Philadelphia 76ers

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 12 okt 2019, 12:34

Thybulle 4 ukradene i 1 blokada za 18 minuta. Another day at the office.

Imao jedan dobar napad na closeout koji zavrsio asistencijom nakon rotacije odbrane. To su lijepi bonusi na koje treba obratiti paznju. Najavio sam ga u rotaciji ali.. ne da sam ocekivao ovakvu napast lol.

Simmons zabio jos jedan jumper, i to sa 19 sekundi na satu. Vidi se da je radio jer je to sad puno konstantnija mehanika suta, brza, nekad mu trebalo vremena i vremena da izbaci tu loptu iz ruku. Manje razmislja i jednostavno uzima sut. Samopouzdanje kao bitan dio svega tog, a napokon djeluje odlucan da sutira, bez premisljanja i nesigurnosti. Step by step..

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 16 okt 2019, 09:53

4 ukradene, 2 blokade, 5 deflekcija. You know who.

Kakav show Pellea. 13 poena, 5 blokada u zadnjoj cetvrtini, podigao i klupu i arenu na noge :tokralju:



86, 87, 94, 86 primljenih poena u ove 4 utakmice. Nice
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 19 okt 2019, 10:31

slika
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la SiamoNoi » 20 okt 2019, 15:59

Clutch je napisao/la:Thybulle 4 ukradene i 1 blokada za 18 minuta. Another day at the office.
Jedan od najdrazih igrača sa ovogodišnjeg drafta.Jedva ga čekam gledat u sezoni.Negdje sam čini mi se i napisao da je novi Covington za Philu.Kad su njega trejdali malo manje sam palio Sixerse,sada će se opet cesce vrtiti.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 24 okt 2019, 16:52





:ljepota:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Justin » 24 okt 2019, 17:09

Clutch je napisao/la:



:ljepota:
Jesam ti rekao odmah poslije drafta da je kradja. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 okt 2019, 18:16

Šta vam ona zmija predstavlja na parketu?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 24 okt 2019, 22:01

BernardBarnjak je napisao/la:Šta vam ona zmija predstavlja na parketu?
The snake is a representation of the “Join or Die” flag popularized by Philadelphia native Benjamin Franklin during the formation of the colonies many years prior the Revolutionary War.
During Franklin’s era, there was myth that a severed snake would come back to life if the pieces were put together before sunset.
The cartoon depicts the early American colonies as a snake divided into eight segments. Toward the head of the snake, “NE” represents New England, followed by “NY” (New York), “NJ” (New Jersey), “P” (Pennsylvania), “M” (Maryland), “V” (Virginia), “NC” (North Carolina) and “SC” (South Carolina). Even though there were four “New England” colonies, Franklin lumped them into one category to stress the need for colonial unity. At the time, the colonists fiercely debated expanding west of the Appalachian Mountains and fighting the French and their Indian allies.
The Sixers are presenting a similar idea with the phrase Phila Unite under the logo on shirts. In a press release describing the logo, they described how Philadelphia’s patriotic history was extra inspiration.

“Phila Unite” builds upon the team’s season-long “Spirit of 76” initiative by combining the bell logo, inspired by imagery from Philadelphia’s 1976 bicentennial celebration, and the segmented snake, a hidden feature on the City Edition uniform that is derived from Benjamin Franklin’s historically-significant political cartoon of 1754.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 okt 2019, 22:58

Nista bez New Englanda :mrgreen:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 okt 2019, 13:06

slika

U pitanju su 4. četvrtine* u ove prve dvije utakmice. +23 NETRTG sa odličnim brojkama na oba kraja parketa. Za odbranu manje-više očekivano ali napad djeluje vrlo organizovano i istančano, gdje sa ovakvom ekipom ćeš uvijek imati matchup opcije za napasti i Sixersi su to pokazali. AST% sam ostavio jer to je brutalna brojka.

