Philadelphia 76ers

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 28 jan 2018, 12:19

Winters je napisao/la:Jel ja ovo sanjam ili su u zadnje dvije utakmice odradili posao u drugom poluvremenu i zadržali vodstva? :mrgreen:
Nešto dobro od svih tih grešaka, naučili su (i uče) dosta iz njih. Ne baš ugodno za gledati, posebno ono neki dan u Memphisu, ali jasno da kroz takav proces učenja ova ekipa mora proći.

Međutim mladost nije jedini razlog za toliko izgubljenih lopti:

- sam sistem igre sa velikim brojem pasova će uvijek rezultirati sa nešto više izgubljenih lopti. Npr. Warriorsi su pri dnu lige po izgubljenim loptama ali upravo zbog navedenog razloga (i jer ih toliko ne zanima regularna sezona), iako su Sixersi to odveli u jedan ekstrem.

(Zanimljiv podatak je da prema net ratingu Sixersi su 8. ekipa lige i 3. ekipa Istoka. Upravo su izgubljene lopte glavni razlog zašto su trenutno tek 7. na tabeli Istoka, jer veliki broj tekmi i izgradjenog vodstva je prosut na taj način.)

- drugi razlog je nedostatak kreatora na perimetru. Bolno je gledati Simmonsa kao jedinu opciju koja će ti nešto iskreirat iz vana kroz svih 48 minuta i tako cijelu sezonu. TJ je tu jedina preostala opcija ali on, iako koristan backup PG i jedan od boljih u ligi, jasno da nije adekvatno rješenje za ulogu veće od upravo te backup uloge. Simmons je odličan ali kad na njegov limitiran šut pridodaš takav ogroman nedostatak u ekipi onda je protivniku njega znatno lakše braniti. Već neko vrijeme timovi rade konstantna pomaganja na Simmonsu i svjesno duboko skupljaju reket znajući da ostali igrači nisu adekvatan kreatorski nivo. E sad zamisliti koliko to njemu otežava situaciju.
Čak ni taj nedostatak šuta nije toliko nepremostiv za njega kao takav, koliko jest u kombinaciji sa ovim deficitom ekipe.

Ono što spašava stvar jeste odličan šut ekipe kroz veći dio sezone, zbog čega su odbrane prinuđene da prave balans kod pomenutog igranja odbrane sa branjenjem šuta iz vana, i svakako Embiidov kvalitet u izolacijama. Kredit i Brownu jer konstantno izvlači maksimum iz svakog igrača i uspjeva ih integrirat u svoje zamisli.

Ali želim tog beka, nadamo se da je Markelle, al bi mogli čekat do iduće sezone. Za ovu ćemo vidjet dal će se ići po nekog do trade deadlinea. Dobri kandidati su Tyreke i Lou Williams jer im ugovori ističu na ljeto tako da ne bi utjecali na cap, a bili bi ogroman boost za nastavak sezone i playoff.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2178
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 28 jan 2018, 18:06

Clutch je napisao/la:
Winters je napisao/la:Jel ja ovo sanjam ili su u zadnje dvije utakmice odradili posao u drugom poluvremenu i zadržali vodstva? :mrgreen:
Nešto dobro od svih tih grešaka, naučili su (i uče) dosta iz njih. Ne baš ugodno za gledati, posebno ono neki dan u Memphisu, ali jasno da kroz takav proces učenja ova ekipa mora proći.

Međutim mladost nije jedini razlog za toliko izgubljenih lopti:

- sam sistem igre sa velikim brojem pasova će uvijek rezultirati sa nešto više izgubljenih lopti. Npr. Warriorsi su pri dnu lige po izgubljenim loptama ali upravo zbog navedenog razloga (i jer ih toliko ne zanima regularna sezona), iako su Sixersi to odveli u jedan ekstrem.

(Zanimljiv podatak je da prema net ratingu Sixersi su 8. ekipa lige i 3. ekipa Istoka. Upravo su izgubljene lopte glavni razlog zašto su trenutno tek 7. na tabeli Istoka, jer veliki broj tekmi i izgradjenog vodstva je prosut na taj način.)

