NBA FA 2019

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,Epidaurus,kad_kako,BernardBarnjak,Pasha

Ko je uradio najbolji posao u FA periodu?

Boston Celtics
0
Nema glasova.
Brooklyn Nets
1
4%
Golden State Warriors
0
Nema glasova.
Indiana Pacers
1
4%
LA Clippers
14
52%
LA Lakers
6
22%
Miami Heat
0
Nema glasova.
New Orleans Pelicans
2
7%
Philadelphia Sixers
2
7%
Utah Jazz
1
4%

Ukupno glasova: 27

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 07 jul 2019, 00:17

Jer naravno ona tema je postala smjetljište, a iako svi volimo biti trolovi nekada, hajde da pokusamo ovu imati za normalna misljenja, molim Vas bez provociranja, hinjskih podbadanja i sl., ostavite timske boje, nekako iz vaseg ugla komentarisite poteze ovog FA perioda

Volio bih cuti misljenja (da sad ne nabrajam jer cu nekog izostaviti :mrgreen: ), normalna misljenja vecine vas jer iskreno po meni ide nam najludja sezona odavno :tokralju:
Jednostavno toliko je ekipa koje su bara-bara, napredak nekog igraca, dobra timska hemija, povreda, ma sve to mijenja situaciju u sekundi, jednostavno tesko je prognozirati finaliste koneferecija (istoka mozda malo manje), a ne prvaka iduce godine..

E sad haj nek neko zapocne od neke ekipi, da ne bude da krene od mene, volio bih svakako cuti razna misljenja o neboderima File, Brogdon-Oladipo kombinaciji, Bostonu, NYK fail ili ne, Bucksima i pustanju Oladipa itd..

Na zapadu mislim da se o svakoj ekipi moze dati misljenje i ocjena neka za ovaj FA period :mrgreen:
Zadnja izmjena: Azpi, dana/u 07 jul 2019, 07:28, ukupno mijenjano 1 put.
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Edviin
Kontakt:

PostPostao/la Edviin » 07 jul 2019, 01:40

Ekstra tema! Ja mislim da je ove godine bio jedan najboljih FA perioda, dobilo se ogromo kontendera za titulu i sta je najvaznije liga je sad postala totalno neizvjesna. NBA where amazing happens :salut:

dark44
Kontakt:

PostPostao/la dark44 » 07 jul 2019, 02:07

Evo da i ja ostavim svoj komentar.

Što se tiče istoka i mog Bostona mislim da smo loše odradili ovaj FA i da smo moguće najveći gubitnici na istoku poslije Toronta.

Promjena Kyrie Kemba je u smislu temperamenta i nekog ko ima normalna razmišljanja pozitivna, međutim igrački smo otišli nazad, Kyrie je po meni bolji igrač a i ta njegova kombinacija s Horfordom je bilo nešto na čemu se zasnivala igra seltiksa a sada su obojica out.

Od Gordona očekujem vrhunsku sezonu, pritisak je manji a mislim da lagano zaboravlja na povredu, situacija u ekipi je pozitivnija i nadam se da on i Kemba mogu da odigraju vrhunsku sezonu, gubitak Horforda je veliki i teško nadoknadiv. On je stari lisac koji je zadavao probleme i Embidu i Giannisu a ofanzivno je znao da isporuči.

Mnogo upitnika u ekipi je oko razvijanja Tatuma i Browna, moje iskreno mišljenje je da je jedan višak, obojica imaju veliki potencijal, Brown često zna da bude dobar scorer i da odigra brutalnu utakmicu i ofanzivno i defanzivno, ali zna i da se ne pojavi na utakmici. Tatum, mnogo je upitnika oko njega, mora da bude više racionalan jer često zna donijeti očajnu odluku.

Ovoj ekipi je potreban vrhunski visoki igrač a ne znam koliko ima takvih da su dostupni, prije svega da bude elitan defanzivac jer nam je trenutno u reketu propuh, iskreno ne znam ni na šta će da liči startna petorka ali tu su sigurni samo Kemba i Smart kao bekovi. Žao mi je što nismo pokušali s AD ali eto šta je tu je ako se neke stvari poslože kao što nisu u zadnje dvije godine možda i iznenadimo kao neko iz sjenke.

NEZALAGANJE
Kontakt:

PostPostao/la NEZALAGANJE » 07 jul 2019, 02:30

Evo da ja napisem nesto malo za Zapad i sva ova desavanja ovamo...

