NBA Playoffs & Finals

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Ko ce biti MVP finala?

Steph Curry
48
35%
Klay Thompson
2
1%
Draymond Green
4
3%
KD
7
5%
Kawhi Leonard
62
45%
Pascal Siakam
9
7%
Kyle Lowry
3
2%
Neko drugi
2
1%
 
Ukupno glasova: 137

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jun 2019, 22:54

Sve sasvim legitimne primjedbe,objektivno izlozene oni spominju neke Zahiragice.Nije frajer Bozji Poslanik da je bez mana.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25267
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jun 2019, 23:01

Tracy3McGrady je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la: Sve je to tako kako si ti napisao, samo nisi naveo jednu stvar a to je, za koga je lakše napraviti takav sistem, za Stepha ili KDa? Da je to tako kako, pa svi bi onda pravili takav sistem. Steph sam ne može više od KDa, ali je lakše napraviti pobjedničku ekipu oko Stepha nego oko KDa, upravo zbog toga što Steph posjeduje taj kvalitet koji se do sada nikad nije pojavio.
Na osnovu cega si to zakljucio da je lakse? Pa mi nikada nismo vidjeli KDa u kvalitetnom sistemu napravljenom samo za njega.Ono sto je Brooks radio,pa kasnije i Donovan nije sistem,za mene.Ono su bile Russove i njegove naizmjenicne izolacije.Ovo u GS nije sistem koji je pravljen za njega.

Nadalje,hocemo li to zanemariti da je Curry bio gotovo neprimjetan igrac(u smislu najvecih zvijezda lige)prvih 4-5 godina karijere,dok nije napravljen bukvalno idealan sistem za njega!?

Dakle,ne mozes tvrditi to sto si napisao,a dokaz KDove velicine je da je on(svakako i uz individualno talentovan roster) dosao do NBA finala fakticki igrajuci "izolaciju".Logicki se postavlja pitanje gdje bi on sve dospio da je imao sistem krojen od strane Popa,Jacksona,Sloana...!?
Koji je to njegov sistem, izolacija? Sam si rekao da je lakše zaustaviti takvog igrača nego nekog poput Stepha, koji trči pravi blokove i navijači odbranu na sebe i tako čini saigrače boljim. Meni licno je taj sistem bolji i dokazano uspješniji, e sad sve zavisi šta ko voli odnosno želi. Lakše je Stephu igrati izolaciju nego KDu igrati poput Stepha, ustvari siguran sam da on tako ne može igrati.
Lakse ga je zaustaviti kad igra izolaciju,kao i bilo kojeg igraca koji igra u takvom sistemu.NIsam mislio da ga je lakse zaustaviti od Currya u izolaciji.

Koji sistem najbolje odgovara KDu?To niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi,ali stavi ga jednom u post,stavi ga jednom kroz blokove,stavi ga jednom u pik,stavi ga jednom u spot up i konstantno sve ovo rotiraj i vjeruj mi da ces imati sistem u kojem ce KD biti efikasan i opasan kao bilo ko.

Strasna stvar moje prethodne recenice je da on to sve vec jeste i bez ovog navedenog.Sad zamisli da ima trenera koji bi mu dodao i ovo?

Medjutim,on je toliko ofanzivno talentovan da se niko i ne trudi da uradi ovo ostalo.Jednostavno mu daju loptu u ruke i puste ga da radi svoj posao.To,kao sto rekoh,nece proci protiv ekipa slicne kvalitete i boljeg sistema,ali u GSu to nije ni bitno,jer su pretalentovani za sve ostale.Doda li mu neko i ovo drugo i malo ga odmakne od lopte,bar u inicijaciji napada,dignuce mu efikasnost jos vise.

