Philadelphia 76ers

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2018, 19:49

Rekapitulacija drafta nakon što su se malo slegli utisci (i pronašlo vremena).

Iz ugla franšize, nakon što je Brown objasnio logiku kojom su se vodili na draftu, lako je zaključiti da ovaj trade sa Phoenixom je bio no-branier. Na draft boardu tima Mikal i Smith su važili za 1a i 1b opcije. Da je nekim slučajem Bridges bio izabran ranije, Sixersi bi izabrali Smitha 10. pikom. Ovako, prvo je izabran Bridges koji je bio prva opcija, što je svakako razumljiv izbor također.

Mikal sa šampionskim iskustvom na Villanovi, koji uskoro puni 22 godine, bi od prvog dana uskočio u ekipu i zasigurno doprinosio svojim kvalitetom. Tim više jer je igrač poput njega potreban ovom rosteru. Međutim, stvar sa Mikalom je da taj plafon fakat ne djeluje visoko. On je skoro pa sigurna stvar, vrlo malo upitnika u stvarima u kojima posjeduje kvalitet. Vrhunski šuter sa odličnim fizikalijama, a može postat i vrhunski defanzivac (iako smatram da je u tom segmentu pomalo precijenjen), uz to posjeduje i impresivan stav i taj neki edge s kojim igra košarku (šampion). Na kraju krajeva, nije bez razloga bio naša 1a opcija.

Al kad pričamo o Phili i potrebe ekipe uzmemo u obzir, taj 3&D kvalitet koji bi donio jednostavno mislim da je premalo , posebno jer već imamo igrača gotovo identičnih karakteristika u Covingtonu. Košarka konstantno evoluira, i od igrača uloge se traži sve više i više. Često je potrebno i spustit loptu na parket, napast closeoute, ući u reket, pa i pročitati odbranu i pronaći otvorenog čovjeka, čak i zavrtiti PnR sa visokim. Uzmimo primjer Iguodale u Golden Stateu. Ova njegova rola zadnjih nekoliko godina je definicija vrhunskog igrača uloge. Iako jedva pristojnog šuta, ali naizgled sitne stvari koje je obavljao često su bile krucijalne u delikatnim situacijama. Kada odbrana možda i uspješno zatvori najjača oružja upravo Iguodala bi najčešće bio igrač koji bi koristio višak prostora i bio uspješan u elementima koje sam maločas naveo.

Tako da moderni role igrači nisu samo 3&D, nego više vuku Iguodali odnosno 3&D&Barem malo kreacije u half-courtu. Toga mi nemamo, a Mikal nije igrač koji je pokazao potencijala u ovim segmentima. U onom u čemu je pokazao potencijala, mislim da ovo što imamo u Covingtonu, i za ovaj ugovor, je sasvim zadovoljavajuće i zato mi je drago da smo se odlučili ići drugim putem u bilo kom scenariju.

A ovaj scenario koji se ponudio je dobar ne samo jer je tim dobio svog 1b igrača, nego su dobili fenomenalan trade chip u piku Miamia. Draft 2021 bi mogao biti prvi u kojem će se pojaviti srednjoškolci tako da je to u suštini dupli draft (kao da su se za ovaj draft osim ovih igrača još prijavili i srednjoškolci). Miami Heat će sezonu 2020/21 dočekati jači/slabiji nego danas, ko zna, al prva situacija kada će imati cap prostor za free agente (jer su primamljiva FA lokacija) je ljeta 2020, dotad su zaključani ugovorima ovih polovnjaka kojima su dali milione. Problem za njih bi mogao biti što je to ljeto izuzetno siromašno star igračima (pod uslovom da Kawhi i Irving idu opt out svojih ugovora iduće ljeto a hoće 1000%). Tako da taj pick ima vrlo visok potencijal jer ne vidim puno prostora za Miami da odmah u prvoj sezoni kreira dobru novu ekipu, tim prije što ih je ovo iskustvo moglo naučiti da ne treba pod svaku cijenu praviti playoff ekipu nego nekad treba biti i strpljiv s rezultatima ali i capom.

Mi ćemo 2021. biti debelo iznad capa tako da bi svaki lutrijski pick izvrsno došao, ali mislim da taj pick ne ostaje kod nas. Spominje se Kawhi i fakat jeste sad to važan dodatan asset u potencijalnom lovu na njega, ali i ako nije Kawhi, osvrnuti se malo oko lige, ima tu dosta lijepih kandidata, možda ne odmah ovo ljeto, ali potencijalni turnaround rostera nije nemoguć za recimo Portland (Lillard/McCollum) ili Washington (Beal) i slične situacije, a s ovim adutom uvijek se možeš uključiti u konverzaciju. Trenutno je Kemba gotovo sam siguran dostupan za ovaj pick. Ne mislim da ćemo ići po njega, samo navodim kao primjer mogućnosti koje nudi u svakom trenutku.

