Philadelphia 76ers

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Ziggs » 25 sep 2018, 09:01

Kako je Donovan Mitchell sutao na pocetku svoje koledz karijere vi bi se ibretili.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 25 sep 2018, 11:42

Tracy3McGrady je napisao/la: Možda sam se pogrešno izjasnio, možda ovo jeste napredak, ali hoćeš reći da je ovo tebi nešto na čemu treba gajiti optimizam?
Fultz evidentno radi na tome da mu mehanika šuta bude u jednom pokretu, fluidna i bez zadrške prije izbačaja.

Za usporedbu, njegova slobodna na koledžu.



Primjeti tu pauzu kada digne loptu u visini očiju. Šutirao slobodna samo 60% na koledžu, dakle i prije povrede imao velikih problema s tim.

Tako da nije jednostavno potpuno ukloniti navike koje si imao čitav život, mala zadrška postoji ali po meni je napredak očigledan.

Ovo su slobodna nakon povrede.



Primjeti taj čudan trzaj glavom prilikom izbačaja, fakat djeluje kao da je u nekakvoj neugodnosti i velikom nekomforu. Toga sada nema. Viši je i luk lopte, a djeluje i da je suzio pokrete odnosno da šuterska ruka više nije ovoliko naprijed prilikom izbačaja, mada je loš ugao pa se to ne može najbolje ocijeniti.

Slobodna bacanja izvodiš neometan, tako da u principu estetika i nije najbitniji faktor ukoliko pronadješ stil koji funckioniše. On ima 6’10” wingspan, ogromne ruke, i kod takvih košarkaša slobodna bacanja često djeluju “drugačije”. Ali kažem, bitno da radi.

Noćas tim igra 5 na 5 pred publikom pa ćemo bolje znati i imati materijala da analiziramo.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 sep 2018, 12:14

Nadati se da će se dozvati, i pronaći sebi najbolji način da FT% digne barem na 75%, jer tih 60% je fakat premalo. Ali vrijeme je pred njim, samo da ne bude povreda i vjerujem da može opravdati svoj pick.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 28 sep 2018, 23:22

Markelle Fultz will start in place of JJ Redick tonight.
Brown says Fultz being in the starting lineup to start the season is a definite possibility. Nothing is set in stone, and he’s had talks with both Fultz and Redick who are on board with whatever their roles might be.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 01:34

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 02:14

Kako su dobri Fultz i Embiid u 2 na 2 igri.

Napokon takav bek Joelu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 02:17

Fultz uzeo jedan jumper, nije zabio ali je djelovalo ok.

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 02:35

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 02:52



OKAY MARKELLE
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la lumani » 29 sep 2018, 09:34

Kada krene na koš, kao da gledam Irvinga..Sto se šuta tice, biće teško ako mu žele sve da promjene, to se inače radi sa15, 16 godina, po meni je sada kasno. BTW, na zadnjem klipu mi shutira kao prije povrede. .. Trebao je u dvoranu i svaki dan po 5 sati shutirati.

Avatar
Winters
Postovi: 2198
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 29 sep 2018, 12:53

A šta misliš da je radio sate i sate sa Hanlonom cijelo ljeto?
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 29 sep 2018, 12:56

lumani je napisao/la:Kada krene na koš, kao da gledam Irvinga..Sto se šuta tice, biće teško ako mu žele sve da promjene, to se inače radi sa15, 16 godina, po meni je sada kasno. BTW, na zadnjem klipu mi shutira kao prije povrede. .. Trebao je u dvoranu i svaki dan po 5 sati shutirati.

pa momak je po tri puta dolazio u dvoranu i radio na sutu , poceo sve od pocetka...
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 sep 2018, 13:46

