Vodili smo 3-2 :lol:

Nemoj se ti sikirati puno za San Antonio, nama za šampionsku ekipu svakako ne treba puno.

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 22 okt 2018, 14:43

Belmin6 je napisao/la:Cime se diže covjek :lol:

Vodili smo 3-2 :lol:

Nemoj se ti sikirati puno za San Antonio, nama za šampionsku ekipu svakako ne treba puno.
Neam se sta dizat tako ti je. Ko je iole bio blizu ovog gsw da ode u 7 otkako je kd dosao - niko. Znaci Harden nea potrebe ni za cim, svatas
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Belmin6 » 22 okt 2018, 14:45

Dobro si, najveci uspjeh u karijeri ce mu biti došao s GSW u sedmu. :rol:

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 22 okt 2018, 14:48

Belmin6 je napisao/la:Dobro si, najveci uspjeh u karijeri ce mu biti došao s GSW u sedmu. :rol:
Ne svatas, govoris da ce da ode, ni jedan superstar u ligi trenutno nije u boljoj situaciji da se pobije sa gsw. Svi ostali pushe lule 4-1, 4-0. Znaci coj'k je u dobroj situaciji, ima max ima ekipu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Osim13 » 22 okt 2018, 14:50

Jel noćas ljejkersi i sparsi igrau
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 okt 2018, 14:53

Osim13 je napisao/la:Jel noćas ljejkersi i sparsi igrau
Ujutro,da. pola 5 po nasem vremenu ;)

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Belmin6 » 22 okt 2018, 14:58

alemsa je napisao/la:
Belmin6 je napisao/la:Dobro si, najveci uspjeh u karijeri ce mu biti došao s GSW u sedmu. :rol:
Ne svatas, govoris da ce da ode, ni jedan superstar u ligi trenutno nije u boljoj situaciji da se pobije sa gsw. Svi ostali pushe lule 4-1, 4-0. Znaci coj'k je u dobroj situaciji, ima max ima ekipu
Dobro on je svakako debil. Njemu je najbitnije da je u velikom gradu, da ima lovu, titula i prsten ga i ne zanimaju.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 22 okt 2018, 15:05

Barbarossa je napisao/la:slika

KOAD
:lol:

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la alemsa » 22 okt 2018, 15:10

Belmin6 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
Belmin6 je napisao/la:Dobro si, najveci uspjeh u karijeri ce mu biti došao s GSW u sedmu. :rol:
Ne svatas, govoris da ce da ode, ni jedan superstar u ligi trenutno nije u boljoj situaciji da se pobije sa gsw. Svi ostali pushe lule 4-1, 4-0. Znaci coj'k je u dobroj situaciji, ima max ima ekipu
Dobro on je svakako debil. Njemu je najbitnije da je u velikom gradu, da ima lovu, titula i prsten ga i ne zanimaju.
Joj zakljucka Allahu dragi, nisi popio kafu izgleda.

Nijedan igrac njegovog ranga nije u boljoj situaciji, kako ne kontas. Ako se on zali na Rakete recimo, sta bi tek trebao AD reci, WB, Grk, Bron itd. Da li svatas?
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 22 okt 2018, 15:15

al... je napisao/la:Uz svo poštovanje, ali mislim da je NBA danas postala goli (znate već šta), zbog marketinga, zbog pravila koja se kroje tako da je muška košarka gotovo iščezla radi nekog hibrida koji treba da podsjeća na NBA2K, zbog želje da proizvod mogu tušiti pod sterilno čist, politički korektan i šta ja već znam... Sudije dijele tehničke maltene nakon što lik zakoluta očima nakon što mu se svira faul. Fina stara vremena, pa finale istoka Miami - New York. Znaš da se Larry Johnson i Zo Mourning mrze iz dna duše i znaš da će biti pizdarija i nategnuto do kraja. I zbog tog ludila jedva čekaš naredni meč, jer se igra "na nož", bez rezervi. Dueli finala istoka Chicago - New York. Nije moglo bez varnica. Ili kultna marisana Shaq i Barkley. Njih dvojica teški zajedno pola tone, pa stisni pa ih probaj razvaditi. I šta god se desi - završi se i sutra svi na parket. Sadašnjost - frka se eto digla zbog dva kepeca. Jedan drugog pljunuo, pa malo sjevale šake. Big deal. Najobičniji incident, koji, da se desio tamo negdje krajem 90-ih, niko ne bi ni dvaput spomenuo, danas se overblowna, analiziraju se 4K snimci iz 500 uglova, pojedini akteri će popušiti možda čak dvocifreni broj utakmica. Zbog čega? Zbog toga da se ovaj "sterilno čist" proizvod tuši od 7 do 77? Sve ono što se šatro sinoć naguravalo na parketu Ron Artest i Ben Wallace bi poslagali na kamaru za max 20 sekundi. Ne propagiram nasilje, ali ovo što liga fura danas me sve manje podsjeća na sport a sve više na politički korektno zabavište, koje nit' smrdi nit' miriše.