Da li se onda isplatilo trejdat Mikal Bridgesa za ovaj luksuz? Po meni definitivno jeste, jer nije slučajno upravo ovaj pick Miamia jedini trejdan pick prve runde za 2021. Niko drugi nije trejdao svoj pick, apsolutno svi to čuvaju.

A nismo dobili samo to, tu je i 1b igrač sa našeg draft boarda. O zAiru u idućem postu, radi preglednosti.
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 23 jun 2018, 21:44, ukupno mijenjano 1 put.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21316
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2018, 20:06

Posebna vrijednost tog Miamievog picka je u tome sto ce se izgleda pred taj draft ukinuti one and done pravilo i igraci ce moci izaci na draft direktno iz srednje. Fakticki ce 2021. na draftu bit najbolji prospekti dvije generacije.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2018, 20:48

Part II

Smith je najbolji atleta ovog drafta, i nije to samo zbog Gerald Greenovskih highflyer kucanja (45'' vertical :shock: ) nego je fkt elitan košarkaški atleta. Izvrstan je cutter, i sa tim svojim kretnjama i promjenama pravca vrlo lako stvara prednost, odličan skakač za visinu i putback prijetnja (najbolji standing vertical leap na draft combine-u i izvrsne koledž skakačke brojke gdje je pokazao izuzetno dobru tehniku, pozicioniranje i tajming na oba kraja), napast u tranziciji (ponovo, najbrži igrač na combine-u za sprint preko 3/4 terena - 3.05s :eh: , 0.01 od obaranja rekorda), te ima vrlo dobre lateralne kretnje.

https://twitter.com/JCameratoNBCS/statu ... 3751018496

Odradio dva odlična workouta sa timom, zvali su ga da odradi i taj drugi jer su imali određena pitanja i očito su bili zadovoljni viđenim. Jedan od najvećih upitnika je svakako šut koji je na koledžu izgledao meh. On jeste imao 45% šuta za 3 ali ne na baš prevelikom uzorku (iako dobra selekcija šuta je plus), međutim vidjelo se da tu treba dosta rada. Čak mehanika šuta i nije djelovala loše međutim izbačaj je izuzetno spor i bilo je jasno da to neće funkcionisat na NBA nivou.

Al već ovi snimci sa workouta pred draft izgledaše dosta bolje, što i Brown spomenu.



Stavio je @philly video analizu njega s koledža, pa uporedit. Kroz sezonu se već primjetio napredak (šutirao 5-9 trice na NCAA turniru), a onda ovo pred draft već djeluje dosta bolje. Brown pomenu da su analizirali i luk lopte, kao i po kojem trendu se lopta odbija kod promašaja, te da su optimistični kada je taj šut u pitanju. 45% za 3 nije zajebancija pa i na manjem uzorku, 71% šutirao slobodna, fakat nije ciglar nikakav.

Osim atleticizma, na koledžu igrao i odličnu odbranu, posebno na nižim igračima (a to nam treba). Mislim da će vremenom moći pokriti 1-3 pozicije, trenutno ipak može čuvati samo NBA bekove. Al će iznenadit mnoge odbranom i intenzitetom.

Igrao centra u mladjim uzrastima. :D Kako je Davisu bilo dobra stvar što je igrao pleja pa mu koristi sad kad je visoki, tako ova obrnuta situacija i nije baš dobra. I fakat ofanzivno sa koledža se tu najviše može vidjeti tweener karakteristika, odnosno kada je radio pozitivne stvari to bi bile stvari svojstvene visokim igračima (rolanje prema košu i zakucavanje, ofanzivni skokovi itd) a on kao 6'4'' VISOKI jasno da nema šta tražiti u NBA.

Međutim Zair je bio 3* recruit u srednjoj školi, 190 i neki prospekt prije samo 2 godine, pokazao i pokazuje rapidan napredak.

BBIQ na oba kraja dobar, dao neke napredne pasove na tom turniru, može dobro čitat igru. On nema dribling u ovom trenutku al za našu motion ofanzivu sa dosta handoffa i čitanja odbrane smo fakat dobar fit za njega.