- drugi razlog je nedostatak kreatora na perimetru. Bolno je gledati Simmonsa kao jedinu opciju koja će ti nešto iskreirat iz vana kroz svih 48 minuta i tako cijelu sezonu. TJ je tu jedina preostala opcija ali on, iako koristan backup PG i jedan od boljih u ligi, jasno da nije adekvatno rješenje za ulogu veće od upravo te backup uloge. Simmons je odličan ali kad na njegov limitiran šut pridodaš takav ogroman nedostatak u ekipi onda je protivniku njega znatno lakše braniti. Već neko vrijeme timovi rade konstantna pomaganja na Simmonsu i svjesno duboko skupljaju reket znajući da ostali igrači nisu adekvatan kreatorski nivo. E sad zamisliti koliko to njemu otežava situaciju.
Čak ni taj nedostatak šuta nije toliko nepremostiv za njega kao takav, koliko jest u kombinaciji sa ovim deficitom ekipe.

Ono što spašava stvar jeste odličan šut ekipe kroz veći dio sezone, zbog čega su odbrane prinuđene da prave balans kod pomenutog igranja odbrane sa branjenjem šuta iz vana, i svakako Embiidov kvalitet u izolacijama. Kredit i Brownu jer konstantno izvlači maksimum iz svakog igrača i uspjeva ih integrirat u svoje zamisli.

Ali želim tog beka, nadamo se da je Markelle, al bi mogli čekat do iduće sezone. Za ovu ćemo vidjet dal će se ići po nekog do trade deadlinea. Dobri kandidati su Tyreke i Lou Williams jer im ugovori ističu na ljeto tako da ne bi utjecali na cap, a bili bi ogroman boost za nastavak sezone i playoff.

Istina, sasvim je normalno očekivati 10-12 turnovera uz takav stil igre i zapravo nemam problema s time, veći mi je problem kada ih zaredaju desetak u pola četvrtine. To je baš teško za gledati u sitne sate. :mrgreen:
TLC je stvarno najveći dobitnik nakon JJ-ove i Baylessove ozljede, mali je uzorak dodoše ali stvarno je dobro izgledao na oba kraja parketa kao starter u zadnjih par utakmica.
Što se tiče Markellea, dojma sam kako bi ga bilo najpametnije pustiti da radi na tom šutu koliko god treba dok on ne bude izgledao barem približno kao na collegu ili na SL makar to značilo da ga više ne vidimo na parketu ove sezone nego ga forsirati sa povratkom i nabiti mu još veći pritisak. Ja i dalje mislim da je to postao više mentalni problem a on može postati još veći ukoliko počne promašivati i na pravim utakmicama. Ako je potreban cijeli offseason da se to riješi so be it.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.


Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 31 jan 2018, 21:36

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2178
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 31 jan 2018, 23:43

Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 01 feb 2018, 12:40

Nevjerovatno koliko često ova ekipa igra na nivou svog protivnika tu noć.

OKC u top formi? Nije problem parirat ćemo.
Brooklyn izgubio 4 zaredom? Zašto im mi ne bi vratili ofanzivni ritam?

Da ne pominjem poraze od Kingsa (2x), Lakersa, Memphisa, Phoenixa, Chicaga..

I onda to uporediti sa gostujućim pobjedama protiv Houstona, Spursa, Bostona, Denvera, Minnesote, kompletnih Clippersa.

Duga sezona, nimalo lako pronaći intenzitet svaku noć, posebno na gostovanjima, što je razumljivo. Ekipa je djelovala umorno zadnje dvije utakmice. Al prisutan je taj gorak okus kad vidiš da prosipaju na papiru lakše tekme.

Mada teži dio sezone se polako privodi kraju. Nema više gostovanja po Zapadu. 24-24 rekord, što je dobar kapital za lakši raspored koji slijedi poslije All Stara (čini mi se 4. najlakši po kvalitetu protivnika, ali je i manje naporan u smislu putovanja i dugih gostovanja). Odigrao si dovoljno dobro da sudbinu imaš u svojim rukama. Sad je vrijeme da to iskoristiš.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 06 feb 2018, 18:07



Pogledao sam par clipova od danas i vecinom djeluje dobro. Ovaj zadnji sut s videa je najbolji dosad.