Prva stvar koja se istice je da nece niko imati laganu noc.Bukvalno ne mogu uprijeti niti u jednu ekipu i reci,e "x" tim sigurno veceras dobija ovaj "y" tim.

PHX-svi smatraju najlosijom ekipom,ali to je fransiza koja itekako ima mladog potencijala,a sada je dobila i ozbiljnog trenera.Monty ima iskustva kao head coach i kod njega nema zezancije.Tu su i nesto iskusniji igraci poput Baynesa,Sarica i Johnsona.Znali su i prosle sezone dobiti ili napraviti ozbiljne probleme jacim ekipama.

DAL-nije imao neki FA rok u smislu dovodjenja jakih igraca,ali imaju Luku koji ce jos napredovati,imaju Porzingisa koji je unikatan igrac u ligi i imaju jednog od najboljih trenera.Niko ih nece lako dobiti.

NOP-na papiru ima jako sirok roster.Pucaju od potencijala,a Griffin se potrudio da dovede i veterane poput Favorsa i Redicka.Defanzivno imaju strasan potencijal,pocevsi od backourta Holiday/Ball,pa nadalje.Na papiru nemaju neki spacing,ali Gentry ionako igra brzu kosarku sa mnogo tranzicije,sto bi ovoj ekipi trebao biti stil igre.Problem ce imati u half courtu,jer dosta toga treba i uklopiti,podijeliti uloge,a i ekipa je mlada,pa ih s toga ne vidim u POu ove sezone.

MEM-jako slicna pozicija kao NOP,uz nesto manje mladog talenta.Imaju neke iskusnije igrace poput JoVala,Andersona i Crowdera(Iguodalu ne racunam,jer gledaju da ga trejduju),te mlade igrace poput Jacksona,Moranta,Clarkea...Za sada dosta rade na tome da olaksaju svoj cap i to im polazi za rukom.To je jasan znak da vise gledaju na buducnost i da ce tesko upasti u PO.Naravno,to nije nimalo lako ako ti je startni PG rookie,ma kako talentovan on bio.

MIN-defanzivno,ima poprilican potencijal u Covingtonu i Okogieu.Medjutim,svi ostali su slabo zainteresovani za taj dio parketa.Kad malo bolje razmislim,ne vidim da su bolji od ikog na Zapadu,osim mozda PHX i MEM.Tesko je bilo sta reci o ovoj ekipi,jer niko ne zna sta se krije u glavama Wigginsa i Townsa!?Nisu imali ni neki FA period,mada mi se svidja njihov izbor sa drafta Culver.

SAC-ekipa koja je napravila najveci skok prosle sezone.I rekordom i igrom.Mislim da svi legitimno sad ocekuju nastavak toga.Zadrzali su ekipu na okupu,a izgubljen je samo WCS,ciji ulogu mislim da bez problema moze preuzeti Dedmon.Dovedeno je i nesto iskusnijih igraca poput Josepha i Arize,ali mislim da svi gledaju u daljnji razvoj Foxa,Bagleya,Hielda,Bogdanovica,Gilesa...Oni ce biti nagazna mina.Vec su par godina na okupu i popusti li neko od ovih "jacih" ekipa u borbi za PO,oni ce biti tu.

LAL-ekipa koja je,za mene,najiskrenije receno,totalna nepoznanica.Mnogi prognoziraju borbu za titulu,ali mene ne bi iznenadila ni borba za PO.Izgubili su bitku za Kawhia,a onda je ostatak rostera bukvalno nabacan.Ok,tu su dvije superzvijezde,ali i oni trebaju pronaci sinergiju u igri,novi trener sve to treba uklopiti,svako treba pronaci svoju ulogu itd.Zapad to obicno ne prasta,jer ekipe koje imaju kontinuitet pobjedjuju u RSu dok se ti uigravas.
Mnoga su i pitanja tu.Ko kreira kad James sjedi?Da li je klupa dovoljno kvalitetna?Da li je dovoljno sutera u rosteru?Da li ce startati 2 visoka,a Kuzma na klupu?
Mnogi zaboravljaju i da James za par mjeseci ulazi u 36tu godinu.Licno ih ne vidim ni blizu finala.