:thumbup:

Locust
Postovi: 1190
Pridružen/a: 04 avg 2015, 11:31
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Locust » 22 okt 2018, 15:39

al... je napisao/la:Uz svo poštovanje, ali mislim da je NBA danas postala goli (znate već šta), zbog marketinga, zbog pravila koja se kroje tako da je muška košarka gotovo iščezla radi nekog hibrida koji treba da podsjeća na NBA2K, zbog želje da proizvod mogu tušiti pod sterilno čist, politički korektan i šta ja već znam... Sudije dijele tehničke maltene nakon što lik zakoluta očima nakon što mu se svira faul. Fina stara vremena, pa finale istoka Miami - New York. Znaš da se Larry Johnson i Zo Mourning mrze iz dna duše i znaš da će biti pizdarija i nategnuto do kraja. I zbog tog ludila jedva čekaš naredni meč, jer se igra "na nož", bez rezervi. Dueli finala istoka Chicago - New York. Nije moglo bez varnica. Ili kultna marisana Shaq i Barkley. Njih dvojica teški zajedno pola tone, pa stisni pa ih probaj razvaditi. I šta god se desi - završi se i sutra svi na parket. Sadašnjost - frka se eto digla zbog dva kepeca. Jedan drugog pljunuo, pa malo sjevale šake. Big deal. Najobičniji incident, koji, da se desio tamo negdje krajem 90-ih, niko ne bi ni dvaput spomenuo, danas se overblowna, analiziraju se 4K snimci iz 500 uglova, pojedini akteri će popušiti možda čak dvocifreni broj utakmica. Zbog čega? Zbog toga da se ovaj "sterilno čist" proizvod tuši od 7 do 77? Sve ono što se šatro sinoć naguravalo na parketu Ron Artest i Ben Wallace bi poslagali na kamaru za max 20 sekundi. Ne propagiram nasilje, ali ovo što liga fura danas me sve manje podsjeća na sport a sve više na politički korektno zabavište, koje nit' smrdi nit' miriše.
Slažem se sa tobom u dijelu "nba2K", gdje izmjenama pravila prave neki spektakl za mase i gdje je svake godine sa svakom izmjenom (ili kao ove godine ova lakrdija sa off-ball faulovima, nije izmjena nego "point of emphasis") sve teže igrati odbranu, a sve lakše zakucavati i pucati trice.

Međutim u ovom dijelu gdje spominješ nasilje i "politički korektan" proizvod se ne slažem. Liga ima jedan jedini motiv a to je novac. Oni vrlo vrlo dobro znaju da ovakva koškanja generišu buzz i interes, a to generiše novac. I sve je to bilo fino i onako tolerisano od lige dok se nije prosulo na tribine, a to nisu smjeli sebi dozvoliti.

Liga je krenula u obračun protiv nasilja na terenu nakon čuvene tuče u Detroitu iz 2004. g. Spominješ gore ljude koji su zakuhali sve to pa se možda i sjećaš. Liga nije bila spremna na nešto takvo, i mislim da je završilo na najbolji mogući način po ligu. Ono je moglo da završi puno puno gore. Ako pročitaš izjave aktera, vidjećeš da su se usrali. Pazi to su zajebani ljudi većinom, NBA košarkaši, ljudi odrasli u getu, nisu to neke ****. Nema te sile koja će zadržati 15-16 hiljada ljudi ako krenu u linč, a da krenu potrebno je samo malo, to je u ljudskoj prirodi. Umjesto nekih slomljenih pršljenova i ruku (i ogromnih odšteta koje su plaćene) i šta je već bilo, moglo je da završi sa 15 mrtvih u stampedu, i mrtvim igračem ili dva kada ih dohvate. I to vrlo lako je moglo tako završiti.