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Azpi » 03 jun 2019, 23:08

Pitanje je i koliko je on spreman tako igrati i u takvom sistemu, za izolacije je majstor to bez daljnjeg

Ja kazem sve zavisi sta ko voli, niko nije u pravu a nije ni pogriješio, neko ce reci curry neko KD, neko Kawhi, svejedno, svaki donosi nesto
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jun 2019, 23:11

Ali ova 3-horse trka je podsjetila na glavnu Lebronovu prednost nad njima dok je bio u primeu.Covjek je bio u stanju odigrati 80 tekmi+20 u plejofu+reprezentacija.Ova trojica ne mogu ni u ludilu podnijeti taj teret bez jedne-dvije povrede
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Lillard » 03 jun 2019, 23:12

Azpi je napisao/la:Pitanje je i koliko je on spreman tako igrati i u takvom sistemu, za izolacije je majstor to bez daljnjeg

Ja kazem sve zavisi sta ko voli, niko nije u pravu a nije ni pogriješio, neko ce reci curry neko KD, neko Kawhi, svejedno, svaki donosi nesto
To isto ko da kažeš, ma isto Messi, Ronaldo, Neymar, Hazard, ma koga god izabereš nisi pogriješio. E bogami jesi.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 jun 2019, 23:16

BosniaBoston je napisao/la:Ali ova 3-horse trka je podsjetila na glavnu Lebronovu prednost nad njima dok je bio u primeu.Covjek je bio u stanju odigrati 80 tekmi+20 u plejofu+reprezentacija.Ova trojica ne mogu ni u ludilu podnijeti taj teret bez jedne-dvije povrede
Pa zato se priča o Jamesu kao potencijalnom GOATu, a KD nije njegov nivo kad je ovaj bio u prajmu.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25267
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jun 2019, 23:16

Azpi je napisao/la:Pitanje je i koliko je on spreman tako igrati i u takvom sistemu, za izolacije je majstor to bez daljnjeg

Ja kazem sve zavisi sta ko voli, niko nije u pravu a nije ni pogriješio, neko ce reci curry neko KD, neko Kawhi, svejedno, svaki donosi nesto
To je ogromno pitanje,jer nakon 10 godina u ligi,neces ga sad mijenjati.On jeste to sto jeste,zato Curry i jeste vazniji igrac za GS od njega.

Medjutim,kad bi se nekako moglo uraditi sve ono sto pisah,nema sumnje da bi bio jos opasniji.Problem je sto mnogi trener to ne urade onda kad trebaju,sto zbog svog neznanja,sto zbog straha da se petljaju u igru nekog velikog talenta.Za takvo nesto ipak trener mora imati ozbiljnu reputaciju.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BuffonGigi » 03 jun 2019, 23:19

Troll :)
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
L-Train
Postovi: 18366
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la L-Train » 03 jun 2019, 23:22

Lillard je napisao/la:
Azpi je napisao/la:Pitanje je i koliko je on spreman tako igrati i u takvom sistemu, za izolacije je majstor to bez daljnjeg

Ja kazem sve zavisi sta ko voli, niko nije u pravu a nije ni pogriješio, neko ce reci curry neko KD, neko Kawhi, svejedno, svaki donosi nesto
To isto ko da kažeš, ma isto Messi, Ronaldo, Neymar, Hazard, ma koga god izabereš nisi pogriješio. E bogami jesi.
Pa nije bas najbolje poredjenje,mislim da je mnogo veca razlika izmedju Messia i Neymara/Hazarda nego li izmedju ove trojice,s tim da bih ja birao Kawhia/KDa prije Stepha ali nije velika razlika.Uostalom GSW pokazuje da i bez KDa bi biki malte ne glavni favoriti za titulu,sa KDom u rosteru su svakako untouchable za ostatak lige.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Justin » 03 jun 2019, 23:30

L-Train je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Azpi je napisao/la:Pitanje je i koliko je on spreman tako igrati i u takvom sistemu, za izolacije je majstor to bez daljnjeg

Ja kazem sve zavisi sta ko voli, niko nije u pravu a nije ni pogriješio, neko ce reci curry neko KD, neko Kawhi, svejedno, svaki donosi nesto
To isto ko da kažeš, ma isto Messi, Ronaldo, Neymar, Hazard, ma koga god izabereš nisi pogriješio. E bogami jesi.
Pa nije bas najbolje poredjenje,mislim da je mnogo veca razlika izmedju Messia i Neymara/Hazarda nego li izmedju ove trojice,s tim da bih ja birao Kawhia/KDa prije Stepha ali nije velika razlika.Uostalom GSW pokazuje da i bez KDa bi biki malte ne glavni favoriti za titulu,sa KDom u rosteru su svakako untouchable za ostatak lige.
Hazard je trenutno bolji igrac od Messia. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la vedoz » 03 jun 2019, 23:34

I dalje mi nije jasno onih 18-0 na početku treće sinoć...