Vraca se polako, sad je bitno da uhvati konstantu. Ocekujem ga na parketu poslije All Stara.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 10 feb 2018, 14:20

...over Dario Saric’s last 10 games...

18.2 PPG
7.3 RPG
2.5 APG
31.0 MPG

50.8 FG% (122 attempts)
48.1 3P% (52 attempts)
94.3 FT% (35 attempts)

14.8 net rating
66.2 TS%
+86 points
Njegov doprinos statistika neće uvijek pokazati, al u zadnje vrijeme apsolutno kidanje.

Kevin Love transformacija u tijeku.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 11 feb 2018, 13:55

slika
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2178
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 11 feb 2018, 17:22

Clutch je napisao/la:slika
The Italian Stallion. :mrgreen:

Moram priznati da sam iznenađen što je odabrao baš nas, mislio sam da će otići u neku bolje plasiranu ekipu ali očito da želi igrati što će kod nas itekako moći zbog slabije klupe. More Marco, even less Bayless. :njanjanja:
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

GEYM
Postovi: 66
Pridružen/a: 01 feb 2018, 19:59
Lokacija: Raven Ryder's
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la GEYM » 11 feb 2018, 20:46

slika

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 12 feb 2018, 16:02

Who better to ask about a scapula injury than the very doctor who diagnosed Fultz to begin with?

“The scapula is the base of stability so that your arm can do precise, powerful things to move a ball, shoot a ball in the overhead position,” said Dr. Ben Kibler during a one-on-one interview with PhillyVoice. “You’ve got to really have the shoulder blade in the right position of stability, it’s the anchor to let everything else work. That’s the problem. And when you have the shoulder blade not working well, the arm either is weaker or it's not positioned in exactly the right position, therefore the result is not very good, whether it’s throwing a baseball or shooting a basketball.”

The shoulder is a more complicated entity than many would expect if you take Kibler at his word. Kibler, who examined Fultz in the fall and has seen him semi-frequently since, explains there are several muscles in the shoulder blade region that are prone to just shutting down altogether to prevent further damage, which upsets the machinations of the different muscles working together to shoot a jumper.

For a right-handed shooter, Kibler says a shoulder blade issue will often cause a player to miss free-throws either short or to the right, due to a lateral tilt caused by the ailment. If you look at some of the struggles from Fultz in recent weeks, there is some merit to this claim backed up by video evidence.

“With the shoulder blade muscle you have about 8 muscles that have to be tuned up,” said Dr. Kibler. “Can you imagine trying to get 8 people together to work on one thing? Not only that, it’s not like, 'let those muscles work for normal activities,' that’s about 80 percent of maximum muscle activation. Pro athletes have to go 95 percent or higher muscle activation, which is a step above for the performance they need. So getting it fine-tuned, getting it working is tough.”
Koliko komplikovana povreda, nevjerovatno.

http://www.phillyvoice.com/what-has-rea ... jump-shot/

Dobar članak i dosta novih informacija.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la miki_92 » 12 feb 2018, 18:19

jedna od najbizarnijih def :crazy:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 13 feb 2018, 13:00

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 13 feb 2018, 22:41

slika

:tokralju:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 15 feb 2018, 00:23

76ers currently have a 96% chance to make the playoffs, by the way. 3rd best Net Rating since the start of 2018, and closing in on the best defense in that span, too
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 15 feb 2018, 00:32

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la KingJamesMVP » 15 feb 2018, 01:19

Tko je deda u prvom redu na svakoj utaknici philadelfije s sidom kosom s kojim se igraci pozdravljaju bivsi igrac, vlasnik ili neko drugi? interesira me pa ako mi neko moze odgovorit? Hvala
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 15 feb 2018, 01:22

KingJamesMVP je napisao/la:Tko je deda u prvom redu na svakoj utaknici philadelfije s sidom kosom s kojim se igraci pozdravljaju bivsi igrac, vlasnik ili neko drugi? interesira me pa ako mi neko moze odgovorit? Hvala
Nisam siguran ali cini mi se da je jedan od vlasnika
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la KingJamesMVP » 15 feb 2018, 01:26

Hvala na odgovoru
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.