I onda je liga odlučila da smanji šansu da se tako nešto ponovi, i počela derati suspenzije za tuče 5-6 puta veće nego ranije. Pogledaj tuču denver-ny tamo iz neke 2006. Ništa tu nema ozbiljnijeg šaketanja nego ovo od neku noć, pa su suspenzije bile ukupno 40 utakmica. Carmelo sam 15. Pazi, kad te liga suspenduje to je "without pay", a svi vole svoje pare.

Ja mogu reći da sam pozitivno iznenađen suspenzijama za paula, ronda i ingrama jer sam očekivao puno veće kazne. Možda je to znak da se liga oporavila od Palace-a i da će se malo vratiti kompetitivnog duha.

Zašto?

Pa zato da donosi više novca, naravno.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la Kobe Bryant » 22 okt 2018, 15:44

filip13 je napisao/la:
al... je napisao/la:Uz svo poštovanje, ali mislim da je NBA danas postala goli (znate već šta), zbog marketinga, zbog pravila koja se kroje tako da je muška košarka gotovo iščezla radi nekog hibrida koji treba da podsjeća na NBA2K, zbog želje da proizvod mogu tušiti pod sterilno čist, politički korektan i šta ja već znam... Sudije dijele tehničke maltene nakon što lik zakoluta očima nakon što mu se svira faul. Fina stara vremena, pa finale istoka Miami - New York. Znaš da se Larry Johnson i Zo Mourning mrze iz dna duše i znaš da će biti pizdarija i nategnuto do kraja. I zbog tog ludila jedva čekaš naredni meč, jer se igra "na nož", bez rezervi. Dueli finala istoka Chicago - New York. Nije moglo bez varnica. Ili kultna marisana Shaq i Barkley. Njih dvojica teški zajedno pola tone, pa stisni pa ih probaj razvaditi. I šta god se desi - završi se i sutra svi na parket. Sadašnjost - frka se eto digla zbog dva kepeca. Jedan drugog pljunuo, pa malo sjevale šake. Big deal. Najobičniji incident, koji, da se desio tamo negdje krajem 90-ih, niko ne bi ni dvaput spomenuo, danas se overblowna, analiziraju se 4K snimci iz 500 uglova, pojedini akteri će popušiti možda čak dvocifreni broj utakmica. Zbog čega? Zbog toga da se ovaj "sterilno čist" proizvod tuši od 7 do 77? Sve ono što se šatro sinoć naguravalo na parketu Ron Artest i Ben Wallace bi poslagali na kamaru za max 20 sekundi. Ne propagiram nasilje, ali ovo što liga fura danas me sve manje podsjeća na sport a sve više na politički korektno zabavište, koje nit' smrdi nit' miriše.

:thumbup:
Baš tako '90 tih dok nisu stasali Kobe i Shaq u Lakersima sam uživao u :

1. Miami - NYK
2. NYK - Indiana
3. Chicago - Detroit
4. Houston - SAS
5. Phoenix - Houston
6. Utah - Seattle
7. Chicago - Indana
8. Chicago - NYK
9. Utah - Houston

Znaci uvijek si mogao icekivati minamalno jedan incident neko nekoga gurne , udari , loptom .... R. Miller, Payton, Rodman , Maxwell , L. Johnson, Zo Morning, Barkley, Malone, Jordan, Stockton, Oakley, (bad boys svi)....

Vjerovatno tri igrača koji sviju nervirali : R. Miller, Rodman i Payton

Igrači sa kojima nije bilo šale : Maxwell, Oakley

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la KK_Bosna » 22 okt 2018, 18:27

kako idiota stackhousea ne spomenu :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la filip13 » 22 okt 2018, 18:36

KK_Bosna je napisao/la:kako idiota stackhousea ne spomenu :mrgreen:
što njega?

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: NBA 2018/2019

Post Postao/la invincible1921 » 22 okt 2018, 18:55

Pa sto pratite NBA ako vam je do toga eno vam UFC..
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.