* obe bez Embiida

Dobar dio zasluga pripada Simmonsu (najveći +/- u obe utakmice kada su u pitanju 4. četvrtine) koji pokazuje ozbiljne znakove sazrijevanja i mirnoće u bitnim trenucima. Postao je produžena ruka Browna na terenu, true PG koji će besprijekorno izvršiti egzekuciju zamišljenog playa, a uz to svojom sposobnosti čitanja odbrane uraditi dobar adjustment ako je potrebno. 4 asistencije sinoć u tom intervalu (1 izgubljena), kao i protiv Bostona (0 izgubljenih). Postavio rekord karijere sinoć sa 7 ukradenih btw.

Nakon što je protiv Bostona dolazio do obruča kako je htio, Pistonsi su to agresivno zatvarali. Ali kad imaš Horforda imaš i opcije.





Koliko je muka Drummondu izlaziti visoko btw :rol:

Horford je ne samo spacer nego i fantastično napada closeout, kao u 2. videu gore. Ili ovdje:



Al nisu samo kucanja, zna i u gužvi pronaći prostor i mekano zabiti.



Noćna mora svim centrima za braniti. To mi dobro znamo, pa još ljepše da ovu medicinu dijeli u plavom dresu. :thumbup:

Uz to si miran Embiida staviti na off listu svaki put kad zakašljuca.

Dobar početak sezone. U ponedjeljak zanimljiv duel u Atlanti gdje me prvenstveno zanima kako ćemo se nositi sa njihovom dinamičnosti u napadu i PG-om kakav je Young.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2177
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 14 nov 2019, 16:10

Ovo je žalosno šta se sve napravilo od pickova koja je Hinkie priskrbio i silnog capa. Odkako je Sam otišao čak i stvari koje su imale smisla poput draftanja Fultza su se pretvorile u totalnu katastrofu. O maxiranju Harrisa i Simmonsa da ne govorim, PG koji evo i u četvrtoj sezoni ima jedva 50-ak% sa slobodnih bacanja i onda još kao šlag na tortu pustiš dva igrača koji su ti doslovno sami mogli dobivati utakmice i potpišeš centra od 33 godina za $20 mil. godišnje. Colangelo i Brand zaslužuju zatvor zbog ovoga.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 14 nov 2019, 16:13

slika
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 28 nov 2019, 13:27

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
phily
Postovi: 4119
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 04 sep 2020, 08:27

Clutch je napisao/la:
28 nov 2019, 13:27
sta mislis za novog trenera sixersa, navodno najvise sanse ima Tyronn Lue,

ja ove godine toliko sam odvojen bio da nisam ni jednu utakmicu u ovom balonu ni pogledao, ali ocekivano vise nije imalo smisla sa brownom...
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 05 sep 2020, 11:32

phily je napisao/la:
04 sep 2020, 08:27
Clutch je napisao/la:
28 nov 2019, 13:27
sta mislis za novog trenera sixersa, navodno najvise sanse ima Tyronn Lue,

ja ove godine toliko sam odvojen bio da nisam ni jednu utakmicu u ovom balonu ni pogledao, ali ocekivano vise nije imalo smisla sa brownom...
Lue je neko ko trazi odgovornost i ne plasi se suprostaviti zvijezdama i prozvati ih sto je pokazao sa Jamesom, a mislim da je to ovoj svlacionici potrebno.

Premalo žara i naboja smo vidjeli, pa cak i premalo frustracije, a to je cesto slucaj ako je trener dugo tu i ne uspijeva vise izvuci maksimum iz ekipe. Lue ce sigurno biti znatno energicniji.

Kod Luea mi se u Cavsima svidjalo sto je odlicno radio prilagodbe tokom utakmica u playoffu. Brown nije imao taj kvalitet. On bi prije utakmica uradio vrhunski posao ali nije mogao odgovoriti na takticke varijacije trenerima poput Stevensa i Nursea za vrijeme utakmice.