LAC-ekipa koja je 1.favorit Zapada,po meni.Dvije superzvijezde u prajmu koje igraju u oba smjera.Solidan ostatak petorke u jednom od najboljih defanzivaca na vanjskim pozicijama(Beverley),decku sa ogromnim suterskim potencijalom(Shamet),te poprilicno talentovanom mladom C(Zubac).
S klupe ulaze mozda i 2 najbolja igraca sa tim ulogama iz prosle sezone(Harrell i Lou),a tu je jos i Harkless,te mladi Robinson koji moze postati strasan suter.Takodje su i draftovali sigurno jednog od najspremnijih rookiea na draftu u Kabengeleu.Imaju dobrog trenera i imaju uspostavljen sistem.Problem im moze biti back up C,kao i "load management" Kawhia tokom sezone,a treba vidjeti i na sta ce George liciti nakon operacije ramena!?Nije to bezazleno.

OKC-mislim da su oni "prvi izbor" kao neka od 8 proslogodisnjih PO ekipa Zapada koja moze ispasti iz te "slike".Mnogo turbulencija,izgubili su Georgea,sad se prica i o trejdu Westbrooka,a od ranije su i informacije da zele trejdovati i Adamsa.Ova ekipa vanjskog suta sada gotovo da i nema.Prepuni su atleta koji ne mogu sutirati.Roster nema losu dubinu,ali sistem igre im je jako los uz sve pomenute nedostatke.Sta ce igrati SGA pored Schroedera i Russa?Koja je uloga Gallinaria?Iskreno,bas tesko ih vidim u POu.

UTA-ljudi ciljaju ove godine minimum WCF.To se vidi po svim njihovim potpisima i sirini rostera.Petorka Conley/Mitchell/Bogdanovic/Ingles/Gobert ima sve sto je potrebno jednoj modernoj petorci.Odbranu,sut,rim protekciju,kreatore.Sve.Na to sve dodati da uvijek igraju jako,da igraju odbranu,da imaju sistem i da je osnova ekipe godinama vec na okupu.Klupa takodje nije losa,jer su tu Exum(ako bude zdrav :oops: ),O'Neale,Mudiay,Jeff Green,Ed Davis.Problem je mozda back up C,ali vidim da im Tony Bradley na toj poziciji ima odlican SL.Opasna,opasna ekipa.

HOU-zadrzali su skoro cijelu ekipu.Dakle,imaju kontinuitet i ako budu zdravi,trebali bi imati dobar start sezone.Problem je sto im 2 od 4 najbolja igraca imaju 35 godina i sigurno ce uslijediti blagi pad.Takodje,zadnjih par godina su bili pod max.naporom i igrali su tako.Posebno tu mislim na Hardena.Da li i 4.uzastopnu sezonu moze odrzati ovaj nivo igre bez posljedica?To cemo vidjeti.Medjutim,mnogo je vece pitanje sta ce biti sa njihovom svlacionicom nakon svih ovih turbulencija oko trejda pojedinih igraca,a koji su sad ostali?Da li ce MDA imalo promijeniti stil igre ili ce ostati dosljedan svom sistemu,iako mu opasno rade o glavi?Mnogo upitnika,ali licno ih ne bi podcjenio.Treba ih respektovati.

POR-dosta promjena su pretpjeli,iako je to mozda proslo i neopazeno.Fakticki bi trebali imati 3 nova igraca u petorci na startu sezone,ako racunamo da ce to,pored Damea i CJa,biti Bazemore,Zach i Whiteside.Zach mijenja Aminua i s obzirom na njegovo "odrastanje" u ovogodisnjem POu,mislim da je to upgrade.Bazemore donosi vise suta od Harklessa,ali covjek par godina nije igrao u ozbiljnoj ekipi.Trebace mu prilagodba.Od Whitesidea ne znas sta ces dobiti,ali bi makar trebao biti motivisan konstantnom startnom pozicijom.Sta ce tu biti kad se Juka vrati,to sad niko ne moze znati.
Klupa mi je jako sumnjiva.Hood,Tolliver i dosta mladih nedokazanih igraca oko njih.Ocekujem tezak start sezone za njih.

