Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 27 nov 2022, 01:22

Kidd mora dobiti otkaz, ponavljam drugi puta!
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

GIBRA
Postovi: 2680
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la GIBRA » 27 nov 2022, 01:27

:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

GIBRA
Postovi: 2680
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la GIBRA » 27 nov 2022, 01:35

+
lose vs Toronto (bez 6 igraca)

Nastavi niz!
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 28 nov 2022, 13:03

The Mavericks are nearing a deal to sign former All-Star guard Kemba Walker, league **** tell me.
Jah.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 28 nov 2022, 14:02

dirkules je napisao/la:
28 nov 2022, 13:03
The Mavericks are nearing a deal to sign former All-Star guard Kemba Walker, league **** tell me.
Jah.
Zar se moralo ovoliko cekati da se dovede jos jedan ballhandler? Hocemo se kladiti da ce Kemba, ako bude zdrav, biti barem 3 najbolji igrac ove ekipe? To vise govori o Mavsima, nazalost, nego o Kembi.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 28 nov 2022, 19:11

Napapijri je napisao/la:
28 nov 2022, 14:02
dirkules je napisao/la:
28 nov 2022, 13:03
The Mavericks are nearing a deal to sign former All-Star guard Kemba Walker, league **** tell me.
Jah.
Zar se moralo ovoliko cekati da se dovede jos jedan ballhandler? Hocemo se kladiti da ce Kemba, ako bude zdrav, biti barem 3 najbolji igrac ove ekipe? To vise govori o Mavsima, nazalost, nego o Kembi.
Pogrešna procjena FO-a, u periodu FA Dragić je bio spreman potpisati sa nama, no kako reče u izjavi poslije nuđena mu je ono skoro bench warmer uloga, faktički igrat ćeš u garbage timeu. Pa se onda našao Facu koji je pristao na tu ulogu i vidjelo se da ne može u ono malo minuta što je odigrao, ne može biti taj dodatni ball handler, prvenstveno zbog šuta. Kemba bi trebao biti dobra opcija, neka povede u nekih 10-15 minuta second unit i bit će dobro.
Dobra je stvar što je i dobar razigravač (bio) i dobar u off ball kretnjama. Trebala bi to biti dimenzija više nadam se.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 03 dec 2022, 00:42



Stvarno sam imao velika ocekivanja od ovog lika, misleci na Nica :facepalm:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 03 dec 2022, 13:57

Ethel je napisao/la:
03 dec 2022, 00:42


Stvarno sam imao velika ocekivanja od ovog lika, misleci na Nica :facepalm:
Twit nije dostupan, ali vjerujem da se radi o onoj izjavi kako Kembino koljeno nije zdravo i da ne ocekuju od njega nista.

Sjecas li se kad smo se svi ovdje (znam da ja jesam :D ) veselili dolasku Harrisona jer je on “Nikeov igrac koji je dobar sa svim zvijezdama”, pa smo mastali da ce nam to prijateljstvo dovesti barem nekog relevantnog NBA igraca?

Iako, po mom misljenju, njegova krivica je minijaturna u usporedbi sa Cubanom. Bas sam skoro pisao kako drugi likovi smatraju Cubana dobrim jer je cool lik generalno, ali definitivno je bottom 3 sto se tice vodjenja i upravljanja u NBA.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 05 dec 2022, 00:13

Napapijri je napisao/la:
03 dec 2022, 13:57
Ethel je napisao/la:
03 dec 2022, 00:42


Stvarno sam imao velika ocekivanja od ovog lika, misleci na Nica :facepalm:
Twit nije dostupan, ali vjerujem da se radi o onoj izjavi kako Kembino koljeno nije zdravo i da ne ocekuju od njega nista.

Sjecas li se kad smo se svi ovdje (znam da ja jesam :D ) veselili dolasku Harrisona jer je on “Nikeov igrac koji je dobar sa svim zvijezdama”, pa smo mastali da ce nam to prijateljstvo dovesti barem nekog relevantnog NBA igraca?

Iako, po mom misljenju, njegova krivica je minijaturna u usporedbi sa Cubanom. Bas sam skoro pisao kako drugi likovi smatraju Cubana dobrim jer je cool lik generalno, ali definitivno je bottom 3 sto se tice vodjenja i upravljanja u NBA.
Samo jos fali Cuban da izadje sa We love our boys in blue i to je to.

Postoje gadovi od vlasnika i susta suprotnost kao Cuban a ni jedno ni drugo izgleda nije dobro.

Ric Bucher navodno kaze da smo zainteresovani za trade za Rosea, ne bi me iznenadilo i bas bi bio potez u stilu starog FO.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 05 dec 2022, 09:04

Moze Rose, ako je izlazna cijena recimo Bertans i pick druge runde. U suprotnom, ne vidim koga bi se mogli rijesiti, a da postanemo bolji nego trenutno?!

Mislim da Woodu nece ponuditi produzenje, tako da nije iskljuceno da se nece desiti neki trade vecih razmjera do kraja roka.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 07 dec 2022, 08:07

bitna pobjeda unatoc malo slabijem sutu za dva poena doncica

lose odluke doncica kod +10 na dva minuta pred kraj je dovelo utakmicu u nepotrebnu dramu

donciceve lose odluke su rezultirale iz nemoci protiv dobre agresivne odbrane Brauna kao i Browna, i onda ono balkansko hocu da dokazem da mogu protiv svakog

no na srecu mavsa nije nisu ni murray kao ni jokic imali dobre utakmice


da je denver zavtorio utakmicu sa hylandom bi vjerovatno dobili utakmicu ili bar OT

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 dec 2022, 18:45

Most wins vs .500 teams:

