NBA Playoffs & Finals

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Ko ce biti MVP finala?

Steph Curry
48
35%
Klay Thompson
2
1%
Draymond Green
4
3%
KD
7
5%
Kawhi Leonard
62
45%
Pascal Siakam
9
7%
Kyle Lowry
3
2%
Neko drugi
2
1%
 
Ukupno glasova: 137

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 09 jun 2019, 01:43

Brokula je napisao/la:The five "leaders" in turnover percentage in the NBA Finals are all Warriors:

Draymond Green (28.8)
DeMarcus Cousins (28.0)
Andrew Bogut (22.2)
Kevon Looney (16.9)
Andre Iguodala (16.3)

Kyle Lowry leads Toronto at 15.9.

Pa ovo je komedija
Ovoliki TO% Greena uopce ne cudi. Raptorsi ga potpuno ignorisu kao i sve igrace na parketu sem Klaya i Stepha jer niko drugi ne moze pogodit vanjski sut. On tu forsira pasove za koje ne postoje uglovi ili pokusava napast 1 na 1 Siakama gdje je veca vjerovatnoca da ce sam sebi zapet za nogu nego dat kos.

Ako se GSW vrati ovdje i okrene seriju to ce biti 5 puta vece cudo od onog sto su Cavsi napravili 2016. Te godine su Cavsi bar ubljedljivo dobili onu 3. tekmu i gusto izgubili cetvrtu dok Warriorsi valjda ni sami ne znaju kako su dobili onu 2. tekmu u Kanadi. U sve 3 pobjede su Raptorsi bili za klasu bolja ekipa, bukvalno odradjivanje posla ko da igraju drugu vecer b2b u januaru protiv nekog Memphisa.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la TheChief » 09 jun 2019, 02:01

Bez Duranta - 8-9
Sa Durantom - 8-1

'ta ce Kevin. Bolji su bez njega.

JamieLannister
Postovi: 86
Pridružen/a: 30 maj 2019, 02:35
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la JamieLannister » 09 jun 2019, 02:06

Bez Duranta 73-9
Sa Durantom ne znam al nije toliko

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la TheChief » 09 jun 2019, 02:10

JamieLannister je napisao/la:Bez Duranta 73-9
Sa Durantom ne znam al nije toliko
RS okaci macku o rep.

Avatar
Brokula
Postovi: 30901
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Brokula » 09 jun 2019, 11:19

Pa nije KD jedini faktor zato sto gube. Ne znam jel ozbiljno mislite to il samo trolanje, sta li
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Finn
Postovi: 9128
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Finn » 09 jun 2019, 13:42

Jel ono Pierce pred pocetak rekao Toronto in six ili mi se cini?

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Sarmelino » 09 jun 2019, 14:20

ne, blazers in 6
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Clutch » 09 jun 2019, 14:33

Finn je napisao/la:Jel ono Pierce pred pocetak rekao Toronto in six ili mi se cini?
SAS prognoze su ipak snažnije, on je na Warriorse

Zadnjih najmanje 5 finala je fulao
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 09 jun 2019, 14:34

Clutch je napisao/la:
Finn je napisao/la:Jel ono Pierce pred pocetak rekao Toronto in six ili mi se cini?
SAS prognoze su ipak snažnije, on je na Warriorse

Zadnjih najmanje 5 finala je fulao
Od 2011 do 2019 sto je zadnjih 9 finala,fulio je 8
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Oikamid » 09 jun 2019, 14:35

:urnebes:

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Lillard » 09 jun 2019, 14:37

Clutch je napisao/la:
Finn je napisao/la:Jel ono Pierce pred pocetak rekao Toronto in six ili mi se cini?
SAS prognoze su ipak snažnije, on je na Warriorse

Zadnjih najmanje 5 finala je fulao
Ljudi ne vole Maxa, ali mogao bi se kladit da u 90% situacija on osvaja raspravu, slično onoj o Kawhi vs Kobe. Čiste brojke o 9 prvih godina Playoffa, al jok, "let me say where'you re wrong" i onda patetika kako je Kobe bio fantazija

btw, nakon ove sezone legacy Kawhi>Durant
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Oikamid » 09 jun 2019, 14:37

Košarka nisu brojke :mrgreen:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 09 jun 2019, 14:40

Stephen A glumi dvorsku ludu od kad je Skip otisao,svaki dan neka teatralnosf,o promjeni predikcija da ne govorim
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alemsa
Postovi: 23865
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 09 jun 2019, 15:39

Lillard je napisao/la: Čiste brojke o 9 prvih godina Playoffa, al jok, "let me say where'you re wrong" i onda patetika kako je Kobe bio fantazija

btw, nakon ove sezone legacy Kawhi>Durant
Kobe jeste bio fantazija, 4 finala sa Shaqom i 3 bez, sa zapada burazeru dokazo se i bez Shaqa. Ali ne govori to ovim Lakersima