Avatar
alemsa
Postovi: 23935
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 04 jun 2019, 00:01

Halu ekipa nosi otkako zna za sebe, vazda imao stacked team (odkad su faktor). Kawhi nosi Lowrija i Pos.koka. :kafa:

Cuj ne vidi neko u uticaj :rol: novo nesto gameplan za branjene superstara i duplanje istog :kafa:
Kawhi nije duplan iz pika svaki put game 1? And? Evo cookie, nista strano
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 04 jun 2019, 00:19, ukupno mijenjano 2 puta.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Barbarossa » 04 jun 2019, 00:02

vedoz je napisao/la:I dalje mi nije jasno onih 18-0 na početku treće sinoć...
Pet zdravih play off Warrirosa na terenu i to se desi.
Čim je Klay zahrđo 6 minuta koša nisu dali.
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la vedoz » 04 jun 2019, 00:27

Barbarossa je napisao/la:
vedoz je napisao/la:I dalje mi nije jasno onih 18-0 na početku treće sinoć...
Pet zdravih play off Warrirosa na terenu i to se desi.
Čim je Klay zahrđo 6 minuta koša nisu dali.
Pa šta bi u prvoj? Pet dopingovanih Raptorsa? :wtf:

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Azpi » 04 jun 2019, 00:35

alemsa je napisao/la:Halu ekipa nosi otkako zna za sebe, vazda imao stacked team (odkad su faktor). Kawhi nosi Lowrija i Pos.koka. :kafa:

Cuj ne vidi neko u uticaj :rol: novo nesto gameplan za branjene superstara i duplanje istog :kafa:
Kawhi nije duplan iz pika svaki put game 1? And? Evo cookie, nista strano
Jbg sreca pa ne dodade protivnickom igraču loptu kad se lomi :kafa:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la japa » 04 jun 2019, 00:38

BosniaBoston je napisao/la:Ali ova 3-horse trka je podsjetila na glavnu Lebronovu prednost nad njima dok je bio u primeu.Covjek je bio u stanju odigrati 80 tekmi+20 u plejofu+reprezentacija.Ova trojica ne mogu ni u ludilu podnijeti taj teret bez jedne-dvije povrede
Prvo nikad nije odigrao 80 utakmica u regularnoj plus 20 playoff plus reprezentacija...drugo Durant je 2016e odigrao 72 u regularnoj plus 18 play off plus reprezentacija, nisam racunao jer mi je bilo mrsko ali jasno je da to nije nista manji brjo utakmica od Jamesovog broja u tim sezonama kada padne da igraju regularnu, play off plus reprezentaciju tako da mozemo reci da je ovaj mit busted..

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Clutch » 04 jun 2019, 02:09

slika

:rol:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
alemsa
Postovi: 23935
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 04 jun 2019, 02:18

Babo
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Justin » 04 jun 2019, 02:19

Ma pao mi je u ocima nakon onog ponasanja prosle godine.

Nego, Filip na klixu jos gori nego ovdje. Kakav lik. :rol:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
alemsa
Postovi: 23935
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 04 jun 2019, 02:39

Justin je napisao/la:Ma pao mi je u ocima nakon onog ponasanja prosle godine.

Nego, Filip na klixu jos gori nego ovdje. Kakav lik. :rol:
Mislis postao babuka zbog prosle godine? :kafa:

Na kojoj temi? Mozda je potego malo pred bajram
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Muumii i 20 gostiju.