lumani je napisao/la:Kada krene na koš, kao da gledam Irvinga..
Fakat. Slična koordinacija tijela, razne prilagodbe može izvršiti i opet biti u dobrom balansu za polaganje i razna druga završavanja oko obruča. Pomaže i što je s ispruženim rukama skoro pa 7 footer tako da i mala prednost u odnosu na čuvara rezultira dobrim pogledom na koš. Irving je možda i GOAT bek finisher ovih akrobatskih i teških šuteva na ulazu, al i Fultz posjeduje impresivan osjećaj i tehniku na polaganju.
Sto se šuta tice, biće teško ako mu žele sve da promjene, to se inače radi sa15, 16 godina, po meni je sada kasno. BTW, na zadnjem klipu mi shutira kao prije povrede. .. Trebao je u dvoranu i svaki dan po 5 sati shutirati.
Koliko sam ja svu tu komplikovanu situaciju uspio dosad pohvatati, njegov šut iz driblinga je ostao skoro pa isti kao na koledžu odnosno to je visok izbačaj, koji je on sad čak i ubrzao. Taj ritam u kojem se nalazi prilikom driblinga i zatim podizanja na šut rezultira “njegovim normalnim” šutem koji izgleda odlično.
Samo jedna opservacija ovdje: sama činjenica da je midrange pullup tu će mnogo značiti jer Fultz je nevjerovatan PnR igrač, a već sinoć smo dobili sliku koliko dobro to može biti sa Embiidom, koji dosad u karijeri nije imao takvog beka. Ne treba isticati koliko je Joel idealan profil screenera, od svojih fizičkih predispozicija, do mogućnosti rolanja ka košu ali i izvlačenja nazad na šut. Milion kombinacija i čitav jedan napad možeš organizovati samo na bazi njihove 2 na 2 igre, jer su talentom, skillsetom SAVRŠEN tandem.
Da se vratim na šut. Medjutim, povreda ramena je ostavila takav utjecaj na samu mišićnu memoriju i mozak da postoji odredjena blokada u situacijama kada on mora više razmišljati o tom šutu, i nije u ritmu kao prilikom pullupa. O tome sam još davno pisao, a Markelle je to prije neki dan potvrdio. Kao kad se vratiš nakon uganuća zgloba, pa ispočetka i nisi baš siguran na tu nogu i ne koristiš je u punom kapacitetu, iako je zglob potpuno oporavljen - postoji neka zadrška.

Fultz je ovo ljeto šutirao preko 150 000 :!: šuteva, upravo kako bi kreirao tu rutinu, prebrodio blokadu i nekomfornost nastale usljed povrede.

Eh sad, izgled njegovog spotup šuta sa onog videa je bitno drugačiji od pullupa kojeg smo sinoć vidjeli. To je po mom mišljenju slučaj iz dva razloga. Za jedan znam da je tačan a drugi ćemo ubrzo saznati, al nijedan mi se ne svidja u ovoj situaciji.

1. Hanlen je trener koji uči fluidne, one motion šuteve, nižeg i brzog izbačaja. To je generalno ok, dalo je rezultat za mnoge igrače s kojima je radio ali za Fultza mi se to ne svidja jer je oduvijek imao svoj visoki izbačaj i to je jednostavno način na koji on šutira. Vidimo da je pullup visok izbačaj, da li je uopšte moguće šutirati na dva načina u različitim situacijama, da li će to dati rezultat ili će napraviti veću konfuziju? Ne trebam napominjati koliko je krucijalno da on ima tu spotup tricu jer ga se se samo tako može integrisati sa Simmonsom. Ako da rezultat odlično ali svakako da je netipična situacija.

2. Sa svojim normalnim izbačajem on nema udaljenost za 3 :hmmmmm: i otud rad na drugoj mehanici. Ovo još uvijek ne znamo, ali postoje indikacije, počevši od Brandove izjave da je midrange vrlo dobar (a trica?), do sinoćnje utakmice gdje on u nekoliko navrata nije uzeo otvoren šut za tri. A baš me zanimalo kako će taj šut izgledati, i da li će postojati razlika izmedju spotup i pullup trojke. Ali i ovaj pullup je uzeo nakon što je zabio dva slobodna ( :thumbup: ), kao da mu je trebalo malo samopouzdanja, tako da očekujem već u idućoj pripremnoj da uzima više šuteva.

Bilo kako bilo, Fultz je nevjerovatan talent, a razloga za optimizam oko šuta nakon sinoć definitivno ima.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la lumani » 29 sep 2018, 19:29