DEN-sigurno ekipa sa najvise kontinuiteta na Zapadu i to ce im biti itekakva prednost.Prosle godine su pokazali sta mogu svojom dubinom u rosteru,a svi su ostali na okupu.Ove nastupajuce sezone ce biti jos iskusniji,jos uigraniji,ali ih to ne smije zavarati.Protivnici ce ih sad sigurno ozbiljnije shvatati i ulaziti spremniji u njihove duele.Koliko vidim,ovaj FA period su se uzdali u daljnji razvoj svojih mladih igraca.Trebali bi biti pri vrhu,ako nastave linijom uspona iz prethodne sezone.

GS-totalna nepoznanica.Nakon godina dominacije,desile su se ogromne promjene.Mislim da ni oni sami sad ne znaju sta se moze ocekivati i koji im je domet uopste?Koliko im treba da uigraju nove igrace?Kako ce funkcionisati duo Russell-Curry?Sta ce se desiti sa njihovom odbranom?Ko ulazi s klupe?Ko starta na C izmedju Jonesa,WCSa i Looneya?Da li ce Klaya zaista vratiti nakon 7-8 mjeseci? Dosta,dosta pitanja i iskreno receno,oni ce meni biti u borbi za PO.GS ima jako dobar sistem,ali previse kvaliteta se izgubilo i previse je tu novih igraca.Ne znam,ne zelim ih disrespektovati,ali mi ne ulijevaju sigurnost-nikako.

SAS-ovdje ne bih mnogo komentarisao.Naci ce se vec neko ko ce to uciniti. ;) Mogu samo ponoviti da ono sto vec jednom napisao...Ocekujem ih u top 4 ekipe Zapada,ako ne bude povreda.

Eto,toliko od mene.Sad mozemo razmjenjivati misljenja,a vjerovatno sa i propustio pomenuti neke igrace u analiziranju ekipa.

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 07 jul 2019, 02:49

dark44 WroteColonEvo da i ja ostavim svoj komentar.

Što se tiče istoka i mog Bostona mislim da smo loše odradili ovaj FA i da smo moguće najveći gubitnici na istoku poslije Toronta.

Promjena Kyrie Kemba je u smislu temperamenta i nekog ko ima normalna razmišljanja pozitivna, međutim igrački smo otišli nazad, Kyrie je po meni bolji igrač a i ta njegova kombinacija s Horfordom je bilo nešto na čemu se zasnivala igra seltiksa a sada su obojica out.

Od Gordona očekujem vrhunsku sezonu, pritisak je manji a mislim da lagano zaboravlja na povredu, situacija u ekipi je pozitivnija i nadam se da on i Kemba mogu da odigraju vrhunsku sezonu, gubitak Horforda je veliki i teško nadoknadiv. On je stari lisac koji je zadavao probleme i Embidu i Giannisu a ofanzivno je znao da isporuči.

Mnogo upitnika u ekipi je oko razvijanja Tatuma i Browna, moje iskreno mišljenje je da je jedan višak, obojica imaju veliki potencijal, Brown često zna da bude dobar scorer i da odigra brutalnu utakmicu i ofanzivno i defanzivno, ali zna i da se ne pojavi na utakmici. Tatum, mnogo je upitnika oko njega, mora da bude više racionalan jer često zna donijeti očajnu odluku.

Ovoj ekipi je potreban vrhunski visoki igrač a ne znam koliko ima takvih da su dostupni, prije svega da bude elitan defanzivac jer nam je trenutno u reketu propuh, iskreno ne znam ni na šta će da liči startna petorka ali tu su sigurni samo Kemba i Smart kao bekovi. Žao mi je što nismo pokušali s AD ali eto šta je tu je ako se neke stvari poslože kao što nisu u zadnje dvije godine možda i iznenadimo kao neko iz sjenke.

Ma meni iskreno je Charlotte najveci gubitnik, ali posto su oni nebitni realno ostajete vi i Toronto kao gubitnici FA perioda :mrgreen:

Hajde Toronto uzeli su titulu pa tako da im je otisla cijela ekipa ne bi im toliko tesko palo, nekako ruzno zvuci ali i gubitak Kawhia ce lahko preboliti :mrgreen:

E što se tice Bostona ja sam malo drugacijeg misljenja, nekako iako mozda ne igrackim skillom ipak mi je Kemba>Irving u situaciji Bostona, jednostavno Irving je po meni nije se uklopio u Boston tj. ovaj Stevensov Boston nikako, a za Kembu imam osjecaj da ce bas mu leci ovako jedan dobar trener i dobra timska igra