Jedna od stvari koju pokaza uz svu tu brzinu je i fantastičan prvi korak. Trenutno nema kontrolu nad loptom da to dovoljno koristi i tu fakat je nemoguće prognozirati da li će napredovat ili neće, posebno ne dok ga ne vidimo malo bolje. Al Brown malo zagreba ispod površine i opkladi se na ovog momka. Dal ćemo mi stvorit svog Leonarda, dal će biti bust, ili nešto između, ko zna. Al svakako da raduju Kobeovske radne navike s kojim ga koledž trener uporedi (uzeo 8 zbog Kobaje) i intenzitet igranja košarke, osobine kojima će se lako uklopit u Philin mentalitet i ovu radničku svlačionicu čiji igrači nakon svakog ljeta pokazuju osjetan napredak u igri. :salut:
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 23 jun 2018, 22:49, ukupno mijenjano 1 put.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2018, 21:12

I skidam kapu Brownu jer je uradio GM potez a ne trenerski potez, jer Phila bi danas bila bolja sa Bridgesom nego što je sa Smithom i tim pikom.

Big picture, long view pristup koji nije svojstven trenerima GM-ovima (Van Gundy i Griffin, Thibs i ugovor Teagueu itd). Ko zna, možda je Sam bio na liniji u noći drafta da udijeli koji savjet jer ovo podsjeća na neke njegove odluke :mrgreen:
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 27 jun 2018, 03:17, ukupno mijenjano 1 put.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 23 jun 2018, 22:07

kakav je ovaj drugi igrac Landry Shamet , ja samo znam da je jedan od boljih sutera za 3 poena....
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2018, 22:42

phily je napisao/la:kakav je ovaj drugi igrac Landry Shamet , ja samo znam da je jedan od boljih sutera za 3 poena....
Pa po brojkama mozda i najbolji suter na draftu. Al nije samo suter, pokazao i neke elemente combo beka. Sad koliko ce se to prenijet vidjet cemo jer nije bas atleta za NBA, al svakako smo ga draftali za ulogu sa klupe a ako se razvije u nekog JJ Redicka, Boze moj.

Mada vise podsjeca na Belinelija, pokazao da moze zabijat teske suteve, u padu i izvan balansa sto su Marco osobine :D

Jos jedan koji je radio workout s nama, zadovoljio i upao u ekipu, tako da Brown nije podlijegao nikakvom hypeu nego birao one igrace koje je stvarno zelio u pogledu kvaliteta, fita i svega, jer ovom se prognozirala 2. runda. I to lajkam.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 24 jun 2018, 13:46

Shamet ako bude samo pola onoga što je Bayless trebao biti nakon što je doveden prije dvije godine već će biti isplativ pick. Drago mi je da nisu uzeli opet nekog poput Pasecniksa prošle godine za kojeg smatram da nema neku budućnost u ovoj ligi a na primjeru Kuzme i sličnih se moglo vidjeti da se može ubosti fin i koristan igrač u kasnoj prvoj rundi.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la BernardBarnjak » 26 jun 2018, 15:32

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2018, 01:30



Dobar thread sa analizom suterskog kvaliteta Shameta
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2018, 02:01

Sa 54. pikom smo birali i Milk Shake-a :mrgreen:

Shake Milton se zove covjek :mrgreen:

Izuzetno zanimljivo krilo, dobar dio sezone je propustio zbog loma ruke a zatim nije impresionirao na draft workoutima gdje je vrlo lose sutirao pa je dosta pao na draftu iako mu se dugo projektovala i prva runda. Moguce da je bio na losem nivou s kondicijom a sigurno izgubio i suterski ritam pa otud losija forma pred draft.

Iako je igrao beka, nerijetko cak i PG-a, mislim da ce u NBA morati igrati na krilu jer NBA bekove tesko da moze ispratiti (iako su lateralne kretnje sasvim zadovoljavajuce), bas je onako tipicno krilo sa 6’7’’ visinom i 7’ wingspanom.

Point igrao jer je kvalitetan kreator i razigravac, fakat je pokazao da moze dobro citat igru, sposobnost dirigovanja setovima i zanimljive plejmejkerske karakteristike za tu visinu.



Mana mu je evidentan nedostatak atleticizma, gdje je jako tesko dolazio do obruca i na koledz nivou, samo pristojna kontrola lopte, al ovakav sut i ponesto kreatorskih odlika je pozitivno i dovoljno da ga lajkam kao make or miss pika 2. runde. Dotakao sam se te nuzne kreacije role igraca kod Mikal Bridges situacije i zato lajkam ovaj pravac u kojem smo krenuli.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2018, 02:45

Jos da naglasim da Smitha (nevezano za trade koji je svakako odlican zbog tog pika) sto vise analiziram to vise lajkam.

Napredne brojke ga izuzetno vole, posebno defanzivne, a i ove u smislu utjecaja na rezultat i doprinos ekipi. Fakat ima dobar motor i impresivne instinkte za jednog freshmena. Uz taj bolesni atleticizam se sigurno ima na cemu njega gradit.

Stvari kojima ce od prvog dana moci doprinositi su ODBRANA, izvrsna cutting potencija sto na bazi atleticnosti sto na cisti njegov tajming i osjecaj, tranzicija, a uz pristojan sut ne bih se iznenadio ozbiljnim minutama i roli nekad vec u ruki sezoni jer mislim da ga se onda itekako moze integrirat i koristit u sklopu sistema.

