Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Felixians4
Postovi: 7490
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 15 feb 2023, 16:21

“I’ve known Kyrie for a long time. I know his core,” Harrison said via ESPN. “I know what kind of person he is. I think anybody that’s ever watched him play basketball knows the type of basketball player he is. So I don’t see the risk involved. I actually see the risk in not doing the deal.”

Monday marked Irving’s fourth game in Dallas and second alongside Mavericks star Luka Doncic. Irving dropped 36 points — 26 in the fourth quarter — in Dallas’ 124-121 loss to the Minnesota Timberwolves at the American Airlines Center.

While it’s still early, Irving has enjoyed his time in Dallas so far. And for as long as he can, he says he isn’t going to focus on what’s looming this summer.

“I will say that from the start, from when I came here, there’s been nothing but a warm embrace, nothing but genuine love, and nothing but a familiarity of relationships that I can really look to in times of questioning or confusion,” Irving said via ESPN. “There’s just a positive note there. I’m just taking it one day at a time. That’s all I can do in this life. What the future holds is really only going to be dictated by what I do right now and how I prepare for those next steps, and that’s being the best teammate that I can be in that locker room and a great leader out here and within the Dallas community and within the NBA. I’ll just continue to be myself.

“So I’m just putting that to bed and just focusing on what we have ahead of us as a team.”



Prebacivanje fokusa je ponovno na Jasona Kidda, zeznuto, izazovno, no i blago je tandem Dončić-Irving voditi i pokušati složiti s njima team kog svi hoće izbjeći

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8104
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la baboedindzeko09 » 16 feb 2023, 00:12

DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Felixians4
Postovi: 7490
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 22 feb 2023, 02:33

Most 20-Point 4th Quarters this season:

5 — Kyrie Irving

No one else has more than 2!

Most 20-point quarters this season:

5 — Kyrie Irving, Luka Doncic
4 — Damian Lillard



Jason Kidd, na tebi je

GIBRA
Postovi: 2693
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la GIBRA » 27 feb 2023, 00:04

Sa ovakvom odbranom u reketu tesko da mi ista mozemo u PO od prve runde

Doncic sad vec previse odvratan postaje sa pricanjem sa sudijama i nevracanjem u odbranu
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 14X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 27 feb 2023, 00:29

Luka jedna od gorih partija u sezoni, totalno indisponiran i jedan od najodgovornijih za povratak Lakersa uopšte u utakmicu. Ako se vođa ekipe šetka nakon promašenog šuta ili izgubljene lopte to je odvratan primjer za svakog saigrača. Lošija partija i Irvinga, dosta otvorenih šuteva promašenih, netipično za njega. Odbrana je problem i tu je sve jasno, nema se dostojne opcije mimo Klebera koji fali ni na visokom krilu ni na visokom igraču. Branjenje skoka je katastrofa, od Luke kojeg je Vano silovao tu, do ofanzivnih u clutch momentima, tu se može i Kiddu možda prigovoriti sa igranjem Powella kao jedinim visokim. Powell je lik koji ima najmanji % uhvaćenih mogućih defanzivnih skokova, samoubistvo sa igračima kao što su AD i Vando. Općenito tim zakazao u branjenju skoka.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 27 feb 2023, 08:53

Wood sasvim solidno odigrao u odbrani, a pri tome uhvatio par skokova za koje sam siguran da Powell ne bi. Pored toga, opet je minutaza na strani Powella, iako sinoc nije bio niti roller kakav zna biti. Holiday je dobra opcija, ali i on je prenizak za igrace tipa James, Leonard, Durant… Previse se pouzdamo u Klebera, a bojim se i da ce njegovim povratkom problemi ostati isti jer Kleber sam ne moze rijesiti nista.

Luka sinoc omogucio povratak LAL i bas kao sto Dirkules kaze, nervira njegovo ponasanje. Volio bih da je u 1/4 vec dobio tehnicku, tako bi barem znao da ne smije vise pricati i to je to.

Igranje Ntlikine u crunch timeu je ravno katastrofi. Dva puta ostaje sam na trici i ne smije pucati, sto rezultira izgubljenom loptom i kontrom.

Ne znam zasto ne pokusaju sa Cousinsom ili Whitesideom. Jesu budale, ali nemas sta izgubiti sa desetodnevnim ugovorom. Ili makar da vrate Howarda.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 27 feb 2023, 22:33

Mavs PF/C Maxi Kleber officially upgraded to questionable vs. Pacers tomorrow after missing 2 1/2 months with torn right hamstring.

Dallas has 108.3 DRtg in Kleber's 564 minutes and 116.2 DRtg with him off floor.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 28 feb 2023, 00:40

Center Nerlens Noel and the Detroit Pistons have completed a contract buyout, his agent @GeorgeLangberg tells ESPN. Noel can join a team and become eligible for a playoff roster.
Opcija.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Ivo Daneu
Postovi: 212
Pridružen/a: 10 avg 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ivo Daneu » 03 mar 2023, 17:49

Počelo je....


Avatar
Felixians4
Postovi: 7490
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 05 mar 2023, 00:18

Ivo Daneu je napisao/la:
03 mar 2023, 17:49
Počelo je....