Po meni najveci problem je gubitak Horforda, nekako mi je on bio Draymong ovih Celticsa, imam osjecaj da je on ovu djecu usmjeravao, naravno drzao odbranu na okupu, a ovako bez njega, a i bez Morrisa i Baynessa odbrana ispod kosa ne postoji i ne vidim kako ce se zaustaviti Grk i Embiid

Tatumu i Brownu nekako treba opet sezona u dobrom okruzenju, jos su oni mladi igraci, pokazali su da znaju, e sada opet se vratiti na nivo iz proslogodisnjeg PO-a bi bilo sjajno

Ne znam mislim da ce to onako izgledati dobro u RS, PO nije upitan, ali kada dodju te vazne tekme, kada te docekaju Gianis i Embiid iskreno ne vidim nacina da ih se pobjedi
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

kontrasviju
Kontakt:

PostPostao/la kontrasviju » 07 jul 2019, 03:24

Da se upišem. :D
Zapad: Mislim da je 8 ekipa za PO već poznato (LAL, LAC, HOU, UTA, GSW, DEN, POR, SAS).
UTA- neočekivano dobar free agency, ciljaju na finale zapada, lično ih ne vidim tu, ali definitivno dosta bolja ekipa nego prošle sezone. Conley, Bogdanović, Green i Davis - tačno tipovi igrača koji su im falili, nisu eto samo tako nabacali igrače . Dobar trener, defanzivni igrač godine, odlična klupa.
SAS- 8.seed, najlošija ekipa od 8 nabrojanih. Mislio sam da će bolje trgovati i pokušati nekim trejdom se podići na malo veći nivo. Što se tiče drafta, historija nas uči da ne bi trebali kritikovati pikove SAS, ali mislim da su i tu mogli bolje djelovati. Pozitivno je to što se Murray i Walker vraćaju.
GSW- ne znam šta tačno očekivati od ove ekipe. Ne možeš ih samo tako otpisati, mislim ipak da će se boriti sa Utah za tu 4.poziciju. Trenutno i nemaju neki depth, ali ipak je tu Steph i još dva igrača all-star kalibra. Cauley-Stein je solidna akvizicija. Vidjet ćemo kako će ispuniti roster do početka sezone.
DEN, POR- ništa posebno, još uvijek jako dobre ekipe. Portlandu zavisi dosta toga od povratka Nurkića i "uparivanja" sa Whitesidom. Denver će napredovati jer su mlada ekipa, bit će zanimljivo vidjeti kako će i da li će ukomponovati Portera i Bola, mislim da ipak pored tog napretka, ne mogu ponoviti broj pobjeda od prošle sezone, koliko god to kontradiktorno bilo.
HOU- treća ekipa zapada, iza LAL i LAC. Bez obzira na dramu oko "trade requesta", zadržali su cijelu ekipu, a CP3 - Harden - Gordon - Tucker - Capela i OK klupa su po mom mišljenju dovoljni za treći seed.
LAC- skok sa 8. na 2. seed. Nema se šta pametovati, imaju Finals MVP-a i još jednog top 10 igrača. Veliku ulogu igra Kawhijev load management. Zadržali su kostur Beverley, Lou i Harrell. Jedino ostane da se vidi kako će nadopuniti klupu. Imaju dobrog trenera i odličan FO, tako da se mogu nazvati barem trenutno -elitnom franšizom.
LAL- i za kraj, naravno :cool: šta reći, veliku ulogu će i ovdje igrati load management i kako će se igrači povezati između sebe a i sa potpuno novim coaching staff-om. Na papiru su, za mene lično, najbolja ekipa zapada. Velika prednost LAL je ta što osim Goberta, na zapadu i nema baš nekih elitnih defanzivnih centara, i bit će veliki broj noći gdje će AD , pa čak i Boogie terorisati odbrane. Boogie neka bude 60% igrača kao je što je bio prije povrede, ja ću biti zadovoljan. Za mene, ova ekipa, ako se posloži par stvari - 1.seed zapada.
Zadnja izmjena: kontrasviju, dana/u 07 jul 2019, 06:23, ukupno mijenjano 2 puta.
1921

gaston
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la gaston » 07 jul 2019, 06:21

New Orleans HORNETS? :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikada ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!
YNWA !

Be Water My Friend :)

Azpi
Kontakt:

PostPostao/la Azpi » 07 jul 2019, 07:28

gaston WroteColonNew Orleans HORNETS? :mrgreen:

Nekad bili, desava se :mrgreen:
!!!GOAT!!!