Moramo vidjeti i kakve stilove igre umije da vodi? On sa Simmonsom moze vrtiti slican sistem kao sto je i sa Jamesom, ali bi ti bilo neadekvatno koristenje Joela. Mada je prvo potrebno vidjeti kakav roster ce uopste biti..
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la BernardBarnjak » 19 nov 2020, 14:02

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 nov 2020, 19:51





:clap:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Nail for Real » 24 nov 2020, 07:50

Clutch je napisao/la:
23 nov 2020, 19:51




:clap:
Kakav je Joel u pnr, hocemo li konacno vidjeti njega i Bena u toj kombinaciji? Ono sranje sa Brownom je bilo nepodnosljivo.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 24 nov 2020, 09:34

Nail for Real je napisao/la:
24 nov 2020, 07:50
Kakav je Joel u pnr, hocemo li konacno vidjeti njega i Bena u toj kombinaciji? Ono sranje sa Brownom je bilo nepodnosljivo.
PnR njih dvojice smo viđali i prošle sezone ali u limitiranom kapacitetu jer je bio moguć tek nakon što se Horforda maknulo iz startne petorke (pred All Star pauzu). Nakon toga uslijedio je vrlo kratak period u kojem se to igralo jer Simmons ubrzo pretrpi povredu (odmah nakon All Star pauze). A ono što smo vidjeli djelovalo je i više nego obećavajuće.

S obzirom da su specifičan fit, i sam pick and roll je bio specifičan. Nije započinjao klasično sa perimetra nego bi Simmons imao loptu duboko, čak i u postu, a Embiid sa vrha reketa ili faul linije prilazio postaviti blok. Razlog za takvu dubinu nije isključivo u Simmonsovom nedostatku šuta nego i jer Embiid nije roller ala Davis niti igra iznad obruča. To je odgovor na tvoje prvo pitanje, mada opaska: nikad nije ni imao kvalitetnog partnera za visoku PnR igru a što je najgore, i okruženje je najčešće bilo loš spacing. S Butlerom, koji nema pullup tendenciju i umije dosta oklijevati kada se ukaže svjetlo, Embiid ipak jeste pokazao da može koristiti prostor nastao iz pika.


Također Embiid je bio savršen visoki u handoff igri sa Redickom. Tu mogu slobodno reći da je elitan partner šuteru. S Curryem kao novim partnerom, koji zna i bolje hendlat loptu (mada nije akrobata kao Redick koji poteže iz nemogućih situacija i uglova), mislim da ćemo viđat nešto slično.

No vratimo se Simmons-Embiid uparivanju. Primjer:

slika

Dobar spacing oko njih i dublja inicijalna pozicija znači da protivnik ne može ići ispod bloka Simmonsu jer si na metar-dva od obruča gdje je Simmons u stanju svojim prvim korakom i fizičkom dominacijom iskoristiti brisani prostor, tako da je nedostatak šuta u tim situacijama znatno neutralisan.

Clippers utakmica je donijela pregršt takvih situacija jer je to bukvalno bio gameplan. Igrati Embiid-Simmons pick and roll.





Kawhi je Kawhi ali ukoliko ovako blizu obruču ideš ispod bloka Simmonsu, nećeš to nadoknaditi.

Na idućem primjeru Embiid bio lijen sa screenom, mada završi Simmons, ali obratiti pažnju koliko su pomjerili pick unutra.



Embiid znatno agresivniji i Kawhi bukvalno poništen jer toliko je sužen prostor i period za recovery (frustracija njegova na videu):





Strašnu gravitaciju ima Simmons. Generisao je asistencijama najviše trojki u ligi od dolaska u NBA i kako da ga Morey onda ne voli.

Dobra stvar što je ovo bilo protiv Doca lol pa je sigurno svjestan potencijala, a svakako da njegova ideja košarke sadrži dosta pick igre tako da ćemo uvjeren sam vidjeti porast u volumenu. S elitnim spacingom oko njih dvojice mislim da će Philly napad iznenadit mnoge.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 24 nov 2020, 22:49



Dobar mini thread. Ima hiperbole koju voli Detrick, ali brojevi ne lazu i lijepo je stvari stavio u kontekst (spacing problem). Joel je legit closer postao.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.