11 — Mavs
10 — Jazz
9 — Celtics
:D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 08 dec 2022, 19:56

U pregovorima su sa Pistonsima, ime koje se spominje bi bio povratnik Nerlens Noel :D Ne bi bilo lose ako bi u suprotnom smjeru isao McGee, da se rijesimo loseg dugogodisnjeg ugovora. Mozda na neki nacin i Bojana uspijemo pridobiti, bilo bi to odlicno.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 10 dec 2022, 07:03

Last 6 Dallas losses from the FT line

10-24
14-29
16-25
19-24
13-21
12-21
:oops:

Kidd je nedorastao za ovaj posao, bezveze se gube 3-4 sekunde za zadnji napad, umjesto da traži TO odmah nakon primljenog koša. A game winning napadi su priča za sebe.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 10 dec 2022, 09:41

Upravo zbog poraza kao sinoc i tvrdim da Kidd mora dobiti otkaz. Ne moze se covjek oteti utisku da bismo bili na mjestu PHO ili NOP da smo dobili polovinu utakmica koje smo trebali dobiti. Ne racunam uopste tu utakmice protiv ovih autsajdera nego samo one u kojima smo vodili komforno u zadnje 2-3 minute.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 10 dec 2022, 11:04

Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 11 dec 2022, 11:35

Kao neko ko je fan Dallasa jos od ranih 00-ih i ko je ispratio Dirka skoro pa od samog trade sa Bucksima, pa do raspada ere sa Nashom i Finleyem, poraza od Miamia sa Shaqom i Wadeom, poraza od GSW u prvoj rundi, pa sve do osvajanja titule, naravno da stavljam ekipu prije svakog igraca, pa i samog Dirka. Zasto ovo pisem? Luka mi je takodjer (ne kao Dirk naravno) jako drag igrac i neko ko svojim karakterom i lojalnoscu odgovara tom izgradjenom sistemu Dallasa kao ekipe i grada, ali iskreno se nadam da ce vec naredne sezone na neki nacin postupiti kao Harden i naci rjesenje da ide iz ovog tima. To govorim striktno iz ugla Dallasa kao ekipe. Nadam se da bi tim potezom okrenuo i fan bazu protiv Cubana i ostatka uprave, a sve u cilju kako bi Dallas vremenom postao ono sto zasluzuje da bude, bolja ekipa. Slozit cemo se da je sav dosadasnji uspjeh jahanje dobrog draft skautinga Evropljana, tacnije Dirka i Luke. Pogledajte koji igraci su dosli u NBA kada i Luka, pa cete primjetiti da su vecina onih koji su birali dobrog igraca na draftu vec sada bolje poslozene ekipe. Atlanta sa Youngom je dosta bolja ekipa od Mavsa (povrede su sporedna stvar), Phoenix sa Aytonom takodjer (ne treba se zavaravati proslogodisnjim izbacivanjem). Memphis sa JJJ je nepotrebno i spominjati. Cak su Kingsi, koji su krenuli iz minusa te godine zbog promasenog drafta, uspjeli u medjuvremenu sloziti bolju ekipu od Dallasa.

Znam da je post nevezan za sinocnji poraz, koji je u neku ruku opravdan i planiran zbog glupog sistema b2b gdje u manje od 20 sati mijenjas kompletnu obalu, ali sam morao napisati nesto ovakvo cisto da ostane kao trag kad i ako se desi Lukin odlazak.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 11 dec 2022, 13:50

ZABORAVITE Lukin odlazak i neki zahtjev za tradeom,zaboravite nebuloze,nije on "pizda" ko neki. Istina je da je sranje roster,no nadoći će šansa kroz godinu-dvije. Nekako se riješiti ugovora Davisa Bertansa i po cijenu da se odrekneš first roundera te do deadlinea dovesti makar iskorak na Bullocka kao npr. KCP bi vrijedio enormno ili Kennard,Bogdan Bogdanović,dakle ni blizu ALL star igračima,a značili bi puno. Nemaš centra da nije s preizraženim manama,Finney Smith ti je zapravo najpouzdanija opcija, dobro gađa otvorene trojke,solidno se trsi defanzivno,limitira suparnika koliko se može,svoje odradi,a govorimo o igraču nedraftiranom,uskoro 30-godišnjaku kojemu je ovo career high 33 minute,11 poena, 1.9 assista,1.1 blokada.

Bekovi su potentni,uglavnom sebe razigraju i kad ih ide,super,kad ne,jaooo. Pogotovo to vrijedi za THJ dok je Dinwiddie se ispostavio kao odlično dovođenje kad si već odlučio raskrstiti s Porzijem- neloš branič,kreator,nije toliko nekonzistentan,no budimo realni, najslabiji je startni bek contendera,a Luka Dončić je ovakav sastav načinio takvim,finale Konferencije je igrano,a protiv moćnih LAC dvaput ih je dobrano u playoffu izmrcvario i uspaničio.


Ove godine šta bude,bude,čak i neki raspad te neulazak u doigravanje ne bi nužno bilo sranje iako ne vjerujem da će se dogoditi takvo što bude li Luka dostupan. Kidd bi isto odgovarao,bio pod pritiskom,a Uprava bi nikad odlučnije posegnula za nužnim potezima. Ako ništa,nek ganja da bude prvi scorer,trećina je sezone,a on na 33 ppg

Avatar
emir18
Postovi: 16469
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la emir18 » 12 dec 2022, 01:41

Bogdan bi bio dobar za svakog kotendera.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 12 dec 2022, 14:56

emir18 je napisao/la:
12 dec 2022, 01:41
Bogdan bi bio dobar za svakog kotendera.
Naveo sam njega i ostale kao tip igrača,a da je iskusan,niti all star,a ipak je iznad mediokriteta

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.