IlCapitano
Kontakt:

PostPostao/la IlCapitano » 07 jul 2019, 10:39

Što se ovih jačih ekipa tiče Clippersi za mene. Ne samo koga su doveli nego način, brzina, okolnosti koje su tu bile. Da nisu doveli Georgea Kawhi bi otišao u Lakerse, uništio njihovu budućnosti i uništio ligu na par godina. Ovako sad oboje imaju vrhunske ekipe i imat ćemo strašne duele.

Od ovih manjih Pelicansi i nije ni blizu. Onakav paket za Davisa kad bukvalno niko drugi nije bio u igri, Zion, pametni veterani, dobar trener i pomoćnici. Stvarno mi je drago zbog njih, zaslužili su :bow:
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006."

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

camparinho
Kontakt:

PostPostao/la camparinho » 07 jul 2019, 11:40

Tri kategorije: Pobjednici, luzeri i sredina

Pobjednici:Clippersi, Phila, Pacersi

Clippersi van glavne dvije zvijezde koje su uspjeli dovesti u ekipu sacuvale vecinu core igraca koji su ih i doveli do play offa prosle godine. Na svakoj poziciji imaju dostojnu zamjenu, a odbrana ce biti forte ove ekipe sto se vec da vidjeti. Pitanje koje bih ja postavio za njih je uklapanje novopridoslih igraca i manjak playmakinga.

Phila out with the old in with the new. Dolasci Horforda i J-Richa su odlicni za njih. Mogu i dalje u momentima kada Embiid nije na terenu igrati 5-Out, sto mogu i sa njim ali u manjem obimu. Odbrana, duzina sve je tu. Klupa je malo upitna, ali protiv jedinog ravnog protivnika u vidu Milwaukeea imaju dvojicu odlicnih defanzivaca na Antetokounmpu i mogu se mijenjati.

Pacersi su imali puno malih potpisa, koji im sire klupu i bacaju u contending za vrh istoka. Doveli su Brogdona kao zamjenu za Colissona(po meni ogroman upgrade, mnogo bolji suter, a u odbrani haman isti). Lamb za klupe, McConnell kao neko ljepilo sa klupe univerzalac. T.J Warren kao zamjena za Babu Berettu je sasvim solidan. Falit ce im naravno i on i Young ali ne vjerujem u tolikom omjeru koliko mogu dobiti od mladjih igraca koje su dobili.

Sredina:Lakersi, Netsi, Knicksi, Utah

Lakersi su se solidno pojacali sa role igracima kakvih treba u ekipi sa Lebronom. Na kraju krajeva Demarcus Cousins ako se malo vrati u formu za 3.5 M je budzasto. Dovedeno je sutera da se siri Lebronu teren i sredina su jedino sto su fulili neke igrace cekajuci Kawhia koji je zavrsio u Clippersima.

Netsi su doveli KD-a, Kyriea i Deandrea na vec fino postavljen core i dobrog trenera. Razlog sto nisu pobjednici je KD-evo zdravlje i kakav ce se vratiti. Imaju siroku rotaciju i igrace poput Leverta i Dinwiddiea da pomognu Kyrieu ove sezone da se mozda nadju na 4-5 poziciji.

Knicksi su po meni uradili najpametniju stvar koju su mogli. Puno trade asseta, team opcija i na kraju krajeva samo je jedan igrac i dobio preko 2 godine ugovor, a to je i jedini vrijedan toga Randle. Po meni je istok sirom otvoren i mogli bi se i oni nekako uvaliti za 8. poziciju. Poslije prvobitnih poraza su se jako dobro snasli i moglo je mnogo gore zavrsiti. Igraci poput Portisa, Randlea i DSJa se mogu dokazivati i mozda pokupiti jos bolje ugovore u narednim godinama.

Utah bi mi bila jedan od najvecih pobjednika da nema Clippersa i Lakersa. Conley u tradeu doveden i Babo Beretta kao nisko krilo su super za tako mal market poput onog u Salt Lakeu. Trenercina na klupi i bez puno gubitaka. Fali im samo po meni cetvorka za neku vecu borbu sa ostalim ekipama zapada.