Formiranje ispravnog suta u pogledu mehanike i brzine izbacaja je za ove igrace s velikim rukama uvijek sporiji proces, obicno to nikad i ne izgleda estetski perfektno, ali bitno da funkcionise.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 01 jul 2018, 01:32

#Sixers guard Markelle Fultz will not play in Summer League, a team **** tells PhillyVoice.
Hanlen insistirao na ovom i to je dobra stvar.

2 sedmice haman pa rekreativne kosarke nije vrijedno odvajanja od rada na sutu. Gradjenje suterske mehanike, kreiranje stalne misicne memorije zahtijeva nekoliko mjeseci svakodnevne repeticije. Bez drugih aktivnosti, samo to.

Hanlen nedavno izjavi da Fultzov napredak je vec sad ocit i da je ono sto je zamislio za 6 sedmica ostvareno vec za dvije. Brown je nedavno posjetio LA, izvori iz tima nocas takodjer prenijeli da su zadovoljni progresom, otud vjerovatno ovakva odluka i povjerenje Hanlenu.

Kasnije cemo brinut o kosarci, a neke dobre stvari pokaza po onom povratku. Otkloni upitnike oko atleticizma, odbrane, dolaska do obruca.
Eh, kakva zvijer moze biti. Al necu ulaziti u tu fantaziju dok ne dobijemo barem neki instagram story suta koji je NAZAD. A nadam se da cemo dobiti uskoro jer ta analiza ceka dugo vec.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 03 jul 2018, 14:37

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 03 jul 2018, 17:54

Clutch je napisao/la:https://twitter.com/drewhanlen/status/1 ... 82816?s=21

Daj taj video!

upravo krenuo da objavim isti tweet :mrgreen:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 03 jul 2018, 19:33

Šteta što Shake neće moći nastupati na SL i što se Boldenova situacija oko ugovora nije ranije rješila.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

filip13
Postovi: 38045
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la filip13 » 03 jul 2018, 22:16

The Philadelphia 76ers are in close discussions on deal to acquire Denver Nuggets forward Wilson Chandler, league **** tell Yahoo.

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 04 jul 2018, 01:14

Očekivao sam da ćemo dobiti 1st roundera za Chandlera, makar i protected koji postane 2nd rounder ako se ne conveya kao u onom tradeu kada smo dali Jeramija za pick i Ilyasovin ugovor ali nema veze.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 05 jul 2018, 00:35

Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 05 jul 2018, 15:58

Košarka konstantno evoluira, i od igrača uloge se traži sve više i više. Često je potrebno i spustit loptu na parket, napast closeoute, ući u reket, pa i pročitati odbranu i pronaći otvorenog čovjeka, čak i zavrtiti PnR sa visokim. Uzmimo primjer Iguodale u Golden Stateu. Ova njegova rola zadnjih nekoliko godina je definicija vrhunskog igrača uloge. Iako jedva pristojnog šuta, ali naizgled sitne stvari koje je obavljao često su bile krucijalne u delikatnim situacijama. Kada odbrana možda i uspješno zatvori najjača oružja upravo Iguodala bi najčešće bio igrač koji bi koristio višak prostora i bio uspješan u elementima koje sam maločas naveo.
Da se citiram nakon drafta.

Chandler i Bjelica su igrači koji će pokriti pomenuti nedostatak kreacije od prošle sezone. Obojica mogu kreirati na fokusu odbrana usmjerenom prema Embiidu i Simmonsu i koristiti taj nastali višak prostora. Najavljivao sam i priželjkivao fokus ka malo drugačijim igračima na boku i drago mi je da je tim razmišljao identično. Lijepo su adresirali taj problem.

Primjetno je da Phila ponovo dijeli jednogodišnje ugovore. Roster je vjerovatno mogao biti i bolji ove sezone, ali ne za cijenu dugoročnih ugovora.

Phila ima još ljeto 2019 kao šansu za potpisivanje nekog velikog igrača (kasnije dolazi ekstenzija Simmonsu), iz tog razloga očuvanje fleksibilnosti je bio prioritet numero uno nakon što je James izabrao LA. Opcija za dodavanje kvalitetnih role igrača će biti moguća i naredno ljeto, i to će se zasigurno uraditi ukoliko se za ostavljeni max prostor ne potpiše neki All Star. Sad nije bio trenutak za to, strpljenje je pravi put, nema potrebe za žurbom i dugoročnim vezivanjem na štetu cap fleksibilnosti. :thumbup:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 07 jul 2018, 02:39

Kork poludio. :D
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: nerkolfc i 38 gostiju.