Nerealno da u kontinuitetu bude održivo, no zoran prikaz zašto bi unatoč krajnje limitiranim sporednim opcijama morali biti skoro neobranjivi već da suparnik zavisi od tog da li će lopte upadati ili ne od širom slobodnih Klebera(koji je zaista za ovu ekipu ljepilo), Bullocka, Greena.

Jako teško je Wooda uklopiti u petorku s ovim dvojcem da to klapa i da obrambeno ne budeš šrot što će mu sniziti ugovor, no on kao i THJ su likovi koje može krenuti i da donesu neku krucijalnu pobjedu u rundi.


Defanzivno Kidd ne pronalazi rješenja ove sezone i playoff path kamo su 2/3 MEM, SAC ,a vi šesti "nositelj" mislim da je najlakši za eventualno ponavljanje lanjskog dosega.

Kyrie je biljka endemska, to je i Luka na svoj, zdraviji način, poseban genijalac i bit će šteta ukoliko ne nastave zajedno činiti haklerski duo snova

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 05 mar 2023, 21:47

Ovakvi porazi nisu problem.

Ima minimalno 10 poraza od pocetka sezone, gdje su morali bolje odigrati.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7490
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 09 mar 2023, 08:03

Luka vuče povredu, opet raniji izlazak i neefikasna noć čime gura Embiidu scoring title opet. Ovo vam je najlošija RS otkad vas gameboy načinio natprosječni a. Dwight Powell jako nepravedan status u javnosti dobija, ni kriv ni dužan, on svoje minute konzistentno producira u točno zadanoj ulozi što se ne može reći za gro rotacije. Svakako odlazi vjerojatno u free agency i potrebna je petica bolje klase i match up adaptiranja, no sada je ključno integrirati Irvinga razvivši kemiju njega i plavog

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 16 mar 2023, 15:15

Tema je u stanju mirovanja otprilike kako je ekipa u strmoglavom padu.

Sinoc pobjeda i to na jedvite jade. Katastrofalan zavrsetak 4/4 i sada vec mozemo zakljuciti da Kidd, osim sto ofanzivno ne zna zatvoriti utakmicu, ne zna cak ni defanzivno. Amaterski aut u reziji Klebera (ne krivim ga jer je isticalo 5 sekundi), a potom jos gora odbrana (tu krivim Klebera), gdje se u svega nepune dvije sekunde mogla vidjeti drasticna razlika izmedju trenera, u ovom slucaju Kidda i Popovicha. Ovaj drugi nije bez razloga najbolji svih vremena, ali Kidd se trenutno ne moze porediti niti protiv onih trenera koji su u donjem domu po kvalitetu i znanju.

Jos 12 utakmica (ako se ne varam), a optimizam ne mogu izvuci ni iz cega osim nesto lakseg rasporeda. Iduca utakmica je mozda i kljucna, kako za Mavse, tako i za Lakerse. Iskreno se nadam da ce svi biti spremni, a i u tom slucaju sumnjam u pobjedu. Bez jednog od Luka/Irving, sanse za pobjedu su u domenu naucne fantastike.

Kidd vec sprema teren za neuspjeh i daje izjave kako nije propast propustiti doigravanje. Eh, pa sa igracima poput Irvinga i Doncica je itekakva propast, posebno imajuci u vidu kako se danasnje zvijezde brzo naljute i jos brze zasite.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 18 mar 2023, 08:37

Konacno se i Mavsima osmjehnula sreca. Ova pobjeda mora biti dodatni motiv da se sezona zavrsi na najbolji moguci nacin i izbjegne play inn.

U onom slavlju mi je najvise zaparalo oci kako su svi potrcali prema Kleberu, jedino Luka jedva i to ne zbog toga sto se nije radovao, nego se jasno vidi kako se jedva krece. Plus, cini se da nikad deblji nije bio.

Nadao sam se njegovom povratku do Memphisa, ali sada iskreno sumnjam.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 18 mar 2023, 11:20

Napapijri je napisao/la:
18 mar 2023, 08:37
Konacno se i Mavsima osmjehnula sreca. Ova pobjeda mora biti dodatni motiv da se sezona zavrsi na najbolji moguci nacin i izbjegne play inn.

U onom slavlju mi je najvise zaparalo oci kako su svi potrcali prema Kleberu, jedino Luka jedva i to ne zbog toga sto se nije radovao, nego se jasno vidi kako se jedva krece. Plus, cini se da nikad deblji nije bio.

Nadao sam se njegovom povratku do Memphisa, ali sada iskreno sumnjam.

Meni se doncic cini šlank napram zadnjoj tekmi kad je igrao.

To se kod njega vidi na licu odma.

Pogledaj sliku sa hasbulom od sinoc.

Cak mislim ;) da mu Mavsi kontrolisu dietu trenutacno.