Luzeri:Timberwolvesi, Raptorsi i Boston

Timberwolvesi izgubili dosta rotacijskih igraca, dok se nekih poput Wigginsa nisu uspjeli rijesiti. Jedina pozitivna strana je Culver koji je jako dobar igrac i ukoliko se uspiju rijesiti Wigginsa i njemu dati minute mogu imati solidnu sezonu, ali do tad im je rotacija malo osakacena i puna igraca koji nisu svoj potencijal ispunili.

Toronto se nakon osvojene titule po meni vraca u tavorenje nekoj sredini istoka. Izgubili su najboljeg igraca i startnu dvicu. Puno teskih ugovora imaju ovu godinu, ali od sljedece ce moci u neki light rebuilding oko Siakama. Ostao je taj core, ali oni su realno bili noseni Kawhiem.

Boston izgubio Kyriea i Horforda, te Morrisa. Tri clana njihove rotacije zamijenjena slabijim. Odbrana prve petorke je u rasulu. Kemba im mozda bude bolji fit, cisto radi manjeg ega od Kyriea. Kanter moze u napadu doprinijeti, sli oni to vec imaju dok ce ga u odbrani svaki bolji centar puniti, kao i navedenog Kembu. Imali su OK draft, ali nista posebno. Vidjet cemo kako ce funkcionisati Tatum, Brown i Hayward i hoce li se moci vratiti na nivo play offa 2017-18, odnosno forme prije dolaska u Boston.
Nije 5 all-starova nego top 5 centara lige, najbolju defanzivnu cetovrku koja moze u napadu biti koristan sa loptom u rukama, top 2 igraca lige/najbolji scorer lige, top 3 beka sutera lige i najbolji play i suter lige

#RUNASONE

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 07 jul 2019, 14:41

@NEZ je Zapad pa cu ja Istok

Bucksi

Bledsoe/Matthews/Middleton/Giannis/Lopez
Hill/Connaughton/Brown/Ilyasova/Lopez

Izgubili Brogdona, doveli Matthewsa sto je ociti downgrade, posebno ako Bledsoe ne napravi iskorak jer njegov playoff je bio..Kreacije/dobrog citanja sada ima manje bez Brogdona ali su doubledown na Middletona ($178M/5) koji je potreban da pruzi All Star nivo i dodatni napredak Giannisa. Matthewsa kao dodatak lajkam, dobar bio za Indianu i kvalitetnu 3&D ulogu imas u njemu, a jos za minimalac sto je odlicno. Al kazem, ekipa cije su kreacijske mane isplivale u playoffu sada postade jos tanja tu.

Klupe neke ima (barem za regularnu sezonu), spacing je tu i sa svojim MVP-em su opet top 2 Istoka vrlo vjerovatno. Ako pricamo o playoffu, nisam high na njih, kao sto nisam bio ni proslu sezonu. Giannisov dalji napredak kljucan detalj svakako.

Phila

Simmons/Richardson/Harris/Horford/Embiid
Neto/Zhaire/Ennis/Scott/O’quinn i neko od Korver/Bradley?
(Shake, Thybulle, Bolden)

Nova sezona opet nosi dosta nepoznanica oko Sixersa i novu startnu petorku. Odradjeni posao lajkam al kao svako upitnike imaju. Redickov odlazak ce se osjetiti, posebno zbog nacina na koji ga je koristio Brown. Stalno se kretao, drzao protivnika budnim, a Embiid/Redick 2-men igra je dosegla visok nivo hemije i bila jako oruzje. Redick uticaj je bio bitan sraf u halfcourt kreaciji jer je donosio taj gravitacijski pull za odbranu protivnika sto je otvaralo druge stvari. Taj nedostatak iziskuje promjenu i stila igre moguce. To u teoriji lajkam jer ovisnost o Redick igri je bila (pre)velika. Ocekujem vise downhill kosarke, na oko jednostavnijih akcija pick igrom i mismatch hunting jer ova ekipa ce to lako generisati. A odbrana ce vjerujem biti agresivniji stil i trazenje prilike za tranziciju jer Simmons/Jrich/Zhaire to mogu uciniti bitnim generatorom poena. Od te odbrane koju cine dva top 5 defanzivca lige i Simmons, Richardson, te Smith, Thybulle, Ennis sa klupe, ne ocekujes nista manje nego samu elitu. Rijetko vidjena kombinacija duzine i defanzivnog talenta na okupu.

Na papiru su prva ekipa Istoka, al to mora opravdati teren.