Clutch je napisao/la:
lumani je napisao/la:Kada krene na koš, kao da gledam Irvinga..
Fakat. Slična koordinacija tijela, razne prilagodbe može izvršiti i opet biti u dobrom balansu za polaganje i razna druga završavanja oko obruča. Pomaže i što je s ispruženim rukama skoro pa 7 footer tako da i mala prednost u odnosu na čuvara rezultira dobrim pogledom na koš. Irving je možda i GOAT bek finisher ovih akrobatskih i teških šuteva na ulazu, al i Fultz posjeduje impresivan osjećaj i tehniku na polaganju.
Sto se šuta tice, biće teško ako mu žele sve da promjene, to se inače radi sa15, 16 godina, po meni je sada kasno. BTW, na zadnjem klipu mi shutira kao prije povrede. .. Trebao je u dvoranu i svaki dan po 5 sati shutirati.
Koliko sam ja svu tu komplikovanu situaciju uspio dosad pohvatati, njegov šut iz driblinga je ostao skoro pa isti kao na koledžu odnosno to je visok izbačaj, koji je on sad čak i ubrzao. Taj ritam u kojem se nalazi prilikom driblinga i zatim podizanja na šut rezultira “njegovim normalnim” šutem koji izgleda odlično.
Samo jedna opservacija ovdje: sama činjenica da je midrange pullup tu će mnogo značiti jer Fultz je nevjerovatan PnR igrač, a već sinoć smo dobili sliku koliko dobro to može biti sa Embiidom, koji dosad u karijeri nije imao takvog beka. Ne treba isticati koliko je Joel idealan profil screenera, od svojih fizičkih predispozicija, do mogućnosti rolanja ka košu ali i izvlačenja nazad na šut. Milion kombinacija i čitav jedan napad možeš organizovati samo na bazi njihove 2 na 2 igre, jer su talentom, skillsetom SAVRŠEN tandem.
Da se vratim na šut. Medjutim, povreda ramena je ostavila takav utjecaj na samu mišićnu memoriju i mozak da postoji odredjena blokada u situacijama kada on mora više razmišljati o tom šutu, i nije u ritmu kao prilikom pullupa. O tome sam još davno pisao, a Markelle je to prije neki dan potvrdio. Kao kad se vratiš nakon uganuća zgloba, pa ispočetka i nisi baš siguran na tu nogu i ne koristiš je u punom kapacitetu, iako je zglob potpuno oporavljen - postoji neka zadrška.

Fultz je ovo ljeto šutirao preko 150 000 :!: šuteva, upravo kako bi kreirao tu rutinu, prebrodio blokadu i nekomfornost nastale usljed povrede.

Eh sad, izgled njegovog spotup šuta sa onog videa je bitno drugačiji od pullupa kojeg smo sinoć vidjeli. To je po mom mišljenju slučaj iz dva razloga. Za jedan znam da je tačan a drugi ćemo ubrzo saznati, al nijedan mi se ne svidja u ovoj situaciji.

1. Hanlen je trener koji uči fluidne, one motion šuteve, nižeg i brzog izbačaja. To je generalno ok, dalo je rezultat za mnoge igrače s kojima je radio ali za Fultza mi se to ne svidja jer je oduvijek imao svoj visoki izbačaj i to je jednostavno način na koji on šutira. Vidimo da je pullup visok izbačaj, da li je uopšte moguće šutirati na dva načina u različitim situacijama, da li će to dati rezultat ili će napraviti veću konfuziju? Ne trebam napominjati koliko je krucijalno da on ima tu spotup tricu jer ga se se samo tako može integrisati sa Simmonsom. Ako da rezultat odlično ali svakako da je netipična situacija.

2. Sa svojim normalnim izbačajem on nema udaljenost za 3 :hmmmmm: i otud rad na drugoj mehanici. Ovo još uvijek ne znamo, ali postoje indikacije, počevši od Brandove izjave da je midrange vrlo dobar (a trica?), do sinoćnje utakmice gdje on u nekoliko navrata nije uzeo otvoren šut za tri. A baš me zanimalo kako će taj šut izgledati, i da li će postojati razlika izmedju spotup i pullup trojke. Ali i ovaj pullup je uzeo nakon što je zabio dva slobodna ( :thumbup: ), kao da mu je trebalo malo samopouzdanja, tako da očekujem već u idućoj pripremnoj da uzima više šuteva.

Bilo kako bilo, Fultz je nevjerovatan talent, a razloga za optimizam oko šuta nakon sinoć definitivno ima.

Slažemo se i ja očekujem mnogo od njega.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 02 okt 2018, 01:23

Rokaj Kelle
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 02 okt 2018, 01:54

Kakav snajper je Shamet :cool:

Zamjena za Belija :thumbup:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 02 okt 2018, 02:25

5 jumpera, jedna trojka. Not bad huh?

Embiid 18 na poluvremenu a da i ne primjetis.

Blowout tekma da je sut za 3 ekipno imalo bolji, otvoreni sut. Ali rezultat na stranu, djeluju mocno. Pozelio sam ovu ekipu.

Bamba ce biti dobaaar.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 okt 2018, 21:32

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Kanye » 11 okt 2018, 18:59

BernardBarnjak je napisao/la:slika
Taman sam poceo furati UA :tokralju: :ljepota:
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Tracy3McGrady » 15 okt 2018, 09:05

Kanye je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:slika
Taman sam poceo furati UA :tokralju: :ljepota:
Uvijek sam znao da ti je curry omiljeni igrač, iako si to godinama skrivao.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.