Kawhi ako uzme sisa Kevina upravu si, sux for moj drug @nezalaganje. Dok je bio u Spur sf ima bio je degradiran, sad mu svi daju kredit :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Lillard » 09 jun 2019, 15:42

alemsa je napisao/la:
Lillard je napisao/la: Čiste brojke o 9 prvih godina Playoffa, al jok, "let me say where'you re wrong" i onda patetika kako je Kobe bio fantazija

btw, nakon ove sezone legacy Kawhi>Durant
Kobe jeste bio fantazija, 4 finala sa Shaqom i 3 bez, sa zapada burazeru dokazo se i bez Shaqa. Ali ne govori to ovim Lakersima

Kawhi ako uzme sisa Kevina upravu si, sux for moj drug @nezalaganje. Dok je bio u Spur sf ima bio je degradiran, sad mu svi daju kredit :kafa:
Pa niko ne spori da jest, ali bila je tema o 9 godina u PO zato jer je Kawhi na toj brojki i u tih 9 godina Kawhi je u PO bolji igrač. To je sve.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 09 jun 2019, 15:49

Kobe 2009. playoff(njegov najbolji)-30.2 ppg,5.3 rpg,5.5 apg,1.7 spg,0.9 bpg,2.6 topg,26.8 PER,56%TS
Kawhi 2019.playoff-31.1 ppg,9.1 rpg,3.9 apg,1.6 spg,0.6 bpg,3.0 topg,28.6 PER,63%TS
Blizu ali TS% i skokovi prave prevagu.Ako osvoji prsten,imat ce bolji PO nego sto je Kobe ikad imao
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alemsa
Postovi: 23865
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 09 jun 2019, 16:02

Nezahvalno je koristit statistiku za Kobija jer je uzimo najteze suteve u historiji lige, koje je pogadjo at high rate, tih 56% ts za njegove suteve je 36% ts. Recimo igrac koji cesto uzima nerozonske suteve sem sto pogadja. Da si gledao tad tekme i vidio sta sve covjek pogadja i kad, statistiku bi bacio u vodu. Zasto mislis da Kobe vazi za clutch igraca, a po statistici je jedan od najgorih ikad?

Ja Kobija organski nisam podnosio, gore nego sad Halu, kakvi Hala je mala maca, ali neke stvari su neke stvari. Posebno nova generacija koja ce reci da je bio ovo ono zbog statistike, ne krivim ih, ali to nea veze sa realnoscu.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15710
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 09 jun 2019, 16:10

alemsa je napisao/la:Nezahvalno je koristit statistiku za Kobija jer je uzimo najteze suteve u historiji lige, koje je pogadjo at high rate, tih 56% ts za njegove suteve je 36% ts. Recimo igrac koji cesto uzima nerozonske suteve sem sto pogadja. Da si gledao tad tekme i vidio sta sve covjek pogadja i kad, statistiku bi bacio u vodu. Zasto mislis da Kobe vazi za clutch igraca, a po statistici je jedan od najgorih ikad?

Ja Kobija organski nisam podnosio, gore nego sad Halu, kakvi Hala je mala maca, ali neke stvari su neke stvari. Posebno nova generacija koja ce reci da je bio ovo ono zbog statistike, ne krivim ih, ali to nea veze sa realnoscu.
Moras uzeti u obzir da ga niko nije tjerao da uzima te teske suteve.Imao je fishera,vujacica koji su bili odlicni tricasi,odoma i artesta koji su povremeno mogli pogoditi te gasola i bynuma koji su majstori pod kosem(a i gasol je mogao pogoditi poludistancu)
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alemsa
Postovi: 23865
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 09 jun 2019, 16:26

BosniaBoston je napisao/la: Moras uzeti u obzir da ga niko nije tjerao da uzima te teske suteve.Imao je fishera,vujacica koji su bili odlicni tricasi,odoma i artesta koji su povremeno mogli pogoditi te gasola i bynuma koji su majstori pod kosem(a i gasol je mogao pogoditi poludistancu)
Pa on je Kobe Bean Bryant kralju, kakvi Vujacici.

Pogadjo je najteze suteve i sa svakog dijelica parketa je bio sposoban poentirati. Ne znam kako da ti stavim u perseptkivu danasnjice, evo reicmo uzmi (ne da ih poredim u bilo kojem obliku) Westbrooka recimo sto uzima nerozonske suteve i kazes vidi kretena kakav sut uze (WB to mashi naravno) ovaj pogodi, znaci doslovno gledas tekmu lik uzme kretenski sut koji je promasaj 99.9%, mislis u sebi kakav kreten, lik pogodi. Ili mislis da je odigranna perfektna odbrana, znaci ne mos odigrati bolju odbranu, lik pogodi

I bez obzira igrao je 7 finala uzeo 5, oduzmi mu sve sa Shaqom eto, nea veze i dalje je igrao 3 finala uzeo 2, sa zapada, KD je bio 10 godina skoro na zapadu sa OKC jednom je izasao, i to uzmi u perspektivu, znao je gubit od post prime Duncana, ovaj se kosio sa prime Duncanom i San Antoniom, i to zabiljezi u svesku. Nek ode KD u Knickse i nek igra 3 finala uzme 2 recimo, pa kakav bi njegov legacy bio, nea potrebe to objasnjavat. Kobiju je cijela ekipa transofrmisana odlaskom Shaqa. Imas sve dokaze ispred sebe
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 09 jun 2019, 16:43



Ne treba dalje.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.