Boston

Kemba/Brown/Hayward/Tatum/Kanter
Smart/Langford/Theis

Startna petorka cija ocjena je od solidno do odlicno u ovisnosti od par stvari:

- nivo Haywarda
- nivo Tatuma
- nivo Kantera (playoff nivo bio impresivan, vidjecemo dal je to fluke ili moze konstantno onako igrati)

Ofanzivno su izuzetno dugi i talentovani na razlicite i komplementarne nacine. Mismatch generisanje, Kemba/Kanter PNR, Hayward kao sekundarni kreator. Ne mora ni povratiti All star nivo ali je potrebno da bude stabilna opcija, all-rounder i neko ko ce pronalaziti pukotine odbrane, barem na prostor koji otvore Kemba i/ili timski protok. Tatum bi se morao promovisati u 2. scorera ove ekipe (20+ ppg i dobre procente). Vrijeme je, a mislim da je u stanju. Brown uhvatiti konstantu, preko toga je bonus.

Kemba/Kanter ce protivnicki napadi svakako traziti, pa i Haywarda ali elitni treneri poput Stevensa znaju defanzivne mane dobro prikriti. Sad do koje mjere vidjecemo, jer Al je uveliko drzao tu odbranu, sto ce se osjetiti. Skok su barem vratili dovodjenjem Kantera.

Sirinu nemaju, ali mislim da ce Ainge biti aktivan u trejd pricama.

Indiana

Brogdon/Dipo/Lamb/Warren/Turner
McConnell/Holiday/McDermott/Sabonis

Turner/Sabonis uparivanje je meh pa ocekujem nastavak Sabonisa sa klupe, mada su potanki na krilnim pozicijama pa moguce i da nastave to forsirati. Ili odrade trejd jednog ako se ukaze dobra prilika, pa da to popune.

Startna petorka je dobra. Imaju zvijezdu u Dipu (mada moramo vidjeti zdravlje? i kakav ce se vratiti?), dobar spacing i komplementarne igrace oko njega, koji mogu ponesto i s loptom u rukama. Warren ce morati nastaviti sutirati kao sto je proslu sezonu a Brogdon zdrav biti. Lamb valjda nije contract year odigrao pa sad chill da uslijedi.

Dipo/Brogdon odbrana sa Turnerom kao zastitnikom obruca ce biti dobar adut (elita maybe). Taj bok mi se ne svidja jedino, ali su ekipa koja dobro radi a McMillan uvijek to dobro uigra i iskristalise. Finale konferencije nije nemoguce ali ne bih se kladio to.

Brooklyn

Irving/LeVert/Prince/Chandler/Jordan

ili Harris da uleti umjesto Chandlera, mada mi je prenisko sa Princeom na 4. Kurucs mozda.

Dinwiddie/Harris/Temple/Kurucs/Allen

Sirinu jako dobru imaju, najbolju na Istoku (a bez Duranta). Kreatore sa Irvingom, LeVertom, Dinwiddieom. Mada ta krila su mozda bolja na papiru nego kad ih vidimo. Solidna ekipa sigurno, al cekamo Kevina za vise price o njima jer bez njega ih ne vidim kao kandidate za finale.

Toronto cemo vidjeti dal ce sad trejdat ostale veterane? Ako ne, mislim da mogu do playoffa i bez Leonarda/Greena. U svakom slucaju manji su faktor sada.

Od ostalih, vidjecemo da li ce neko se usudit da trejda za Westbrooka. Detroit/Orlando/Miami se mogu ubijediti zasto da to urade. Westbrook/Griffin/Drummond nije bezazlen trio. Orlando na dobar rad da doda Westbrooka? Ako su vec vratili Vucevica onda ima rezona i da to pokusaju. Miami ne vjerujem da moze dogovoriti neki deal zbog cap i pick situacije.

Chicago mi se svidjelo sto su uradili. Markkanen/Carter ce rasti, a okruzeni su dobrim dijelovima u vidu Portera, Lavina, Younga, Satoranskyog. Tu je i draftovani White kojeg trebamo vidjeti. Moguce da se ukljuce u borbu za playoff, barem fiktivnu, al razvoj ovog sto imaju je najbitniji trenutno. Kao i Atlanti, Knicksima, Cavsima.

Wizardsi su Beal i G-ligasi, Charlotte je nesto.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Natrag na “NBA”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.