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 mar 2023, 03:23

Ja ovu mjaukljevinu, ovo plakanje Dončića ne mogu očima gledat. Majko draga i mila kako iritantno, ova beba nikad neće odrast i ponašat se kako dolikuje nosiocu ekipe.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 23 mar 2023, 15:19

dirkules je napisao/la:
23 mar 2023, 03:23
Ja ovu mjaukljevinu, ovo plakanje Dončića ne mogu očima gledat. Majko draga i mila kako iritantno, ova beba nikad neće odrast i ponašat se kako dolikuje nosiocu ekipe.
NBA je odavno postala liga igraca, a ne timova, nazalost. Dijelim misljenje s tobom, idem cak daleko do mjere da pozelim da ga ne gledam vise, ali onda skontam da bi umjesto njega dosao samo neki novi Doncic jer danas svi placu i kukaju.

Inace, ne volim biti general poslije bitke, ali nagovjestavao sam ovaj scenarij, a to je da ostajemo bez PO, vrlo moguce i bez Play inna.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7490
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 23 mar 2023, 15:53

Prihvatiti ga takvog kakav jest. Genijalac s mušicama koji se uobrazio, a i nema idealnu podlogu roditeljsku. Ništa strašno da kmeči na suđenje i ponaša se razmaženo, propušta u obrani, nekad/često forsira, zayebe jer ipak u konačnici prevagne njegova nevjerojatna klasa i sve kroz razigran dječački osmijeh i laganini stil.

Na Zapadu divljem svi su dobri i svi su s dosta mana. U tom smislu šteta je ne ugurati se u playoff kamo svatko vidi šansu veliku, no ipak najbitnije je šta s Irvingom, na koliko potpis i onda slaganje rostera, punjenje igračima role kakvih je malo u ekipi koji mogu na 25+ minuta u svakom match upu odgovoriti, a i nisu dovoljno individualno kvalitetni.


Jedan primjer- D.Powell realno svoju minutažu vrhunski ove sezone pegla, debeli plus s njime, točno znaš na čemu si s njime, no jasno da slijedi razlaz. Kleber će svoje dati, a Wood je veliki upitnik, ovaj finish i eventualni play in/doigravanje njemu je ključ za osiguravanje budućih naraštaja u obitelji jer ugovor će mu uvelike varirati ovisno kako odigra. On bi isto mogao biti višak u ekipi jer da ti svi ponajbolji budu (ispod)prosječni defenderi, teško sklopiti elitan tim.

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 mar 2023, 21:28

Napapijri je napisao/la:
23 mar 2023, 15:19
dirkules je napisao/la:
23 mar 2023, 03:23
Ja ovu mjaukljevinu, ovo plakanje Dončića ne mogu očima gledat. Majko draga i mila kako iritantno, ova beba nikad neće odrast i ponašat se kako dolikuje nosiocu ekipe.
NBA je odavno postala liga igraca, a ne timova, nazalost. Dijelim misljenje s tobom, idem cak daleko do mjere da pozelim da ga ne gledam vise, ali onda skontam da bi umjesto njega dosao samo neki novi Doncic jer danas svi placu i kukaju.

Inace, ne volim biti general poslije bitke, ali nagovjestavao sam ovaj scenarij, a to je da ostajemo bez PO, vrlo moguce i bez Play inna.
Ma i meni dolazi isto da ga ne gledam više u dresu, ovo ke postalo frustrirajuće ponašanje, traženje faula gdje ga nema ni na mapi. Sam sebi je uveliko reputaciju kod sudija "uništio" ovako. Mislim i dalje da će nekako izboriti PO, ali opet i da ne izbore ima dobra u tome, u normalnim uslovima bi to trebalo značiti otkaz Kiddu. On nije pokazao znanjem ni odlukama da je trener koji može odvesti do najvećih dometa.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 23 mar 2023, 22:00

dirkules je napisao/la:
23 mar 2023, 21:28
Napapijri je napisao/la:
23 mar 2023, 15:19
dirkules je napisao/la:
23 mar 2023, 03:23
Ja ovu mjaukljevinu, ovo plakanje Dončića ne mogu očima gledat. Majko draga i mila kako iritantno, ova beba nikad neće odrast i ponašat se kako dolikuje nosiocu ekipe.
NBA je odavno postala liga igraca, a ne timova, nazalost. Dijelim misljenje s tobom, idem cak daleko do mjere da pozelim da ga ne gledam vise, ali onda skontam da bi umjesto njega dosao samo neki novi Doncic jer danas svi placu i kukaju.

Inace, ne volim biti general poslije bitke, ali nagovjestavao sam ovaj scenarij, a to je da ostajemo bez PO, vrlo moguce i bez Play inna.
Ma i meni dolazi isto da ga ne gledam više u dresu, ovo ke postalo frustrirajuće ponašanje, traženje faula gdje ga nema ni na mapi. Sam sebi je uveliko reputaciju kod sudija "uništio" ovako. Mislim i dalje da će nekako izboriti PO, ali opet i da ne izbore ima dobra u tome, u normalnim uslovima bi to trebalo značiti otkaz Kiddu. On nije pokazao znanjem ni odlukama da je trener koji može odvesti do najvećih dometa.
Kidd moze ostati jedino jer ima zasluge u dovodjenju Irvinga i eventualno moze odigrati ulogu u produzenju. Da se mene pita, veceras bih zvao Udoku ili McMillana.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.